🥰 Buźki i Ludzie: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz znaczenie emotikon Ludzie na Facebook, Whatsapp, ich opis i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Komentarze i więcej

Kategoria: 🥰 Buźki i ludzie Emotikony

U+1F600
Szczerząca się emotikona U+1F600
😀 Szczerząca się buzia
Wesoła, roześmiana buzia jest najczęściej używaną i uniwersalną emotikoną: Chcesz się po prostu przywitać, wyrazić radość lub podniecenie czymś lub rozluźnić formę krótkiej wiadomości.
U+1F603
Roześmiana buzia otwarte usta U+1F603
😃 Roześmiana buzia z otwartymi ustami
Klasyczna emotikona z roześmianą buzią i dużymi oczami. Przedstawia pozytywny nastrój i wesoło się śmieje. Wyraża entuzjazm: od wesołego powitania do bezgranicznej radości.
 • Anonimowy

  Może to również oznaczać “Dziękuję bardzo!

U+1F604
Śmiejąca się buzia z otwartymi ustami U+1F604
😄 Śmiejąca się buzia z otwartymi ustami i śmiejącymi się oczami
To jest naprawdę przezabawny żart! Śmieje się głośno, wesoło i serdecznie. Śmieją się również typowe oczy emoji – odróżnia to prawdziwy uśmiech od fałszywego. Może być również używana w przypadku sarkazmu.
U+1F601
Szczerząca śmiejące się oczy U+1F601
😁 Szczerząca się buzia ze śmiejącymi się oczami
Wesoła buzia z łobuzerskim śmiechem. Oznacza luz i rozbawienie. Jest pełna radości lub odczuwa przedsmak radości z powodu pewnego wydarzenia, rozbawiona i podniecona lub wprawiona w zakłopotanie.
U+1F606
Emotikona napad śmiechu XD U+1F606
😆 Roześmiana buzia z otwartymi ustami i zamkniętymi oczami
Mogę się jedynie śmiać! Na krótko przed napadem śmiechu, ponieważ coś jest tak głupie lub niewyobrażalnie zabawne. Także złośliwy lub uszczypliwy śmiech z jakiegoś wydarzenia lub czegoś, co przytrafiło się innej osobie. Emotikona ma takie samo znaczenie co „XD” i „><“ jako emotikona stosowana w formacie tekstowym.
U+1F979
Emoji wilgotne oczy U+1F979
🥹 Twarz powstrzymująca łzy
Lekko uśmiechnięta twarz ze łzami w oczach. Może wyrażać wdzięczność, wzruszenie lub dumę. Jednocześnie złość lub wściekłość mogą być powodem tego, że trudno jest powstrzymać łzy. Interpretacja emocjonalna zależy od kontekstu komunikacji.
U+1F605
Otwarte usta zimny pot buźka U+1F605
😅 Uśmiechająca się buzia z otwartymi ustami i oblana zimnym potem
Przepocony uśmiech. Ulga, że jakaś sytuacja dobrze się zakończyła lub została opanowana, np. jakiś ważny termin. Ktoś stoi przed trudnym wydarzeniem lub jest teraz nerwowy.
 • Oliwia

  Może też oznaczać nieporozumienie lub zamieszanie.

 • Czarna

  Oznacza to również, że nie wiesz, jak się teraz zachować. Jesteś bardzo zestresowany i czekasz na znak, czy wszystko skończy się dobrze, czy nie.

U+1F602
Emotikona łzy szczęścia U+1F602
😂 Buzia ze łazami radości
Ze śmiechu zaraz spadnę z krzesła! Coś jest tak niesamowicie zabawne, że można śmiać się do łez. Ktoś dostaje ataku śmiechu i nie może się już powstrzymywać. Ta emotikona jest najbardziej popularna i została wybrana na Słowo Roku 2015.
 • Ela

  Używam go jako znaku kpiny.

U+1F923
Emotikona ROFL U+1F923
🤣 Tarzać się po podłodze ze śmiechu
To jest tak śmieszne, że nie mogę się już powstrzymać! Turla się ze śmiechu i tarza po podłodze. Wersja emotikony „ROFL” oznacza „rolling on the floor, laughing“ („tarzać się po podłodze, śmiać się”).
U+263A
Roześmiana buzia U+263A
 Roześmiana buzia
Bardzo się cieszę! Ktoś jest bardzo zadowolony i oniemiały. Wyraz szczęścia. Nieśmiały grymas jako reakcja na piękny komplement lub coś wspaniałego, co się wydarzyło.
U+1F60A
Roześmiana śmiejące się oczy U+1F60A
😊 Roześmiana buzia ze śmiejącymi się oczami
Nieśmiały, zakłopotany uśmiech. Czerwone policzki jako wyraz radości. Oznacza szczęście, zadowolenie, spokój wewnętrzny i wdzięczność. Wariant w formacie tekstowym: ^^.
 • Wiktoria

  Oznacza, że bardzo się z czegoś cieszę.

U+1F607
Aureloa buźka U+1F607
😇 Uśmiechnięta buzia z aureolą
Chce wyrazić (udawaną) niewinność. Ktoś spełnia dobre uczynki, jest wyjątkowo kochany, niewinny i zachowuje się przykładnie. Buzia aniołka może być używana także żartobliwie, w odniesieniu do mniej dobrych uczynków lub sposobu zachowania.
U+1F642
Delikatnie uśmiechnięta U+1F642
🙂 Delikatnie uśmiechnięta buzia
Delikatny uśmiech na ustach oznacza, że ktoś jest zadowolony z siebie i ze świata. Wydźwięk wypowiedzi może być bardziej przyjazny, niż być może w zamyśle lub ma sarkastyczne znaczenie, kiedy uśmiech właściwie zupełnie nie pasuje do treści.
 • Dominik

  W kręgach młodzieżowych emotikon ten znany jest jako tzw. hate smile, czyli grymas lub bardzo niechętny uśmiech.

 • Anonimowy

  Może to również oznaczać, że czuję się tak źle, że mam ochotę umrzeć.

 • Julia

  To emotikon nienawiści. Wysyłam je, gdy nie chcę już rozmawiać z daną osobą.

U+1F643
Emotikona na głowie U+1F643
🙃 Odwrócona buzia
Nie mówię tego poważnie! W wiadomości chodzi o dwuznaczną wypowiedź, ironię lub żart. Ktoś robi głupstwa i wygłupia się lub jako reakcja na jakiś żart.
 • Roksana

  Te emoji wskazują, że coś nie poszło tak, jak się spodziewałeś. Np.: “Nauczycielka głupio dała nam test z pytaniami otwartymi zamiast testu wielokrotnego wyboru.

 • Anonimowy

  Używamy tego emoji, gdy ktoś jest smutny, w złym humorze lub ma zły dzień i chcemy dać odbiorcy znać, że chcemy porozmawiać.

 • Jula

  “Wszystko jest w porządku“.

 • Kuba

  Ten emotikon może również oznaczać ból ukryty pod uśmiechem.

U+1F609
Emotikona puszczająca oczko U+1F609
😉 Buzia puszczająca oczko
Buzia puszcza łobuzersko oczko. Jako wyraz humoru, ktoś robi sobie żarty, flirtuje z Tobą lub ma jakieś ukryte zamiary. Puszczanie oczka łagodzi wiadomość: nie bierz tego na poważnie, lecz interpretuj z humorem.
U+1F60C
Buźka oddychająca z ulgą U+1F60C
😌 Buzia oddychająca z ulgą
Wszystko poszło dobrze! Uśmiech ulgi i łagodny wyraz twarzy: ktoś jest szczęśliwy, że coś nieprzyjemnego już minęło. Rozluźniony, odprężony, wdzięczny i wolny od trosk.
 • Mania

  “Cierpliwość się opłaciła!“

 • Julia

  Dla mnie jest to raczej ironiczny lub nerwowy uśmiech, który ukrywa prawdziwe uczucia.

U+1F60D
Buzia serce-oczy U+1F60D
😍 Roześmiana buzia z oczami w kształcie serca
Buzia promieniejąca ze szczęścia z oczami w kształcie serca. Serce nad głową i szaleńcze zakochanie: w osobie, miejscu lub przedmiocie. Wyraża rozmiar miłości i sympatię oraz wdzięczność i często stanowi część romantycznych wiadomości. Nie wiadomo, co zrobić ze swoim szczęściem.
 • Zofia

  Ludzie zakochani używają tego emoji szczególnie często.

 • Anonimowy

  Oznacza to, że ktoś się w kimś zakochał.

U+1F970
Buźka z trzema sercami U+1F970
🥰 Śmiejąca się buźka ze śmiejącymi się oczami i trzema sercami
Ktoś jest zakochany, jest w siódmym niebie. Romantyczna emotikona z zakochanym wyrazem twarzy oznacza sprawy sercowe.
U+1F618
Buzia przesyła całusa U+1F618
😘 Buzia wysyłająca całusa
Buźka przesyła ci całusa. Przyjaźnie, aby wyrazić sympatię lub w przypadku romantycznych zamiarów, jako wyraz miłości. Może złagodzić ironiczną wypowiedź lub reakcję na nieuprzejmą wiadomość. Symbol flirtu i znak wdzięczności.
 • Paula

  Zawsze wysyłam ten emoji do mojej dziewczyny, aby powiedzieć jej, jak bardzo ją kocham.

U+1F617
Całująca emotikona U+1F617
😗 Całująca buzia
Buzia przesyła buziaka innej osobie. Otwarte oczy i neutralny wyraz twarzy w mniejszym stopniu oznaczają intymny pocałunek, lecz bardziej pocałunek przyjaciela lub krewnego. „Dziękuję”, „Cześć” lub „Do widzenia”. Może oznaczać również „gwizdanie” lub „dziubek”.
 • Anonimowy

  Może również oznaczać “pluć“ w połączeniu z emoji kropli wody.

U+1F619
Całująca buźka śmiejące oczy U+1F619
😙 Całujaca buzia ze śmiejącymi się oczami
Zrelaksowany wyraz twarzy, śmiejące się oczy i całujące usta. Jako pocałunek przyjaciela lub „Ściskamy i całujemy” skierowane do krewnego. Może być używana również w znaczeniu gwizdania.
U+1F61A
Całująca buźka zamknięte oczy U+1F61A
😚 Całująca buzia z zamkniętymi oczami
Śliczna buzia z zamkniętymi oczami i różowymi policzkami. Jako podziękowanie za jakąś radę lub przysługę. Pocałunek pełny miłości skierowany do najbliższych przyjaciół, rodziny lub idola.
U+1F60B
Emotikona delektuje się jedzeniem U+1F60B
😋 Buzia delektujaca się pysznym jedzeniem
Emotikona oblizuje rozkosznie usta: ktoś jest głodny, gotował właśnie coś wyjątkowo smacznego lub spałaszował właśnie cały talerz. Często interpretowana jako grymas z wyciągniętym językiem i używana jako wesoła wiadomość lub wygadywanie głupstw.
U+1F61B
Beczelna emotikona z językiem U+1F61B
😛 Buzia z wyciągniętym językiem
Wygłupianie się z przyjaciółmi, osłabia ironiczną uwagę oraz w celu upewnienia się, że ktoś inny nie bierze wypowiedzianych słów na poważnie. Ktoś wyśmiewa się z innych: Wiedziałem, że to zawalisz.
U+1F61D
Wyciągnięty język zaciśnięte oczy U+1F61D
😝 Buzia z wyciągniętym językiem i zaciśnietymi oczami
Robić sobie z kogoś żarty, gniewać się lub żartobliwie obrażać. W prowokacyjnych wiadomościach, w przypadku grubiańskiego lub czarnego humoru oraz radości z cudzego nieszczęścia.
U+1F61C
Wyciągnięty język mrugające oczko U+1F61C
😜 Buzia z wyciągniętym językiem, puszczająca oczko
Buźka wyciąga bezczelnie język, puszczając przy tym oczko. Ktoś zrobił żart, wygłupia się lub chce flirtować z partnerem z chatu. Ktoś jest beztroski i nie mówi na poważnie.
U+1F92A
Szalona buzia emoji U+1F92A
🤪 Szalona buzia
Coś jest niezmiernie komiczne. Wesoły nastrój - ktoś jest totalnie śmieszny lub szalony. Całkiem oszaleć z zachwytu lub radości. Być może ktoś zrobił też nieprzyzwoity żart.
 • Anonimowy

  Ktoś zjadł coś, co miało tak wyjątkowy smak i było tak pyszne, że można było od tego zwariować.

U+1F928
Buzia brwi uniesione do góry U+1F928
🤨 Buzia z uniesionymi do góry brwiami
Pytający wyraz twarzy przypomina aktora „The Rock“ (Dwayne Johnson). Może być używana, aby wyrazić sceptycyzm, wątpliwość lub dezaprobatę.
U+1F9D0
Monokl emotikona U+1F9D0
🧐 Buzia z monoklem
Monokl pomoc wspomagająca widzenie tylko z jednym szkłem. Pod koniec XIX wieku uważany był za symbol statusu. Coś wydaje się być podejrzane! Buzia spogląda dookoła karcącym spojrzeniem. Wersja „wyższej klasy” rozmyślającej buźki
U+1F913
Nerd emoji U+1F913
🤓 Buzia nerda
Olbrzymie okulary, niezdarny uśmiech i wystające zęby. Jest używana zabawnie lub ironicznie w odniesieniu do kujonów lub aby wyrazić, jak jest się sprytnym. Stereotyp nerda; inteligentna, ale komicznie ubrana osoba ze społecznymi deficytami.
U+1F60E
Emotikona okularami przeciwłonecznymi U+1F60E
😎 Buzia z okularami przeciwsłonecznymi
Emanuje spokojem. Ktoś jest pewny siebie, zrobił coś wyjątkowo dobrze i jest z tego dumny. Również jako symbol słońca, wakacji i urlopu na plaży.
 • Anonimowy

  To emoji, którego używasz, aby powiedzieć, że właśnie się relaksujesz.

 • Dominik

  Wyraża to, że ktoś jest bardzo fajny.

U+1F929
Szcerząca kształcie gwiazd U+1F929
🤩 Szczerząca się buzia z oczami w kształcie gwiazd
Jest czymś zachwycona lub pełna radości oczekiwania. Poruszona i niema po spotkaniu kogoś, kogo bardzo lubi. Zafascynowana sławą i światem gwiazd.
U+1F973
Buźka z czapeczką urodzinową U+1F973
🥳 Buźka z urodzinową trąbką i czapeczką
„To była szalona impreza” lub „Jest co świętować.” Niezależnie od tego, jakie radosne wydarzenie ma się odbyć, będzie ono odpowiednio obchodzone. Może oznaczać także piątą porę roku, karnawał.
 • Róża

  Jest to bardzo popularny emotikon, gdy chcesz złożyć komuś pisemne życzenia z okazji urodzin.

U+1F60F
Zadowolna roześmiana U+1F60F
😏 Wyniośle/łobuzersko uśmiechająca się buzia
Półuśmiech, który pojawia się z powodu zadowolenia z siebie. Pokazuje ironię, opanowanie lub figlarność. Zalecana ostrożność: Ktoś może coś knuć. Używany jako nieprzyzwoite spojrzenie zachęcające do flirtu lub seksualnych aluzji.
 • Jack

  Ta buźka oznacza, że ktoś jest z siebie dumny i chce to pokazać.

 • Nicole

  Ta buźka emotikonu oznacza intymną zachętę.

U+1F612
Niezadowolona emotikona U+1F612
😒 Niezadowolona buzia
Ponure, markotne spojrzenie wyraża niezadowolenie. Ktoś nie jest czymś zachwycony i to pokazuje. Wyraz braku zainteresowania i dezaprobaty.
 • Ktoś

  Możesz wybrać tę emotikonę, gdy rozmowa jest nudna lub niemiła. Na przykład na wiadomość “Nie chcę z Tobą rozmawiać“ możesz odpowiedzieć tą emotikoną.

U+1F61E
Rozczarowana buźka U+1F61E
😞 Rozczarowana buzia
Smutna emotikona spuszcza głowę, spojrzenie jest skierowane w dół. Robi wrażenie sfrustrowanej i rozczarowanej. Oznacza smutek, żal i rozpacz.
U+1F614
Zadumana Whatsapp U+1F614
😔 Zadumana buzia
Zamyślony wyraz twarzy. Emotikona spogląda na ziemię i potrzebuje trochę czasu na zastanowienie się. Oznacza melancholię, ogólne niezadowolenie i frustrację.
U+1F61F
Zatroskana emotikona U+1F61F
😟 Zatroskana buzia
Buzia spoglądająca z troską z powodu skomplikowanej sytuacji lub ważnego wydarzenia. Czuje się zlękniona, niepewna i nieswojo.
U+1F615
Zdziwiona emotikony U+1F615
😕 Zdziwiona buzia
Jest zmieszana lub czegoś nie zrozumiała. Niepewna i niezadowolona z sytuacji. Inaczej to sobie wyobrażała.
U+1F641
Zmartwiona Emoji U+1F641
🙁 Buźka ze zmarszczonymi brwiami
„Przykro mi to słyszeć“ lub „Trochę mnie denerwuje to, co mówisz”. Zmarszczenie brwi może sygnalizować odrzucenie lub złość lub ktoś jest zaskoczony, lękliwy.
U+2639
Emotikona marszcząca czoło U+2639
 Buzia marszcząca czoło
Smutna buzia z opadniętymi kącikami ust. Emotikona sprawia wrażenie smutnej, nieszczęśliwej i pokazuje dezaprobatę. Niezadowolona z pogody, niewielkich błędów lub zachowania jakiejś osoby.
U+1F623
Cierpiąca emotikony U+1F623
😣 Cierpiąca buzia
Bezsilna emotikona męczy się a przy tym cierpi. Po ciężkim dniu jest gotowa dać za wygraną. Musi jednak przetrwać sytuację i jakoś sobie poradzić.
 • Zuzia

  Używam go, gdy zostałem bardzo zraniony.

U+1F616
Emotikona wytrącona z równowagi U+1F616
😖 Buzia wytrącona z równowagi
Jak to się mogło stać? Jest sfrustrowana, trzęsie się ze złości i bezsilności. Lub okropnie wściekła: Czara goryczy zaraz się przepełni!
U+1F62B
Zmęczona buźka Facebook U+1F62B
😫 Zmęczona buzia
Emotikona z zaciśniętymi oczami i otwartymi ustami jest zmęczona. Z powodu zbyt małej ilości snu, z powodu tego, co dzieje się dookoła jakiejś osoby lub sytuacji. Jest bardzo wyczerpana i wykończona. Potrzebuje teraz spokoju.
U+1F629
Apatyczna emoji U+1F629
😩 Apatyczna buzia
Zostaw mnie w spokoju! Emotikona lamentuje z uniesionymi brwiami i opadającym kącikiem ust na coś nużącego, nieprzyjemnego, ale nieuniknionego. Jest płaczliwa, wzburzona i psychicznie lub fizycznie całkiem wyczerpana.
 • Weronika

  Twarz, która wyraża najsilniejszy wyraz danej emocji.

 • Anonimowy

  Ten emotikon błaga. Może też oznaczać, że ktoś zaraz się rozpłacze.

U+1F97A
Smutna buźka z dużymi oczami U+1F97A
🥺 Buźka z błagalnym spojrzeniem
Duże oczy błyszczą, poddańczy wyraz twarzy, emotikona prosi błagalnie o coś: chce pożyczyć pieniądze lub auto. Jeżeli pytając nie da się już niczego osiągnąć, błagalne spojrzenie jest ostatnią deską ratunku, aby otrzymać to, czego się chce.
 • Anonimowy

  Jesteś na skraju płaczu.

 • Ola

  Buźka, którą wysyłasz, gdy chcesz komuś coś wyznać, ale obawiasz się reakcji na tę wiadomość.

 • Bartek

  Może to również oznaczać: “Dziękuję, że tu jesteś!“.

U+1F622
Buzia ze łzami U+1F622
😢 Płacząca buzia
Smutna buzia, której łzy spływają po policzkach. Nastrój jest zepsuty, ktoś jest wzburzony. Mniej ogólnego smutku, bardziej ból z jakiegoś powodu. Wspomnienie jakiegoś wydarzenia sprawia przykrość.
U+1F62D
Buzia intensywnie płacząca U+1F62D
😭 Szlochająca buzia
Zrozpaczona i niepocieszona buzia, łzy lecą jej z oczu niczym wodospad. Oznacza zniewagę, ból lub porażkę. Jest używana także ironicznie lub w odniesieniu do czegoś tak zabawnego, że można skonać ze śmiechu.
U+1F624
Triumfująca U+1F624
😤 Triumfująca buzia
Tej buźce wylatują białe kłęby pary z nosa. Parska pogardliwie jako znak przewagi. Jest dumna i triumfuje sukces.
 • Anonimowy

  Ta buźka jest często używana jako wyraz złości lub oburzenia, np. gdy ktoś mnie tak bardzo NIEnawidzi, że wybucham wściekłością i prawie nie mogę już stłumić swojego podniecenia.

 • Anonimowy

  Ta uśmiechnięta buźka pali.

 • Anonimowy

  Świadczy o nieznajomości wypowiedzi innej osoby lub o złości na nią.

 • Anonimowy

  Uwaga, zaraz się zezłoszczę!

 • Monika

  Oznaka gniewu, prawie jak u wściekłego byka.

U+1F620
Zirytowana emotikona U+1F620
😠 Zirytowana buzia
Buźka jest posępna, zirytowana i wściekła. Reakcja na coś nieprzyjemnego lub oznaka odrzucenia. Teraz lepiej zejść jej z drogi.
U+1F621
Nadąsana buźka Whatsapp U+1F621
😡 Nadąsana buzia
Dąsająca się buzia jest wyrazem niechęci wobec jakiejś osoby lub sytuacji. Uwaga, niebezpieczeństwo eksplozji! Złości się, jest rozwścieczona a jej głowa już jest czerwona ze złości.
U+1F92C
Symbole na ustach U+1F92C
🤬 Buzia z symbolami na ustach
Symbole na ustach oznaczają przekleństwo. Poważnie spoglądająca buzia jest naprawdę zirytowana i szasta przekleństwami. Oznacza nagły wybuch złości lub frustrację.
U+1F92F
Głowa eksploduje U+1F92F
🤯 Buzia z eksplodującą głową
„Nie mogę uwierzyć” lub „ To cię zaszokuje”. Coś jest bardzo ekscytujące lub zaskakujące. Eksplodująca głowa może być również używana, aby wyrazić szok lub respekt.
U+1F633
Zarumieniona emotikona U+1F633
😳 Zarumieniona buzia
Ktoś jest zszokowany nieprzyjemną sytuacją lub popełnił błąd. Wyraża wstyd; coś jest bardzo niezręczne. Reakcja na komplement lub pochlebną wiadomość, której ktoś nie chciał otrzymać.
 • Borys

  Używam tego emoji jako wyrazu twarzy zarumienionej ze wstydu.

 • Anonimowy

  Pokazuje również zakłopotanie, dezorientację i dezaprobatę.

 • Olivia

  “O Boże, jakie to szokujące!“.

 • Julia

  Oznacza to niespodziankę.

U+1F975
Czerwona buźka z kroplami potu U+1F975
🥵 Przegrzana buźka
Jest tak gorąco, że zaraz dostanę udaru! Czerwona głowa, język wystaje z buzi na czole zbierają się kropelki potu. Najgorętsze miejsce na świecie znajduje się w Iranie: w 2005 roku odnotowano najwyższą temperaturę powietrza na pustyni 70,7 °C.
 • Anonimowy

  Można go użyć, gdy jest się bardzo podejrzliwym wobec innej osoby.

 • Kuba

  Czasami używa się go również jako wyrazu podekscytowania.

 • Filip

  Może być również symbolem podniecenia.

 • Kulka

  Oznacza również, że ktoś jest bardzo przystojny.

U+1F976
Niebieska buźka U+1F976
🥶 Marznąca buźka
Jest tak zimno, że można zamarznąć na śmierć. Uśmiech już zamarzł. Buzia cała niebieskie z zimna, zadręczony wyraz twarzy. Teraz może pomóc tylko filiżanka gorącej herbaty, kawy lub gorąca kąpiel.
 • Anonimowy

  Ta buźka może również oznaczać zakłopotanie lub przestrach.

 • Barczi

  Ta emocja oznacza, że zdanie zirytowało lub “przestraszyło“.

 • Szymon

  Jest to dla mnie coś bardzo wstydliwego.

 • Adrian

  Jest to również skrót od słowa “cringe“.

 • Bartek

  Coś jest tak nieśmieszne, że aż przerażające.

U+1F631
Zastygła emotikona U+1F631
😱 Buzia zastygła ze strachu
Buzia krzycząca z przerażenia z dwoma rękami. Zastygła ze strachu lub otrzymała szokującą wiadomość. Przerażona emotikona może być również używana ironicznie lub jako symbol Halloween.
U+1F628
Zlękniona emotikony U+1F628
😨 Zlękniona buzia
Przerażona buzia jest zlękniona i oszołomiona. Wydaje się dogłębnie zszokowana i zaskoczona wydarzeniem budzącym obawy lub intensywnym przeżyciem.
U+1F630
Buzia z niebieskim czołem U+1F630
😰 Buzia z otwartą buzią oblana zimnym potem
Jestem zszokowana! Zlękniona buzia, której czoło oblewa zimny pot. Martwi się. Oniemiałe usta są otwarte. Oblanie się potem z powodu stresu lub psychicznego obciążenia.
U+1F625
Rozczarwana oddychająca ulgą U+1F625
😥 Rozczarowana, ale oddychająca z ulgą buzia
Ulga, że coś już minęło, ale również rozczarowanie lub zatroskanie. Ktoś przeżył stresującą sytuację z nieładnym zakończeniem, np. egzamin. Komuś udało się wydostać z ciężkiej lub delikatnej sytuacji, jednak nie bez guzów i siniaków.
U+1F613
Emotikona zimny pot U+1F613
😓 Buzia oblana zimnym potem
Stres lub zmartwienie z powodu złego wydarzenia. Sprawy potoczyły się inaczej, niż powinny. Szkoła jest stresująca lub jest jeszcze wiele do zrobienia w biurze. Ktoś jest zmęczony, ale ma jeszcze dużo do załatwienia.
U+1F917
Emotikona z rękami U+1F917
🤗 Ściskająca buzia
Buźka z różowymi policzkami wyciąga ku tobie dłonie i chce ciebie uściskać. Jest szczerym, serdecznym gestem i wyrazem ciepła oraz życzliwości.
 • Wiktoria

  Jest to oznaka zakochania się w danej osobie.

 • Anastazja

  Rozchmurz się!

 • Julia

  Ten emoji symbolizuje przyjaźń.

 • Asia

  Przedstawia on machające ręce.

U+1F914
Emotikona rozmyśla U+1F914
🤔 Zamyślona buzia
Pozycja myśliciela: Zadumana buzia z charakterystyczną ręką na brodzie. Stawia pod znakiem zapytania wypowiedź, inteligencję danej osoby lub pomysł. Rozmyśla lub rozważa jakiś genialny pomysł.
U+1FAE3
Emoji z podglądającym okiem U+1FAE3
🫣 Twarz z patrzącym okiem
Nie mogę oderwać wzroku! Coś jest dość straszne lub nieprzyjemne. Mimo to desperacko chcesz wiedzieć, co się dzieje. Może też oznaczać: nie patrz na mnie. Nie jestem zadowolony z tego, jak wyglądam. Na przykład dlatego, że wyglądam na zmęczonego.
U+1F92D
Ręka na ustach U+1F92D
🤭 Buzia z ręką na ustach
Wyraża szok, zaskoczenie lub nagłe przekonanie o czymś. Typowy gest, po którym można rozpoznać, że ktoś inny nie mówi prawdy. Jest się zdania, że właśnie zostało się okłamanym.
 • Anonimowy

  Ta buźka jest czasem używana w znaczeniu “Ups, co ja powiedziałem“, gdy napisaliśmy coś, czego nie powinniśmy byli powiedzieć, posunęliśmy się za daleko lub przypadkowo uchyliliśmy rąbka tajemnicy.

 • Anonimowy

  Wersja z roześmianymi oczami oznacza zakłopotanie.

 • Tadek

  Stłumiony śmiech używany do wyśmiewania się z kogoś lub czegoś.

 • Jessica

  Ten emoji wyraża lekkie zakłopotanie i jest szczególnie popularny, gdy jest wysyłany w odpowiedzi na komplement od drugiej osoby.

 • Darek

  Używam go w krępujących sytuacjach.

 • Ania

  Chichot jako nieco zawstydzona reakcja na nieco wulgarny lub erotyczny żart albo na żart, który jest zbyt niegrzeczny.

U+1FAE2
Otwarte oczy i ręka na ustach U+1FAE2
🫢 Twarz z otwartymi oczami i dłonią nad ustami
O nie! Emoji ma szeroko otwarte oczy. Trzyma rękę nad ustami w szoku lub zdziwieniu. Zaskoczony sytuacją lub wydarzeniem. Nie jest jasne, czy jest to coś pozytywnego czy negatywnego.
U+1F92B
Psst emotikona U+1F92B
🤫 Napominająca buzia
„Pssst!“ ma uciszyć innych lub powierzyć ci tajemnicę, która nie powinna być dalej przekazywana. Powiedzenie w miły sposób, żeby strona przeciwna się zamknęła.
 • Natka

  Mówi: “Zamknij się, nic nikomu nie mów“.

U+1FAE0
Emoji topniejącej twarzy U+1FAE0
🫠 Topniejąca twarz
Topię się! Ta uśmiechnięta twarz staje się płynna od spodu. Wyraża, że jest bardzo gorąco lub że czujesz się teraz nieswojo: I would like to sink into the ground!
U+1F925
Długi nos U+1F925
🤥 Kłamstwo buzia
Tak jak u Pinokia, z każdym kłamstwem nos będzie stawał się coraz dłuższy, co demaskuje go jako kłamcę. Symbol nieprawdy, przechwałek i nieprawdziwych opowieści.
U+1F636
Emotikona bez ust U+1F636
😶 Buzia bez ust
Emotikona bez ust oznacza ciszę. Ktoś nie chce lub nie może wypowiedzieć się na dany temat. Używana w trudnych, przykrych lub niepochlebnych rozmowach. Wyobraź sobie, co zostałoby opowiedziane, gdyby można było mówić!
U+1FAE5
Twarz z linią kropkowaną U+1FAE5
🫥 Twarz z kropkowanych linii
Twarz jest bezbarwna i otoczona przerywanymi liniami. Ktoś czuje się przygnębiony, strapiony, samotny lub zamknięty w sobie. Po prostu nikt mnie nie widzi! Możesz poświęcić mi trochę uwagi.
U+1F610
Emotikony proste usta U+1F610
😐 Neutralna buzia
Twarz pokerzysty: buzia bez wyrazu z neutralnym spojrzeniem. Jest niewzruszona, nieporadna lub obojętna.
 • Anonimowy

  Ten emotikon wyraża lekkie niezadowolenie, nutkę irytacji w sytuacji, w której nie wiadomo już, co powiedzieć.

U+1FAE4
Emoji z krzywymi ustami U+1FAE4
🫤 Twarz z ukośnymi ustami
Nie wiem, co z tym zrobić! Wykrzywione usta symbolizują niepokój, powściągliwość lub rozczarowanie. Może też odzwierciedlać irytację lub rozczarowanie. Stan emocjonalny jest neutralny lub negatywny.
U+1F611
Emotikona bez wyrazu U+1F611
😑 Buzia bez wyrazu
Buzia bez wyrazu z zamkniętymi oczami i ustami. Zmęczenie, zdenerwowanie, brak emocji, cierpliwości, doprowadzono do zamknięcia sprawy. Brak odpowiednich słów, aby kontynuować konwersację.
U+1F62C
Emotikona z grymasem U+1F62C
😬 Buzia z grymasem
Jest mi naprawdę przykro! Wyraz nerwowości, niezręczności lub zakłopotania. Zalękniony uśmiech winowajcy: Ktoś uczynił coś głupiego lub usiłuje rozwiązać napiętą sytuację poprzez strojenie min.
 • Buzka

  Ta uśmiechnięta buźka pokazuje grymas, a także to, że ktoś ma ładne zęby.

U+1F644
Emotikona przewróconymi oczami U+1F644
🙄 Buzia z przewróconymi oczami
Emotikona przewraca oczy: obecna sytuacja lub osoba jest uważana za nudną lub napiętą. Nie chce już zwracać uwagi na wiadomość.
 • Wik

  Ktoś jest podejrzany.

U+1F62E
Emotikona otawrtymi ustami U+1F62E
😮 Buzia z otwartymi ustami
Wow, podziwiam! Zaskoczona emotikona spogląda ze zdziwieniem i zdumieniem. Jest zaskoczona pozytywie lub negatywnie: od lekkiego zdziwienia do całkowitego osłupienia.
U+1F626
Buzia marszcząca czoło U+1F626
😦 Buzia marszcząca czoło z otwartymi ustami
Nie mogę uwierzyć w to, co właśnie zrobiłeś! Wyraża przerażenie oraz strach, troskę i niedowierzanie. Jako reakcja na negatywne zaskoczenie. Ktoś został zaskoczony i czuje się totalnie wywiedziony w pole.
U+1F627
Ból buzia U+1F627
😧 Buzia dręczona bólem
Wydarzyło się coś nieoczekiwanego! Buzia z uniesionymi brwiami, otwarte oczy i usta. Mieszanka szoku i rozczarowania. Oznacza strach, frustrację, przerażenie i nieoczekiwane, negatywne zaskoczenia.
U+1F62F
Oniemiała emotikona U+1F62F
😯 Oniemiała buzia
O rety! Zaskoczonej niemiło buzi brakuje słów z powodu szokującej sprawy. Jako odpowiedź na złe zachowanie lub niegrzeczną wiadomość. Do tego co zostało wypowiedziane, nie ma już nic do dodania.
U+1F632
Zdziwiona emotikona U+1F632
😲 Zdziwiona buzia
To niewiarygodne, nie miałam o tym pojęcia! Zdziwiona buzia z szeroko otwartymi ustami i oczami: ogarnięta zdziwieniem, całkowicie zszokowana, może oznaczać też czyste niedowierzanie. Nie można uwierzyć, w to co się właśnie wydarzyło!
U+1F634
ZZZ śpiąca emotikona U+1F634
😴 Śpiąca buzia
Dobranoc i miłych snów! W komiksach lub bajkach znajdujące się nad głową zZz oznacza śpiące postacie. Emotikona jest zmęczona, chce pójść do łóżka lub przed chwilą zasnęła z nudów.
U+1F924
Ślina emotikona U+1F924
🤤 Śliniąca się buzia
Śliniąca się buzia, ślina leci jej z ust. Oznaka pożądania jakiejś osoby, pysznego jedzenia, nowego auta lub radości oczekiwania na jakieś wydarzenie. Wyraz wyjątkowego zainteresowania i pragnienia.
 • Anonimowy

  Wysyłamy je, gdy odczuwamy chęć uprawiania seksu.

U+1F62A
Śpiąca buźka U+1F62A
😪 Śpiąca buzia
Emotikona jest śmiertelnie zmęczona i najchętniej teraz by spała. Dymek, który wychodzi jej z nosa, jest typowym znakiem Manga, oznaczającym śpiącą osobę. Lub też jako wyraz, że jakaś rozmowa lub wykład jest wyjątkowo nudny i usypiający.
U+1F635
X oczy emoji U+1F635
😵 Oszołomiona buzia
Kręci mi się w głowie! Emotikona z oczami w kształcie krzyżyków i szeroko otwartymi ustami jest totalnie oszołomiona i nie wie już, gdzie jest góra a gdzie dół. Symbolizuje również silne emocje lub pijaństwo.
U+1F910
Emotikona z zamkiem błyskawicznym U+1F910
🤐 Buzia z zamkiem błyskawicznym
Zamek błyskawiczny zamiast ust sygnalizuje, że wargi są zamknięte. Tajemnica jest bezpieczna a zachowanie milczenia zagwarantowane. Może oznaczać także milczenie, ponieważ komuś brakuje odpowiednich słów.
 • Klaudia

  “Milczę jak grób!“

U+1F974
Szalona buźka emotikona U+1F974
🥴 Buźka z nierównymi oczami i falistymi ustami
Półotwarte, półzamknięte oczy, skrzywione usta, zaczerwienione policzki. Emotikona ma zmieszany wyraz twarzy: z powodu zmęczenia lub aktualnie poplątanych emocji. Znana także jako pijana buźka.
 • Anonimowy

  Można ją również rozumieć jako wyraz podniecenia.

U+1F922
Emotikona zielone wymiociny U+1F922
🤢 Buzia odczuwająca mdłości
Emotikona jest zielona na twarzy, jest jej niedobrze i wygląda, jakby miała zwymiotować. Może wyrażać odrazę, wstręt, niechęć lub też chorobę.
U+1F92E
Wymiotująca buzia U+1F92E
🤮 Buzia z otwartymi ustami, która wymiotuje
„Mogłabym zwymiotować”. Lub aby zakomunikować, jak było się pijanym ubiegłej nocy. Przy pomocy wymiotującej buzi można także wyjaśnić, co uważa się na temat danej rzeczy.
 • Anonimowy

  Oznacza również, że coś jest obrzydliwe.

U+1F927
Kichająca buzia emotikony U+1F927
🤧 Kichajaca buzia
Kichająca buzia z zamkniętymi oczami, która smarka w chusteczkę. Złapało mnie przeziębienie! Wyraża, że ktoś jest chory lub źle się czuje.
U+1F637
Emoji z maską U+1F637
😷 Buzia z maską przeciwgazową
Maska służy ochronie. Ma chronić przed samym sobą lub kimś innym lub zarażeniem. Ktoś znajduje się w szpitalu, musi udać się do lekarza lub złapał jakąś chorobę. Noszenie maski jest bardzo powszechne w Azji.
 • Oliwia

  Obecnie jest on również używany jako synonim wirusa Corona.

U+1F912
Emotikona z termometrem U+1F912
🤒 Buzia z termometrem
Smutna buzia z termometrem w ustach oznacza szpital. Ktoś złapał grypę lub inną chorobę, która idzie w parze z gorączką lub ktoś jest zatroskany, że może zachorować.
U+1F915
Emotikona z opatrunkiem U+1F915
🤕 Buzia z opatrunkiem na głowie
Buzia z opatrunkiem na głowie spogląda smutno przed siebie: Ktoś jest chory, miał wypadek lub jest w szpitalu. Bandaż symbolizuje problemy zdrowotne.
U+1F911
Symbol dolara oczy U+1F911
🤑 Pieniądze usta buzia
Buźka ma w oczach symbol dolara i banknot jako język. Ktoś mógł coś wygrać lub zwęszył finansową szansę. Implikuje poczucie bogactwa.
 • Anonimowy

  Oznacza również zabawny, fajny lub znaczący.

U+1F920
Kowboj emotikona U+1F920
🤠 Kowboj kapelusz buzia
Hej! Typowo amerykańska buźka w kowbojskim kapeluszu z dzikiego zachodu. Oznacza wolność, naturę i ciężką pracę.
U+1F608
Emotikona z rogami U+1F608
😈 Roześmiana buzia z rogami
Diabelsko śmiejący się chochlik z małymi diabelskimi rogami. Ma potrzebę wywoływania złości, trzymają się go żarty lub właśnie planuje coś podłego.
U+1F47F
Diabełek emotikona U+1F47F
👿 Diabełek
Diabełek marszczy czoło, spogląda ze złością i nie ma ochoty na żarty. Zaleca się ostrożność! Oznacza złośliwe działania lub uwagi oraz podstępność.
U+1F479
Ogr emotikony U+1F479
👹 Japoński ogr “Namahage“
Oni przedstawia demona i piekielnego ducha z japońskiej mitologii. Jest wstrętną postacią z rogami i poluje na złe dusze. Tradycyjne przebranie sylwestrowe, aby powstrzymać złe duchy.
U+1F47A
Japoński diabełek U+1F47A
👺 Japoński diabełek
Tengu (dosłownie: niebiański pies) to nazwa japońskiej postaci bajkowej. Posiada nadnaturalne moce i przynosi nieszczęście. Czerwona maska ma brwi i brodę oraz niezwykle długi nos.
U+1F921
Emotikona klowna U+1F921
🤡 Klaun buzia
Przestań się wygłupiać! Umalowana twarz klowna ze świata cyrku. Oznacza zabawę i rozrywkę, u niektórych osób, najpóźniej od czasu horroru Stephen'a King'a „To”, może wywoływać także lęk.
 • Kate

  Używamy tego emotikonu również wtedy, gdy ktoś płata nam figla lub gdy liczymy na informację, której nie otrzymamy. Niby w tym sensie, że ktoś po raz kolejny nas zdenerwował lub ośmieszył.

U+1F4A9
Kupa emotikona U+1F4A9
💩 Kupka
Cholera, o nie! Takie gó…! Wersja komiksowa kupy. Może opisywać sytuację, zastępować przekleństwo lub krytykować wypowiedź czatującego partnera.
U+1F47B
Duch U+1F47B
👻 Duch
Wesoło uśmiechający się duch jest zbyt śliczny, żeby wystraszyć innych i wyrządzić szkody. Symbol Halloween lub używany żartobliwie w odniesieniu do strasznych rzeczy np. filmów.
U+1F480
Czaszka emoji U+1F480
💀 Czaszka
To ekstremalnie niebezpieczne! Emotikona czaszki symbolizuje śmierć i niebezpieczeństwo. Może oznaczać realne zagrożenie, ale być również używana sarkastycznie lub żartobliwie.
U+2620
Trupia czaszka U+2620
 Trupia czaszka
Miej się na baczności! Czaszka ze skrzyżowanymi kośćmi jest symbolem śmierci. Znak ostrzegawczy trujących substancji i niebezpieczeństw.
U+1F47D
Alien Emotikona Facbeook U+1F47D
👽 Istota pozaziemska
Kosmici tu są! Symbol istoty pozaziemskiej. Uśmiecha się przyjaźnie i przychodzi w pokoju.
U+1F916
Robot U+1F916
🤖 Buzia robota
Usta buzi robota przypominają grymas. Ktoś zachowuje się, jak gdyby był zdalnie sterowany i pracuje jak robot. Może być używany także jako określenie nieczułych osób lub odnosić się do sztucznej inteligencji i filmów Sci-Fi.
U+1F383
Halloween Dynia U+1F383
🎃 Lampion z dyni
Cukierek albo psikus! W wydrążonej dyni z grymasem stawiana jest świeczka. Tradycja halloweenowa została przyniesiona przez irlandzkich imigrantów przybywających do USA. Emoji jest często wysyłana jako symbol Halloween.
U+1F63A
Roześmiany kot emotikona U+1F63A
😺 Głowa kota z uśmiechniętym, otwartym pyszczkiem
Uśmiechnięty pyszczek kota jest wyrazem wesołości i radości, najczęściej używany przez miłośników kotów. Kocia emotikona może oznaczać także kobiecość.
U+1F638
Szczerzący się kot Whatsapp U+1F638
😸 Szczerzący się pysk kota ze śmiejącymi się oczami
Koci pysk, który jest w bardzo dobrym humorze. Oczy się śmieją, pyszczek szczerzy się szeroko i jest zadowolony. Z nią partnerzy z chatu mogą się bawić.
U+1F639
Łzy kot U+1F639
😹 Koci pyszczek ze łzami szczęścia
Kocia emotikona z zaciśniętymi oczami i otwartym pyskiem. Nie może się powstrzymać i płacze ze śmiechu. Coś jest wyjątkowo zabawne lub głupie, ktoś jest rozluźniony i ma w oczach łzy szczęścia.
U+1F63B
Kot z oczami w kształci serca U+1F63B
😻 Roześmiany koci pyszczek z oczami w kształcie serca
Uszczęśliwiony, śmiejący się koci pyszczek z sercami przed oczami. Ktoś jest ciężko zakochany lub bardzo wdzięczny za przyjacielską przysługę. Bardzo coś lubi i wyraża w ten sposób podziw.
U+1F63C
Zuchwało śmiejący się kot U+1F63C
😼 Koci pyszczek z zuchwałym uśmiechem
Kot śmieje się zawadiacko z zuchwało uniesionym kącikiem ust. Szydzi z ciebie, jest sarkastyczny i żartuje twoim kosztem. Może flirtować. Tutaj jednak także zaleca się ostrożność.
U+1F63D
Pocałunek kot emotikona U+1F63D
😽 Całujący koci pyszczek z zamkniętymi oczami
Kot z zaczerwienionymi policzkami i zamkniętymi oczami. Nastawił usta i chcę cibie pocałować. Koty mają reputację bardzo wybrednych i aprobatę okazują w bardzo powściągliwy sposób.
U+1F640
Wyczerpany kot emotikona U+1F640
🙀 Wyczerpany koci pyszczek
Kot jest zmęczony i wyczerpany. Ma puste, białe oczy i trzyma łapki przy otwartym pyszczku. Ktoś potrzebuje przerwy. Reakcja na coś skandalicznego lub szokującego.
U+1F63F
Płaczący kot Whatsapp U+1F63F
😿 Płaczący koci pyszczek
Koci pyszczek z opuszczonymi brwiami i kącikami pyszczka. Jest smutny, łzy spływają mi po policzku. Ktoś otrzymał złą wiadomość. Wyraz empatii.
U+1F63E
Nadąsany kot buźka U+1F63E
😾 Nadąsany koci pyszczek
Nadąsany pyszczek mrukliwego kotka. Kąciki pyszczka i wąsy opadają w dół. Ktoś ma zły humor, jest sfrustrowany i odwraca się z irytacją. Znany jako Grumpy Cat, spoglądający ponuro kot, który stał się fenomenem internetu.
U+1FAF6
Gest serca Whatsapp U+1FAF6
🫶 Ręce tworzące serce
Palce tych dwóch połączonych dłoni tworzą serce. Może być używany zgodnie z czerwonym sercem ❤ i oznacza miłość, wdzięczność i uznanie. Popularny gest na selfies lub zdjęciach z wakacji z przyjaciółmi.
U+1F932
Dłonie obok siebie uniesione w górę U+1F932
🤲 Dłonie obok siebie uniesione w górę
„Proszę, aby dzisiaj wszystko poszło gładko” lub „Czy możesz pożyczyć mi trochę pieniędzy”. Dłonie uniesione w górę przedstawiają gest modlitwy lub prośby o jałmużnę. W amerykańskim języku migowym oznacza otwartą książkę.
U+1F450
Dwie dłonie emotikona U+1F450
👐 Otwarte dłonie
Otwarte dłonie wyciągnięte do osoby naprzeciwko. Oznacza przychylność i szczerość. Może przedstawiać także objęcie.
U+1F64C
Osoba wyciągająca ręce U+1F64C
🙌 Osoba, która uroczyście wyciąga ręce do góry
Alleluja! Ręce są uroczyście wyciągnięte ku górze. Ktoś urządza imprezę, tańczy dziko i swawolnie, ma dobry humor lub dużo zabawy. Może oznaczać także „Banzai”, japoński okrzyk, który od 10.000 lat przynosi szczęście i radość.
U+1F44F
Klaszczące dłonie emotikona U+1F44F
👏 Klaszczące dłonie
Brawo, bardzo dobrze zrobione! Emotikona pokazuje dwie klaszczące dłonie. Oznacza akceptację i uznanie. Używane również sarkastycznie, kiedy coś prawdopodobnie nie zasługuje na aplauz.
U+1F91D
Uścisk dłoni Emoji U+1F91D
🤝 Podanie ręki
Podajmy sobie ręce! Uścisk dłoni może oznaczać powitanie lub pożegnanie, porozumienie lub zawarcie transakcji. Dwie osoby ściskają sobie ręce, w przenośnym znaczeniu wyciągnąć do kogoś rękę.
U+1F44D
Kciuk w górę Like emotikona U+1F44D
👍 Symbol „Kciuk w górę”
Dobrze zrobione! Dłoń z kciukiem w górę oznacza akceptację, porozumienie i aprobatę. Uwaga: W krajach arabskich interpretowany jako uniesiony środkowy palec.
U+1F44E
Kciuk w dół Dislike Emotikona U+1F44E
👎 Symbol kciuk w dół
To było naprawdę złe! Kciuk w dół oznacza odrzucenie, dezaprobatę i niechęć. Znany również jako błędne znaczenie mitu śmierci wśród rzymskich gladiatorów.
U+1F44A
Pięść Emotikona U+1F44A
👊 Dłoń zaciśnięta w pięść
Wyciągnięta przed siebie pięść oznacza „Check!” – słowa otuchy. Pozdrowienie między przyjaciółmi lub gest zgody. Może być interpretowana także jako groźny cios pięścią.
U+270A
Uniesiona pięść Whatsapp U+270A
 Uniesiona pięść
Dam radę! Uniesiona pięść symbolizuje władzę i siłę. Oznacza coś, w co się wierzy. Jest to również gest polityczny i symbol przekory, solidarności i sprzeciwu.
U+1F91B
Pięść skierowana w lewo emotikona U+1F91B
🤛 Pięść skierowana w lewo
To pasuje jak pięść do nosa! W połączeniu z innymi emotikonami jest symbolem sukcesu. Swobodna forma pozdrowienia. Gest 🤜🤛 znany jest jako żółwik.
U+1F91C
Pięść skierowana w prawo U+1F91C
🤜 Pięść skierowana w prawo
Skierowana w prawo dłoń zwinięta w pięść. Ten gest używay jest jako pozdrowienie przyjaciół, oznaka respektu jak i akceptacji lub jako gratulacje.
U+1F91E
Skrzyżowane palce symbol U+1F91E
🤞 Dłoń ze skrzyżowanymi palcami
Zamknięta pięść ze skrzyżowanymi palcami – wskazującym i środkowy, jest używana, aby życzyć komuś szczęścia. Dzieci używają tego gestu zazwyczaj, aby unieważnić obietnicę lub przysięgę.
U+270C
Victoria emotikona U+270C
 Gest Victoria
Bez urazy! Symbol pokoju, który rozpopularyzowany w latach 60-tych przez hipisów. Symbol ten oznacza zwycięztwo. W Anglii może mieć również obraźliwe znaczenie i oznaczać kobietę z rozkraczonymi nogmi.
 • Katali

  Ten emotikon może być również używany w przypadku zaburzeń dwubiegunowych.

U+1FAF0
Symbol skrzyżowanych palców wskazujących i kciuków U+1FAF0
🫰 Dłoń ze skrzyżowanym palcem wskazującym i kciukiem
Skrzyżowanie kciuka i palca wskazującego to gest często używany w odniesieniu do pieniędzy. Albo po to, żeby ściągnąć długi, albo dlatego, że coś dużo kosztuje. Z kolei w Korei Południowej “palec serdeczny“ oznacza miłość i związek.
U+1F91F
Symbol ILY Whatsapp U+1F91F
🤟 Gest kocham cię
Pięść z wyciągniętym małym palcem, palcem serdecznym i kciukiem oznacza w amerykańskim języku migowym „I love you“, a więc „Kocham cię”. Znak ILY oznacza przede wszystkim ogólne, pozytywne przesłanie.
U+1F918
Gest rogów emotikona U+1F918
🤘 Gest rogów
Rock on! Mały palec i palec wskazujący tworzą rogi. „Widelec do frytek” to gest fanów metalu. Może mieć wiele znaczeń: niewierność (mąż lub żona z rogami), symbol odparcia nieszczęścia, diabelskie rogi lub święty gest w buddyźmie.
U+1F44C
Ok emotikona Whatsapp U+1F44C
👌 Symbol wszystko w porządku
Kciuk i palec wskazujący tworzą O. Oznacza słowo „Okay”. Symbol akceptacji, porozumienia lub, że wszystko jest w porządku. Uwaga, w niektórych krajach odbierany jako nieprzyzwoity lub obraźliwy („Ty du…ku”).
U+1FAF3
Ręka sięgająca po coś Emotikon U+1FAF3
🫳 Dłoń w dół
Ja trzymam za sznurki! Dłoń jest skierowana w dół. Jest to sięganie po coś lub porzucanie czegoś. W niektórych kulturach znak ten jest również używany jako prośba (“Odejdź“ lub “Idź powoli“).
U+1FAF4
Ręka z symbolem uniesionej dłoni U+1FAF4
🫴 Dłoń skierowana do góry
Daj mi go! Ręka z dłonią otwartą do góry, jakby żądała, łapała lub oferowała coś. Ale może też oznaczać “Pójdź za mną“ lub “Wyciągam do ciebie rękę“. To, czy interpretacja jest pozytywna czy negatywna, zależy od kontekstu.
U+1F448
Dłoń skierowana na lewo U+1F448
👈 Zewnętrzna część dłoni wskazująca na lewo
Tutaj prosto! Palec wskazujący skierowany na lewo. Może pokazywać kierunek, wskazywać na coś lub podkreślać ważną część wiadomości.
U+1F449
Dłoń wskazująca w prawo U+1F449
👉 Zewnętrzna część dłoni wskazująca na prawo
Palec wskazujący skierowany w prawo. Ma kierować uwagę na poniższe lub o czymś przypominać. Może przedstawiać także pouczające kiwanie palcem wskazującym.
U+1F446
Uniesiony palec wskazujący U+1F446
👆 Zewnętrzna część dłoni wskazująca w górę
Palec wskazujący uniesiony jako ostrzeżenie lub w celu podkreślenia wypowiedzi. Może oznaczać również „Mam czas” lub „Wchodzę w to”. Ktoś chce skierować na coś uwagę.
U+1F447
Palec wskazujący skierowany w dół U+1F447
👇 Zewnętrzna część dłoni wskazująca w dół
Dłoń z uniesionym palcem wskazującym, który jest skierowany w dół. Ktoś chce skierować na coś uwagę: Spójrz na tekst poniżej! Lub ktoś czuje się źle, jest „zdołowany”.
U+261D
Palec wskazujący skierowany w górę U+261D
 Palec wskazujący skierowany w górę
Uniesiony palec wskazujący oznacza groźbę: Strzeż się! Może być także gestem pouczenia. Ktoś ma coś do oznajmienia lub coś ważnego do powiedzenia.
U+270B
Uniesiona dłoń emotikona U+270B
 Uniesiona dłoń
Emotikona przedstawia uniesioną dłoń z palcami. Oznacza zarówno pozdrowienie jak i pożegnanie, używana także jako „Stop, mam dość!”. High Five, aby pogratulować lub uczcić sukces.
U+1F91A
Uniesiona dłoń zewnętrzna strona U+1F91A
🤚 Uniesiona dłoń
Uniesiona dłoń w odwróconej pozycji (zewnętrzna część dłoni skierowana do przodu). Ktoś chce zwrócić uwagę na siebie, np. aby zadać pytanie lub zasygnalizować swój współudział.
U+1F590
Dłoń wyprostowane palce U+1F590
🖐 Uniesiona dłoń z wyprostowanymi palcami
„Nie zbliżaj się” lub „Zatrzymaj się, poczekaj!” Wyprostowana dłoń może oznaczać także liczbę 5 lub High Five.
U+1F596
Salut wolkański emotikona U+1F596
🖖 Salut wolkański
Palce są rozprostowane pomiędzy palcem serdecznym a środkowym w taki sposób, że powstaje litera „V”. Gest ten wywodzi się z żydowskiego błogosławieństwa. Gest został rozpopularyzowany dzięki serialowi „Star Trek” (salut wolkański) i Mr. Spock'a. Żyj długo i w pokoju.
U+1F44B
Machająca dłoń emotikona U+1F44B
👋 Machająca dłoń
Witaj i do widzenia! Udanej podróży! Przyjaźnie machająca dłoń może być używana jako powitanie lub pożegnanie, ale także sarkastycznie, jeżeli ktoś życzy sobie, aby ktoś lub coś zniknęło.
U+1F919
Telefon dłoń symbol U+1F919
🤙 Gest zadzwoń do mnie
Zaciśnięta pięść z wyprostowanym kciukiem i małym palcem przypomina telefon. „Zadzwoń do mnie” lub „Zadzwonimy na dniach”. Przypomina pozdrowienie surferów „Hang Loose“ („Zawsze bądź wyluzowany“).
U+1FAF2
Ręka w lewo emotikon U+1FAF2
🫲 Ręka skierowana w lewo
Podaję ci rękę! Ręka jest skierowana w lewo. Może to oznaczać ofiarę pokoju. Symbolizuje pomocną dłoń, wyciągniętą po coś lub w połączeniu z dłonią skierowaną w prawo - uścisk dłoni.
U+1FAF1
Ręka w prawo emotikon U+1FAF1
🫱 Ręka skierowana w prawo
Skręć w prawo! Ręka wskazuje w prawo. Może oznaczać samą rękę lub ruch, np. dotykanie, branie, wskazywanie. W połączeniu z ręką skierowaną w lewo emojis tworzą uścisk dłoni. 🫱🫲
U+1F4AA
Biceps emotikona U+1F4AA
💪 Napięty biceps
„Dasz radę!” lub „Czuję się silny!”. Ramię z napiętym bicepsem. Używany także w związku ze sportem, np. studio fitness.
U+1F595
Środkowy palec emotikona Whatsapp U+1F595
🖕 Dłoń z wyciągniętym środkowym palcem
Uniesiony środkowy palec jest używany w kulturze zachodu jako niegrzeczny i obraźliwy gest.
U+270D
Dłoń z długopisem emotikona U+270D
 Pisząca dłoń
Prawa dłoń trzymająca długopis. Używana w kontekście pisania. Melduję się i piszę do ciebie wiadomość. Ktoś czeka na test w szkole. Ktoś pisze wiersz dla najbliższej osoby.
U+1F64F
Osoba złożone dłonie U+1F64F
🙏 Osoba z dłońmi złożonymi do modlitwy
Dwie złożone dłonie. Ktoś jest pogrążony w myślach, zmawia modlitwę lub ma nadzieję na olśnienie. Poza tym jest używany jako „High Five“ oraz aby wyrazić podziękowanie.
U+1FAF5
Wskazywanie palcem Whatsapp U+1FAF5
🫵 Palec wskazujący w stronę widza
Ty. Palec wskazujący ręki wskazuje na widza. Znak ten może oznaczać “Jesteś przeznaczony“ lub “Zasługujesz na to“. Często używany w marketingu, aby przyciągnąć uwagę.
U+1F9B6
Stopa emotikona U+1F9B6
🦶 Stopa
Wreszcie znowu można biegać boso. Ktoś prowadzi wystawne życie lub chce od Ukochanego masażu stóp. Niektórzy lubią stopy, inni ich nienawidzą, niektórzy mają spocone stopy, inni dobrze zadbane. Nasze stopy nas niosą i są symbolicznym fundamentem naszego ciała.
U+1F9B5
Noga Whatsapp U+1F9B5
🦵 Noga
„Masz świetne nogi” lub „Na jutro zapowiedziano trening nóg”. Na naszych nogach przechodzimy w ciągu życia 130.000 km, czyli ok. trzech okrążeni wokół ziemi. Człowiek jako jedyna istota żyjąca porusza się na dwóch nogach. W nogach znajdują się największe kości, największy staw i mięsień naszego ciała.
U+1F48D
Pierścionek emotikona U+1F48D
💍 Pierścionek
Wyjdziesz za mnie? Lub „ Jestem zajęty!” Pierścionek jest ozdobiony diamentem, najcenniejszym kamieniem szlachetnym. Jest używany w kontekście związków lub aby wyrazić aprobatę.
U+1F484
Pomadka do ust emotikona U+1F484
💄 Pomadka do ust
Szykuję się! Pomadka upiększa miliony kobiecych ust na całym świecie. Czerwony kolor jest kojarzony z namiętnością, żywotnością i atrakcyjnością. Oznacza przyjęcia, modę, zabawę. Często łączona jest z tańczącą emotikoną 💃💄, aby zaplanować wesoły wieczór.
U+1F48B
Odcisk pocałunku emotikona U+1F48B
💋 Odcisk pocałunku
Czerwony, zmysłowy odcisk ust. Chcę dać ci buziaka, pozostawiając przy tym odcisk pomadki. Może oznaczać „Jesteś skarbem” lub „Dziękuję bardzo!”
U+1F444
Buzia emotikona U+1F444
👄 Buzia
Delikatnie otwarta buzia i czerwone, pełne wargi mają silne przyciągające oddziaływanie na obie płci. „Przesyłam ci całusa” lub „Dziś wieczorem będę śpiewać na imprezie”.
U+1FAE6
Symbol przygryzania wargi U+1FAE6
🫦 Przygryzanie wargi
Zagryzanie warg sygnalizuje: Uważam, że jesteś gorący i chcę flirtować! Może też być symbolem niepokoju, napięcia lub niepewności. Zapytaj swojego rozmówcę o jego przemyślenia.
U+1F9B7
Ząb emotikona U+1F9B7
🦷 Ząb
Cierpię z powodu bólu zęba lub ciągnę kogoś za język. Trzeba jeszcze szybko umyć zęby lub dziecko ząbkuje. Szkliwo zęba jest najtwardszym materiałem w ludzkim ciele, w jamie ustnej żyją 22 mln bakterii.
U+1F445
Język emotikona U+1F445
👅 Język
Wyciąganie języka jest bezczelnym gestem i dziecinną oznaką przekory. Może być używany w celu podkreślenia żartu, aby się przekomarzać lub prowokować. Ktoś jest w dobrym humorze i w nastroju do żartów!
U+1F442
Ucho emotikona U+1F442
👂 Ucho
Emotikona ucha może oznaczać „Coś słyszę” lub „Poświęcam ci całą moją uwagę”. Poza tym ucho jest strefą erogenną kobiet i mężczyzn.
U+1F443
Nos emotikona U+1F443
👃 Nos
Nos oznacza ogólnie zmysł węchu. Emotikona wskazuje, że coś ma intensywny zapach. W zależności od kontekstu może być użyta w znaczeniu bardziej lub mniej przyjaznym.
U+1F463
Odcisk stóp emotikona U+1F463
👣 Odciski stóp
Dwa odciski stóp oznaczają kłopoty, które wkrótce zostaną przezwyciężone dzięki własnym wysiłkom. Używane także jako symbol dziecięcych stópek lub: Jestem w drodze!
U+1F441
Oko emotikona U+1F441
👁 Oko
Mam cię na oku! Coś jest ciekawe do zobaczenia lub jest obserwowane. W dawnych kulturach często znak religijny, oczy Horusa lub złe spojrzenie w kulturze orientu.
U+1F440
Oczy emotikona U+1F440
👀 Oczy
Uwaga, ktoś cię kontroluje! Para oczu spogląda w lewo. Coś jest obserwowane i sprawdzane. Jesteś pod kontrolą!
U+1F9E0
Mózg Whatsapp U+1F9E0
🧠 Mózg
„Zacznij myśleć!”, „W głowie mi się to nie mieści” lub „Zrobić komuś pranie mózgu”. Najważniejszy organ kieruje naszym ciałem i osobowością. Ludzki mózg waży 1,3 kg, w 60% składa się z tłuszczu i potrzebuje 20% przemiany materii.
U+1F9B4
Kości emotikona U+1F9B4
🦴 Kości
Wciąż czuję w kościach strach. Ktoś zleca ciężką pracę lub wygląda jak skóra i kości. Psi przysmak lub część ciała. Ludzki szkielet składa się z 200 kości o zawartości wagowej ok. 15% masy całkowitej.
U+1F5E3
Mówiąca głowa emotikona U+1F5E3
🗣 Mówiąca głowa
Kształt mówiącej twarzy. Może odnosić się do plotek lub do osoby, która chętnie dużo mówi. W obiegu są jakieś nowiny!
U+1F464
Sylwetka osoba emotikona U+1F464
👤 Sylwetka popiersia
Sylwetka osoby, cień. Oznacza anonimowość, tajemnicę i nieznane. W kontekście software i komputerów używana często jako symbol użytkownika lub profil gościa.
U+1F465
Sylwetka popiersia emotikona U+1F465
👥 Sylwetki dwóch popiersi
Sylwetki dwóch osób. Przyjaciel, na którym można polegać, stoi za tobą. Symbolizuje wspólnotę lub grupę.
U+1F476
Niemowlę emotikona U+1F476
👶 Niemowlę
Buzia niemowlaka z loczkiem. Emotikona może wskazywać na oczekiwaną ciążę lub chęć posiadania dziecka.
 • Patrycja

  Może też oznaczać “słodkiego chłopczyka“.

U+1F467
Dziewczynka emotikona U+1F467
👧 Dziewczynka
Buzia śmiejącej się dziewczynki ze ślicznymi warkoczami. Oznacza młodość i szczęśliwe dzieciństwo. „Nie bądź dziewczyną” lub „Dziewczyna od wszystkiego”.
U+1F9D2
Dziecko Whatsapp U+1F9D2
🧒 Dziecko
W przyszłości życzę sobie mieć dużo dzieci! Wariant dziecięcej buzi, bez wyraźnej płci. Ktoś zachowuje się dziecinnie lub niedojrzale i powinien szybko dojrzeć!
U+1F466
Chłopiec emotikona U+1F466
👦 Chłopiec
Dziecko płci męskiej, między ósmym a dwunastym rokiem życia. Pojawia się w związku z dziećmi, dzieciństwem i rodziną. Może być używany także, aby zasygnalizować, że ktoś zachowuje się niedojrzale.
U+1F9D1
Osoba Whatsapp U+1F9D1
🧑 Dorosły (a)
Dzisiaj przeważają dorośli! Osoba dorosła, bez wyraźnej płci. Chodzi o grupę lub jednego człowieka, w przypadku którego płeć nie gra żadnej roli.
U+1F468
Mężczyzna emotikona U+1F468
👨 Mężczyzna
Twarz dorosłego mężczyzny z brodą. Prosta i znana emotikona. Może być używana ogólnie w doniesieniu do mężczyzn, np. ktoś mówi o kimś, kogo imienia nie zna.
U+1F469 U+1F9B1
Kobieta z lokami U+1F469 U+1F9B1
👩‍🦱 Kobieta z lokami
Kobieta z kręconymi włosami. Emotikona wizualizuje wygląd danej osoby lub kogoś innego. Ktoś wyszedł właśnie od fryzjera lub chce mieć burzę loków na imprezę. To czy ktoś ma proste czy kręcone włosy jest uwarunkowane genetycznie.
U+1F468 U+1F9B1
Mężczyzna z lokami U+1F468 U+1F9B1
👨‍🦱 Mężczyzna z lokami
Mężczyzna z kręconymi włosami: australijski Surfer Boy lub facet ze lśniącymi lokami. Ta emotikona obrazuje wygląd nowego przyjaciela, kolegi, sąsiada. Jedynie 15% ludzi europejskiego pochodzenia ma loki.
U+1F469 U+1F9B0
Rudowłosa kobieta U+1F469 U+1F9B0
👩‍🦰 Rudowłosa kobieta
Julianne Moore, Nicole Kidman lub Pipi Langstrumpf. W Niemczech 2% populacji ma z natury rude włosy, na całym świecie jest to 1% a reszta sobie pomaga. Ktoś jest dumny z koloru swoich włosów lub chce poinformować, że był u fryzjera.
U+1F468 U+1F9B0
Rudowłosy mężczyzna U+1F468 U+1F9B0
👨‍🦰 Rudowłosy mężczyzna
Książę Harry, Vincent van Gogh, Boris Becker lub Robert Redford. Rude włosy są rzadkie: jedynie jeden lub dwa procent populacji na świecie ma taki kolor włosów. Najczęściej w kombinacji z jasną karnacją i piegami. W Szkocji występuje 13% osób rudowłosych, następnie Irlandia i Walia.
U+1F471 U+2640
Blondynka Whatsapp U+1F471 U+2640
👱‍♀️ Kobieta blondynka
Marilyn Monroe lub Daniela Katzenberger. Blond anioł, niewinna, blond trucizna, głupiutka lub sexbomba: żaden inny kolor włosów nie jest tak bardzo dotknięty stereotypami, przy czym jedynie 2% w skali światowej to naturalne blondynki, reszta sobie pomaga.
U+1F471 U+2642
Mężczyzna blondyn Emoji U+1F471 U+2642
👱‍♂️ Mężczyzna blondyn
Atrakcyjny Szwed, stereotyp surfera, Daniel Craig lub uprzejmy, nowy sąsiad. Jedynie 2% światowej populacji to blondyni. Większość osób z blond czupryną mieszka w Europie północnej. Mężczyźni rzadko pozostają blondynami, ich włosy ciemnieją wraz z wiekiem.
U+1F469 U+1F9B3
Kobieta z siwymi włosami U+1F469 U+1F9B3
👩‍🦳 Kobieta z siwymi włosami
„Nie martw się tym!” lub „Muszę zafarbować włosy!” Siwe włosy oznaczają mądrość, dobroć i szczęście. Farbowane „granny hair“ są trendem a naturalnie siwe włosy u gwiazd tematem tabu.
U+1F468 U+1F9B3
Mężczyzna z siwymi włosami U+1F468 U+1F9B3
👨‍🦳 Mężczyzna z siwymi włosami
Siwe włosy pojawiają się wraz ze słusznym wiekiem lub ze stresu. Siwienie włosów jest uwarunkowane czynnikami genetycznymi lub zewnętrznymi. Fakt: Osiem na 10 kobiet uważa siwych mężczyzn za bardziej atrakcyjnych. Oznaczają dojrzałość i doświadczenie.
U+1F469 U+1F9B2
Kobieta z łysiną U+1F469 U+1F9B2
👩‍🦲 Łysa kobieta
Sinéad O'Connor lub Britney Spears. Ogolenie głowy może oznaczać modne oświadczenie, wyraz seksualnej identyfikacji, również ciężką chorobę ale także trend w mediach społecznościowych (#boldandbadchallenge).
U+1F468 U+1F9B2
Łysina Emoji U+1F468 U+1F9B2
👨‍🦲 Łysy mężczyzna
Powoli zaczynam łysieć! Vin Diesel, Bruce Willis lub Jason Statham – wielu bohaterów akcji nie ma włosów. Oznacza siłę i dominację. 66 % wszystkich mężczyzn po 35 roku życia jest dotkniętych wypadaniem włosów. Symbol procesu starzenia. Może oznaczać także poważną chorobą, za którą stoi utrata włosów.
U+1F9D4
Brodaty mężczyzna U+1F9D4
🧔 Osoba z brodą
„On jest prawdziwym gościem z gór” lub „Wyglądasz jak hipster”. Broda zakrywająca pół twarzy, kozia bródka, wąsy lub trzydniowy zarost. Symbol dojrzałości, męskości lub mądrości przychodzącej z wiekiem.
U+1F475
Babcia emotikona U+1F475
👵 Starsza kobieta
To możesz opowiedzieć swojej babci. Przyjazna, dojrzalsza kobieta w okularach, uczesana w kok. Może odnosić się do członka rodziny lub miłej, starszej sąsiadki.
U+1F9D3
Starsza osoba U+1F9D3
🧓 Starsza osoba dorosła
To dotyczy raczej starszej generacji! Jeszcze nie stary ale już nie młody. Wersja osoby starszej bez wyraźnej płci. Chodzi ogólnie o ludzi z dojrzałym wieku, przy czym płeć nie gra żadnej roli.
U+1F474
Starszy pan emtikona U+1F474
👴 Starszy mężczyzna
Przyjaźnie spoglądający starszy, łysy pan ze zmarszczkami. Ogólnie oznacza starzenie się, ojca, dziadka lub nauczyciela. Emotikona może wyrażać, jak ktoś czuje się po wyczerpującym dniu lub określać kogoś jako staromodnego.
U+1F472
Mężczyzna w kapeluszu U+1F472
👲 Mężczyzna w chińskiej czapce
Azjatycki mężczyzna nosi tradycyjne chińskie nakrycie głowy, zwane Gau Pi Mao. Noszono je w czasie panowania dynastii Qing, ostatniej dynastii w Chinach, w latach 1616-1912. W kontekście związanym z Chinami: kultura, ludzie, kraj.
U+1F473
Turbanie Emoji U+1F473
👳 Osoba w turbanie
Baśnie tysiąca i jednej nocy! Kilka długich pasów materiału owiniętych wokół głowy specjalną techniką. Symbol orientu i krajów muzułmańskich. Turban ma także funkcję ochronną, chroni przed piaskiem i słońcem i jest modnym dodatkiem.
U+1F9D5
Ręcznik na głowę Emoji U+1F9D5
🧕 Osoba z ręcznikiem na głowie
Trójkątny lub odpowiednio złożony materiał do nakrycia głowy, noszony z powodów praktycznych, religijnych, kulturowych lub z powodu mody. Osobą która wymyśliła emotikonę jest 16-letnia mieszkanka Wiednia, która od tego czasu należy do listy najbardziej wpływowych nastolatków.
U+1F46E U+2640
Policjantka Smiley U+1F46E U+2640
👮‍♀️ Policjankta
Być głupszym niż zezwala policja! Kobieta w mundurze policjantki jest zawodowo związana ze zwalczaniem przestępczości lub prowadzi prywatne dochodzenia. Miej się na baczności, tutaj pilnuje się porządku!
U+1F46E
Plicjant U+1F46E
👮 Policjant
Policja – twój przyjaciel lub pomocnik. Używany często w kontekście policji. Być w drodze szybciej, niż zezwala na to policja lub prowadzić (własne) śledztwo, ktoś przyjrzy się sprawie!
U+1F477
Robotnik budowlany emotikona U+1F477
👷 Robotnik budowlany
Emotikona przedstawia robotnika budowlanego w hełmie i kamizelce ochronnej. Jest używana w związku z ciężką pracą fizyczną.
U+1F482
Strażnik U+1F482
💂 Gwardzista
Będę nad tym czuwać! Gwardzista w bermycy i czerwonym mundurze to symbol Anglii. Zmiana wachty na placu Buckingham Palace jest uwielbiana przez turystów tak samo, jak próba wywołania jakiejś reakcji strażników.
U+1F575 U+2640
Kobieta detektyw U+1F575 U+2640
🕵️‍♀️ Kobieta detektyw
Jestem na tropie prawdy! Trencz, kapelusz i ciemne okulary przeciwsłoneczne: Kobieta prowadzi dochodzenie w ukryciu! Odkrywa tajemnice i demaskuje złe zamiary. Koniec z sekretami!
U+1F575
Detektyw Whatsapp U+1F575
🕵 Detektyw
Tajny agent w charakterystycznym płaszczu i kapeluszu. Czasami używa lupy, aby zbadać dokładnie dowody. Zasłonięta twarz oznacza tajemnicę lub tajemniczość. Uchylę rąbka tajemnicy!
U+1F469 U+2695
Doktor Emoji U+1F469 U+2695
👩‍⚕️ Pracownica służby zdrowia
Studia medyczne są naprawdę wyczerpujące! Kobieta w białym kitlu i ze stetoskopem symbolizuje służbę zdrowia. Może oznaczać zawód, zdrowie lub chorobę!
U+1F468 U+2695
Lekarz Whatsapp U+1F468 U+2695
👨‍⚕️ Pracownik złużby zdrowia
„Półbóg w bieli”. Symbolizuje służbę zdrowia i może przedstawiać lekarza, pielęgniarza, terapeutę lub chirurga. Ktoś ma problemy zdrowotne lub wizytę u lekarza.
U+1F469 U+1F33E
Gospodyni wiejska Smiley U+1F469 U+1F33E
👩‍🌾 Gospodyni wiejska
Zorganizujemy wakacje w gospodarstwie rolnym! Natura, zwierzęta, łąki i pola. Kobieta w słomkowym kapeluszu i w ogrodniczkach w gospodarstwie, uprawia owoce i warzywa lub jest związana z naturą.
 • Ana

  Jest to również skrót od “hostessa“.

U+1F468 U+1F33E
Gospodarz wiejski Whatsapp U+1F468 U+1F33E
👨‍🌾 Gospodarz wiejski
Jedziemy na wieś! Mężczyzna nosi słomkowy lub kowbojski kapelusz i ogrodniczki. Odnosi się do życia na wsi, gospodarstwa rolnego, ogrodnictwa lub hodowli bydła. Oznacza przywiązanie do natury lub samowystarczalność.
U+1F469 ‍U+1F373
Kucharka U+1F469 ‍U+1F373
👩‍🍳 Kucharka
Dziś wieczorem przekonam was o moim talencie kulinarskim! Kobieta w charakterystycznym ubraniu roboczym kucharki jest kucharka odznaczoną gwiazdką lub gotowanie to jej hobby, pracuje w gastronomie lub prawdopodobnie nie ma w ogóle talentu do gotowania.
U+1F468 U+1F373
Kucharz Emoji U+1F468 U+1F373
👨‍🍳 Kucharz
Gdzie kucharzy sześć, tam nie ma co jeść! Mężczyzna nosi uniform kucharza i kucharską czapkę i jest odpowiedzialny za przygotowanie pysznych potraw. Podczas gdy w domu mężczyźni często potrafią „ugotować” jedynie jajecznicę, w profesjonalnych kuchniach spotyka się więcej mężczyzn niż kobiet.
U+1F469 U+1F393
Studentka Whatsapp U+1F469 U+1F393
👩‍🎓 Studentka
Zakuwanie się opłaciło, można rozpocząć świętowanie! Szkoła, wykształcenie, dalsze kształcenie lub studia zostały zakończone z sukcesem. Oznacza kształcenie i wiedzę.
U+1F468 U+1F393
Student Smiley U+1F468 U+1F393
👨‍🎓 Student
Świeżo upieczony absolwent uniwersytetu! Toga i biret lub czapka doktorska są noszone na niektórych uczelniach wyższych, za amerykańskim wzorem, podczas zakończenia uroczystości rozdawania dyplomów. Symbol (dalszego) kształcenia.
U+1F469 U+1F3A4
Piosenkarka Smiley U+1F469 U+1F3A4
👩‍🎤 Piosenkarka
Mogę zaśpiewać ci o tym piosenkę! Czy to w aucie czy na wielkiej scenie, piosenkarka przy mikrofonie kocha show i chętnie zabawia swoją publiczność. Może oznaczać również radość z życia, luz i czas bez zmartwień.
U+1F468 U+1F3A4
Piosenkarz Emoji U+1F468 U+1F3A4
👨‍🎤 Piosenkarz
Jesteś urodzonym artystą estradowym! Mężczyzna przy mikrofonie jest gwiazdą popu, śpiewa pod prysznicem lub chętnie wyśpiewuje swój hymn pochwalny. W zależności od wersji piosenkarz przypomina Davida Bowie lub Prince'a.
U+1F469 U+1F3EB
Nauczycielka Whatsapp U+1F469 U+1F3EB
👩‍🏫 Nauczycielka
Kobieta z klasą: nauczycielka. Kobieta stoi przed tablicą i przeprowadza lekcje. 2/3 wszystkich pedagogów to kobiety. Prawie żaden inny zawód nie wiąże się z tyloma uprzedzeniami.
U+1F468 U+1F3EB
Nauczyciel Smiley U+1F468 U+1F3EB
👨‍🏫 Nauczyciel
Trzeba być nauczycielem! Ktoś jest bardzo zadowolony z nowego docenta, nauczyciela lub profesora. Symbolizuje każdy rodzaj instytucji edukacyjnej, w której się naucza. Może być użyty również żartobliwie, kiedy ktoś poucza innych lub wystawia na pokaz kujona.
U+1F469 U+1F3ED
Kobieta spawacz U+1F469 U+1F3ED
👩‍🏭 Pracownica fabryki
Zapałam bakcyla do majsterkowania! Kobieta wnosi okulary i ubranie ochronne a w dłoni trzyma włączoną spawarkę. Ktoś pracuje w przemyśle lub w branży przemysłu metalowego, interesuje się fizyką i chemią lub chętnie naprawia rzeczy.
U+1F468 U+1F3ED
Spawacz Emoji U+1F468 U+1F3ED
👨‍🏭 Pracownik fabryki
To nas zespoli! Podczas spawania elementy zostają ze trwale sobą połączone. Dla ochrony należy nosić specjalne okulary i odzież ochronną. Ktoś pracuje w branży przemysłowej, w fabryce lub jego hobby jest majsterkowanie.
U+1F469 U+1F4BB
Kobieta z laptopem Emoji U+1F469 U+1F4BB
👩‍💻 Technolożka
Wiele czasu spędzasz online! Pasjonatka komputerowów studentka, bloggerka lub ktoś zafascynowany zakupami online. Z powodu swojego hobby, wykształcenia lub zawodu kobieta spędza dużo czasu przed komputerem.
U+1F468 U+1F4BB
Mężczyzna z laptopem U+1F468 U+1F4BB
👨‍💻 Technolog
Nowe technologie są fascynujące! Ktoś siedzi przed komputerem lub laptopem i pracuje, jako programista lub ekspert IT. Ktoś spędza zbyt wiele czasu online grając w gry komputerowe.
U+1F469 ‍U+1F4BC
Pracownica U+1F469 ‍U+1F4BC
👩‍💼 Pracownica biurowa
Dzisiaj zostanę dłużej w pracy! Kobieta w służbowym ubraniu pracuje w biurze, jest bizneswoman, asystentką lub menadżerką w biurze.
U+1F468 U+1F4BC
Pracownik Whatsapp U+1F468 U+1F4BC
👨‍💼 Pracownik biurowy
Oznacza biurokratę lub urzędnika. Czy to pracownik biura, prezes, menadżer czy biznesmen: ubiór oznacza pracę biurową lub mężczyzna się stroi i założył nowy garnitur.
U+1F469 ‍U+1F527
Kobieta mechanik U+1F469 ‍U+1F527
👩‍🔧 Kobieta mechanik
„Trzeba umieć radzić sobie samemu!“ lub „Muszę zawieźć auto na warsztat!” Kobieta nosi służbowo kombinezon roboczy lub chce podkreślić swoje umiejętności naprawiania rzeczy.
U+1F468 ‍U+1F527
Mechanik Emoji U+1F468 ‍U+1F527
👨‍🔧 Mechanik
„Później zajmę się jeszcze autem!” lub „Potrafię wszystko naprawić!” Mężczyzna w kombinezonie roboczym mógłby pracować jako elektryk, rzemieślnik, blacharz lub mechanik. Oznacza umiejętności rzemieślnicze lub również ich brak.
U+1F469 U+1F52C
Kobieta naukowiec U+1F469 U+1F52C
👩‍🔬 Kobieta naukowiec
Trochę poeksperymentuję! Z kolorem włosów, w kuchni lub w laboratorium. Okulary ochronne i laborancki kitel wskazują na biolożkę, kobietę chemika, fizyka lub naukowca. Pokazuje zainteresowanie chemią lub wyjaśnia, że rozwiązanie jest poszukiwane.
U+1F468 U+1F52C
Naukowiec Emoji U+1F468 U+1F52C
👨‍🔬 Naukowiec
Co jeszcze się pojawi! Mężczyzna nosi okulary ochronne i kitel laborancki i pracuje jako naukowiec lub badacz w laboratorium. Coś znajduje się jeszcze w fazie eksperymentalnej ale już poszukuje się rozwiązania.
U+1F469 U+1F3A8
Malarka Whatsapp U+1F469 U+1F3A8
👩‍🎨 Artystka
Kobieta w stereotypowym berecie na głowie, z pędzlem i paletą farb w dłoni. Z zawodu jest artystką, odkryła dla siebie nowe hobby lub maluje mieszkanie. Wyraz kreatywności i samorealizacji.
U+1F468 U+1F3A8
Malarz Emoji U+1F468 U+1F3A8
👨‍🎨 Artysta
Nie maluj wszystkiego w czarnych lub szarych barwach! Malarz z pędzlem i paletą farb w dłoni. Oznacza kreatywne zdolności, oryginalność i samorealizację.
U+1F469 U+1F692
Kobieta strażak Emoji U+1F469 U+1F692
👩‍🚒 Kobieta strażak
Strażak przybywa, kiedy coś płonie. Dyskusja jest gorąca, spełniają się zawodowe aspiracje z dzieciństwa, gdzieś się pali lub pożar w kuchni po ostatniej próbie gotowania został samodzielnie ugaszony.
U+1F468 U+1F692
Strażak Smiley U+1F468 U+1F692
👨‍🚒 Strażak
Gdzie się pali? Specjalna odzież ochronna chroni strażaka przed wysokimi temperaturami. Straż pożarna gasi pożary, ratuje życie a czasami też koty z drzew. Używana w związku z bezpieczeństwem, ochroną przeciwpożarową i wyobrażeniem o zawodzie.
U+1F469 ‍U+2708
Kobieta pilot Whatsapp U+1F469 ‍U+2708
👩‍✈️ Kobieta pilot
Witamy na pokładzie, tutaj pani pilot! Kobieta w uniformie, naramiennikami z pasami i w czapce steruje samolotem. Oznacza marzenia, zmiany i wolność. W roku 1988 po raz pierwszy kobieta siedziała za cockpitem jako drugi pilot, w roku 2000 została pierwszym kapitanem.
U+1F468 ‍U+2708
Pilot Smiley U+1F468 ‍U+2708
👨‍✈️ Pilot
Mówi kapitan, podchodzimy do lądowania! Mężczyzna w uniformie, z odznaką i czapką jest (przyszłym) pilotem. Odnosi się do latania lub nawigacji oraz do samolotów w ogóle.
U+1F469 ‍U+1F680
Astronautka U+1F469 ‍U+1F680
👩‍🚀 Astronautka
Odkrywanie nowego, zdobywanie niebotycznych szczytów lub pozostawienie wszystkiego za sobą! Astronautka ( z łac. gwiezdny żeglarz) odnosi się do ekspedycji naukowych w kosmos. Marzenie z dzieciństwa wielu osób. Często używane w związku z kosmosem.
U+1F468 ‍U+1F680
Astronauta Whatsapp U+1F468 ‍U+1F680
👨‍🚀 Astronauta
Jako dziecko chciałem zostać astronautą! Astronauta w skafandrze kosmicznym bada w statku kosmicznym wszechświat. Często używany także aby wyrazić zainteresowanie lotami w kosmos i planetami. Oznacza życzenie odkrywania nowego i poszerzanie świadomości.
U+1F469 U+2696
Sędzina Whatsapp U+1F469 U+2696
👩‍⚖️ Sędzina
Kobieta nosi czarną togę i trzyma młotek sędziowski. Zadaniem sędziów jest orzecznictwo. W związku z sądami lub prawem. Decyzja musi zostać podjęta a sprawiedliwość zwyciężyć!
U+1F468 U+2696
Sędzia Emoji U+1F468 U+2696
👨‍⚖️ Sędzia
„Winny zarzucanych czynów!” lub „Gdzie nie ma oskarżyciela, tam nie ma sędziego”. Sędzia oznacza prawo oraz sprawiedliwość.
U+1F470
Panna młoda Whatsapp U+1F470
👰 Panna młoda
„Wychodzę za mąż!” Odnosi się do samej panny młodej, zawarcia małżeństwa lub rychłego wesela. Może być używana jako zaproszenie, z okazji dnia ślubu, może oznaczać planowanie uroczystości lub poszukiwania sukni ślubnej.
U+1F935
Mężczyzna w garniturze U+1F935
🤵 Mężczyzna w smokingu
Dziś wielki dzień! Smoking składa się z marynarki, kamizelki i spodni. Wyjątkowo elegancki, stosowny na wyjątkowe okazje. Emotikona symbolicznie oznacza oficjalną okazję lub uroczystość, jak np. bankiet lub własne wesele. Smoking przedstawia także czułe spotkanie i pożegnanie.
U+1F478
Księżniczka emotikona U+1F478
👸 Księżczniczka
Piękna, wytworna i szlachetna księżniczka z koroną lub diademem. Marzenie każdej małej dziewczynki. Ciesz się, jeżeli jakiś mężczyzna wyśle do ciebie tą emotkę ponieważ oznacza to, że jesteś jego księżniczką.
U+1F934
Książę Whatsapp U+1F934
🤴 Książę
Książę (z łac. princeps = pierwszy) w koronie. Tytuł szlachecki następcy króla. Emotikona używana również ironicznie jako określenie chwalipięty lub zamożnego, dobrze wyglądającego człowieka. Ogólnie książę uważany jest za symbol szczęścia i uosabia rozsądek, intelekt i męskość. Spełnią się Twoje życzenia.
U+1FAC5
Osoba z koroną emotikon U+1FAC5
🫅 Osoba z koroną
Jesteś taki szlachetny! Osoba z koroną oznacza władzę, status, szlachetność i monarchię. Albo żeby dokuczyć osobie, która uważa, że jest zbyt dobra dla siebie. Przez większość czasu emoji jest używane w pozytywnym kontekście.
U+1F9B8 U+2640
Super-bohater emotikona U+1F9B8 U+2640
🦸‍♀️ Super-bohater
Dzięki nadprzyrodzonym mocom może przezwycięży zło i ochroni ludzkość. Kostium służy rozpoznawalności, ale także do ochrony tożsamości. Charakteryzują ją wysokie morale, duża odwaga, poczucie sprawiedliwości i bezwarunkowe poświęcenie dla innych. Jednak każdy super-bohater jest także narażony na zranienie i ma swoje czułe punkty.
U+1F9B9 U+2640
Łotr U+1F9B9 U+2640
🦹‍♀️ Super-złoczyńca
Super-złoczyńca jest złym przeciwnikiem super-bohaterów, np. Lex Luther w Supermanie lub Joker w Batmanie. Zazwyczaj posiadają nadprzyrodzone umiejętności, wysoką inteligencję i cierpią na manię wielkości. Złoczyńca rozwija swoją złą stronę i czerpie z tego radość.
U+1F936
Żona Mikołaja U+1F936
🤶 Pani Mikołajowa
Przyjazna starsza pani w czerwono-białej czapce i w okularach jest żoną świętego Mikołaja. Po raz pierwszy wspomniano o niej w krótkim opowiadaniu “A Christmas Legend“ (1849) autorstwa Jamesa Rees. Oznacza święta Bożego Narodzenia oraz nastrojowy okres przedświąteczny.
U+1F385
Święty Mikołaj emotikona U+1F385
🎅 Święty Mikołaj
Wesołych Świąt! Okrąglutki, wesoły, starszy Pan w czerwonej czapce i z białą brodą żyje na Północy. W wigilię zjeżdża przez komin, aby zostawić pod choinką prezenty dla grzecznych dzieci.
U+1F9D9
Czarodziej Smiley U+1F9D9
🧙 Czarodziej (ka)
„To tylko hokuspokus” lub „Nie potrafię czarować!” Ktoś chce oglądać filmy fantasy lub ma pomysł na przebranie karnawałowe. Czy to prawdziwy mag czy magiczna osobowość: chodzi o nadprzyrodzone czary.
 • Kasia

  Dla nas oznacza to również osobę, która lubi filmy o Harrym Potterze.

U+1F9DD
Elf Whatsapp U+1F9DD
🧝 Elf
Mój ulubiony film to Władca pierścieni! Małe, urocze duchy rządzące siłami natury ze spiczastymi uszami są łącznikami pomiędzy naturą i człowiekiem. Bajkowe stworzenia posiadają nadprzyrodzone zdolności, potrafią latać i stawać się niewidzialnymi. Oznaczają wstydliwość, kruchość i przywiązanie do natury.
U+1F9CC
Emotikon Trolla U+1F9CC
🧌 Troll
Uwielbiam fantasy! Mityczne stworzenie z mitologii nordyckiej o zielonej skórze i dużym nosie to troll. Emoji można jednak używać także do celowego drażnienia innych użytkowników internetu (“trolling“).
U+1F9DB
Wampir Smiley U+1F9DB
🧛 Wampir
„Jestem nocnym markiem” lub „Ty krwiopijco!” Ciemna peleryna i spiczaste kły: Nieumarli pod ludzką postacią opuszczają w nocy swoje groby, aby przede wszystkim wypijać ludzką krew. Posiadają nadprzyrodzone moce. Najsłynniejszym wampirem jest Hrabia Dracula.
U+1F9DF
Zombie Emoji U+1F9DF
🧟 Zombie
Biegać w koło jak zombie, „grać w Resident Evil” lub oglądać „The Walking Dead“! Fikcyjne stworzenia z horrorów: Chodzący trup, stracił swoją duszę. Najczęściej zły, budzący grozę i chcący zemsty. Oznacza uległych, niesamodzielnych ludzi.
U+1F9DE
Dżin U+1F9DE
🧞 Duch
Historie z tysiąca i jednej nocy, czarujący dżin lub Aladyn i magiczna lampa. Postacie z orientalnych baśni: duch zamknięty za karę w butelce musi spełniać życzenia każdego, kto go uwolni. Metafora spowodowanego przez siebie zagrożenia.
U+1F9DC
Syrena emotikona U+1F9DC
🧜 Syrena
Kobieca postać bajkowa żyjąca w wodzie, jest połączeniem ciała kobiety i ryby. Jedynie miłość mężczyzny uwolni syrenę od jej losu. Bardzo znana jest „Arielle” Walta Disneya.
U+1F9DA
Wróżka Emoji U+1F9DA
🧚 Wróżka
„Wierzysz jeszcze we wróżkę zębową” lub „Uwielbiam filmy z Piotrusiem Panem”. Najczęściej piękne bajkowe stworzenia posiadają magiczne moce. Mogą występować w rodzaju żeńskim lub męskim, być dobre lub złe. Symbolizują magię, czystość i dziecinność.
U+1F47C
Dziecko aniołek U+1F47C
👼 Dziecko aniołek
„Jestem niewinny” lub „Jesteś aniołem!” Emotikona dziecka aniołka z aureolą wokół głowy oznacza często cud, nadzieję lub wiarę.
U+1F930
Kobieta w ciąży U+1F930
🤰 Kobieta w ciąży
Ktoś oczekuje wizyty bociana. Kobieta w ciąży, która trzyma rękę na brzuchu, spodziewa się dziecka! Okrągły brzuszek może oznaczać również przybranie na wadze lub ktoś zjadł zbyt wiele („Food Baby“).
U+1FAC3
Mężczyzna w ciąży U+1FAC3
🫃 Mężczyzna w ciąży
Mężczyzna trzyma ręce na swoim ciążowym brzuchu. Może też wyrażać, że ktoś jadł bardzo obficie i dobrze. Używa się też żartobliwie określenia “piwny brzuch“. Emoji ma zazwyczaj pozytywne znaczenie.
U+1FAC4
Emotikonka osoby w ciąży U+1FAC4
🫄 Osoba w ciąży
Osoba obejmuje swój brzuch i najwyraźniej jest w ciąży. Używa się go również do zobrazowania stopnia sytości (food baby) lub do przedstawienia piwnego brzucha. Ciąża jest tu reprezentowana niezależnie od płci.
U+1F931
Matka z niemowlęciem U+1F931
🤱 Karmienei piersią
Dzisiejszej nocy budziłem się co dwie godziny! Kobieta karmiąca niemowlę. Badania wykazują, że ok. 80% kobiet w Niemczech karmi piersią swoje dziecko przez ok. 7 miesięcy. Karmienie piersią w miejscach publicznych jest kontrowersyjnym tematem, w roku 2017 wywołało to trend w mediach społecznościowych.
U+1F647
Osoba w ukłonie U+1F647
🙇 Nisko kłaniająca się osoba
Kłaniająca się osoba. Jest za coś wdzięczna i nisko się kłania. Może oznaczać także szacunek.
U+1F645
Emotikona pokazująca gest nie U+1F645
🙅 Osoba pokazująca gest nie
Nie, nie tak! Kobieta ze skrzyżowanymi rękoma i obronną postawą. Pokazuje, że coś jest nie w porządku. Znak, żeby się zatrzymać.
U+1F646
Osoba pokazująca gest OK U+1F646
🙆 Osoba pokazująca gest OK
Wszystko ok! Kobieta trzyma połączone ręce nad głową (symbol OK). Chce powiedzieć, że wszystko jest w porządku. Oznacza poparcie i akceptację. Z powodu postawy ciała znana także jako balerina.
U+1F481
Osoba z uniesioną dłonią U+1F481
💁 Osoba obsługująca okienko informacyjne
W czym mogę pomóc? Zorientowana na usługi i przyjazna kobieta w okienku informacyjnym odpowiada na pytanie klienta i używa gestu dłonią. Może być użyta na końcu wiadomości jako pytanie „Co myślisz?” lub „Obojętnie”
U+1F64B
Osoba podnosząca rękę emotikona U+1F64B
🙋 Wesoła osoba podnosząca rękę
Osoba jest wesoła i wysoko podnosi rękę. Chce być dostrzeżona i wyrazić, że ma pytanie lub też odpowiedź.
 • Anonimowy

  Gest wyrażający “powitanie“, a nawet pozdrowienie przyjaźni.

 • Lena

  Emoji można również wysyłać, gdy chce się pokazać, że wzięło się udział w kampanii lub głosowaniu.

U+1F926
Mężczyzna przykładający dłoń do czoła U+1F926
🤦 Mężczyzna przykładający dłoń do czoła
“Facepalm“ opisuje gest, który stał się popularny dzięki serii Star Trek. Z powodu głupoty innych ktoś myśli „To nie może być prawda!”. Może być używana także jako wstyd za kogoś.
U+1F937
Wzruszanie ramionami emotikona U+1F937
🤷 Osoba wzrusza ramionami
„Nie wiem, jak mogę ci pomóc” lub „Takie jest życie”. Wzruszanie ramionami oznacza niewiedzę, zakłopotanie lub brak zainteresowania jakąś sprawą. Wersja tekstowa: ¯\_(ツ)_/¯
 • Ann

  Używam go, gdy jest mi coś obojętne.

U+1F64E
Nadąsana osoba U+1F64E
🙎 Nadąsana osoba
Jestem niezadowolony! Emotikona się dąsa i pokazuje swoją niechęć. Może wskazywać na to, że ktoś jest wściekły i zdenerwowany.
U+1F64D
Pochmurna osoba U+1F64D
🙍 Pochmurna osoba
Emotikona przedstawia kobietę z pochmurnym czołem. Jej wyraz twarzy jest bardzo zakłopotany i przygnębiona. Może oznaczać również smutną wiadomość.
U+1F487
Fryzjer U+1F487
💇 Osoba u fryzjera
Muszę pójść do fryzjera! Planuje się zmianę stylu lub przed nami duży event. Mężczyźni chodzą do fryzjera częściej niż kobiety, przy czym kobiety płacą mniej niż mężczyźni. Symbol piękna i próżności.
U+1F486
Masaż Emoji U+1F486
💆 Osoba na masażu
Czy to termin u fryzjera, wizyta u kosmetyczki czy dzień w spa: Osoba rozkoszuje się masażem głowy lub twarzy. Być może dzień był stresujący, dokuczał ból głowy lub ktoś chciał się po prostu zrelaksować.
U+1F9D6
Sauna emotikona U+1F9D6
🧖 Osoba w saunie parowej
Odpręż się! Sauna parowa jest nagrzewana przy pomocy pieca do temperatury od 80 do 105 °C. Wizyta ma na celu zrelaksowanie się i wspomaga zdrowie. W Skandynawii i Rosji nawet pielęgnowanie kontaktów towarzyskich.
U+1F485
Lakier emotikona U+1F485
💅 Lakier do paznokci
Kobieta malująca paznokcie przygotowuje się do jakiejś szczególnej okazji lub szykuje się do wyjścia. Ogólnie może oznaczać piękno, kobiecość lub termin manicure. Symbol swobody i beztroski.
U+1F483
Tańcząca kobieta emotikona U+1F483
💃 Taniec
„Mam ochotę, aby świętować” lub „Jestem tak podekscytowany!”. Tańcząca kobieta w czerwonej sukience jest również często kojarzona z salsą. Ogólnie oznacza zabawę i radość.
U+1F57A
Tańczący mężczyzna U+1F57A
🕺 Tańczący mężczyzna
Na tej imprezie jest świetnie! Ktoś dobrze się bawi lub ponownie chce pożegnać się w klubie. Oznacza wszelkiego rodzaju imprezy, podczas których można tańczyć.
U+1F46F
Kobiety z uszami króliczka U+1F46F
👯 Kobiety z uszami króliczka
Dwa króliczki Playboya z uszami króliczków. Modelki reprezentują amerykański magazyn dla mężczyzn Playboy i na całym świecie oznaczają atrakcyjność. Emotikona jest używana także jako symbol baletu oraz „Zróbmy przyjęcie!”
U+1F574
Mężczyzna w garniturze U+1F574
🕴 Lewitujący mężczyzna w garniturze
Lewitujący mężczyzna w kapeluszu i garniturze. Połączenie wykrzyknika i logo kapeli z lat 70-tych „The Specialist”. Może być symbolem ducha.
U+1F6B6
Pieszy emotikona U+1F6B6
🚶 Pieszy
Ktoś porusza się pieszo lub spaceruje. Może być używana również, aby zasygnalizować zmniejszenie biegu lub powolne podejście do sprawy.
U+1F3C3
Biegnący mężczyzna emotikona U+1F3C3
🏃 Biegacz
Osoba jest bardzo wysportowana i regularnie uprawia jogging. Ktoś jest spóźniony lub spieszy się i biegnie, aby szybciej dotrzeć z miejsca na miejsca. „Jestem w drodze!”
U+1F46B
Mężczyzna i kobieta trzymający rękę U+1F46B
👫 Kobieta i mężczyzna trzymający się za rękę
Przy Tobie nie mam żadnych zmartwień! Zakochana parka stoi obok siebie. Kobieta i mężczyzna trzymają się za ręce, promienieją szczęściem.
U+1F46D
Dwie kobiety trzymające się za rękę U+1F46D
👭 Dwie kobiety trzymające się za rękę
Dwie kobiety trzymają się za rękę. Mogą być najlepszymi przyjaciółkami lub siostrami. Emotikona może wyrażać również homoseksualną, damską miłość.
U+1F46C
Dwóch mężczyzn emotikona U+1F46C
👬 Dwóch mężczyzn trzymających się za rękę
Dwie kobiety trzymają się za rękę. Mogą być najlepszymi przyjaciółkami lub siostrami. Emotikona może wyrażać również homoseksualną, damską miłość.
U+1F491
Para z sercem Whatsapp U+1F491
💑 Para z sercem
Jesteśmy świetną drużyną! Dwóch mężczyzn trzyma się za rękę. Może oznaczać przyjaźń lub parę homoseksualną.
U+1F48F
Mężczyzna i kobieta z sercem U+1F48F
💏 Pocałunek
Kobieta i mężczyzna mają zamknięte oczy i usta ułożone do pocałunku. Teraz będą się chętnie całować. Różowe serce oznacza miłość.
U+1F469
Kobieta emotikona Whatsapp U+1F469
👩 Kobieta
To wspaniała kobieta! Emotikona przedstawia twarz dorosłej kobiety. Odnosi się do płci i może oznaczać zarówno matkę, poprzez businesswoman aż po sąsiadkę.
U+1F46A
Rodzina Symbol U+1F46A
👪 Rodzina
Może odnosić się do klasycznego układu ojciec, matka, dziecko(dzieci) lub silnego związku z rodziną. Ktoś sam zakłada rodzinę lub został zaproszony na uroczystość w węższym gronie.
U+1F469 U+1F466
Matka syn Whatsapp U+1F469 U+1F466
👩‍👦 Rodzina: Kobieta, chłopiec
Mój młodszy brat mnie denerwuje! Kobieta jest siostrą lub matką małego chłopca. Oznacza więzi rodzinne. Może oznaczać, że kobieta jest samotnie wychowującą matką.
U+1F469 ‍U+1F467
Matka córka Smiley U+1F469 ‍U+1F467
👩‍👧 Rodzina: Kobieta, dziewczynka
„Moja córka jest taka, jak ja” lub „Chętnie spędzam czas z siostrą”. Używana przez matkę może odnosić się do córki lub odwrotnie. Oznacza więzi rodzinne. Może oznaczać, że kobieta jest samotnie wychowującą matką.
U+1F469 U+1F467 U+1F466
Matka dzieci Emoji U+1F469 U+1F467 U+1F466
👩‍👧‍👦 Rodzina: Kobieta, dziewczynka, chłopiec
Mężczyzna pracuje, kobieta spędza czas sama z dziećmi. Może odnosić się do matki z dziećmi, do samotnie wychowującej matki lub ogólnie do matczynej miłości.
U+1F469 U+1F466 U+1F466
Matka synowie Emoji U+1F469 U+1F466 U+1F466
👩‍👦‍👦 Rodzina: Kobieta, chłopiec, chłopiec
„Moi synowie są wspaniali” lub „Jestem matką bliźniaków”. Może oznaczać ogólnie matczyną miłość lub więzi rodzinne.
U+1F469 U+1F467 U+1F467
Matka córki Smiley U+1F469 U+1F467 U+1F467
👩‍👧‍👧 Rodzina: kobieta, dziewczynka, dziewczynka
Gospodarstwo kobiece jest wspaniałe! Matka dwóch córek lub bliźniaków. Może chodzić również o ciotkę z siostrzenicami lub siostry.
U+1F468 U+1F466
Mężczyzna chłopiec U+1F468 U+1F466
👨‍👦 Rodzina: Mężczyzna, chłopiec
„Jaki ojciec, taki syn” lub „Wdał się w ojca”. Symbolizuje rodzinę (ojciec i syn, bracia, kuzynowie) i bliskie więzi. Może oznaczać wycieczkę ojca z synem, miłość pomiędzy rodzeństwem lub samotnie wychowującą matkę.
U+1F468 U+1F467
Mężczyzna córka U+1F468 U+1F467
👨‍👧 Rodzina: Mężczyzna, dziewczynka
„Sama wychowuję moją córkę” lub „Moja młodsza siostra jest dla mnie wszystkim”. Te osoby są ze sobą spokrewnione lub są ze sobą blisko związane.
U+1F468 U+1F467 U+1F466
Mężczyzna z dziećmi U+1F468 U+1F467 U+1F466
👨‍👧‍👦 Rodzina: Mężczyzna, dziewczynka, chłopiec
Samotnie wychowujący ojciec lub kobieta jest w drodze a mężczyzna pilnuje dzieci. Dumny ojciec, spędzanie czasu z dziećmi lub starszy brat, który troszczy się o rodzeństwo.
U+1F468 U+1F466 U+1F466
Mężczyzna z synami U+1F468 U+1F466 U+1F466
👨‍👦‍👦 Rodzina: Mężczyzna, chłopiec, chłopiec
Głowa rodziny ze swoimi synami lub starszy brat z młodszym rodzeństwem. Obojętnie, czy chodzi o więzy krwi czy też nie, pomiędzy nimi istnieje bliska emocjonalna więź. Przedstawia miłość ojcowską, wycieczkę z synami lub samotnie wychowującego mężczyznę.
U+1F468 U+1F467 U+1F467
Ojciec córki Emoji U+1F468 U+1F467 U+1F467
👨‍👧‍👧 Rodzina: Mężczyzna, dziewczynka, dziewczynka
Moje córki to moje oczka w głowie! Dziewczynki są często córeczkami tatusiów a ojcowie najchętniej położyliby świat u stóp swoich księżniczek. Ojciec spędza czas ze swoimi córkami lub samotnie je wychowuje.
U+1F9F6
Kłębek włóczki U+1F9F6
🧶 Kłębek włóczki
Mam bałagan w głowie! Futro owiec, kóz i wielbłądów jest przerabiane na włóczkę. Dzięki zwijaniu w kłębek, wełna się nie splątuje. Grzeje, jest przyjemna i jest używana do szydełkowania lub dziergania. Przezwisko włochatych, nowo narodzonych zwierzętach.
U+1F9F5
Szpulka Whatsapp U+1F9F5
🧵 Szpulka
Moja cierpliwość się kończy! Snuć myśl lub opowieść. Na szpulkę jest nawinięta nić z włókien. Używana do prac ręcznych, jak np. szycie.
U+1F9E5
Płaszcz Whatsapp U+1F9E5
🧥 Płaszcz
Pada, założę płaszcz! Dni są chłodniejsze lub jest już zima. Płaszcz chroni przed deszczem oraz zimnem i jest modnym dodatkiem.
U+1F97C
Fartuch laboratoryjny U+1F97C
🥼 Fartuch laboratoryjny
Później muszę jeszcze iść do lekarza! Płaszcz do kolan z białego lub jasnego materiału jest noszony, jako ubranie robocze w branży chemicznej lub medycznej. Symbol nieskazitelności i czystości.
U+1F45A
Bluzka emotikona U+1F45A
👚 Damskie ubranie
Dzisiaj się wystroję! Damska część ubioru może noszona na wiele okazji. Swobodnie w czasie wolnym lub oficjalnie w pracy. Bluzka może oznaczać modę i kobiecość.
U+1F455
Koszulka emotikona Whatsapp U+1F455
👕 T-shirt
Na zewnątrz powoli robi cię cieplej, znowu można nosić krótkie rzeczy. Potrzebne są nowe T-Shirty, przyjaciółka chce iść na zakupy. Podczas tak zwanych zawodów mokrego podkoszulka uczestniczki w koszulkach oblewają się wodą.
U+1F456
Dzisny Whatsapp U+1F456
👖 Dżinsy
Kultowe spodnie są bardzo popularne wśród obydwu płci. Jako spodnie do pracy, z powodu ich wytrzymałości lub spodnie noszone w czasie wolnym, z powodu ich swobody. Niebieskie dżinsy mogą oznaczać modę, casualowy look lub shopping.
U+1F454
Koszula z krawatem emotikona U+1F454
👔 Koszula z krawatem
Koszula z pasującym krawatem noszona jest często do pracy lub na oficjalne okazje. Coś trzeba uczcić i mężczyzna się stroi.
U+1F457
Sukienka Whatsapp U+1F457
👗 Sukienka
Symbol kobiecości, zarówno jako letnia sukienka, suknia wieczorowa na eleganckie przedstawienie lub sukienka na imprezę do klubu. Oznacza modę, zakupy lub piękno.
U+1F459
Bikini emotikona U+1F459
👙 Bikini
Chcę pójść popływać i kąpać się w słońcu! Bikini jest symbolem lata, słońca i zabawy. Może oznaczać również „Świetnie wyglądasz, seksowne bikini”
U+1F458
Kimono emotikona U+1F458
👘 Kimono
Tradycyjna, japońska część ubioru. Kimono może być noszone zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Jest symbolem japońskiej kultury lub kuchni lub podróży do Japonii.
U+1F97F
Balerina emotikona U+1F97F
🥿 Balerina
Na nasze chodzenie po mieście zakładam baleriny! Balerina to wsuwany, płaski, dziewczęcy but. Nazwa pochodzi od wizualnego podobieństwa do obuwia noszonego w balecie. Baleriny są bardzo popularne, można je doskonale dopasować i są wygodne.
U+1F460
Czerwone wysokie szpilki U+1F460
👠 Buty na wysokim obcasie
Uwaga, nadchodzi wamp! Wysokie czerwone szpilki pociągają mężczyzn seksualnie. Ktoś chce wyjść lub przeżyć coś ekscytującego.
U+1F461
Sandał Whatsapp U+1F461
👡 Damskie sandały
Modne, otwarte sandały damskie mogą być noszone jedynie wiosną lub latem. Oznaczają piękne, ciepłe dni, rześkie letnie noce lub urlop.
U+1F462
Kozak Emoji U+1F462
👢 Damski kozak
Ktoś ma świetne nowe kozaki lub dzisiaj się stroi! Dnia stają się powoli coraz zimniejsze i w końcu można nosić kozaki. Być może partner rozmowy chciałby kupić nowe kozaki: Kobiety kupują średnio sześć par butów rocznie.
U+1F45E
Męski but emotikona U+1F45E
👞 Męski but
Kupiłem sobie nowe buty! Męski but może być noszony do pracy, z okazji wyjścia lub w wolnym czasie. Mężczyźni posiadają średnio 8 par butów, kobiety 17.
U+1F45F
Tenisówka Emoji U+1F45F
👟 Tenisówka
Idziemy na jogging! Specjalne obuwie do sportowych aktywności, np. na fitness, do gry w golfa lub tenisówki jako modny przedmiot. Emotikona oznacza symbolicznie zdrowy i aktywny styl życia.
U+1F97E
But trekkingowy U+1F97E
🥾 But trekkingowy
Chodźmy na wędrówkę! Wytrzymałe buty chronią stopę i dają jej stabilność, amortyzację i zapewniają bezpieczeństw podczas stawiania kroków. Dawniej wędrowanie uważane było za nudne jednak stało się modnym sportem. Na świeże powietze!
U+1F9E6
Skarpetki Smiley U+1F9E6
🧦 Skarpetki
Skarpetki chronią stopy przed zimnem i zapobiegają odciskom. Aż do średniowiecza były symbolem statusu, dziś są towarem masowym. Są zjadane przez pralkę lub psa, kiedy się nie uważa!
U+1F9E4
Rękawiczki Emoji U+1F9E4
🧤 Rękawiczki
Jest zimno, potrzebuję rękawiczek! Dodatek, ubranie ochronne lub zimowe. Rękawiczki chronią ręce przed zimnem, wilgocią lub brudem.
U+1F9E3
Szalik U+1F9E3
🧣 Szalik
Ubierz się ciepło, na zewnątrz jest zimno! Część zimowego ubioru w chłodne dni. Czy to zimowy urlop czy modny dodatek, szal chroni przed wiatrem, jest przyjemny i dzięki niemu jest nam ciepło w szyję.
U+1F3A9
Cylinder kapelusz emotikona U+1F3A9
🎩 Cylinder
Cylinder zakłada się w Anglii na tradycyjne okazje jak ślub. Znany także z gry Monopoly.
U+1F9E2
Czapka baseballowa Emoji U+1F9E2
🧢 Czapka baseballowa
Obserwujemy grę Major League! Czapka z daszkiem przeciwsłonecznym jest modnym nakryciem głowy i chroni przed słońcem. Jej pochodzenie wywodzi się od gry w baseball w USA, dziś jest elementem odzieży rekreacyjnej.
U+1F452
Kapelusz przeciwsłoneczny Whatsapp U+1F452
👒 Damski kapelusz
Kapelusz służy do ochrony przed słońcem, jest modnym dodatkiem. Często słomkowy, z szerokim rondem i taśmą. Symbol słońca i urlopu. W wielu kulturach jest także symbolem statusu społecznego.
U+1F393
Czapka doktorska emotikona U+1F393
🎓 Biret studencki
Jutro odbędzie się rozdanie dyplomów! Czarny, czworokątny kapelusz z chwostem często nazywany jest także czapką absolwencką, czapką dyplomową lub akademicką. Podczas uroczystości po uzyskaniu stopnia akademickiego kapelusze są grupowo rzucane do góry. Symbol zakończenia szkoły lub egzaminu oraz kształcenia.
U+26D1
Kask służb ratowniczych U+26D1
 Kask służb ratunkowych
Biały krzyż jest używany w Japonii dla bezpieczeństwa na pacach budowy. Kask ochronny może odnosić się do służb ratunkowych lub ludzi, którzy pracują na pogotowiu ratunkowym.
U+1F451
Korona emotikona U+1F451
👑 Korona
„To jest wierzchołek” lub „Jesteś najlepszy!” Korona, ozdobiona drogimi kamieniami, reprezentuje siłę i luksus. Jest znana także jako emotikona króla.
U+1F45D
Kopertówka Whatsapp U+1F45D
👝 Kopertówka
Wyjdźmy dziś wieczór! Mała, szykowna torebka zmieści jedynie najpotrzebniejsze rzeczy i jest noszona w dłoni. Modny dodatek pasuje na przyjęcia, imprezy biznesowe lub inne ważne wydarzenia.
U+1F45B
Portmonetka Emoji U+1F45B
👛 Portmonetka
Po wycieczce na zakupy zniknęły pieniądze lub ktoś zapomniał portmonetki z domu. Dodatek do przechowywania drobnych pieniędzy ale także kart kredytowych lub przedmiotów do makijażu. Może odnosić się do zakupów lub pieniędzy, do kobiecości i wszystkiego, co dziewczęce.
U+1F45C
Torebka Emoji U+1F45C
👜 Torebka
Koniecznie potrzebuję nowej torebki! Modny dodatek oraz akcesorium do noszenia osobistych przedmiotów. 76 dni swojego życia kobiety spędzają na szukaniu przedmiotów w torebce. Torebka oznacza sferę prywatną.
U+1F392
Plecak Whatsapp U+1F392
🎒 Tronister
Znowu czas iść do szkoły lub mamy ferie! W tornistrze jest miejsce na książki, zeszyty i obiad. Emotikona jest używana najczęściej w związku ze szkołą i kształceniem ale również w odniesieniu do podróży.
U+1F9F3
Walizka Emotikona U+1F9F3
🧳 Walizka
Pakuję walizkę i zabieram ze sobą…Przede mną podróż! Symbol tęsknoty za dalekim światem, wolności i urlopu. Walizka wyciągana jest zazwyczaj jedynie z okazji urlopu. Kobiety pakują się zorganizowane z listą, ale jednak i tak zabierają zbyt wiele, podczas gdy mężczyźni podchodzą do pakowania bardziej na luzie.
U+1F453
Okulary emotikona U+1F453
👓 Okulary
Dokładnie się temu przyjrzę! Okulary pomagają ludziom ze słabym wzrokiem, którzy znowu mogą zobaczyć świat wokół siebie. Niektórzy noszą też okulary, aby być postrzeganymi jako intelektualiści lub ludzie inteligentni.
U+1F576
Okulary przeciwsloneczne emotikona U+1F576
🕶 Ciemne okulary przeciwsłoneczne
Jestem modny! Symbol gorących, słonecznych dni, ale również luzackiego stylu bycia i znak rozpoznawczy agentów. W ciemnych szkłach ludzie mogą być obserwowani w niezauważony sposób.
U+1F97D
Okulary ochronne emotikona U+1F97D
🥽 Okulary ochronne
„Potrzebuję nowych gogli narciarskich” lub „W laboratorium nosimy okulary ochronne”. Okulary chronią oczy przed kurzem, wodą, brudem, odłamkami i innymi szkodliwymi czynnikami.
U+1F302
Parasol Emoji U+1F302
🌂 Zamknięty parasol
Będzie padać, zabierz parasol! Emotikona może odnosić się do pogody (nadciągają chmury) lub samego parasola. Parasol ma już 1.000 lat, pierwotnie służył do ochrony przed słońcem.