🥰 Buźki i Ludzie: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz znaczenie emotikon Ludzie na Facebook, Whatsapp, ich opis i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: 🥰 Buźki i ludzie Emotikony

U+1F600
Szczerząca się emotikona U+1F600
😀 Szczerząca się buzia

Wesoła, roześmiana buzia jest najczęściej używaną i uniwersalną emotikoną: Chcesz się po prostu przywitać, wyrazić radość lub podniecenie czymś lub rozluźnić formę krótkiej wiadomości.

U+1F603
Roześmiana buzia otwarte usta U+1F603
😃 Roześmiana buzia z otwartymi ustami

Klasyczna emotikona z roześmianą buzią i dużymi oczami. Przedstawia pozytywny nastrój i wesoło się śmieje. Wyraża entuzjazm: od wesołego powitania do bezgranicznej radości.

 • Anonimowy

  Może to również oznaczać “Dziękuję bardzo!

U+1F604
Śmiejąca się buzia z otwartymi ustami U+1F604
😄 Śmiejąca się buzia z otwartymi ustami i śmiejącymi się oczami

To jest naprawdę przezabawny żart! Śmieje się głośno, wesoło i serdecznie. Śmieją się również typowe oczy emoji – odróżnia to prawdziwy uśmiech od fałszywego. Może być również używana w przypadku sarkazmu.

U+1F601
Szczerząca śmiejące się oczy U+1F601
😁 Szczerząca się buzia ze śmiejącymi się oczami

Wesoła buzia z łobuzerskim śmiechem. Oznacza luz i rozbawienie. Jest pełna radości lub odczuwa przedsmak radości z powodu pewnego wydarzenia, rozbawiona i podniecona lub wprawiona w zakłopotanie.

U+1F606
Emotikona napad śmiechu XD U+1F606
😆 Roześmiana buzia z otwartymi ustami i zamkniętymi oczami

Mogę się jedynie śmiać! Na krótko przed napadem śmiechu, ponieważ coś jest tak głupie lub niewyobrażalnie zabawne. Także złośliwy lub uszczypliwy śmiech z jakiegoś wydarzenia lub czegoś, co przytrafiło się innej osobie. Emotikona ma takie samo znaczenie co „XD” i „><“ jako emotikona stosowana w formacie tekstowym.

U+1F605
Otwarte usta zimny pot buźka U+1F605
😅 Uśmiechająca się buzia z otwartymi ustami i oblana zimnym potem

Przepocony uśmiech. Ulga, że jakaś sytuacja dobrze się zakończyła lub została opanowana, np. jakiś ważny termin. Ktoś stoi przed trudnym wydarzeniem lub jest teraz nerwowy.

 • Czarna

  Oznacza to również, że nie wiesz, jak się teraz zachować. Jesteś bardzo zestresowany i czekasz na znak, czy wszystko skończy się dobrze, czy nie.

 • Oliwia

  Może też oznaczać nieporozumienie lub zamieszanie.

U+1F602
Emotikona łzy szczęścia U+1F602
😂 Buzia ze łazami radości

Ze śmiechu zaraz spadnę z krzesła! Coś jest tak niesamowicie zabawne, że można śmiać się do łez. Ktoś dostaje ataku śmiechu i nie może się już powstrzymywać. Ta emotikona jest najbardziej popularna i została wybrana na Słowo Roku 2015.

 • Ela

  Używam go jako znaku kpiny.

U+1F923
Emotikona ROFL U+1F923
🤣 Tarzać się po podłodze ze śmiechu

To jest tak śmieszne, że nie mogę się już powstrzymać! Turla się ze śmiechu i tarza po podłodze. Wersja emotikony „ROFL” oznacza „rolling on the floor, laughing“ („tarzać się po podłodze, śmiać się”).

U+263A
Roześmiana buzia U+263A
 Roześmiana buzia

Bardzo się cieszę! Ktoś jest bardzo zadowolony i oniemiały. Wyraz szczęścia. Nieśmiały grymas jako reakcja na piękny komplement lub coś wspaniałego, co się wydarzyło.

U+1F60A
Roześmiana śmiejące się oczy U+1F60A
😊 Roześmiana buzia ze śmiejącymi się oczami

Nieśmiały, zakłopotany uśmiech. Czerwone policzki jako wyraz radości. Oznacza szczęście, zadowolenie, spokój wewnętrzny i wdzięczność. Wariant w formacie tekstowym: ^^.

 • Wiktoria

  Oznacza, że bardzo się z czegoś cieszę.

U+1F607
Aureloa buźka U+1F607
😇 Uśmiechnięta buzia z aureolą

Chce wyrazić (udawaną) niewinność. Ktoś spełnia dobre uczynki, jest wyjątkowo kochany, niewinny i zachowuje się przykładnie. Buzia aniołka może być używana także żartobliwie, w odniesieniu do mniej dobrych uczynków lub sposobu zachowania.

U+1F642
Delikatnie uśmiechnięta U+1F642
🙂 Delikatnie uśmiechnięta buzia

Delikatny uśmiech na ustach oznacza, że ktoś jest zadowolony z siebie i ze świata. Wydźwięk wypowiedzi może być bardziej przyjazny, niż być może w zamyśle lub ma sarkastyczne znaczenie, kiedy uśmiech właściwie zupełnie nie pasuje do treści.

 • Julia

  To emotikon nienawiści. Wysyłam je, gdy nie chcę już rozmawiać z daną osobą.

 • Anonimowy

  Może to również oznaczać, że czuję się tak źle, że mam ochotę umrzeć.

 • Dominik

  W kręgach młodzieżowych emotikon ten znany jest jako tzw. hate smile, czyli grymas lub bardzo niechętny uśmiech.

U+1F643
Emotikona na głowie U+1F643
🙃 Odwrócona buzia

Nie mówię tego poważnie! W wiadomości chodzi o dwuznaczną wypowiedź, ironię lub żart. Ktoś robi głupstwa i wygłupia się lub jako reakcja na jakiś żart.

 • Kuba

  Ten emotikon może również oznaczać ból ukryty pod uśmiechem.

 • Anonimowy

  Używamy tego emoji, gdy ktoś jest smutny, w złym humorze lub ma zły dzień i chcemy dać odbiorcy znać, że chcemy porozmawiać.

 • Jula

  “Wszystko jest w porządku“.

 • Roksana

  Te emoji wskazują, że coś nie poszło tak, jak się spodziewałeś. Np.: “Nauczycielka głupio dała nam test z pytaniami otwartymi zamiast testu wielokrotnego wyboru.

U+1F609
Emotikona puszczająca oczko U+1F609
😉 Buzia puszczająca oczko

Buzia puszcza łobuzersko oczko. Jako wyraz humoru, ktoś robi sobie żarty, flirtuje z Tobą lub ma jakieś ukryte zamiary. Puszczanie oczka łagodzi wiadomość: nie bierz tego na poważnie, lecz interpretuj z humorem.

U+1F60C
Buźka oddychająca z ulgą U+1F60C
😌 Buzia oddychająca z ulgą

Wszystko poszło dobrze! Uśmiech ulgi i łagodny wyraz twarzy: ktoś jest szczęśliwy, że coś nieprzyjemnego już minęło. Rozluźniony, odprężony, wdzięczny i wolny od trosk.

 • Julia

  Dla mnie jest to raczej ironiczny lub nerwowy uśmiech, który ukrywa prawdziwe uczucia.

 • Mania

  “Cierpliwość się opłaciła!“

U+1F60D
Buzia serce-oczy U+1F60D
😍 Roześmiana buzia z oczami w kształcie serca

Buzia promieniejąca ze szczęścia z oczami w kształcie serca. Serce nad głową i szaleńcze zakochanie: w osobie, miejscu lub przedmiocie. Wyraża rozmiar miłości i sympatię oraz wdzięczność i często stanowi część romantycznych wiadomości. Nie wiadomo, co zrobić ze swoim szczęściem.

 • Anonimowy

  Oznacza to, że ktoś się w kimś zakochał.

 • Zofia

  Ludzie zakochani używają tego emoji szczególnie często.

U+1F970
Buźka z trzema sercami U+1F970
🥰 Śmiejąca się buźka ze śmiejącymi się oczami i trzema sercami

Ktoś jest zakochany, jest w siódmym niebie. Romantyczna emotikona z zakochanym wyrazem twarzy oznacza sprawy sercowe.

U+1F618
Buzia przesyła całusa U+1F618
😘 Buzia wysyłająca całusa

Buźka przesyła ci całusa. Przyjaźnie, aby wyrazić sympatię lub w przypadku romantycznych zamiarów, jako wyraz miłości. Może złagodzić ironiczną wypowiedź lub reakcję na nieuprzejmą wiadomość. Symbol flirtu i znak wdzięczności.

 • Paula

  Zawsze wysyłam ten emoji do mojej dziewczyny, aby powiedzieć jej, jak bardzo ją kocham.

U+1F617
Całująca emotikona U+1F617
😗 Całująca buzia

Buzia przesyła buziaka innej osobie. Otwarte oczy i neutralny wyraz twarzy w mniejszym stopniu oznaczają intymny pocałunek, lecz bardziej pocałunek przyjaciela lub krewnego. „Dziękuję”, „Cześć” lub „Do widzenia”. Może oznaczać również „gwizdanie” lub „dziubek”.

 • Anonimowy

  Może również oznaczać “pluć“ w połączeniu z emoji kropli wody.

U+1F619
Całująca buźka śmiejące oczy U+1F619
😙 Całujaca buzia ze śmiejącymi się oczami

Zrelaksowany wyraz twarzy, śmiejące się oczy i całujące usta. Jako pocałunek przyjaciela lub „Ściskamy i całujemy” skierowane do krewnego. Może być używana również w znaczeniu gwizdania.

U+1F61A
Całująca buźka zamknięte oczy U+1F61A
😚 Całująca buzia z zamkniętymi oczami

Śliczna buzia z zamkniętymi oczami i różowymi policzkami. Jako podziękowanie za jakąś radę lub przysługę. Pocałunek pełny miłości skierowany do najbliższych przyjaciół, rodziny lub idola.

U+1F60B
Emotikona delektuje się jedzeniem U+1F60B
😋 Buzia delektujaca się pysznym jedzeniem

Emotikona oblizuje rozkosznie usta: ktoś jest głodny, gotował właśnie coś wyjątkowo smacznego lub spałaszował właśnie cały talerz. Często interpretowana jako grymas z wyciągniętym językiem i używana jako wesoła wiadomość lub wygadywanie głupstw.

U+1F61B
Beczelna emotikona z językiem U+1F61B
😛 Buzia z wyciągniętym językiem

Wygłupianie się z przyjaciółmi, osłabia ironiczną uwagę oraz w celu upewnienia się, że ktoś inny nie bierze wypowiedzianych słów na poważnie. Ktoś wyśmiewa się z innych: Wiedziałem, że to zawalisz.

U+1F61D
Wyciągnięty język zaciśnięte oczy U+1F61D
😝 Buzia z wyciągniętym językiem i zaciśnietymi oczami

Robić sobie z kogoś żarty, gniewać się lub żartobliwie obrażać. W prowokacyjnych wiadomościach, w przypadku grubiańskiego lub czarnego humoru oraz radości z cudzego nieszczęścia.

U+1F61C
Wyciągnięty język mrugające oczko U+1F61C
😜 Buzia z wyciągniętym językiem, puszczająca oczko

Buźka wyciąga bezczelnie język, puszczając przy tym oczko. Ktoś zrobił żart, wygłupia się lub chce flirtować z partnerem z chatu. Ktoś jest beztroski i nie mówi na poważnie.

U+1F92A
Szalona buzia emoji U+1F92A
🤪 Szalona buzia

Coś jest niezmiernie komiczne. Wesoły nastrój - ktoś jest totalnie śmieszny lub szalony. Całkiem oszaleć z zachwytu lub radości. Być może ktoś zrobił też nieprzyzwoity żart.

 • Anonimowy

  Ktoś zjadł coś, co miało tak wyjątkowy smak i było tak pyszne, że można było od tego zwariować.

U+1F928
Buzia brwi uniesione do góry U+1F928
🤨 Buzia z uniesionymi do góry brwiami

Pytający wyraz twarzy przypomina aktora „The Rock“ (Dwayne Johnson). Może być używana, aby wyrazić sceptycyzm, wątpliwość lub dezaprobatę.

U+1F9D0
Monokl emotikona U+1F9D0
🧐 Buzia z monoklem

Monokl pomoc wspomagająca widzenie tylko z jednym szkłem. Pod koniec XIX wieku uważany był za symbol statusu. Coś wydaje się być podejrzane! Buzia spogląda dookoła karcącym spojrzeniem. Wersja „wyższej klasy” rozmyślającej buźki

U+1F913
Nerd emoji U+1F913
🤓 Buzia nerda

Olbrzymie okulary, niezdarny uśmiech i wystające zęby. Jest używana zabawnie lub ironicznie w odniesieniu do kujonów lub aby wyrazić, jak jest się sprytnym. Stereotyp nerda; inteligentna, ale komicznie ubrana osoba ze społecznymi deficytami.

U+1F60E
Emotikona okularami przeciwłonecznymi U+1F60E
😎 Buzia z okularami przeciwsłonecznymi

Emanuje spokojem. Ktoś jest pewny siebie, zrobił coś wyjątkowo dobrze i jest z tego dumny. Również jako symbol słońca, wakacji i urlopu na plaży.

 • Dominik

  Wyraża to, że ktoś jest bardzo fajny.

 • Anonimowy

  To emoji, którego używasz, aby powiedzieć, że właśnie się relaksujesz.

U+1F929
Szcerząca kształcie gwiazd U+1F929
🤩 Szczerząca się buzia z oczami w kształcie gwiazd

Jest czymś zachwycona lub pełna radości oczekiwania. Poruszona i niema po spotkaniu kogoś, kogo bardzo lubi. Zafascynowana sławą i światem gwiazd.

U+1F973
Buźka z czapeczką urodzinową U+1F973
🥳 Buźka z urodzinową trąbką i czapeczką

„To była szalona impreza” lub „Jest co świętować.” Niezależnie od tego, jakie radosne wydarzenie ma się odbyć, będzie ono odpowiednio obchodzone. Może oznaczać także piątą porę roku, karnawał.

 • Róża

  Jest to bardzo popularny emotikon, gdy chcesz złożyć komuś pisemne życzenia z okazji urodzin.

U+1F60F
Zadowolna roześmiana U+1F60F
😏 Wyniośle/łobuzersko uśmiechająca się buzia

Półuśmiech, który pojawia się z powodu zadowolenia z siebie. Pokazuje ironię, opanowanie lub figlarność. Zalecana ostrożność: Ktoś może coś knuć. Używany jako nieprzyzwoite spojrzenie zachęcające do flirtu lub seksualnych aluzji.

 • Nicole

  Ta buźka emotikonu oznacza intymną zachętę.

 • Jack

  Ta buźka oznacza, że ktoś jest z siebie dumny i chce to pokazać.

U+1F612
Niezadowolona emotikona U+1F612
😒 Niezadowolona buzia

Ponure, markotne spojrzenie wyraża niezadowolenie. Ktoś nie jest czymś zachwycony i to pokazuje. Wyraz braku zainteresowania i dezaprobaty.

 • Ktoś

  Możesz wybrać tę emotikonę, gdy rozmowa jest nudna lub niemiła. Na przykład na wiadomość “Nie chcę z Tobą rozmawiać“ możesz odpowiedzieć tą emotikoną.

U+1F61E
Rozczarowana buźka U+1F61E
😞 Rozczarowana buzia

Smutna emotikona spuszcza głowę, spojrzenie jest skierowane w dół. Robi wrażenie sfrustrowanej i rozczarowanej. Oznacza smutek, żal i rozpacz.

U+1F614
Zadumana Whatsapp U+1F614
😔 Zadumana buzia

Zamyślony wyraz twarzy. Emotikona spogląda na ziemię i potrzebuje trochę czasu na zastanowienie się. Oznacza melancholię, ogólne niezadowolenie i frustrację.

U+1F61F
Zatroskana emotikona U+1F61F
😟 Zatroskana buzia

Buzia spoglądająca z troską z powodu skomplikowanej sytuacji lub ważnego wydarzenia. Czuje się zlękniona, niepewna i nieswojo.

U+1F615
Zdziwiona emotikony U+1F615
😕 Zdziwiona buzia

Jest zmieszana lub czegoś nie zrozumiała. Niepewna i niezadowolona z sytuacji. Inaczej to sobie wyobrażała.

U+1F641
Zmartwiona Emoji U+1F641
🙁 Buźka ze zmarszczonymi brwiami

„Przykro mi to słyszeć“ lub „Trochę mnie denerwuje to, co mówisz”. Zmarszczenie brwi może sygnalizować odrzucenie lub złość lub ktoś jest zaskoczony, lękliwy.

U+2639
Emotikona marszcząca czoło U+2639
 Buzia marszcząca czoło

Smutna buzia z opadniętymi kącikami ust. Emotikona sprawia wrażenie smutnej, nieszczęśliwej i pokazuje dezaprobatę. Niezadowolona z pogody, niewielkich błędów lub zachowania jakiejś osoby.

U+1F623
Cierpiąca emotikony U+1F623
😣 Cierpiąca buzia

Bezsilna emotikona męczy się a przy tym cierpi. Po ciężkim dniu jest gotowa dać za wygraną. Musi jednak przetrwać sytuację i jakoś sobie poradzić.

 • Zuzia

  Używam go, gdy zostałem bardzo zraniony.

U+1F616
Emotikona wytrącona z równowagi U+1F616
😖 Buzia wytrącona z równowagi

Jak to się mogło stać? Jest sfrustrowana, trzęsie się ze złości i bezsilności. Lub okropnie wściekła: Czara goryczy zaraz się przepełni!

U+1F62B
Zmęczona buźka Facebook U+1F62B
😫 Zmęczona buzia

Emotikona z zaciśniętymi oczami i otwartymi ustami jest zmęczona. Z powodu zbyt małej ilości snu, z powodu tego, co dzieje się dookoła jakiejś osoby lub sytuacji. Jest bardzo wyczerpana i wykończona. Potrzebuje teraz spokoju.

U+1F629
Apatyczna emoji U+1F629
😩 Apatyczna buzia

Zostaw mnie w spokoju! Emotikona lamentuje z uniesionymi brwiami i opadającym kącikiem ust na coś nużącego, nieprzyjemnego, ale nieuniknionego. Jest płaczliwa, wzburzona i psychicznie lub fizycznie całkiem wyczerpana.

 • Anonimowy

  Ten emotikon błaga. Może też oznaczać, że ktoś zaraz się rozpłacze.

 • Weronika

  Twarz, która wyraża najsilniejszy wyraz danej emocji.

U+1F97A
Smutna buźka z dużymi oczami U+1F97A
🥺 Buźka z błagalnym spojrzeniem

Duże oczy błyszczą, poddańczy wyraz twarzy, emotikona prosi błagalnie o coś: chce pożyczyć pieniądze lub auto. Jeżeli pytając nie da się już niczego osiągnąć, błagalne spojrzenie jest ostatnią deską ratunku, aby otrzymać to, czego się chce.

 • Bartek

  Może to również oznaczać: “Dziękuję, że tu jesteś!“.

 • Ola

  Buźka, którą wysyłasz, gdy chcesz komuś coś wyznać, ale obawiasz się reakcji na tę wiadomość.

 • Anonimowy

  Jesteś na skraju płaczu.

U+1F622
Buzia ze łzami U+1F622
😢 Płacząca buzia

Smutna buzia, której łzy spływają po policzkach. Nastrój jest zepsuty, ktoś jest wzburzony. Mniej ogólnego smutku, bardziej ból z jakiegoś powodu. Wspomnienie jakiegoś wydarzenia sprawia przykrość.

U+1F62D
Buzia intensywnie płacząca U+1F62D
😭 Szlochająca buzia

Zrozpaczona i niepocieszona buzia, łzy lecą jej z oczu niczym wodospad. Oznacza zniewagę, ból lub porażkę. Jest używana także ironicznie lub w odniesieniu do czegoś tak zabawnego, że można skonać ze śmiechu.

U+1F624
Triumfująca U+1F624
😤 Triumfująca buzia

Tej buźce wylatują białe kłęby pary z nosa. Parska pogardliwie jako znak przewagi. Jest dumna i triumfuje sukces.

 • Monika

  Oznaka gniewu, prawie jak u wściekłego byka.

 • Anonimowy

  Uwaga, zaraz się zezłoszczę!

 • Anonimowy

  Świadczy o nieznajomości wypowiedzi innej osoby lub o złości na nią.

 • Anonimowy

  Ta uśmiechnięta buźka pali.

 • Anonimowy

  Ta buźka jest często używana jako wyraz złości lub oburzenia, np. gdy ktoś mnie tak bardzo NIEnawidzi, że wybucham wściekłością i prawie nie mogę już stłumić swojego podniecenia.

U+1F620
Zirytowana emotikona U+1F620
😠 Zirytowana buzia

Buźka jest posępna, zirytowana i wściekła. Reakcja na coś nieprzyjemnego lub oznaka odrzucenia. Teraz lepiej zejść jej z drogi.

U+1F621
Nadąsana buźka Whatsapp U+1F621
😡 Nadąsana buzia

Dąsająca się buzia jest wyrazem niechęci wobec jakiejś osoby lub sytuacji. Uwaga, niebezpieczeństwo eksplozji! Złości się, jest rozwścieczona a jej głowa już jest czerwona ze złości.

U+1F92C
Symbole na ustach U+1F92C
🤬 Buzia z symbolami na ustach

Symbole na ustach oznaczają przekleństwo. Poważnie spoglądająca buzia jest naprawdę zirytowana i szasta przekleństwami. Oznacza nagły wybuch złości lub frustrację.

U+1F92F
Głowa eksploduje U+1F92F
🤯 Buzia z eksplodującą głową

„Nie mogę uwierzyć” lub „ To cię zaszokuje”. Coś jest bardzo ekscytujące lub zaskakujące. Eksplodująca głowa może być również używana, aby wyrazić szok lub respekt.

U+1F633
Zarumieniona emotikona U+1F633
😳 Zarumieniona buzia

Ktoś jest zszokowany nieprzyjemną sytuacją lub popełnił błąd. Wyraża wstyd; coś jest bardzo niezręczne. Reakcja na komplement lub pochlebną wiadomość, której ktoś nie chciał otrzymać.

 • Julia

  Oznacza to niespodziankę.

 • Olivia

  “O Boże, jakie to szokujące!“.

 • Anonimowy

  Pokazuje również zakłopotanie, dezorientację i dezaprobatę.

 • Borys

  Używam tego emoji jako wyrazu twarzy zarumienionej ze wstydu.

U+1F975
Czerwona buźka z kroplami potu U+1F975
🥵 Przegrzana buźka

Jest tak gorąco, że zaraz dostanę udaru! Czerwona głowa, język wystaje z buzi na czole zbierają się kropelki potu. Najgorętsze miejsce na świecie znajduje się w Iranie: w 2005 roku odnotowano najwyższą temperaturę powietrza na pustyni 70,7 °C.

 • Kulka

  Oznacza również, że ktoś jest bardzo przystojny.

 • Filip

  Może być również symbolem podniecenia.

 • Kuba

  Czasami używa się go również jako wyrazu podekscytowania.

 • Anonimowy

  Można go użyć, gdy jest się bardzo podejrzliwym wobec innej osoby.

U+1F976
Niebieska buźka U+1F976
🥶 Marznąca buźka

Jest tak zimno, że można zamarznąć na śmierć. Uśmiech już zamarzł. Buzia cała niebieskie z zimna, zadręczony wyraz twarzy. Teraz może pomóc tylko filiżanka gorącej herbaty, kawy lub gorąca kąpiel.

 • Bartek

  Coś jest tak nieśmieszne, że aż przerażające.

 • Adrian

  Jest to również skrót od słowa “cringe“.

 • Szymon

  Jest to dla mnie coś bardzo wstydliwego.

 • Barczi

  Ta emocja oznacza, że zdanie zirytowało lub “przestraszyło“.

 • Anonimowy

  Ta buźka może również oznaczać zakłopotanie lub przestrach.

U+1F631
Zastygła emotikona U+1F631
😱 Buzia zastygła ze strachu

Buzia krzycząca z przerażenia z dwoma rękami. Zastygła ze strachu lub otrzymała szokującą wiadomość. Przerażona emotikona może być również używana ironicznie lub jako symbol Halloween.

U+1F628
Zlękniona emotikony U+1F628
😨 Zlękniona buzia

Przerażona buzia jest zlękniona i oszołomiona. Wydaje się dogłębnie zszokowana i zaskoczona wydarzeniem budzącym obawy lub intensywnym przeżyciem.

U+1F630
Buzia z niebieskim czołem U+1F630
😰 Buzia z otwartą buzią oblana zimnym potem

Jestem zszokowana! Zlękniona buzia, której czoło oblewa zimny pot. Martwi się. Oniemiałe usta są otwarte. Oblanie się potem z powodu stresu lub psychicznego obciążenia.

U+1F625
Rozczarwana oddychająca ulgą U+1F625
😥 Rozczarowana, ale oddychająca z ulgą buzia

Ulga, że coś już minęło, ale również rozczarowanie lub zatroskanie. Ktoś przeżył stresującą sytuację z nieładnym zakończeniem, np. egzamin. Komuś udało się wydostać z ciężkiej lub delikatnej sytuacji, jednak nie bez guzów i siniaków.

U+1F613
Emotikona zimny pot U+1F613
😓 Buzia oblana zimnym potem

Stres lub zmartwienie z powodu złego wydarzenia. Sprawy potoczyły się inaczej, niż powinny. Szkoła jest stresująca lub jest jeszcze wiele do zrobienia w biurze. Ktoś jest zmęczony, ale ma jeszcze dużo do załatwienia.

U+1F917
Emotikona z rękami U+1F917
🤗 Ściskająca buzia

Buźka z różowymi policzkami wyciąga ku tobie dłonie i chce ciebie uściskać. Jest szczerym, serdecznym gestem i wyrazem ciepła oraz życzliwości.

 • Asia

  Przedstawia on machające ręce.

 • Julia

  Ten emoji symbolizuje przyjaźń.

 • Anastazja

  Rozchmurz się!

 • Wiktoria

  Jest to oznaka zakochania się w danej osobie.

U+1F914
Emotikona rozmyśla U+1F914
🤔 Zamyślona buzia

Pozycja myśliciela: Zadumana buzia z charakterystyczną ręką na brodzie. Stawia pod znakiem zapytania wypowiedź, inteligencję danej osoby lub pomysł. Rozmyśla lub rozważa jakiś genialny pomysł.

U+1F92D
Ręka na ustach U+1F92D
🤭 Buzia z ręką na ustach

Wyraża szok, zaskoczenie lub nagłe przekonanie o czymś. Typowy gest, po którym można rozpoznać, że ktoś inny nie mówi prawdy. Jest się zdania, że właśnie zostało się okłamanym.

 • Ania

  Chichot jako nieco zawstydzona reakcja na nieco wulgarny lub erotyczny żart albo na żart, który jest zbyt niegrzeczny.

 • Jessica

  Ten emoji wyraża lekkie zakłopotanie i jest szczególnie popularny, gdy jest wysyłany w odpowiedzi na komplement od drugiej osoby.

 • Darek

  Używam go w krępujących sytuacjach.

 • Tadek

  Stłumiony śmiech używany do wyśmiewania się z kogoś lub czegoś.

 • Anonimowy

  Wersja z roześmianymi oczami oznacza zakłopotanie.

 • Anonimowy

  Ta buźka jest czasem używana w znaczeniu “Ups, co ja powiedziałem“, gdy napisaliśmy coś, czego nie powinniśmy byli powiedzieć, posunęliśmy się za daleko lub przypadkowo uchyliliśmy rąbka tajemnicy.

U+1F92B
Psst emotikona U+1F92B
🤫 Napominająca buzia

„Pssst!“ ma uciszyć innych lub powierzyć ci tajemnicę, która nie powinna być dalej przekazywana. Powiedzenie w miły sposób, żeby strona przeciwna się zamknęła.

 • Natka

  Mówi: “Zamknij się, nic nikomu nie mów“.

U+1F925
Długi nos U+1F925
🤥 Kłamstwo buzia

Tak jak u Pinokia, z każdym kłamstwem nos będzie stawał się coraz dłuższy, co demaskuje go jako kłamcę. Symbol nieprawdy, przechwałek i nieprawdziwych opowieści.

U+1F636
Emotikona bez ust U+1F636
😶 Buzia bez ust

Emotikona bez ust oznacza ciszę. Ktoś nie chce lub nie może wypowiedzieć się na dany temat. Używana w trudnych, przykrych lub niepochlebnych rozmowach. Wyobraź sobie, co zostałoby opowiedziane, gdyby można było mówić!

U+1F610
Emotikony proste usta U+1F610
😐 Neutralna buzia

Twarz pokerzysty: buzia bez wyrazu z neutralnym spojrzeniem. Jest niewzruszona, nieporadna lub obojętna.

 • Anonimowy

  Ten emotikon wyraża lekkie niezadowolenie, nutkę irytacji w sytuacji, w której nie wiadomo już, co powiedzieć.

U+1F611
Emotikona bez wyrazu U+1F611
😑 Buzia bez wyrazu

Buzia bez wyrazu z zamkniętymi oczami i ustami. Zmęczenie, zdenerwowanie, brak emocji, cierpliwości, doprowadzono do zamknięcia sprawy. Brak odpowiednich słów, aby kontynuować konwersację.

U+1F62C
Emotikona z grymasem U+1F62C
😬 Buzia z grymasem

Jest mi naprawdę przykro! Wyraz nerwowości, niezręczności lub zakłopotania. Zalękniony uśmiech winowajcy: Ktoś uczynił coś głupiego lub usiłuje rozwiązać napiętą sytuację poprzez strojenie min.

 • Buzka

  Ta uśmiechnięta buźka pokazuje grymas, a także to, że ktoś ma ładne zęby.

U+1F644
Emotikona przewróconymi oczami U+1F644
🙄 Buzia z przewróconymi oczami

Emotikona przewraca oczy: obecna sytuacja lub osoba jest uważana za nudną lub napiętą. Nie chce już zwracać uwagi na wiadomość.

 • Wik

  Ktoś jest podejrzany.

U+1F62E
Emotikona otawrtymi ustami U+1F62E
😮 Buzia z otwartymi ustami

Wow, podziwiam! Zaskoczona emotikona spogląda ze zdziwieniem i zdumieniem. Jest zaskoczona pozytywie lub negatywnie: od lekkiego zdziwienia do całkowitego osłupienia.

U+1F626
Buzia marszcząca czoło U+1F626
😦 Buzia marszcząca czoło z otwartymi ustami

Nie mogę uwierzyć w to, co właśnie zrobiłeś! Wyraża przerażenie oraz strach, troskę i niedowierzanie. Jako reakcja na negatywne zaskoczenie. Ktoś został zaskoczony i czuje się totalnie wywiedziony w pole.

U+1F627
Ból buzia U+1F627
😧 Buzia dręczona bólem

Wydarzyło się coś nieoczekiwanego! Buzia z uniesionymi brwiami, otwarte oczy i usta. Mieszanka szoku i rozczarowania. Oznacza strach, frustrację, przerażenie i nieoczekiwane, negatywne zaskoczenia.

U+1F62F
Oniemiała emotikona U+1F62F
😯 Oniemiała buzia

O rety! Zaskoczonej niemiło buzi brakuje słów z powodu szokującej sprawy. Jako odpowiedź na złe zachowanie lub niegrzeczną wiadomość. Do tego co zostało wypowiedziane, nie ma już nic do dodania.

U+1F632
Zdziwiona emotikona U+1F632
😲 Zdziwiona buzia

To niewiarygodne, nie miałam o tym pojęcia! Zdziwiona buzia z szeroko otwartymi ustami i oczami: ogarnięta zdziwieniem, całkowicie zszokowana, może oznaczać też czyste niedowierzanie. Nie można uwierzyć, w to co się właśnie wydarzyło!

U+1F634
ZZZ śpiąca emotikona U+1F634
😴 Śpiąca buzia

Dobranoc i miłych snów! W komiksach lub bajkach znajdujące się nad głową zZz oznacza śpiące postacie. Emotikona jest zmęczona, chce pójść do łóżka lub przed chwilą zasnęła z nudów.

U+1F924
Ślina emotikona U+1F924
🤤 Śliniąca się buzia

Śliniąca się buzia, ślina leci jej z ust. Oznaka pożądania jakiejś osoby, pysznego jedzenia, nowego auta lub radości oczekiwania na jakieś wydarzenie. Wyraz wyjątkowego zainteresowania i pragnienia.

 • Anonimowy

  Wysyłamy je, gdy odczuwamy chęć uprawiania seksu.

U+1F62A
Śpiąca buźka U+1F62A
😪 Śpiąca buzia

Emotikona jest śmiertelnie zmęczona i najchętniej teraz by spała. Dymek, który wychodzi jej z nosa, jest typowym znakiem Manga, oznaczającym śpiącą osobę. Lub też jako wyraz, że jakaś rozmowa lub wykład jest wyjątkowo nudny i usypiający.

U+1F635
X oczy emoji U+1F635
😵 Oszołomiona buzia

Kręci mi się w głowie! Emotikona z oczami w kształcie krzyżyków i szeroko otwartymi ustami jest totalnie oszołomiona i nie wie już, gdzie jest góra a gdzie dół. Symbolizuje również silne emocje lub pijaństwo.

U+1F910
Emotikona z zamkiem błyskawicznym U+1F910
🤐 Buzia z zamkiem błyskawicznym

Zamek błyskawiczny zamiast ust sygnalizuje, że wargi są zamknięte. Tajemnica jest bezpieczna a zachowanie milczenia zagwarantowane. Może oznaczać także milczenie, ponieważ komuś brakuje odpowiednich słów.

 • Klaudia

  “Milczę jak grób!“

U+1F974
Szalona buźka emotikona U+1F974
🥴 Buźka z nierównymi oczami i falistymi ustami

Półotwarte, półzamknięte oczy, skrzywione usta, zaczerwienione policzki. Emotikona ma zmieszany wyraz twarzy: z powodu zmęczenia lub aktualnie poplątanych emocji. Znana także jako pijana buźka.

 • Anonimowy

  Można ją również rozumieć jako wyraz podniecenia.

U+1F922
Emotikona zielone wymiociny U+1F922
🤢 Buzia odczuwająca mdłości

Emotikona jest zielona na twarzy, jest jej niedobrze i wygląda, jakby miała zwymiotować. Może wyrażać odrazę, wstręt, niechęć lub też chorobę.

U+1F92E
Wymiotująca buzia U+1F92E
🤮 Buzia z otwartymi ustami, która wymiotuje

„Mogłabym zwymiotować”. Lub aby zakomunikować, jak było się pijanym ubiegłej nocy. Przy pomocy wymiotującej buzi można także wyjaśnić, co uważa się na temat danej rzeczy.

 • Anonimowy

  Oznacza również, że coś jest obrzydliwe.

U+1F927
Kichająca buzia emotikony U+1F927
🤧 Kichajaca buzia

Kichająca buzia z zamkniętymi oczami, która smarka w chusteczkę. Złapało mnie przeziębienie! Wyraża, że ktoś jest chory lub źle się czuje.

U+1F637
Emoji z maską U+1F637
😷 Buzia z maską przeciwgazową

Maska służy ochronie. Ma chronić przed samym sobą lub kimś innym lub zarażeniem. Ktoś znajduje się w szpitalu, musi udać się do lekarza lub złapał jakąś chorobę. Noszenie maski jest bardzo powszechne w Azji.

 • Oliwia

  Obecnie jest on również używany jako synonim wirusa Corona.

U+1F912
Emotikona z termometrem U+1F912
🤒 Buzia z termometrem

Smutna buzia z termometrem w ustach oznacza szpital. Ktoś złapał grypę lub inną chorobę, która idzie w parze z gorączką lub ktoś jest zatroskany, że może zachorować.

U+1F915
Emotikona z opatrunkiem U+1F915
🤕 Buzia z opatrunkiem na głowie

Buzia z opatrunkiem na głowie spogląda smutno przed siebie: Ktoś jest chory, miał wypadek lub jest w szpitalu. Bandaż symbolizuje problemy zdrowotne.

U+1F911
Symbol dolara oczy U+1F911
🤑 Pieniądze usta buzia

Buźka ma w oczach symbol dolara i banknot jako język. Ktoś mógł coś wygrać lub zwęszył finansową szansę. Implikuje poczucie bogactwa.

 • Anonimowy

  Oznacza również zabawny, fajny lub znaczący.

U+1F920
Kowboj emotikona U+1F920
🤠 Kowboj kapelusz buzia

Hej! Typowo amerykańska buźka w kowbojskim kapeluszu z dzikiego zachodu. Oznacza wolność, naturę i ciężką pracę.

U+1F608
Emotikona z rogami U+1F608
😈 Roześmiana buzia z rogami

Diabelsko śmiejący się chochlik z małymi diabelskimi rogami. Ma potrzebę wywoływania złości, trzymają się go żarty lub właśnie planuje coś podłego.

U+1F47F
Diabełek emotikona U+1F47F
👿 Diabełek

Diabełek marszczy czoło, spogląda ze złością i nie ma ochoty na żarty. Zaleca się ostrożność! Oznacza złośliwe działania lub uwagi oraz podstępność.

U+1F479
Ogr emotikony U+1F479
👹 Japoński ogr “Namahage“

Oni przedstawia demona i piekielnego ducha z japońskiej mitologii. Jest wstrętną postacią z rogami i poluje na złe dusze. Tradycyjne przebranie sylwestrowe, aby powstrzymać złe duchy.

U+1F47A
Japoński diabełek U+1F47A
👺 Japoński diabełek

Tengu (dosłownie: niebiański pies) to nazwa japońskiej postaci bajkowej. Posiada nadnaturalne moce i przynosi nieszczęście. Czerwona maska ma brwi i brodę oraz niezwykle długi nos.

U+1F921
Emotikona klowna U+1F921
🤡 Klaun buzia

Przestań się wygłupiać! Umalowana twarz klowna ze świata cyrku. Oznacza zabawę i rozrywkę, u niektórych osób, najpóźniej od czasu horroru Stephen'a King'a „To”, może wywoływać także lęk.

 • Kate

  Używamy tego emotikonu również wtedy, gdy ktoś płata nam figla lub gdy liczymy na informację, której nie otrzymamy. Niby w tym sensie, że ktoś po raz kolejny nas zdenerwował lub ośmieszył.

U+1F4A9
Kupa emotikona U+1F4A9
💩 Kupka

Cholera, o nie! Takie gó…! Wersja komiksowa kupy. Może opisywać sytuację, zastępować przekleństwo lub krytykować wypowiedź czatującego partnera.

U+1F47B
Duch U+1F47B
👻 Duch

Wesoło uśmiechający się duch jest zbyt śliczny, żeby wystraszyć innych i wyrządzić szkody. Symbol Halloween lub używany żartobliwie w odniesieniu do strasznych rzeczy np. filmów.

U+1F480
Czaszka emoji U+1F480
💀 Czaszka

To ekstremalnie niebezpieczne! Emotikona czaszki symbolizuje śmierć i niebezpieczeństwo. Może oznaczać realne zagrożenie, ale być również używana sarkastycznie lub żartobliwie.

U+2620
Trupia czaszka U+2620
 Trupia czaszka

Miej się na baczności! Czaszka ze skrzyżowanymi kośćmi jest symbolem śmierci. Znak ostrzegawczy trujących substancji i niebezpieczeństw.

U+1F47D
Alien Emotikona Facbeook U+1F47D
👽 Istota pozaziemska

Kosmici tu są! Symbol istoty pozaziemskiej. Uśmiecha się przyjaźnie i przychodzi w pokoju.