Żywność i Napoje: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz listę emotikon Żywność i Napoje na Facebook, Whatsapp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Jedzenie i napoje

Emotikony Życie Znaczenie Kod
Zielone jabłko Whatsapp - U+1F34F 🍏 Zielone jabłko
Logo jednego z najpopularniejszych przedsiębiorstw. „Jabłko dziennie trzyma lekarza z dala”. Oznacza zdrowie i jest ulubionym owocem w Niemczech. Zielone jabłko jest przy tym symbolem przyjaźni.
U+1F34F
Czerwone jabłko emotikona - U+1F34E 🍎 Czerwone jabłko
Ma symboliczne znaczenie: oznacza miłość, pokusę, grzech pierworodny oraz wygnanie z raju. Po łacinie jabłko oznacza „niedobry, niegodziwy, zły”. Królewna Śnieżka została otruta przez Królową czerwonym jabłkiem. Jest używane także w znaczeniu bezpośrednim lub w odniesieniu do zdrowego stylu życia.
U+1F34E
Gruszka emotikona - U+1F350 🍐 Gruszka
Zdrowa gruszka należy do najpopularniejszych owoców. W języku ludowym była związana z błogosławieństwem w dzieciach.
U+1F350
Mandarynka emotikona - U+1F34A 🍊 Mandarynka
Mandarynki osładzają nam zimowy czas. Popularny owoc cytrusowy ma swoje święto 4 stycznia. Przypomina o słońcu i jest symbolem chińskiego Nowego Roku oraz zbytku i szczęścia.
U+1F34A
Banan - U+1F34C 🍌 Banan
Coś brzmi wyjątkowo bez sensu lub ktoś sam jest nierozsądny. W wielu kulturach jest delikatesem i elementem zdrowego odżywiania. Może być także symbolem płodności i przedstawiać fallusa.
U+1F34C
Arbuz emotikona - U+1F349 🍉 Arbuz
Soczysty owoc oznacza upalne, letnie dni, plucie pestkami na odległość, zdrowe odżywanie i urlop. Emotikona obiecuje szczęście w miłości. Przypisuje się mu również pozytywne oddziaływanie na potencję.
U+1F349
Winogorna emotikony - U+1F347 🍇 Winogrona
Winogrona wiszą zbyt wysoko, życzenia są nie do spełnienia lub cele nie do osiągnięcia. Winogrona są tradycyjnie symbolem dobrego zdrowia. Chrześcijański symbol i surowiec na wino.
U+1F347
Truskawka - U+1F353 🍓 Truskawka
Coś lub ktoś jest ekstremalnie słodki! Truskawka oznacza słoneczne dni i wakacje. (Razem z szampanem, kwiatami i czekoladą) jest symbolem zmysłowości i romantyczności oraz pięknych chwil we dwoje.
U+1F353
Melon emoji - U+1F348 🍈 Melon
Soczysty melon uważany jest za symbol erotyki i szczęścia w miłości. Może być interpretowany także jako zły omen.
U+1F348
Wiśnie emotikona - U+1F352 🍒 Wiśnie
Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie. Jesteś wisienką na torcie! Ten letni owoc z powodu swojego kształtu serca może oznaczać również miłość. W języku ludowym jest symbolem pełnych ust i pocałunku. Znane także jako zakazane owoce. W Japonii wiśnia jest symbolem odnalezienia samego siebie
U+1F352
Brzoskwinia emotikony - U+1F351 🍑 Brzoskwinia
Miękka skórka, soczysty i słodki miąższ, aromatyczny zapach: brzoskwinia uważana jest za ponętny owoc. Z powodu charakterystycznego kształtu jest to najczęściej używana emotikona w odniesieniu do damskich pośladków.
U+1F351
Ananas emotikona - U+1F34D 🍍 Ananas
Królowa owoców. W krajach tropikalnych, w okolicy równika jest uprawiana jako roślina sadownicza. Soczysty i słodki ananas oznacza radość z życia i przyjemność. O złotego ananasa gra się w sporcie, kiedy zwycięstwo jest już w zasadzie przesądzone.
U+1F34D
Awokado Whatsapp - U+1F951 🥑 Awokado
Z powodu wyjątkowego smaku jest nienawidzony lub uwielbiany. Dla osób zdrowo odżywiających się i wegan. Oznacza wyjątkowy tryb życie; Superfood jest totalnie na topie.
U+1F951
Pomidor Facebook - U+1F345 🍅 Pomidor
Czerwony jak pomidor. Dawniej publiczność rzucała zgniłymi pomidorami w nielubianych artystów. Chętnie łączona z Włochami lub kuchnią włoską. Duchowo symbol miłości i może wskazywać na skrywaną miłość.
U+1F345
Bakłażan emotikona - U+1F346 🍆 Bakłażan
Bakłażan jest kojarzony z rodzajem męskim. Zalicza się do symbolów seksu. Jest nienawidzony i uwielbiany na Instagramie #freetheeggplant.
U+1F346
Marchewka emoji - U+1F955 🥕 Marchewka
Marchewka oznacza zdrowe jedzenie. Może być używana w połączeniu z królikiem lub przez wegetarian. Z powodu swojego kształtu należy do fallicznych symboli w kategorii jedzenie.
U+1F955
Czerwona papryka peperoni - U+1F336 🌶 Papryka peperoni
Ostra papryka pochodzi z Meksyku. W restauracjach często rozróżnia się stopnie ostrości potrawy. Jakaś osoba lub trend jest „gorący” i „sexy”.
U+1F336
Słodki ziemniak Whatsapp - U+1F360 🍠 Pieczony słodki ziemniak
Pieczony słodki ziemniak. W Japonii chętnie spożywane w zimnych porach roku (znane także jako Yakiimo). Podobnie dynia u nas.
U+1F360
Kawałek sera - U+1F9C0 🧀 Kawałek sera
„Kocham ser” lub “Śmieje się jak głupi do sera“. Może być używany także w odniesieniu do produktów mlecznych. „Cheese”: Standardowe hasło fotografów, aby wszyscy na zdjęciu się uśmiechali.
U+1F9C0
Jajecznica emotikona - U+1F373 🍳 Jajecznica na patelni
Jajecznica skwierczy na patelni. Ta emotikona jest symbolem gotowania. Właśnie robię sobie coś do jedzenia!
U+1F373
Kawałek Pizzy - U+1F355 🍕 Kawałek pizzy
Pizza Salami jest ulubioną pizzą w Niemczech. Wielu łączy ją z przyjemnym wieczorem w gronie przyjaciół. Lub po zakrapianej nocy na kaca.
U+1F355
Dymiąca miska emotikony - U+1F35C 🍜 Dymiąca miska
Japońska potrawa z makaronem Ramen. Tradycyjnie serwowana z pałeczkami. Dymiąca miska oznaczać także ciepły, ugotowany posiłek jak np. zupa.
U+1F35C
Różowy strudel emotikona - U+1F365 🍥 Rybne ciastko ze spiralnym wzorem
Japońskie rybne ciastko “Narutomaki“ z różowym, spiralnym wzorem. Np. jako przybranie w makaronowej zupie ramen. Emotikona jest znana również jako synonim znaku “@“.
U+1F365
Lodowe kulki na patyku - U+1F361 🍡 Dango
Dango to duszone kulki z mąki ryżowej i wody. Często serwowane przebite. W tej wersji kulki są barwione czerwoną fasolą, żółtkiem jaja i zieloną herbatą matcha.
U+1F361
Sushi - U+1F363 🍣 Sushi
Sushi jest japońską potrawą. Gotowany ryż octowy jest rolowany z surową rybą i warzywami i serwowany w kawałkach o wielkości jednego kęsa. Oprócz sosu sojowego zazwyczaj podawane są także wasabi i konserwowany imbir.
U+1F363
Krewetka - U+1F364 🍤 Pieczona krewetka
Pieczona w cieście krewetka (Ebi Furai) jest ulubionym jedzeniem w Japonii. Pojawia się w związku z urlopem w Azji, wizytą w japońskiej restauracji lub męskimi genitaliami niewielkich rozmiarów.
U+1F364
Ryżowe kulki emotikona - U+1F359 🍙 Ryżowe kulki
„Zamówiłem japońskie jedzenie” lub „Jestem głodny”. Ryżowe kulki z jadalnymi liśćmi alg należą, podobnie jak krakersy ryżowe, do najbardziej popularnych japońskich potraw.
U+1F359
Ryż emotikona - U+1F35A 🍚 Ugotowany ryż
Gotowanemu ryżowi przypisuje się tradycyjnie magiczną siłę. Oznacza, że czekają na ciebie lepsze warunki lub wyśmienitą potrawę z ryżem.
U+1F35A
Krakersy ryżowe Facebook - U+1F358 🍘 Krakersy ryżowe
Chodźmy coś zjeść do azjatyckiej! Krakersy ryżowe z jadalnymi liśćmi alg. Jest bardzo popularną przekąską w Japonii.
U+1F358
Kawałek ciasta Whatsapp - U+1F370 🍰 Kawałek ciasta
„Shortcake“ jest klasycznym, amerykańskim deserem. Ciasto drożdżowe jest tradycyjnie przyrządzane z truskawkami latem. Może być używane jako zaproszenia, np. na kawę i ciasto lub wyrażać ochotę na coś słodkiego.
U+1F370