Buźki i Ludzie: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz znaczenie emotikon Ludzie na Facebook, Whatsapp, ich opis i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Buźki i ludzie

Emotikony Życie Znaczenie Kod
Szczerząca się emotikona - U+1F600 😀 Szczerząca się buzia
Wesoła, roześmiana buzia jest najczęściej używaną i uniwersalną emotikoną: Chcesz się po prostu przywitać, wyrazić radość lub podniecenie czymś lub rozluźnić formę krótkiej wiadomości.
U+1F600
Roześmiana buzia otwarte usta - U+1F603 😃 Roześmiana buzia z otwartymi ustami
Klasyczna emotikona z roześmianą buzią i dużymi oczami. Przedstawia pozytywny nastrój i wesoło się śmieje. Wyraża entuzjazm: od wesołego powitania do bezgranicznej radości.
U+1F603
Śmiejąca się buzia z otwartymi ustami - U+1F604 😄 Śmiejąca się buzia z otwartymi ustami i śmiejącymi się oczami
To jest naprawdę przezabawny żart! Śmieje się głośno, wesoło i serdecznie. Śmieją się również typowe oczy emoji – odróżnia to prawdziwy uśmiech od fałszywego. Może być również używana w przypadku sarkazmu.
U+1F604
Emotikona napad śmiechu XD - U+1F606 😆 Roześmiana buzia z otwartymi ustami i zamkniętymi oczami
Mogę się jedynie śmiać! Na krótko przed napadem śmiechu, ponieważ coś jest tak głupie lub niewyobrażalnie zabawne. Także złośliwy lub uszczypliwy śmiech z jakiegoś wydarzenia lub czegoś, co przytrafiło się innej osobie. Emotikona ma takie samo znaczenie co „XD” i „><“ jako emotikona stosowana w formacie tekstowym.
U+1F606
Emotikona puszczająca oczko - U+1F609 😉 Buzia puszczająca oczko
Buzia puszcza łobuzersko oczko. Jako wyraz humoru, ktoś robi sobie żarty, flirtuje z Tobą lub ma jakieś ukryte zamiary. Puszczanie oczka łagodzi wiadomość: nie bierz tego na poważnie, lecz interpretuj z humorem.
U+1F609
Roześmiana śmiejące się oczy - U+1F60A 😊 Roześmiana buzia ze śmiejącymi się oczami
Nieśmiały, zakłopotany uśmiech. Czerwone policzki jako wyraz radości. Oznacza szczęście, zadowolenie, spokój wewnętrzny i wdzięczność. Wariant w formacie tekstowym: ^^.
U+1F60A
Delikatnie uśmiechnięta - U+1F642 🙂 Delikatnie uśmiechnięta buzia
Delikatny uśmiech na ustach oznacza, że ktoś jest zadowolony z siebie i ze świata. Wydźwięk wypowiedzi może być bardziej przyjazny, niż być może w zamyśle lub ma sarkastyczne znaczenie, kiedy uśmiech właściwie zupełnie nie pasuje do treści.
U+1F642
Roześmiana buzia - U+263A Roześmiana buzia
Bardzo się cieszę! Ktoś jest bardzo zadowolony i oniemiały. Wyraz szczęścia. Nieśmiały grymas jako reakcja na piękny komplement lub coś wspaniałego, co się wydarzyło.
U+263A
Zarumieniona emotikona - U+1F633 😳 Zarumieniona buzia
Ktoś jest zszokowany nieprzyjemną sytuacją lub popełnił błąd. Wyraża wstyd; coś jest bardzo niezręczne. Reakcja na komplement lub pochlebną wiadomość, której ktoś nie chciał otrzymać.
U+1F633
Szczerząca śmiejące się oczy - U+1F601 😁 Szczerząca się buzia ze śmiejącymi się oczami
Wesoła buzia z łobuzerskim śmiechem. Oznacza luz i rozbawienie. Jest pełna radości lub odczuwa przedsmak radości z powodu pewnego wydarzenia, rozbawiona i podniecona lub wprawiona w zakłopotanie.
U+1F601
Emotikona z grymasem - U+1F62C 😬 Buzia z grymasem
Jest mi naprawdę przykro! Wyraz nerwowości, niezręczności lub zakłopotania. Zalękniony uśmiech winowajcy: Ktoś uczynił coś głupiego lub usiłuje rozwiązać napiętą sytuację poprzez strojenie min.
U+1F62C
Zadowolna roześmiana - U+1F60F 😏 Wyniośle/łobuzersko uśmiechająca się buzia
Półuśmiech, który pojawia się z powodu zadowolenia z siebie. Pokazuje ironię, opanowanie lub figlarność. Zalecana ostrożność: Ktoś może coś knuć. Używany jako nieprzyzwoite spojrzenie zachęcające do flirtu lub seksualnych aluzji.
U+1F60F
Emotikona na głowie - U+1F643 🙃 Odwrócona buzia
Nie mówię tego poważnie! W wiadomości chodzi o dwuznaczną wypowiedź, ironię lub żart. Ktoś robi głupstwa i wygłupia się lub jako reakcja na jakiś żart.
U+1F643
Buzia serce-oczy - U+1F60D 😍 Roześmiana buzia z oczami w kształcie serca
Buzia promieniejąca ze szczęścia z oczami w kształcie serca. Serce nad głową i szaleńcze zakochanie: w osobie, miejscu lub przedmiocie. Wyraża rozmiar miłości i sympatię oraz wdzięczność i często stanowi część romantycznych wiadomości. Nie wiadomo, co zrobić ze swoim szczęściem.
U+1F60D
Ból buzia - U+1F627 😧 Buzia dręczona bólem
Wydarzyło się coś nieoczekiwanego! Buzia z uniesionymi brwiami, otwarte oczy i usta. Mieszanka szoku i rozczarowania. Oznacza strach, frustrację, przerażenie i nieoczekiwane, negatywne zaskoczenia.
U+1F627
X oczy emoji - U+1F635 😵 Oszołomiona buzia
Kręci mi się w głowie! Emotikona z oczami w kształcie krzyżyków i szeroko otwartymi ustami jest totalnie oszołomiona i nie wie już, gdzie jest góra a gdzie dół. Symbolizuje również silne emocje lub pijaństwo.
U+1F635
Zdziwiona emotikona - U+1F632 😲 Zdziwiona buzia
To niewiarygodne, nie miałam o tym pojęcia! Zdziwiona buzia z szeroko otwartymi ustami i oczami: ogarnięta zdziwieniem, całkowicie zszokowana, może oznaczać też czyste niedowierzanie. Nie można uwierzyć, w to co się właśnie wydarzyło!
U+1F632
Buzia marszcząca czoło - U+1F626 😦 Buzia marszcząca czoło z otwartymi ustami
Nie mogę uwierzyć w to, co właśnie zrobiłeś! Wyraża przerażenie oraz strach, troskę i niedowierzanie. Jako reakcja na negatywne zaskoczenie. Ktoś został zaskoczony i czuje się totalnie wywiedziony w pole.
U+1F626
Wymiotująca buzia - U+1F92E 🤮 Buzia z otwartymi ustami, która wymiotuje
„Mogłabym zwymiotować”. Lub aby zakomunikować, jak było się pijanym ubiegłej nocy. Przy pomocy wymiotującej buzi można także wyjaśnić, co uważa się na temat danej rzeczy.
U+1F92E
Emoji z maską - U+1F637 😷 Buzia z maską przeciwgazową
Maska służy ochronie. Ma chronić przed samym sobą lub kimś innym lub zarażeniem. Ktoś znajduje się w szpitalu, musi udać się do lekarza lub złapał jakąś chorobę. Noszenie maski jest bardzo powszechne w Azji.
U+1F637
Zastygła emotikona - U+1F631 😱 Buzia zastygła ze strachu
Buzia krzycząca z przerażenia z dwoma rękami. Zastygła ze strachu lub otrzymała szokującą wiadomość. Przerażona emotikona może być również używana ironicznie lub jako symbol Halloween.
U+1F631
Zlękniona emotikony - U+1F628 😨 Zlękniona buzia
Przerażona buzia jest zlękniona i oszołomiona. Wydaje się dogłębnie zszokowana i zaskoczona wydarzeniem budzącym obawy lub intensywnym przeżyciem.
U+1F628
Buzia intensywnie płacząca - U+1F62D 😭 Szlochająca buzia
Zrozpaczona i niepocieszona buzia, łzy lecą jej z oczu niczym wodospad. Oznacza zniewagę, ból lub porażkę. Jest używana także ironicznie lub w odniesieniu do czegoś tak zabawnego, że można skonać ze śmiechu.
U+1F62D
Głowa eksploduje - U+1F92F 🤯 Buzia z eksplodującą głową
„Nie mogę uwierzyć” lub „ To cię zaszokuje”. Coś jest bardzo ekscytujące lub zaskakujące. Eksplodująca głowa może być również używana, aby wyrazić szok lub respekt.
U+1F92F
Szcerząca kształcie gwiazd - U+1F929 🤩 Szczerząca się buzia z oczami w kształcie gwiazd
Jest czymś zachwycona lub pełna radości oczekiwania. Poruszona i niema po spotkaniu kogoś, kogo bardzo lubi. Zafascynowana sławą i światem gwiazd.
U+1F929
Buzia z niebieskim czołem - U+1F630 😰 Buzia z otwartą buzią oblana zimnym potem
Jestem zszokowana! Zlękniona buzia, której czoło oblewa zimny pot. Martwi się. Oniemiałe usta są otwarte. Oblanie się potem z powodu stresu lub psychicznego obciążenia.
U+1F630
Ręka na ustach - U+1F92D 🤭 Buzia z ręką na ustach
Wyraża szok, zaskoczenie lub nagłe przekonanie o czymś. Typowy gest, po którym można rozpoznać, że ktoś inny nie mówi prawdy. Jest się zdania, że właśnie zostało się okłamanym.
U+1F92D
Buzia ze łzami - U+1F622 😢 Płacząca buzia
Smutna buzia, której łzy spływają po policzkach. Nastrój jest zepsuty, ktoś jest wzburzony. Mniej ogólnego smutku, bardziej ból z jakiegoś powodu. Wspomnienie jakiegoś wydarzenia sprawia przykrość.
U+1F622
Symbole na ustach - U+1F92C 🤬 Buzia z symbolami na ustach
Symbole na ustach oznaczają przekleństwo. Poważnie spoglądająca buzia jest naprawdę zirytowana i szasta przekleństwami. Oznacza nagły wybuch złości lub frustrację.
U+1F92C
Rozczarwana oddychająca ulgą - U+1F625 😥 Rozczarowana, ale oddychająca z ulgą buzia
Ulga, że coś już minęło, ale również rozczarowanie lub zatroskanie. Ktoś przeżył stresującą sytuację z nieładnym zakończeniem, np. egzamin. Komuś udało się wydostać z ciężkiej lub delikatnej sytuacji, jednak nie bez guzów i siniaków.
U+1F625
Emotikona zimny pot - U+1F613 😓 Buzia oblana zimnym potem
Stres lub zmartwienie z powodu złego wydarzenia. Sprawy potoczyły się inaczej, niż powinny. Szkoła jest stresująca lub jest jeszcze wiele do zrobienia w biurze. Ktoś jest zmęczony, ale ma jeszcze dużo do załatwienia.
U+1F613
Otwarte usta zimny pot buźka - U+1F605 😅 Uśmiechająca się buzia z otwartymi ustami i oblana zimnym potem
Przepocony uśmiech. Ulga, że jakaś sytuacja dobrze się zakończyła lub została opanowana, np. jakiś ważny termin. Ktoś stoi przed trudnym wydarzeniem lub jest teraz nerwowy.
U+1F605
Emotikona łzy szczęścia - U+1F602 😂 Buzia ze łazami radości
Ze śmiechu zaraz spadnę z krzesła! Coś jest tak niesamowicie zabawne, że można śmiać się do łez. Ktoś dostaje ataku śmiechu i nie może się już powstrzymywać. Ta emotikona jest najbardziej popularna i została wybrana na Słowo Roku 2015.
U+1F602
Śpiąca buźka - U+1F62A 😪 Śpiąca buzia
Emotikona jest śmiertelnie zmęczona i najchętniej teraz by spała. Dymek, który wychodzi jej z nosa, jest typowym znakiem Manga, oznaczającym śpiącą osobę. Lub też jako wyraz, że jakaś rozmowa lub wykład jest wyjątkowo nudny i usypiający.
U+1F62A
Buzia przesyła całusa - U+1F618 😘 Buzia wysyłająca całusa
Buźka przesyła ci całusa. Przyjaźnie, aby wyrazić sympatię lub w przypadku romantycznych zamiarów, jako wyraz miłości. Może złagodzić ironiczną wypowiedź lub reakcję na nieuprzejmą wiadomość. Symbol flirtu i znak wdzięczności.
U+1F618
Całująca emotikona - U+1F617 😗 Całująca buzia
Buzia przesyła buziaka innej osobie. Otwarte oczy i neutralny wyraz twarzy w mniejszym stopniu oznaczają intymny pocałunek, lecz bardziej pocałunek przyjaciela lub krewnego. „Dziękuję”, „Cześć” lub „Do widzenia”. Może oznaczać również „gwizdanie” lub „dziubek”.
U+1F617
Całująca buźka śmiejące oczy - U+1F619 😙 Całujaca buzia ze śmiejącymi się oczami
Zrelaksowany wyraz twarzy, śmiejące się oczy i całujące usta. Jako pocałunek przyjaciela lub „Ściskamy i całujemy” skierowane do krewnego. Może być używana również w znaczeniu gwizdania.
U+1F619
Całująca buźka zamknięte oczy - U+1F61A 😚 Całująca buzia z zamkniętymi oczami
Śliczna buzia z zamkniętymi oczami i różowymi policzkami. Jako podziękowanie za jakąś radę lub przysługę. Pocałunek pełny miłości skierowany do najbliższych przyjaciół, rodziny lub idola.
U+1F61A
Szalona buzia emoji - U+1F92A 🤪 Szalona buzia
Coś jest niezmiernie komiczne. Wesoły nastrój - ktoś jest totalnie śmieszny lub szalony. Całkiem oszaleć z zachwytu lub radości. Być może ktoś zrobił też nieprzyzwoity żart.
U+1F92A
Emotikona bez ust - U+1F636 😶 Buzia bez ust
Emotikona bez ust oznacza ciszę. Ktoś nie chce lub nie może wypowiedzieć się na dany temat. Używana w trudnych, przykrych lub niepochlebnych rozmowach. Wyobraź sobie, co zostałoby opowiedziane, gdyby można było mówić!
U+1F636
Emotikona otawrtymi ustami - U+1F62E 😮 Buzia z otwartymi ustami
Wow, podziwiam! Zaskoczona emotikona spogląda ze zdziwieniem i zdumieniem. Jest zaskoczona pozytywie lub negatywnie: od lekkiego zdziwienia do całkowitego osłupienia.
U+1F62E
Emotikona przewróconymi oczami - U+1F644 🙄 Buzia z przewróconymi oczami
Emotikona przewraca oczy: obecna sytuacja lub osoba jest uważana za nudną lub napiętą. Nie chce już zwracać uwagi na wiadomość.
U+1F644
Emotikona rozmyśla - U+1F914 🤔 Zamyślona buzia
Pozycja myśliciela: Zadumana buzia z charakterystyczną ręką na brodzie. Stawia pod znakiem zapytania wypowiedź, inteligencję danej osoby lub pomysł. Rozmyśla lub rozważa jakiś genialny pomysł.
U+1F914
Emotikona bez wyrazu - U+1F611 😑 Buzia bez wyrazu
Buzia bez wyrazu z zamkniętymi oczami i ustami. Zmęczenie, zdenerwowanie, brak emocji, cierpliwości, doprowadzono do zamknięcia sprawy. Brak odpowiednich słów, aby kontynuować konwersację.
U+1F611
Emotikona z zamkiem błyskawicznym - U+1F910 🤐 Buzia z zamkiem błyskawicznym
Zamek błyskawiczny zamiast ust sygnalizuje, że wargi są zamknięte. Tajemnica jest bezpieczna a zachowanie milczenia zagwarantowane. Może oznaczać także milczenie, ponieważ komuś brakuje odpowiednich słów.
U+1F910
Emotikona z termometrem - U+1F912 🤒 Buzia z termometrem
Smutna buzia z termometrem w ustach oznacza szpital. Ktoś złapał grypę lub inną chorobę, która idzie w parze z gorączką lub ktoś jest zatroskany, że może zachorować.
U+1F912
ZZZ śpiąca emotikona - U+1F634 😴 Śpiąca buzia
Dobranoc i miłych snów! W komiksach lub bajkach znajdujące się nad głową zZz oznacza śpiące postacie. Emotikona jest zmęczona, chce pójść do łóżka lub przed chwilą zasnęła z nudów.
U+1F634
Emotikona delektuje się jedzeniem - U+1F60B 😋 Buzia delektujaca się pysznym jedzeniem
Emotikona oblizuje rozkosznie usta: ktoś jest głodny, gotował właśnie coś wyjątkowo smacznego lub spałaszował właśnie cały talerz. Często interpretowana jako grymas z wyciągniętym językiem i używana jako wesoła wiadomość lub wygadywanie głupstw.
U+1F60B
Buzia brwi uniesione do góry - U+1F928 🤨 Buzia z uniesionymi do góry brwiami
Pytający wyraz twarzy przypomina aktora „The Rock“ (Dwayne Johnson). Może być używana, aby wyrazić sceptycyzm, wątpliwość lub dezaprobatę.
U+1F928
Wyciągnięty język mrugające oczko - U+1F61C 😜 Buzia z wyciągniętym językiem, puszczająca oczko
Buźka wyciąga bezczelnie język, puszczając przy tym oczko. Ktoś zrobił żart, wygłupia się lub chce flirtować z partnerem z chatu. Ktoś jest beztroski i nie mówi na poważnie.
U+1F61C
Beczelna emotikona z językiem - U+1F61B 😛 Buzia z wyciągniętym językiem
Wygłupianie się z przyjaciółmi, osłabia ironiczną uwagę oraz w celu upewnienia się, że ktoś inny nie bierze wypowiedzianych słów na poważnie. Ktoś wyśmiewa się z innych: Wiedziałem, że to zawalisz.
U+1F61B
Monokl emotikona - U+1F9D0 🧐 Buzia z monoklem
Monokl pomoc wspomagająca widzenie tylko z jednym szkłem. Pod koniec XIX wieku uważany był za symbol statusu. Coś wydaje się być podejrzane! Buzia spogląda dookoła karcącym spojrzeniem. Wersja „wyższej klasy” rozmyślającej buźki
U+1F9D0
Wyciągnięty język zaciśnięte oczy - U+1F61D 😝 Buzia z wyciągniętym językiem i zaciśnietymi oczami
Robić sobie z kogoś żarty, gniewać się lub żartobliwie obrażać. W prowokacyjnych wiadomościach, w przypadku grubiańskiego lub czarnego humoru oraz radości z cudzego nieszczęścia.
U+1F61D
Symbol dolara oczy - U+1F911 🤑 Pieniądze usta buzia
Buźka ma w oczach symbol dolara i banknot jako język. Ktoś mógł coś wygrać lub zwęszył finansową szansę. Implikuje poczucie bogactwa.
U+1F911
Nerd emoji - U+1F913 🤓 Buzia nerda
Olbrzymie okulary, niezdarny uśmiech i wystające zęby. Jest używana zabawnie lub ironicznie w odniesieniu do kujonów lub aby wyrazić, jak jest się sprytnym. Stereotyp nerda; inteligentna, ale komicznie ubrana osoba ze społecznymi deficytami.
U+1F913
Emotikona okularami przeciwłonecznymi - U+1F60E 😎 Buzia z okularami przeciwsłonecznymi
Emanuje spokojem. Ktoś jest pewny siebie, zrobił coś wyjątkowo dobrze i jest z tego dumny. Również jako symbol słońca, wakacji i urlopu na plaży.
U+1F60E
Emotikona z rękami - U+1F917 🤗 Ściskająca buzia
Buźka z różowymi policzkami wyciąga ku tobie dłonie i chce ciebie uściskać. Jest szczerym, serdecznym gestem i wyrazem ciepła oraz życzliwości.
U+1F917
Aureloa buźka - U+1F607 😇 Uśmiechnięta buzia z aureolą
Chce wyrazić (udawaną) niewinność. Ktoś spełnia dobre uczynki, jest wyjątkowo kochany, niewinny i zachowuje się przykładnie. Buzia aniołka może być używana także żartobliwie, w odniesieniu do mniej dobrych uczynków lub sposobu zachowania.
U+1F607
Oniemiała emotikona - U+1F62F 😯 Oniemiała buzia
O rety! Zaskoczonej niemiło buzi brakuje słów z powodu szokującej sprawy. Jako odpowiedź na złe zachowanie lub niegrzeczną wiadomość. Do tego co zostało wypowiedziane, nie ma już nic do dodania.
U+1F62F
Zdziwiona emotikony - U+1F615 😕 Zdziwiona buzia
Jest zmieszana lub czegoś nie zrozumiała. Niepewna i niezadowolona z sytuacji. Inaczej to sobie wyobrażała.
U+1F615
Emotikona marszcząca czoło - U+2639 Buzia marszcząca czoło
Smutna buzia z opadniętymi kącikami ust. Emotikona sprawia wrażenie smutnej, nieszczęśliwej i pokazuje dezaprobatę. Niezadowolona z pogody, niewielkich błędów lub zachowania jakiejś osoby.
U+2639
Zatroskana emotikona - U+1F61F 😟 Zatroskana buzia
Buzia spoglądająca z troską z powodu skomplikowanej sytuacji lub ważnego wydarzenia. Czuje się zlękniona, niepewna i nieswojo.
U+1F61F
Emotikony proste usta - U+1F610 😐 Neutralna buzia
Twarz pokerzysty: buzia bez wyrazu z neutralnym spojrzeniem. Jest niewzruszona, nieporadna lub obojętna.
U+1F610
Rozczarowana buźka - U+1F61E 😞 Rozczarowana buzia
Smutna emotikona spuszcza głowę, spojrzenie jest skierowane w dół. Robi wrażenie sfrustrowanej i rozczarowanej. Oznacza smutek, żal i rozpacz.
U+1F61E
Psst emotikona - U+1F92B 🤫 Napominająca buzia
„Pssst!“ ma uciszyć innych lub powierzyć ci tajemnicę, która nie powinna być dalej przekazywana. Powiedzenie w miły sposób, żeby strona przeciwna się zamknęła.
U+1F92B
Zadumana Whatsapp - U+1F614 😔 Zadumana buzia
Zamyślony wyraz twarzy. Emotikona spogląda na ziemię i potrzebuje trochę czasu na zastanowienie się. Oznacza melancholię, ogólne niezadowolenie i frustrację.
U+1F614
Buźka oddychająca z ulgą - U+1F60C 😌 Buzia oddychająca z ulgą
Wszystko poszło dobrze! Uśmiech ulgi i łagodny wyraz twarzy: ktoś jest szczęśliwy, że coś nieprzyjemnego już minęło. Rozluźniony, odprężony, wdzięczny i wolny od trosk.
U+1F60C
Niezadowolona emotikona - U+1F612 😒 Niezadowolona buzia
Ponure, markotne spojrzenie wyraża niezadowolenie. Ktoś nie jest czymś zachwycony i to pokazuje. Wyraz braku zainteresowania i dezaprobaty.
U+1F612
Cierpiąca emotikony - U+1F623 😣 Cierpiąca buzia
Bezsilna emotikona męczy się a przy tym cierpi. Po ciężkim dniu jest gotowa dać za wygraną. Musi jednak przetrwać sytuację i jakoś sobie poradzić.
U+1F623
Emotikona wytrącona z równowagi - U+1F616 😖 Buzia wytrącona z równowagi
Jak to się mogło stać? Jest sfrustrowana, trzęsie się ze złości i bezsilności. Lub okropnie wściekła: Czara goryczy zaraz się przepełni!
U+1F616
Zmęczona buźka Facebook - U+1F62B 😫 Zmęczona buzia
Emotikona z zaciśniętymi oczami i otwartymi ustami jest zmęczona. Z powodu zbyt małej ilości snu, z powodu tego, co dzieje się dookoła jakiejś osoby lub sytuacji. Jest bardzo wyczerpana i wykończona. Potrzebuje teraz spokoju.
U+1F62B
Apatyczna emoji - U+1F629 😩 Apatyczna buzia
Zostaw mnie w spokoju! Emotikona lamentuje z uniesionymi brwiami i opadającym kącikiem ust na coś nużącego, nieprzyjemnego, ale nieuniknionego. Jest płaczliwa, wzburzona i psychicznie lub fizycznie całkiem wyczerpana.
U+1F629
Triumfująca - U+1F624 😤 Triumfująca buzia
Tej buźce wylatują białe kłęby pary z nosa. Parska pogardliwie jako znak przewagi. Jest dumna i triumfuje sukces.
U+1F624
Nadąsana buźka Whatsapp - U+1F621 😡 Nadąsana buzia
Dąsająca się buzia jest wyrazem niechęci wobec jakiejś osoby lub sytuacji. Uwaga, niebezpieczeństwo eksplozji! Złości się, jest rozwścieczona a jej głowa już jest czerwona ze złości.
U+1F621
Zirytowana emotikona - U+1F620 😠 Zirytowana buzia
Buźka jest posępna, zirytowana i wściekła. Reakcja na coś nieprzyjemnego lub oznaka odrzucenia. Teraz lepiej zejść jej z drogi.
U+1F620
Ślina emotikona - U+1F924 🤤 Śliniąca się buzia
Śliniąca się buzia, ślina leci jej z ust. Oznaka pożądania jakiejś osoby, pysznego jedzenia, nowego auta lub radości oczekiwania na jakieś wydarzenie. Wyraz wyjątkowego zainteresowania i pragnienia.
U+1F924
Emotikona ROFL - U+1F923 🤣 Tarzać się po podłodze ze śmiechu
To jest tak śmieszne, że nie mogę się już powstrzymać! Turla się ze śmiechu i tarza po podłodze. Wersja emotikony „ROFL” oznacza „rolling on the floor, laughing“ („tarzać się po podłodze, śmiać się”).
U+1F923
Długi nos - U+1F925 🤥 Kłamstwo buzia
Tak jak u Pinokia, z każdym kłamstwem nos będzie stawał się coraz dłuższy, co demaskuje go jako kłamcę. Symbol nieprawdy, przechwałek i nieprawdziwych opowieści.
U+1F925
Kowboj emotikona - U+1F920 🤠 Kowboj kapelusz buzia
Hej! Typowo amerykańska buźka w kowbojskim kapeluszu z dzikiego zachodu. Oznacza wolność, naturę i ciężką pracę.
U+1F920
Emotikona zielone wymiociny - U+1F922 🤢 Buzia odczuwająca mdłości
Emotikona jest zielona na twarzy, jest jej niedobrze i wygląda, jakby miała zwymiotować. Może wyrażać odrazę, wstręt, niechęć lub też chorobę.
U+1F922
Kichająca buzia emotikony - U+1F927 🤧 Kichajaca buzia
Kichająca buzia z zamkniętymi oczami, która smarka w chusteczkę. Złapało mnie przeziębienie! Wyraża, że ktoś jest chory lub źle się czuje.
U+1F927
Emotikona z opatrunkiem - U+1F915 🤕 Buzia z opatrunkiem na głowie
Buzia z opatrunkiem na głowie spogląda smutno przed siebie: Ktoś jest chory, miał wypadek lub jest w szpitalu. Bandaż symbolizuje problemy zdrowotne.
U+1F915
Emotikona klowna - U+1F921 🤡 Klaun buzia
Przestań się wygłupiać! Umalowana twarz klowna ze świata cyrku. Oznacza zabawę i rozrywkę, u niektórych osób, najpóźniej od czasu horroru Stephen'a King'a „To”, może wywoływać także lęk.
U+1F921
Kupa emotikona - U+1F4A9 💩 Kupka
Cholera, o nie! Takie gó…! Wersja komiksowa kupy. Może opisywać sytuację, zastępować przekleństwo lub krytykować wypowiedź czatującego partnera.
U+1F4A9
Diabełek emotikona - U+1F47F 👿 Diabełek
Diabełek marszczy czoło, spogląda ze złością i nie ma ochoty na żarty. Zaleca się ostrożność! Oznacza złośliwe działania lub uwagi oraz podstępność.
U+1F47F
Emotikona z rogami - U+1F608 😈 Roześmiana buzia z rogami
Diabelsko śmiejący się chochlik z małymi diabelskimi rogami. Ma potrzebę wywoływania złości, trzymają się go żarty lub właśnie planuje coś podłego.
U+1F608
Japoński diabełek - U+1F47A 👺 Japoński diabełek
Tengu (dosłownie: niebiański pies) to nazwa japońskiej postaci bajkowej. Posiada nadnaturalne moce i przynosi nieszczęście. Czerwona maska ma brwi i brodę oraz niezwykle długi nos.
U+1F47A
Ogr emotikony - U+1F479 👹 Japoński ogr “Namahage“
Oni przedstawia demona i piekielnego ducha z japońskiej mitologii. Jest wstrętną postacią z rogami i poluje na złe dusze. Tradycyjne przebranie sylwestrowe, aby powstrzymać złe duchy.
U+1F479
Duch - U+1F47B 👻 Duch
Wesoło uśmiechający się duch jest zbyt śliczny, żeby wystraszyć innych i wyrządzić szkody. Symbol Halloween lub używany żartobliwie w odniesieniu do strasznych rzeczy np. filmów.
U+1F47B
Czaszka emoji - U+1F480 💀 Czaszka
To ekstremalnie niebezpieczne! Emotikona czaszki symbolizuje śmierć i niebezpieczeństwo. Może oznaczać realne zagrożenie, ale być również używana sarkastycznie lub żartobliwie.
U+1F480
Trupia czaszka - U+2620 Trupia czaszka
Miej się na baczności! Czaszka ze skrzyżowanymi kośćmi jest symbolem śmierci. Znak ostrzegawczy trujących substancji i niebezpieczeństw.
U+2620
Alien Emotikona Facbeook - U+1F47D 👽 Istota pozaziemska
Kosmici tu są! Symbol istoty pozaziemskiej. Uśmiecha się przyjaźnie i przychodzi w pokoju.
U+1F47D
Robot - U+1F916 🤖 Buzia robota
Usta buzi robota przypominają grymas. Ktoś zachowuje się, jak gdyby był zdalnie sterowany i pracuje jak robot. Może być używany także jako określenie nieczułych osób lub odnosić się do sztucznej inteligencji i filmów Sci-Fi.
U+1F916