🍆 Żywność i Napoje: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz listę emotikon Żywność i Napoje na Facebook, Whatsapp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Komentarze i więcej

Kategoria: 🍆 Jedzenie i napoje Emotikony

U+1F34F
Zielone jabłko Whatsapp U+1F34F
🍏 Zielone jabłko
Logo jednego z najpopularniejszych przedsiębiorstw. „Jabłko dziennie trzyma lekarza z dala”. Oznacza zdrowie i jest ulubionym owocem w Niemczech. Zielone jabłko jest przy tym symbolem przyjaźni.
 • Ewa

  Zielone jabłko - symbol młodości i witalności!

U+1F34E
Czerwone jabłko emotikona U+1F34E
🍎 Czerwone jabłko
Ma symboliczne znaczenie: oznacza miłość, pokusę, grzech pierworodny oraz wygnanie z raju. Po łacinie jabłko oznacza „niedobry, niegodziwy, zły”. Królewna Śnieżka została otruta przez Królową czerwonym jabłkiem. Jest używane także w znaczeniu bezpośrednim lub w odniesieniu do zdrowego stylu życia.
U+1F350
Gruszka emotikona U+1F350
🍐 Gruszka
Zdrowa gruszka należy do najpopularniejszych owoców. W języku ludowym była związana z błogosławieństwem w dzieciach.
U+1F34A
Mandarynka emotikona U+1F34A
🍊 Mandarynka
Mandarynki osładzają nam zimowy czas. Popularny owoc cytrusowy ma swoje święto 4 stycznia. Przypomina o słońcu i jest symbolem chińskiego Nowego Roku oraz zbytku i szczęścia.
U+1F34B
Cytryna Emoji U+1F34B
🍋 Cytryna
Kwaśne może być zabawne! Gdy życie daje ci cytryny, zrób sobie lemoniadę! Wycisnąć kogoś jak cytrynę! Żółty cytrus drzewa cytrynowego rośnie w ciepłym klimacie. Jest zdrowy a przez jego kwaśny smak orzeźwiający. Sok lub skórkę można znaleźć w koktajlach, używa się ich do gotowania lub pieczenia.
U+1F34C
Banan U+1F34C
🍌 Banan
Coś brzmi wyjątkowo bez sensu lub ktoś sam jest nierozsądny. W wielu kulturach jest delikatesem i elementem zdrowego odżywiania. Może być także symbolem płodności i przedstawiać fallusa.
U+1F349
Arbuz emotikona U+1F349
🍉 Arbuz
Soczysty owoc oznacza upalne, letnie dni, plucie pestkami na odległość, zdrowe odżywanie i urlop. Emotikona obiecuje szczęście w miłości. Przypisuje się mu również pozytywne oddziaływanie na potencję.
U+1F347
Winogorna emotikony U+1F347
🍇 Winogrona
Winogrona wiszą zbyt wysoko, życzenia są nie do spełnienia lub cele nie do osiągnięcia. Winogrona są tradycyjnie symbolem dobrego zdrowia. Chrześcijański symbol i surowiec na wino.
U+1F353
Truskawka U+1F353
🍓 Truskawka
Coś lub ktoś jest ekstremalnie słodki! Truskawka oznacza słoneczne dni i wakacje. (Razem z szampanem, kwiatami i czekoladą) jest symbolem zmysłowości i romantyczności oraz pięknych chwil we dwoje.
U+1F348
Melon emoji U+1F348
🍈 Melon
Soczysty melon uważany jest za symbol erotyki i szczęścia w miłości. Może być interpretowany także jako zły omen.
U+1F352
Wiśnie emotikona U+1F352
🍒 Wiśnie
Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie. Jesteś wisienką na torcie! Ten letni owoc z powodu swojego kształtu serca może oznaczać również miłość. W języku ludowym jest symbolem pełnych ust i pocałunku. Znane także jako zakazane owoce. W Japonii wiśnia jest symbolem odnalezienia samego siebie
 • Weronika

  Jest on również używany jako znak kobiecych piersi.

U+1F351
Brzoskwinia emotikony U+1F351
🍑 Brzoskwinia
Miękka skórka, soczysty i słodki miąższ, aromatyczny zapach: brzoskwinia uważana jest za ponętny owoc. Z powodu charakterystycznego kształtu jest to najczęściej używana emotikona w odniesieniu do damskich pośladków.
 • Hania

  Jest on również używany jako symbol stosunku seksualnego.

U+1F96D
Mango Emotikona U+1F96D
🥭 Mango
Kocham indyjskie jedzenie! Dojrzały owoc tropikalnego mango. Egzotyczny owoc jest słodki, soczysty, smaczny i zalicza się do superfood. W indyjskich legendach jest to potrawa bogów.
U+1F34D
Ananas emotikona U+1F34D
🍍 Ananas
Królowa owoców. W krajach tropikalnych, w okolicy równika jest uprawiana jako roślina sadownicza. Soczysty i słodki ananas oznacza radość z życia i przyjemność. O złotego ananasa gra się w sporcie, kiedy zwycięstwo jest już w zasadzie przesądzone.
U+1F965
Orzech kokosowy Emoji U+1F965
🥥 Orzech kokosowy
Pijemy Piña Coladę! Orzech kokosowy jest owocem palmy. Budzi marzenia o urlopie i jest symbolem tropikalnych plaż oraz idyllicznej wyspy. Kokos jest zdrowy i uważany za nowy superfood.
U+1F951
Awokado Whatsapp U+1F951
🥑 Awokado
Z powodu wyjątkowego smaku jest nienawidzony lub uwielbiany. Dla osób zdrowo odżywiających się i wegan. Oznacza wyjątkowy tryb życie; Superfood jest totalnie na topie.
U+1F966
Brokuł Whatsapp U+1F966
🥦 Brokuł
Trauma z dzieciństwa, zdrowy styl życia lub wegańskie pożywienie. Spokrewniony z kalafiorem zawiera niewiele kalorii i cenne składniki odżywcze. Zielony, zdrowy ale nie specjalnie lubiany.
U+1F96C
Sałata Emotikona U+1F96C
🥬 Warzywa liściaste
„Odżywiam się zdrowo” lub „Dzisiaj gotuję kuchnię azjatycką”. Dieta, danie wegetariańskie lub dodatek do steka. W przypadku tego rodzaju warzyw spożywa się zarówno łodygę jak i liście. Emotikona może być używana jako symbol sałaty, botwiny, szpinaku lub kapusty pekińskiej.
U+1F345
Pomidor Facebook U+1F345
🍅 Pomidor
Czerwony jak pomidor. Dawniej publiczność rzucała zgniłymi pomidorami w nielubianych artystów. Chętnie łączona z Włochami lub kuchnią włoską. Duchowo symbol miłości i może wskazywać na skrywaną miłość.
U+1F346
Bakłażan emotikona U+1F346
🍆 Bakłażan
Bakłażan jest kojarzony z rodzajem męskim. Zalicza się do symbolów seksu. Jest nienawidzony i uwielbiany na Instagramie #freetheeggplant.
U+1F336
Czerwona papryka peperoni U+1F336
🌶 Papryka peperoni
Ostra papryka pochodzi z Meksyku. W restauracjach często rozróżnia się stopnie ostrości potrawy. Jakaś osoba lub trend jest „gorący” i „sexy”.
U+1F33D
Kukurydza Smiley U+1F33D
🌽 Kolba kukurydzy
Jako dodatek na grillu lub jako popcorn w kinie. Kukurydza pochodzi z Meksyku i w wielu krajach jest podstawowym pożywieniem. Może odnosić się do gotowania lub zdrowego odżywiania.
U+1F955
Marchewka emoji U+1F955
🥕 Marchewka
Marchewka oznacza zdrowe jedzenie. Może być używana w połączeniu z królikiem lub przez wegetarian. Z powodu swojego kształtu należy do fallicznych symboli w kategorii jedzenie.
U+1F360
Słodki ziemniak Whatsapp U+1F360
🍠 Pieczony słodki ziemniak
Pieczony słodki ziemniak. W Japonii chętnie spożywane w zimnych porach roku (znane także jako Yakiimo). Podobnie dynia u nas.
U+1F96F
Bajgiel U+1F96F
🥯 Bajgiel
Dzisiaj będzie amerykańskie śniadanie! Okrągły, słodki wypiek o wielkości dużego talerza z dziurką po środku. Przywiezione przez żydowskich imigrantów do USA bajgle obecnie uważane są za typowo amerykańskie. Przyrządzane na słodko lub pikantne.
U+1F35E
Chleb Whatsapp U+1F35E
🍞 Chleb
Rzetelnie zarobić na swój chleb lub być głupim jak but. Podstawowe pożywienie w Europie i Północnej Ameryce. Składa się z mąki, wody i drożdży. Chleb ma symboliczne znaczenie i stanowi element wielu obyczajów, np. chleb i sól z okazji przeprowadzki.
U+1F968
Precel Emoji U+1F968
🥨 Precel
Jedziemy do Monachium na Oktoberfest! Precel posypany solą, symetrycznie zawinięty. Broń rzemieślników-piekarzy, bawarskie śniadanie z białą kiełbasą lub precel noworoczny. Precel jest niemieckim dobrem kultury z długą tradycją.
U+1F9C0
Kawałek sera U+1F9C0
🧀 Kawałek sera
„Kocham ser” lub “Śmieje się jak głupi do sera“. Może być używany także w odniesieniu do produktów mlecznych. „Cheese”: Standardowe hasło fotografów, aby wszyscy na zdjęciu się uśmiechali.
U+1F373
Jajecznica emotikona U+1F373
🍳 Jajecznica na patelni
Jajecznica skwierczy na patelni. Ta emotikona jest symbolem gotowania. Właśnie robię sobie coś do jedzenia!
U+1F969
Stek Smiley U+1F969
🥩 Sztuka mięsa
„Grillujemy” lub „Mięso jest moim warzywem”! Mężczyźni jedzą przeciętnie dwa razy więcej mięsa niż kobiety i zjadają podwójną porcję, która jest zdrowa.
U+1F357
Nóżka z kurczaka U+1F357
🍗 Nóżka z kurczaka
Jestem głodny(a)! Idziemy do KFC! Z zewnątrz chrupiąca, wewnątrz soczysta. Spodnią część drobiu można grillować, piec lub smażyć w frytkownicy. Popularna potrawa typu fast food.
U+1F356
Mięso Golonka Emoji U+1F356
🍖 Kość z mięsem
Jedziemy na Oktoberfest! Golonki są bardzo popularne jako potrawa. Ktoś je, niczym Neandertalczyk, chce zaspokoić swój apetyt na mięso lub zaprasza na grilla.
U+1F32D
Hot dog Whatsapp U+1F32D
🌭 Hot dog
Uwielbiam junk food (śmieciowe jedzenie)! Potrawa typu fast food: Podstawą jest ciepła kiełbaska w podłużnej, białej bułce. Jest częścią odwiedzin w szwedzkiej sieci sklepów z meblami, jedzona przy grze w kosza.
U+1F35F
Frytki Smiley U+1F35F
🍟 Frytki
Idziemy jeszcze szynko do budki z frytkami! Element potrawy narodowej, np. małże we Francji lub Fish and Chips (ryba z frytkami) w Wielkiej Brytanii. Fast food, jako dodatek i popularny na całym świecie produkt mrożony.
U+1F355
Kawałek Pizzy U+1F355
🍕 Kawałek pizzy
Pizza Salami jest ulubioną pizzą w Niemczech. Wielu łączy ją z przyjemnym wieczorem w gronie przyjaciół. Lub po zakrapianej nocy na kaca.
U+1F96A
Kanapka Smiley U+1F96A
🥪 Kanapka
Masz ochotę na przekąskę? Dwa kawałki chleba (tostowego) z kiełbasą, serem, sałatą i majonezem. Klasycznie bez skórki i pokrojone w trójkąty. Szybki posiłek, przekąska, na piknik lub na mały głód w drodze.
U+1F32E
Tacos Emoji U+1F32E
🌮 Tacos
Viva la Mexiko! Mam ochotę na coś meksykańskiego! Popularna meksykańska potrawa typu fast food. Chrupiąca tortilla kukurydziana lub pszenna z mięsem mielonym, sałatą, serem i salsą.
U+1F32F
Burrito Whatsapp U+1F32F
🌯 Burrito
Idziemy do nowej restauracji meksykańskiej! Miękka pszenna tortilla wypełniona ryżem, fasolą, mięsem mielonym, sałatą i serem. Potrawa (fast food) z kuchni meksykańskiej i teksasko-meksykańskiej.
U+1F958
Paella Whatsapp U+1F958
🥘 Płytka patelnia z jedzeniem
Na urlop jedzie się do Hiszpanii! Tradycyjna narodowa paella jest przyrządzana na metalowej patelni: ryż z szafranem, warzywa i mięso lub ryby. Może być używana w kontekście kolacji z przyjaciółmi lub ogólnie gotowania.
U+1F96B
Puszka Whatsapp U+1F96B
🥫 Konserwa
„Dzisiaj u nas jest jedzenie z puszki” lub „Pod namiot zabiorę ze sobą kilka konserw”. Puszka lub konserwa zawiera przydatne do spożycia jedzenie, które się podgrzewa, takie jak owoce, warzywa lub zupy.
U+1FAD9
Szklanka z pokrywką Emotikon U+1FAD9
🫙 Słoik do konserwowania
Gotowanie dżemu! Pusty słoik po konserwach lub zakręcany, używany do konserwowania i przechowywania żywności. Fani kuchni często używają ich w połączeniu z emojisami żywnościowymi, takimi jak owoce czy ogórki. Może też wskazywać na wysiłek.
U+1F35D
Spaghetti Emoji U+1F35D
🍝 Spaghetti
Uwielbiam makaron! Spaghetti z sosem pomidorowym jest włoskim klasykiem. Bardzo popularne wśród młodszych i starszych. Wyraża upodobanie do makaronu i oznacza Włochy.
U+1F35C
Dymiąca miska emotikony U+1F35C
🍜 Dymiąca miska
Japońska potrawa z makaronem Ramen. Tradycyjnie serwowana z pałeczkami. Dymiąca miska oznaczać także ciepły, ugotowany posiłek jak np. zupa.
U+1F372
Garnek z zupą U+1F372
🍲 Garnek z jedzeniem
Jestem taki głodny(a)! Garnek wypełniony artykułami spożywczymi. Może chodzić o dnie jednogarnkowe lub zupę. Sycący posiłek dostosowany do wielkości garnka dla więcej niż jednej osoby. Emotikona używana w odniesieniu do jedzenia i gotowania.
U+1F35B
Miska z ryżem U+1F35B
🍛 Curry z ryżem
Kocham kuchnię azjatycką! Azjatycka potrawa curry serwowana w misce. Bazę stanowi najczęściej kremowy sos z różnymi przyprawami, mięsem lub rybą i warzywami, piekielnie ostre po łagodne.
U+1F363
Sushi U+1F363
🍣 Sushi
Sushi jest japońską potrawą. Gotowany ryż octowy jest rolowany z surową rybą i warzywami i serwowany w kawałkach o wielkości jednego kęsa. Oprócz sosu sojowego zazwyczaj podawane są także wasabi i konserwowany imbir.
U+1F371
Pudełko na lunch Emoji U+1F371
🍱 Pojemnik na lunch Bento
Przyniosłem sobie coś na przerwę obiadową! Bento odnosi się do japońskich pudełek z praktyczną przegródką. W ten sposób można wygodnie przygotować i przetransportować obiad lub kolację. Może odnosić się do Japonii, jedzenia ogólnie lub trendu Meal Prep.
U+1F95F
Pieróg Whatsapp U+1F95F
🥟 Pieróg
Szerszy termin potrawy z różnymi nadzieniami. W zależności od kraju kieszonka z ciasta ma inne określenie: dumplings (Chiny), empanada (Hiszpania), gyōza (Japonia), Jiaozi (Korea) lub pierogi (Polska).
U+1F364
Krewetka U+1F364
🍤 Pieczona krewetka
Pieczona w cieście krewetka (Ebi Furai) jest ulubionym jedzeniem w Japonii. Pojawia się w związku z urlopem w Azji, wizytą w japońskiej restauracji lub męskimi genitaliami niewielkich rozmiarów.
U+1F359
Ryżowe kulki emotikona U+1F359
🍙 Ryżowe kulki
„Zamówiłem japońskie jedzenie” lub „Jestem głodny”. Ryżowe kulki z jadalnymi liśćmi alg należą, podobnie jak krakersy ryżowe, do najbardziej popularnych japońskich potraw.
U+1F35A
Ryż emotikona U+1F35A
🍚 Ugotowany ryż
Gotowanemu ryżowi przypisuje się tradycyjnie magiczną siłę. Oznacza, że czekają na ciebie lepsze warunki lub wyśmienitą potrawę z ryżem.
U+1F358
Krakersy ryżowe Facebook U+1F358
🍘 Krakersy ryżowe
Chodźmy coś zjeść do azjatyckiej! Krakersy ryżowe z jadalnymi liśćmi alg. Jest bardzo popularną przekąską w Japonii.
U+1F365
Różowy strudel emotikona U+1F365
🍥 Rybne ciastko ze spiralnym wzorem
Japońskie rybne ciastko “Narutomaki“ z różowym, spiralnym wzorem. Np. jako przybranie w makaronowej zupie ramen. Emotikona jest znana również jako synonim znaku “@“.
U+1F960
Ciastko z wróżbą Emoji U+1F960
🥠 Ciastko z wróżbą
Wiara może przenosić góry! Sentencja lub przepowiednia: Ciasteczko z wróżbą znane jest z chińskich restauracji w USA i w Europie. Karteczkę ze słodkiego wypieku można przeczytać dopiero, kiedy ciasteczko zostanie przełamane. Oznacza dalekowschodnią filozofię.
U+1F96E
Wypiek U+1F96E
🥮 Ciasteczka księżycowe
Chińskie ciasteczka księżycowe je się tradycyjnie jesienią z okazji Święta Środka Jesieni. Małymi, słodkimi lub pikantnymi ciasteczkami obdarowuje się bliskich. Powinien to być prekursor ciasteczek z wróżbą. Symbol jesieni i zbiorów.
U+1F362
Szaszłyk z jedzeniem Whatsapp U+1F362
🍢 Zupa Oden
Typowa japońska potrawa zimowa. Oden składa się z wielu składników, jak np. ugotowane jajko, ziemniaki, owoce morza i tofu. Serwowana jako danie jednogarnkowe lub jako szaszłyk do maczania w sosie. Używana często w związku z Japonią.
U+1F361
Lodowe kulki na patyku U+1F361
🍡 Dango
Dango to duszone kulki z mąki ryżowej i wody. Często serwowane przebite. W tej wersji kulki są barwione czerwoną fasolą, żółtkiem jaja i zieloną herbatą matcha.
U+1F367
Kubek z lodami ze słomką U+1F367
🍧 Deser z kruszonego lodu
Uwielbiam lody w upalne, letnie dni! Trend jedzeniowy z Japonii, bardzo popularny na Hawajach. Bloki lodowe z wody, owoców lub syropu są ścierane. Orzeźwiająca i bardzo miękka konsystencja.
U+1F368
Kubek z lodami Emoji U+1F368
🍨 Lody śmietankowe
Chodźmy na lody! Kilka lodowych kulek w kubeczku, często ozdobione kruszonką, owocami, waflowymi rurkami, sosem czekoladowym lub śmietaną. Symbol lata i popularne orzeźwienie w upalne dni.
U+1F366
Lody włoskie U+1F366
🍦 Lody włoskie
Lato, słońce, lody. Bardziej miękką konsystencję mają te lody, które są spieniane przez ciśnienie. Lody włoskie są głównie rozprowadzane przez sieciówki fast food. Emotikona może być również używana dla Lato, słońce, lody. Bardziej miękką konsystencję mają te lody, które są spieniane przez ciśnienie. Lody włoskie są głównie rozprowadzane przez sieciówki fast food. Emotikona może być również używana dla lodów w waflu lub mrożonego jogurtu.
 • Julia

  Może być również użyta jako aluzja do stosunku seksualnego.

U+1F967
Ciasto Emoji U+1F967
🥧 Ciasto
„Uwielbiam ciasto” lub „American Pie jest moim ulubionym filmem”! Uduszone składniki znajdujące się pod przykryciem z ciasta, wytrawne lub słodkie. Z zewnątrz chrupkie, wewnątrz soczyste: Takie ciasta są bardzo lubiane na terenie Anglii i Ameryki.
U+1F370
Kawałek ciasta Whatsapp U+1F370
🍰 Kawałek ciasta
„Shortcake“ jest klasycznym, amerykańskim deserem. Ciasto drożdżowe jest tradycyjnie przyrządzane z truskawkami latem. Może być używane jako zaproszenia, np. na kawę i ciasto lub wyrażać ochotę na coś słodkiego.
U+1F9C1
Babeczka Emotikona U+1F9C1
🧁 Babeczka
Przypadek dla policji od kalorii! Są słodkie jak cukier i pięknie wyglądają. Małe ozdobione mini torciki składają się przeważnie z ciasta ucieranego z przybraniem („topping”), jak krem lub śmietana i perełkami cukrowymi. W języku amerykańskim pieszczotliwe zdrobnienie.
U+1F382
Ciasto urodzinowe Whatsapp U+1F382
🎂 Ciasto urodzinowe
Ciasto z zapalonymi świeczkami jest tradycyjnym ciastem urodzinowym. Solenizant może zdmuchnąć świeczki i pomyśleć sobie życzenie. Ogólnie oznacza świętowanie i życzenia wszystkiego najlepszego.
U+1F36E
Pudding Smiley U+1F36E
🍮 Pudding
Z pewnością chcę jeszcze deser! Masa w kąpieli wodnej składająca się z jajek, mleka i cukru, serwowana z sosem karmelowym. Może być używana również jako budyń, krem karmelowy, krem angielski lub ogólnie jako deser.
U+1F36D
Lizak emotikona U+1F36D
🍭 Lizak
„Jesteś słodka!” lub „Chcę słodyczy!” Lizak oznacza zabawę i przypomina o dzieciństwie. Jest używany także, aby kogoś uspokoić lub w kontekście seksualnym. Ulubiona emotikona bloggerów kulinarnych.
U+1F36C
Cukierek U+1F36C
🍬 Cukierek
Jesteś słodka! Symbol dziecinności i słodyczy. Cukierek (z franc. Bon, „dobry”) jest przeznaczoną do lizania słodkością z cukru. Używana także jako synonim dodatku lub nagrody. Podczas Halloween rozdaje się je dzieciom.
U+1F36B
Tabliczka czekolady U+1F36B
🍫 Tabliczka czekolady
„Kocham czekoladę“ lub „Czekolada czyni szczęśliwym“! Emotikona dla wszystkich czekoladoholików. Istotne składniki to wyroby na bazie kakao z drzewa kakaowego oraz cukier. Najczęściej czekolada jest spożywana w Europie i Ameryce Północnej.
U+1F37F
Popcorn emotikona U+1F37F
🍿 Popcorn
Już niosę popcorn! Wybucha obrzucanie się błotem, ktoś oczekuje wiele radości podczas czytania wątku lub jakieś szczególne wydarzenie jest oczekiwane z radością. Może być używany, aby zaprosić kogoś do kina lub na przyjemny wieczór przed telewizorem.
U+1F369
Pączek emotikona U+1F369
🍩 Pączek
Ktoś ma wilczy apetyt na słodycze! W amerykańskich filmach policjanci wciąż jedzą pączki i jak wiadomo jest to także ulubiona potrawa Homera Simpsona. Z powodu kształtu kryje się za nim także podtekst seksualny.
U+1F36A
Ciastko emotikona Whatsapp U+1F36A
🍪 Ciastko
Ciastka! Uwielbia je nie tylko Ciasteczkowy potwór z Ulicy Sezamkowej. Amerykanie mają nawet święto słodkich wypieków, czyli Międzynarodowy Dzień Ciastka w grudniu. „Ty dowcipnisiu” lub „denerwować kogoś”.
U+1F330
Orzech Emoji U+1F330
🌰 Kasztan
Wynieść kasztany z ognia. Owoc kasztanowca dojrzewa w kolczastej komorze nasiennej. We wrześniu dojrzałe owoce spadają z drzewa a komora pęka. Kasztany są opiekane i jedzone, używane w medycynie lub przez dzieci do majsterkowania. Symbolizuje jesień.
U+1FAD8
Fasolki Whatsapp U+1FAD8
🫘 Fasola
Uwielbiam pana Beana! Fasola należy do roślin strączkowych, jest bogata w białko i jest spożywana na całym świecie. Może oznaczać samo warzywo lub ziarna kawy. Ale uważaj, zbyt duża ilość fasoli powoduje nieprzyjemne wzdęcia!
U+1F36F
Miód Smiley U+1F36F
🍯 Garnek miodu
Schlebiać komuś lub „Życie nie jest usłane różami“ Wytwarzany przez pszczoły, pożądany przez niedźwiedzie. Poza tym emotikona może oznaczać: urządzenia w sieciach komputerowych, aby obserwować hakerów, urządzenie do pływania Kubusia Puchatka oraz miejsce akcji w powieści Harry Potter.
U+1FAD7
Pusty kieliszek Whatsapp U+1FAD7
🫗 Wylej płyn
Szklanka zostaje opróżniona. Albo przypadkowo się przewróciły, płyn wylał się lub wlał. Może symbolizować wznoszenie toastów na cześć zmarłej osoby lub obrazować, jak bardzo czujesz się w tej chwili pusty i wyczerpany.
U+1F37C
Butelka niemowlęca emotikona U+1F37C
🍼 Butelka niemowlęca
„Muszę dać dziecku butelkę”. Odnosi się bezpośrednio do niemowląt i karmienia. Może być używana także pejoratywnie, kiedy ktoś zachowuje się dziecinnie lub niedojrzale.
U+2615
Filiżanka kawa emotikona U+2615
 Gorący napój
Używana jako emotikona kawy lub herbaty. Może oznaczać jednak każdy rodzaj gorącego napoju. Ktoś potrzebuje pilnie kawy, aby się obudzić lub chciałby spędzić miło czas z książką i filiżanką herbaty.
 • Michael

  Symbolizuje potrzebę picia mocnej kawy.

 • Monia

  Dla mnie wygląda to bardziej jak zupa.

U+1F375
Filiżanka herbaty U+1F375
🍵 Filiżanka herbaty bez ucha
Matcha to moja ulubiona herbata! Filiżanka z zieloną herbatą. Zielona herbata odróżnia się od innych rodzajów herbat sposobem przyrządzania, składnikami, działaniem oraz smakiem. Oznacza ceremonię herbacianą w Japonii, zdrowe odżywianie (modny napój) i upodobanie do herbaty.
U+1F964
Napój słomka U+1F964
🥤 Kubek ze słomką
Piję shake! Napoje w jednorazowych kubkach z pokrywką i giętką słomką są serwowane w restauracjach typu fast food.
U+1F376
Sake butelka i kubek U+1F376
🍶 Dzban sake i miseczka
Sake serwowana jest w specjalnym dzbanku z ceramiki z mała miseczką. Wino ze sfermentowanego ryżu jest ulubionym napojem alkoholowym w Japonii. Sake pije się na ciepło lub zimno. Oznacza samą Japonię jak i kulturę i kuchnię.
U+1F37A
Kufel piwa Whatsapp U+1F37A
🍺 Kufel piwa
Masz ochotę na piwo? Pójdźmy na Oktoberfest! Zgodnie z niemiecką ustawą regulującą wymogi przy produkcji piwa do warzenia mogą być używane jedynie chmiel, słód, woda z drożdżami. Z powodu różnorodności produktów potrzeba byłoby 13 lat, gdyby ktoś chciał każdego dnia próbować innego niemieckiego piwa.
U+1F37B
Kufle piwa emotikona U+1F37B
🍻 Kufle piwa
Dwa stukające się kufle piwa. Stara tradycja: wznosi się toast i życzy sobie wzajemnie zdrowia. Jest co świętować lub ktoś idzie na spotkanie towarzyskie.
U+1F942
Kieliszki do szampana Whatsapp U+1F942
🥂 Kieliszki do szampana
„Wszystkiego dobrego” lub „Szczęśliwego Nowego Roku”. Jest okazja do toastu lub do świętowania. Symbol ten często znajduje się na zaproszeniach na urodziny, sylwestra lub wesela.
U+1F377
Kieliszek do wina emotikona U+1F377
🍷 Kieliszek do wina
Powiedzieć komuś szczerą prawdę. W winie jest prawda. Pasuje na wiele okazji, podczas których pije się alkohol: przyjęcia, urodziny, wizyty w restauracji lub po prostu miły wieczór wśród przyjaciół.
U+1F943
Kieliszek do whiskey emotikona U+1F943
🥃 Szklaneczka
Proste szkło z grubym dnem: Typowy kształt szkła do picia i kosztowania whisky i rumu. Jest co świętować! Ktoś chce pójść z przyjaciółmi do baru.
U+1F378
Kieliszek koktajlowy emotikona U+1F378
🍸 Kieliszek koktajlowy
Z kieliszków o stożkowym kształcie pije się zazwyczaj Martini lub koktajle. „Wstrząśnięte, nie zmieszane!” w takiej formie James Bond pije najchętniej swój ulubiony napój.
U+1F379
Cocktail Whatsapp U+1F379
🍹 Tropikalny napój
Relaksujemy się z koktajlem przy basenie! Napój mieszany, najczęściej alkoholowy, serwowany w szklance do koktajli ze słomką. Oznacza egzotyczne miejsce, przyjęcie lub urlop.
U+1F37E
Butelka sazmpana Whatsapp U+1F37E
🍾 Butelka z wetkniętym korkiem
Otwieramy szampana! Symbol świętowania każdego rodzaju, urodziny, wesele lub sylwester. Może oznaczać także osobiste sukcesy, jak osiągnięty cel lub zdany egzamin.
U+1F374
Sztućce Whatsapp U+1F374
🍴 Widelec i nóż
Jestem głodny(a)! Widelec i nóż są w kulturach zachodnich najczęściej używanymi przyborami do konsumpcji artykułów spożywczych. Symbol restauracji i wskazówka, że w tym miejscu znajduje się coś do jedzenia.
U+1F37D
Stół Nakrycie Emoji U+1F37D
🍽‍️ Widelec i nóż z talerzem
Dziś wieczorem zjemy elegancką kolację! Nakrycie talerzy, sztućców i szklanek podlega określonej kolejności. Im bardziej wzniosła atmosfera, tym bardziej konsekwentna realizacja. Emotikona używana w związku z serwowaniem dań, czy to w domu czy w restauracji, lub z oczekiwaniem na potrawę.
U+1F963
Miska Emoji U+1F963
🥣 Miska z łyżką
Mleko na śniadanie to wszystko lub jest zimno, ktoś chciałby gorącej zupy! Salaterka lub miska z łyżką bez konkretnej zawartości. Chodzi o produkt spożywczy, który je się z miski, jak musli, kleik ryżowy lub zupa z makaronem.
U+1F961
Opakowanie na wynos U+1F961
🥡 Pojemnik na jedzenie z baru szybkiej osbługi
Przyniosę wam coś z chińskiego imbisu! Kiedy zamawia się azjatyckie jedzenie na wynos, często otrzymuje się je w składanym pudełku z kartonu z uchwytem, ułatwiającym transport.
U+1F962
Pałeczki Emoji U+1F962
🥢 Pałeczki
Oznaczają urlop w Południowej Azji lub upodobanie do azjatyckiego jedzenia. Używanie pałeczek do jedzenia wymaga koordynacji i trochę ćwiczeń. Używane w parze przybory do jedzenia mieszkańców Azji Wschodniej.
U+1F9C2
Solniczka Emotikona U+1F9C2
🧂 Sól
Sól w zupie lub sól ziemi. Posypać ranę solą lub przesolone ceny. Bez soli człowiek by nie przeżył. Przyprawa, środek konserwujący, w średniowieczu bardzo kosztowna (białe złoto).