🙈 Zwięrzęta i Natura: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz listę emotikon Zwierzęta i Natura na Facebooku i WhatsApp, ich znaczenie oraz kody. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: 🙈 Zwierzęta i natura Emotikony

U+1F436
Pies emotikona U+1F436
🐶 Psi pyszczek

Słodki psi pyszczek z wyciągniętym językiem i oklapniętymi uszami. Oznacza bezwarunkową wierność i grzeczność. Może odnosić się do własnego zwierzęcia („Kocham mojego psa.”) lub do ludzi („Ty przebiegły psie!”).

  • Julia

    Przedstawia małego, uroczego pieska.

U+1F431
Pyszczek kota U+1F431
🐱 Pyszczek kota

Śliczne, rozbrykane i włochate koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych, zwłaszcza w dużych miastach. Koty uważane są za niezależne, uparte, mające siódmy zmysł. Symbolicznie oznaczają mądrość, szczęście, indywidualność oraz przymilność i delikatność.

U+1F42D
Pyszczek myszy U+1F42D
🐭 Pyszczek myszy

Myszy uważane są za małe i śliczne, ale również bojaźliwe i bezbronne. Mianem szarej myszki określa się osoby niepozorne, wstydliwe i skromne.

U+1F439
Chomik emotikona U+1F439
🐹 Pyszczek chomika

Lubię cię! Ten aktywny w nocy gryzoń jest ulubionym zwierzęciem domowym dzieci. Gromadzi zapasy i kręci rundy na swoim kole. Symbolizuje spokój wewnętrzny i zadowolenie.

U+1F430
Zając emotikon Whatsapp U+1F430
🐰 Pyszczek zająca

Śliczny pyszczek zajączka w kreskówkowym stylu z dwoma ługimi uszami. Może być używany w odniesieniu do Wielkanocy lub ogólnie do wiosny. Wiele osób łączy go z przyjemną w dotyku skórką, szczęściem rodzinnym i aktywnym zżyciem seksualnym.

U+1F98A
Lis emotikona Facebook U+1F98A
🦊 Pyszczek lisa

Ty stary lisie! Czerwony lis z włochatym ogonem jest zwierzęciem rodzinnym. Uważany jest za szczególnie przebiegłego i chytrego. W bajkach wykorzystuje innych, wprowadza w błąd i jest podstępny.

U+1F43B
Niedźwiedź buzia emotikona U+1F43B
🐻 Niedźwiedź

Śliczny pluszowy miś. Uważany za milusińskiego. Niedźwiedź może stać na dwóch nogach tak jak człowiek. Jest podziwiany za swoją moc i siłę ale sieje także postrach.

U+1F43C
Panda emotikona U+1F43C
🐼 Panda

Idę na koncert Cro! Pandy pochodzą z Chin, żywią się bambusem i są zagrożone wyginięciem. Uważa się je za totalnie śliczne lub są wyrazem przywiązania w przyjaźni.

U+1F428
Koala buźka U+1F428
🐨 Koala

Kola oznacza coś ślicznego lub życzliwość i wzbudza instynkty opiekuńcze. To drugie najbardziej popularne zwierzę Australii żywi się eukaliptusem i śpi 20 godzin dziennie.

U+1F42F
Tygrys emotikona U+1F42F
🐯 Pysk tygrysa

To okazałe zwierzę oznacza siłę, popędy i jest uosobieniem kota. Kluczową rolę odgrywa w Azji. Tam uważany jest za mądrego przywódcę (buddyzm) i zwierzę narodowe (Indie), jest symbolem odwagi i siły (Chiny) oraz chińskim znakiem zodiaku.

U+1F981
Lew emotikony U+1F981
🦁 Lew

Śliczna lwia głowa. Król zwierząt i dżungli. Silny, niebezpieczny myśliwy, wyniosły władca swojego stada i symbol włądzy.

U+1F42E
Krowa Whatsapp U+1F42E
🐮 Ryjek krowy

Zwierzę użytkowe zaopatruje człowieka w mleko i mięso. Krowa jest zwierzęciem gospodarskim ciągowym a w Indiach uważana jest za święte zwierzę. Określenie krowa jest również używane jako obelga, określenie osoby ociężałej i tępej.

U+1F437
Głowa świni pysk świni U+1F437
🐷 Głowa świni

„Na szczęście“. Obok kominiarza ulubiony sylwestrowy talizman. Oznacza dobrobyt i bogactwo.

U+1F43D
Świnia Nos U+1F43D
🐽 Świński ryjek

Tutaj jest jak w chlewie. Świński ryjek przypomina puszkę. Ktoś jest nieco brudny i nieporządny (Ty mały prosiaku!) lub może bardzo dużo zjeść (Jesz jak świnia).

U+1F438
Żaba emotikony U+1F438
🐸 Głowa żaby

Nie bądź taki! W mitologii oznacza płodność, śmierć i odrodzenie. Może być także postrzegany w kontekście wymarzonego księcia (całować żabę). Znany także jako Kermit Żaba (Muppet Show).

U+1F435
Psyk małpy Facebook U+1F435
🐵 Pysk małpy

Sprawa jest zamknięta. „Mieć bzika na czyimś punkcie” lub „On robi z siebie pośmiewisko”. Może być również używany także w figlarny sposób, przy wygłupach lub porównując się samemu do zwierzęcia.

U+1F648
Małpa zakrywa oczy U+1F648
🙈 Małpa-Nie-Widzę-Nic-Złego

Małpa zakrywa oczy. Zasłania oczy przed czymś/ przed prawdą lub wstydzi się (również wstyd za kogoś). Mizaru jest jedną z trzech mądrych małp. Oddaje sens przymykania oczu na coś złego.

  • Mika

    Nie możesz czegoś zobaczyć lub jesteś zakłopotany i szukasz pomocy.

U+1F64A
Małpa zakrywa pysk U+1F64A
🙊 Małpa-Nie-Mówię-Nic-Złego

Małpa zakrywa sobie usta obydwoma łapami. Tajemnica jest strzeżona, nie mówi się o czymś, nie chce się powiedzieć czegoś złego lub coś się wymsknęło. Iwazaru jest jedną z trzech mądrych małp.

U+1F649
Małpa zakrywa uszy U+1F649
🙉 Małpa-Nie-Słyszę-Nic-Złego

Małpa zakrywa sobie uszy. Nie chce usłyszeć niczego niemiłego lub negatywnego. Unika prawdy i nie chce przysłuchiwać się innym. Kikazaru jest jedną z trzech mądrych małp.

U+1F412
Małpa emotikona U+1F412
🐒 Małpa

Jestem w szoku! Bezczelna małpa oznacza aktywność, przyjaźń, figlarność. Pieszczotliwe określenie dziecinnych osób i dzieci, które dużo się wspinają. Może oznaczać także „Ty głupia małpo' lub „ Odpoczywam w domu”. Często używana jest w kontekście zwierząt, zoo lub lasów.

U+1F414
Głowa kury emoji U+1F414
🐔 Kura

Ogólnie oznacza strach i tchórzostwo. Występuje w wielu frazach: „Trafiło się jak ślepej kurze ziarno”, „Jajko mądzrejsze od kury”, „pisać jak kura pazurem” lub “wstawać razem z kurami”. Znak zodiaku w chińskim horoskopie.

U+1F427
Pingwin Whatsapp U+1F427
🐧 Pingwin

Pingwin jest symbolem zimna. Wskazanie na osobę, która wydaje się być wyjątkowo niezręczną, niezgrabną lub niezdarną. Symbolizuje poza tym stateczność i rozsądek. Może również zapowiadać powiększenie się rodziny.

U+1F426
Ptak emotikona U+1F426
🐦 Ptak

Z lotu ptaka, niebieski ptak lub ranny ptaszek. Być wolnym jak ptak. Oznacza wolność, beztroskę i fantazję. Symbolizuje duszę na duchowej płaszczyźnie.

U+1F424
Pisklę Whatsapp U+1F424
🐤 Pisklę

Niezgrabne ciało, puszyste piórka, duża głowa i niezgrabny chód – tak jak większość zwierzęcych niemowląt również pisklę jest wyjątkowo słodkie. Jakaś osoba jest nieporadna, Wielkanoc puka do drzwi drzwiami lub symbol sielskiej okolicy.

U+1F423
Pisklę w skorupce jaja U+1F423
🐣 Pisklę w skorupce jajka

Słodkie pisklę wykluwa się z jaja i po raz pierwszy widzi świat. Najpopularniejszy symbol Wielkanocy. Oznacza nowy początek, bycie milusińskim lub też narodziny dziecka.

U+1F425
Pisklę emotikony U+1F425
🐥 Pisklę z przodu

Przesadnie duża głowa, żółte pióra, dziób i duże oczy. Śliczne, świeżo wyklute pisklę wyraża niewinność i niewiedzę. „Nie mam pojęcia” lub „Nic na to nie poradzę”.

U+1F986
Kaczka U+1F986
🦆 Kaczka

Ty kulawa kaczko! Popularny mieszkanie stawów w parkach. Ptaki z rodziny kaczkowatych zamieszkują wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Może oznaczać również bajki dla dzieci (zmyślone historie) lub fałszywe informacje (kaczka dziennikarska). Dalej kaczka jest symbolem szczęścia, dobrobytu i poważania.

U+1F985
Ptak ze szponami Emoji U+1F985
🦅 Orzeł

Król powietrza! Drapieżnik z ostrymi szponami i sokolim wzrokiem. Symbol USA i dążenia do wolności, honoru i mierzenia wyżej.

U+1F989
Sowa emotikona Facebook U+1F989
🦉 Sowa

Symbol mądrości. Aktywna nocą sowa wiąże się z negatywnymi przesądami. W złowrogich scenach filmowych można często usłyszeć charakterystyczne pohukiwanie sowy.

U+1F987
Nietoperz emotikony U+1F987
🦇 Nietoperz

Emotikona dla Barmana. Aktywny nocą nietoperz jest wzorem Drakuli Brama Stoker'a. Jedyny ssak, który może latać. Oznacza nieśmiertelność i reinkarnację.

U+1F43A
Wilk emotikona U+1F43A
🐺 Pysk wilka

Samotny wilk, który wyje do księżyca. W bajkach jak „Czerwony kapturek” lub „Wilk i siedem koźlątek” jest często złym charakterem, jako wilk w owczej skórze. Symbol niezależności, ale także silnych uczuć rodzinnych.

U+1F417
Dzik Smiley U+1F417
🐗 Dzik

Widzieliśmy dzika! Szczeciniaste dziki posiadają zdolność do przystosowywania się i są wszystkożerne. Są nieśmiałe i aktywne nocą. Ulubiona potrawa Obelixa. Są używane do poszukiwania trufli we Francji. Dzik tropiący policji trafił nawet do Księgi Rekordów Guinessa, Emotikona może wskazywać również na agresywność i bezwzględność.

U+1F434
Koń emoji U+1F434
🐴 Łeb konia

Konie są uważane za wierne i mądre. Popularne, jako zwierzęta użytkowe i środki lokomocji. Inspirujące i silne. Zniewaga w stosunku do osób, których twarz ma mniej atrakcyjny wygląd i wydatną szczękę oraz tych, które głośno się śmieją.

U+1F984
Jednorożec emotikona U+1F984
🦄 Jednorożec

Jednorożec: biały koń, który posiada magiczną siłę i róg na czole. Bajkowa postać oznacza wyjątkowość, czystość, niewinność i dziecinną naiwność. Symbol dobra.

U+1F41E
Biedronka emotikony U+1F41E
🐞 Biedronka

Życzę dużo szczęścia! Czerwona biedronka z czarnymi punktami uważana jest za symbol szczęścia i często znajduje się na kartkach urodzinowych.

U+1F99F
Moskit emotikona U+1F99F
🦟 Moskit

Jesteś uciążliwy/a jak komar! Na świecie znanych jest 3600 gatunków, ok. 100 występuje w Niemczech. Na te uciążliwe owady można natrafić najczęściej w godzinach wieczornych i w pobliżu zbiorników wodnych. Jedynie komary płci żeńskiej gryzą, potrzebują posiłku z krwi, aby produkować jajeczka.

U+1F997
Konik polny Emoji U+1F997
🦗 Świerszcz

Ognisko, letnie wieczory. W przypadku cykających zwierzątek może chodzić o świerszcze, koniki polne lub świerszcze domowe. Jedna z dziesięciu plag biblijnych, pożywienie dla zwierząt i trend żywieniowy w przyszłości. Oznacza również ponury nastrój, szalone pomysły, kaprysy lub chciwą osobę.

U+1F577
Pająk emoji U+1F577
🕷 Pająk

Widok pająka na całym świecie wiązany jest ze strachem i obrzydzeniem. Partner rozmowy chce cię zaszokować lub rozzłościć. Symbol Halloween lub Spiderman'a.

U+1F578
Pajęczyna emotikona U+1F578
🕸 Pajęczyna

Ktoś wpadł w czyjeś sidła! Sieć utkana z pajęczyny służy głównie do chwytania zdobyczy. Może wskazywać na pułapkę lub niebezpieczeństwo. Symbol Halloween i strasznych rzeczy.

U+1F422
Żółw emotikona U+1F422
🐢 Żółw

Żółwie żyją osiągają wiek pomiędzy 40 i 100 lat i poruszają się bardzo powoli. Ktoś ma spokojny dzień, powoli podróżuje lub ktoś przebrał się na karnawał za Teenage Mutant Ninja Turtle.

U+1F40D
Wąż emotikona U+1F40D
🐍 Wąż

Syczący wąż oznacza nieszczerość i oszustwo. Ktoś wydaje się być twoim przyjacielem, ale obgaduje cię z plecami. W chińskim horoskopie jest jednym ze znaków zodiaku.

U+1F98E
Jaszczurka Emoji U+1F98E
🦎 Jaszczurka

Smok w małym formacie. Gad wygrzewa się chętnie na kamieniach. Jaszczurki żyją w Europe, Afryce i Azji. Śliczne, zwinne zwierzęta w sytuacji zagrożenia potrafią zrzucić swój ogon, który następnie odrasta. 14. sierpień jest międzynarodowy Dzień Jaszczurki (World Lizard Day). Symbolizuje długowieczność, umiejętność przystosowywania się ale również osobę zazdrosną, przed którą należy mieć się na baczności.

U+1F996
T-Rex Emoji U+1F996
🦖 T-Rex

Obejrzyjmy nową część Parku Jurajskiego! Tyrannosaurus Rex – najsłynniejszy jest mięsożerny dinozaur z krótkimi łapami. Jego nazwa oznacza tyle, co „król jaszczurów”. W filmach jest często agresywnym myśliwym, oznacza zagrożenie oraz strach i sieje przerażenie.

U+1F995
Dinozaur Smiley U+1F995
🦕 Zauropod

„On jest wegetarianinem” lub „Idziemy do muzeum przyrodniczego!” Roślinożerny dinozaur z długą szyją o masywnej budowie i stosunkowo małej głowie. Ze swoją długością dochodzącą do 30 m i wagą 70 ton był największym istniejącym do tej pory mieszkańcem lądu. Jeden z najpopularniejszych dinozaurów. Wyginęły pod koniec okresu kredowego, ok. 66 mln lat temu.

U+1F982
Skorpion emotikona U+1F982
🦂 Skopion

Osiem nóg, dwa nożycowe ramiona i kolec z trucizną. W podaniach i mitach skorpion jest najbardziej niebezpieczną i śmiercionośną istotą. Węże rozprzestrzeniły się na całym świecie i jedynie niektóre gatunki są niebezpieczne. Jest to jeden z dwunastu znaków zodiaku.

U+1F419
Ośmiornica emotikona U+1F419
🐙 Ośmiornica

Ośmiornica ma do ośmiu ramion, w tym jedno ulubione i jest uważane za sprytną. Z powodu swojego milutkiego wyglądu wykorzystywana również w kiczowatym znaczeniu, np. „Chcę się do ciebie mocno przytulić”. W połączeniu z podróżowaniem i nurkowaniem lub jako określenie umiejętności robienia kilku rzeczy jednocześnie.

U+1F99E
Homar U+1F99E
🦞 Homar

Dobrze nam idzie przy homarze i szampanie. Czerwone zwierzęta morskie mogą osiągać wiek 100 lat i pokonują rocznie 160 km. Oznacza urlop, morze i ekskluzywną kolację.

U+1F980
Krab emotikona U+1F980
🦀 Krab

Kraby i raki mogą oznaczać odosobnienie i samotność. Są używane w kontekście morza, świata podwodnego lub jedzenia. Mogą oznaczać również: Poruszasz się jedynie w bok!

U+1F421
Kolcobrzuch Whatsapp U+1F421
🐡 Kolcobrzuch

Uwaga, jestem niebezpieczna! W przypadku zagrożenia kolcobrzuchy mogą się nadąć i wystawić kolce. W ten sposób uniemożliwiają wrogowi ich połknięcie. Jako ostrzeżenie: Nie stawiaj mi się! Pomimo zawartej w nich trucizny w Japonii są przysmakiem.

U+1F420
Kolorowa ryba U+1F420
🐠 Tropikalna ryba

Nurkowanie w barwnym świecie podwodnym, ciepłe temperatury wody, słońce i plaża. Kolorowe ryby żyją w wodach tropikalnych. Symbol urlopu i relaksu oraz potrzeby wolności, niezależności i potrzeby pozbawiania granic.

U+1F41F
Ryba emotikona U+1F41F
🐟 Ryba

Jak ryba w wodzie, zdrów jak ryba lub zimny jak ryba. Ryby to mistrzowie kamuflażu i dostosowywania się. Emotikona używana w połączeniu z jedzeniem ryby, pływaniem lub morzem.

U+1F42C
Delfin buźka U+1F42C
🐬 Delfin

Flipper! Amerykański serial dla dzieci. Delfiny to nadzwyczaj inteligentne ssaki. Żyją razem tworząc rodziny.

U+1F433
Waleń Fontanna Emoji U+1F433
🐳 Tryskający waleń

Moby Dick! Walenie, żeby oddychać, muszą wypływać na powierzchnię. W przypadku wydychania powietrze wydmuchiwane jest przez nozdrze. Emotikona używana w odniesieniu do świata podwodnego, obserwacji waleni lub obraźliwie w stosunku do osób z nadwagą.

U+1F40B
Waleń emotikona U+1F40B
🐋 Waleń

Bardzo duży ssak morski o masywnym ciele. Waleń nie ma żadnych naturalnych wrogów. Walenie należą do najstarszych zwierząt na świecie i są uważane za stróży wiedzy. Obraźliwie o osobach z nadwagą.

U+1F40A
Krokodyl U+1F40A
🐊 Krokodyl

Wylewać krokodyle łzy. Jaszczur liczy sobie 230 mln lat i należy do najstarszej grupy zwierząt na ziemi. Krokodyle żyją w regionach tropikalnych, zarówno w wodzie jak i na lądzie. Uważane są za leniwe, są silnymi myśliwymi. Mogą odnosić się do kraju lub regionu, np. Australii lub Florydy. Krokodyl obrazuje również żarłoczność i obłudę.

U+1F405
Tygrys Whatsapp U+1F405
🐅 Tygrys

Od godzin łazimy po mieście! Rozpowszechniony w Azji drapieżnik z sierścią w paski uważany za największy gatunek kota. Król dżungli. Z tygrysem łączy się urok i odwagę, siłę, dziką piękność i siłę seksualną. Oznacza również zawadiacką, kochającą wolność i wzbudzającą strach osobę.

U+1F406
Leopard emotikona U+1F406
🐆 Leopard

Leopard jest jednym z najszybszych i najzwinniejszych wielkich kotów i symbolizuje dzikość. Elegancja, piękno i siła. Może oznaczać urlop w Azji lub Afryce lub ktoś chce kupić nowe legginsy z typowym dla leoparda motywem.

U+1F993
Zebra Smiley U+1F993
🦓 Zebra

Żyje w Afryce, przypomina konia i ma biało-czarne pasy. A może czarno-białe? Wszystko ma dwie strony, nie wszystko jest białe albo czarne. Negatywy i pozytywy utrzymują równowagę.

U+1F98D
Goryl Whatsapp U+1F98D
🦍 Goryl

Nie zadzieraj ze mną! W pozycji stojącej do 1,75 m i o wadze do 200 kg: goryle są największymi małpami człekokształtnymi. Te delikatne olbrzymy to wegetarianie, którzy są zagrożeni wymarciem. Pejoratywne określenie prymitywnych i niecywilizowanych ludzi. Symbolizuje siłę ale również agresywność.

U+1F418
Słoń Whatsapp U+1F418
🐘 Słoń

Robisz z komara słonia, zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany lub masz pamięć jak słoń. Najcięższy jeszcze żyjący ssak lądowy oznacza mądrość. Ktoś jedzie na urlop: na safari do Afryki lub Azji. Mniej pochlebnie o osobach z nadwagą.

U+1F99B
Hipopotam emotikona U+1F99B
🦛 Hipopotam

Ktoś jedzie na safari do Parku Narodowego Krugera! Hipopotam jest zaraz po słoniu najcięższym ssakiem na lądzie. Ten roślinożerca może być bardzo agresywny w ciągu dnia. Z powodu swojej beczkowatej budowy ciała używany także mniej pochlebnie.

U+1F98F
Nosorożec U+1F98F
🦏 Nosorożec

Pospolicie używa się słowa nosorożec jako pejoratywne określenie głupka. Nosorożec ma silne ciało, krótkie kończyny i dużą głowę z jednym lub dwoma rogami. Przetrwały d czasów prehistorycznych, wegetarianie zagrożeni wyginięciem. Symbolizuje niepohamowany gniew i asertywność.

U+1F42A
Dromader Whatsapp U+1F42A
🐪 Dromader

Przed nami ciężka podróż! Jednogarbny wielbłąd pochodzi z Afryki i Arabii. Jako zwierzę juczne i wierzchowe może żyć na pustyni, gdzie bez wody może przetrwać całymi tygodniami. Charakterystyczne dla niego są długa szyja, długie rzęsy i kołyszący się chód. Dromader symbolizuje szczęście ale również troski i ciężką pracę.

U+1F42B
Wielbłąd Emoji U+1F42B
🐫 Wielbłąd

Ty wielbłądzie! Wielbłąd dwugarbny pochodzi z Azji Środkowej. Wielbłądy przystosowały się do ekstremalnych przestrzeni życiowych (statek pustyni). Symbol wytrwałości, zdolności przetrwania i wytrzymałości.

U+1F992
Żyrafa Emoji U+1F992
🦒 Żyrafa

Zwierzę o najdłuższej szyi zamieszkuje Afrykę. Żyrafy osiągają wysokość do 6 m, wagę 1.600 kg i prędkość do 55 km/h. Symbol dalekowzroczności i łagodności.

U+1F998
Kangur U+1F998
🦘 Kangur

Lecimy na drugi koniec świata! Obok koali, kangur jest najbardziej znanym zwierzęciem występującym w Australii. Największy torbacz na świecie znajduje się nawet w australijskim herbie. Ogon kangura pomaga mu w utrzymaniu równowagi, nie mogą biec do tyłu i nie pocą się.

U+1F41D
Pszczoła Whatsapp U+1F41D
🐝 Pszczoła

Być pilnym i pracowitym niczym pszczółka. Pszczoły tworzą porządek społeczny. Każdy ma swoje ściśle określone zadanie i ma swój wkład w sukces społeczeństwa. Uwaga: pszczoła może też denerwować i żądlić!

U+1F41B
Gąsienica emotikona Whatsapp U+1F41B
🐛 Gąsienica

Mała żarłoczna gąsieniczka. Gąsienice wykluwają się z jaja, przegryzają się przez wszystkie produkty spożywcze, przepoczwarzają się i przeobrażają w motyle. Jako larwa najczęściej gruba i owłosiona, dlatego też używana jako wyraz antypatii. To obrzydliwe i pozbawione smaku!

U+1F98B
Motyl emotikona U+1F98B
🦋 Motyl

Symbol pozytywnej przemiany: z niepozornej gąsienicy w pięknego motyla. Ktoś jest zakochany, ma motyle w brzuchu. Już jest lato!

U+1F40C
Ślimak Whatsapp U+1F40C
🐌 Ślimak

Być powolnym niczym ślimak; poruszać się w ślimaczym tempie; wyjść ze swojej skorupki lub zjechać kogoś! Ucieleśnia powolność a z powodu swojej kruchej skorupki także wrażliwość. U wielu osób wywołuje uczucie odrazy.

U+1F41A
Muszla emotikona U+1F41A
🐚 Muszla

Muszle znajduje się w czasie urlopu na plaży. Jeżeli przyłożymy do ucha stożkowatą muszlę, usłyszymy szum morza. Odnosi się do wybrzeża lub oceanu.

U+1F403
Bawół wodny Emoji U+1F403
🐃 Bawół wodny

Bawół oznacza stabilność oraz wytrwałość i jest symbolem męskiej seksualności i siły. W krajach azjatyckich jako zwierzę juczne oraz do orania pól. Bawół pojawia się w mitach i legendach, ratuje Mowgliego w dżungli przed tygrysem Shere Khan i jest jednym z 12 znaków zodiaku.

U+1F402
Osioł Whatsapp U+1F402
🐂 Osioł

Patrzeć jak osioł na malowane wrota. Silne, spokojne zwierzę pociągowe. Oznacza przyrodę lub tereny rolnicze. Osioł na rożnie jest symbolem święta piwa Oktoberfest. Idziemy na Oktoberfest!

U+1F404
Krowa Whatsapp U+1F404
🐄 Krowa

Żeńskie bydło w wielu kulturach symbolizuje płodność, dobrobyt i dobrodziejstwo. Krowy uważane są za przywiązujące się i ufne. Na halach spotyka się krowy na pastwiskach. Wyzwisko celujące w wagę lub inteligencję.

U+1F40E
Koń Emoji U+1F40E
🐎 Koń

„Żadna siła mnie do tego nie zmusi“. Z końmi łączą się piękno, elegancja, pasja i natura. Dawniej zwierzę pociągowe i środek transportu, obecnie jeździectwo jest popularnym hobby. Symbolicznie koń może oznaczać erotykę o seksualność.

U+1F416
Świnia emotikona U+1F416
🐖 Świnia

Jeden z dwunastu znaków zodiaku w chińskim horoskopie. W menu oznacza wieprzowinę. Może oznaczać także coś brudnego i odrażającego, kogoś chciwego, wówczas określenie używane pejoratywnie („Ty świnio”).

U+1F40F
Baran Emoji U+1F40F
🐏 Baran

Ty uparty baranie! Męska owca z zakręconymi rogami jest symbolem płodności: baran w ciągu dnia może kopulować do 50 razy. Silny wojownik z wolą zwycięstwa. Symbolizuje męskość, potencję, wytrwałość i siłę.

U+1F411
Owca Whatsapp U+1F411
🐑 Owca

Liczenie owieczek to pomoc w zasypianiu, „kto ma owce –ten ma, co chce“, wilk w owczej skórze lub czarna owca w rodzinie. Owce podążają ślepo za stadem i są uważane za potulne i naiwne. Łagodna, podatna na wpływy i naiwna osoba często jest określana jako owca.

U+1F999
Lama emotikona U+1F999
🦙 Lama

Jedziemy do Peru! Lamy (angl. Llama) żyją w południowoamerykańskich Andach i należą do rodziny wielbłądów. Miły pyszczek, duże oczy i przyjemne futerko. Ale uwaga: Niebezpieczeństwo, lamy plują w twarz. Jednorożec stał się nowym zwierzęcym trendem: „No Dramas with Llamas“, „No Probllamas“.

U+1F410
Koza U+1F410
🐐 Koza

Być głupią kozą lub stale meczeć jak ona. Dzikie zwierzę w górach i zwierzę gospodarcze w gospodarstwie rolnym. Kozy uważane są za wszystkożerców i silnym zapachu. W bajkach symbolizują opiekuńczą matkę. Kozioł utożsamia pożądliwość i seksualną witalność (stary kozioł).

U+1F98C
Jeleń Emoji U+1F98C
🦌 Jeleń

Jeleń jest ssakiem jeleniowatym i królem lasu. Sarna należy do rodziny jeleni. Symbol świąt Bożego Narodzenia (Renifer Rudolf) lub znana figura z filmu Disneya Bambi. W mitologii jeleń i jednorożec obrazują duszę i ducha, równoważnie. W dawnych wierzeniach jeleń miał również znaczenie erotyczne.

U+1F415
Pies Whatsapp U+1F415
🐕 Pies

Muszę pójść jeszcze z psem na spacer! Może również oznaczać, pies, który szczeka, nie gryzie lub ktoś czuje się jak zbity pies. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i oznacza bezwarunkową miłość, posłuszeństwo, niezawodność i lojalność.

U+1F429
Pudel Emoji U+1F429
🐩 Pudel

Wyglądać jak zmokły pudel lub masz u boku wiernych i oddanych przyjaciół. Z powodu ekstrawaganckiego wyglądu modny pies, pies salonowy, dawniej pies cyrkowy. Pudel jest przyjaznym, ruchliwym i inteligentnym psem rodzinnym.

U+1F408
Kot buźka Whatsapp U+1F408
🐈 Kot

„Wypuścić kota z worka” lub „Krążyć jak kot koło gorącego mleka”. Symbol dla miłośników kotów lub własne zwierzę domowe. Mówi się, że koty mają siedem żyć.

U+1F413
Kura Emoji U+1F413
🐓 Kura

Nadchodzi nowy dzień lub pojawiły się nowe, ważne wiadomości. Jesteś kogutem w kurniku lub jesteś nadęty. Męski kogut z czerwonym grzebieniem na głowie. Kogut pieje, kiedy wschodzi słońce. Uważany za nadętego, terytorialnego, protekcyjnego i agresywnego. Jest również symbolem mężczyzny i męskich zamiarów.

U+1F983
Indyk emotikona U+1F983
🦃 Indyk

Happy Thanksgiving! Szczęśliwego Święta Dziękczynienia! Indyk żyje w północnej i południowej Ameryce. Jest symbolem bezpieczeństwa i bliskości z ziemią. Tradycyjny posiłek podczas Święta Dziękczynienia i Bożego Narodzenia. Indyk jest bardzo nerwowy, wówczas wydaje z siebie gniewne dźwięki.

U+1F54A
Gołąb emotikona U+1F54A
🕊 Gołąb pokoju

Usuńmy z drogi wszelkie kłótnie i konflikty! Biały gołąb z gałązką oliwną w dziobie. Na całym świecie gołąb jest symbolem pokoju.

U+1F99A
Paw U+1F99A
🦚 Paw

Kroczy dumnie niczym paw! Aby przyciągnąć samic paw rozkłada swoje pióra i jest gwiazdą. Symbol piękna, bogactwa i miłości oraz uosobienie próżności.

U+1F99C
Papuga emotikona U+1F99C
🦜 Papuga

„Wygadasz wszystko jak papuga” lub „Jest umalowana jak papuga”. Tropikalny ptak w jasnych, barwnych kolorach jest w stanie powtarzać słowa lub naśladować dzwonek telefonu.

U+1F9A2
Łabędź U+1F9A2
🦢 Łabędź

Od brzydkiego kaczątka do pięknego łabędzia. Powabny ptak z długą szyją i ze lśniącym, białym upierzeniem pojawia się w wielu mitach i baśniach. Łabędzie wiążą się ze swoimi partnerami na całe życie. Symbolizuje wierność i czystość.

U+1F407
Zając emotikona U+1F407
🐇 Zając

„Wesołego alleluja!” lub „Jesteś słodki/a!” Zajączek jest najczęściej wysyłany z okazji Świąt Wielkanocnych i na wiosnę. Dodatkowo jest czwartym znakiem w chińskim zodiaku i jest używany, aby życzyć szczęśliwego Nowego Roku. Kolejny Rok Zająca przypada na rok 2023.

U+1F99D
Szop pracz U+1F99D
🦝 Szop pracz

Mamy szopa w spichlerzu! Zorro na czterech łapach. Ten słodki, zamaskowany, mały niedźwiadek z niezwykłym, biało-czarnym pyszczkiem pochodzi z Ameryki Północnej. Samotnik jest aktywny nocą, jest daltonistą i dobrym wspinaczem.

U+1F9A1
Borsuk emotikona U+1F9A1
🦡 Borsuk

Jesteś mądry i zwinny! Charakterystyczne dla borsuków są białe pasy na głowie. Borsuk jest aktywny nocą, większość czasu spędza w podziemnych jamach, które sam wygrzebuje. Borsuki są odważne, żyją w stadach i zapadają w sen zimowy.

U+1F401
Biała mysz Whatsapp U+1F401
🐁 Mysz

„Myszka” zalicza się do ulubionych zdrobnień. Może odnosić do kogoś małego, cichego i niepozornego.

U+1F400
Szczur Szara mysz Whatsapp U+1F400
🐀 Szczur

Łatwa do pomylenia z emotikoną myszy. Szczur jest jednym z dwunastu znaków zodiaku w chińskim horoskopie. Może być używany także negatywnie, jako obelga („Ty szczurze!”) w stosunku do zdrajców i osób niegodnych zaufania.

U+1F43F
Wiewiórka emotikona Emoji U+1F43F
🐿 Pręgowiec

Alvin i wiewiórki. Te śliczne zwierzątka żyją w Ameryce i w odróżnieniu od wiewiórek mają pasy. W swoich grubych policzkach mogą przechowywać jedzenie, aby w późniejszym czasie skonsumować je w spokoju. Chodźmy na spacer do parku!

U+1F994
Jeż emotikona U+1F994
🦔 Jeż

Mały, śliczny, ale potrafi się bronić! W przypadku zagrożenia chronią go jego kolce. Ktoś chce się ukryć! Jeż zapada w sen zimowy, jest pobudzony dopiero o zmierzchu. Najbardziej znany (niebieski) jeż z gry wideo Sonic biegnie z prędkością dźwięku i zbiera krążki.

U+1F43E
Odcisk łap emotikona U+1F43E
🐾 Odciski łap

„podążaj za tropem” lub „Mam nowe zwierzątko domowe”. Odciski mogą wskazywać także na zwierzę z łapami, jak psy, koty, niedźwiedzie, lwy itd. Emotikona jest najczęściej używana w konwersacjach na temat zwierząt.

U+1F41C
Mrówka U+1F41C
🐜 Mrówka

Pilne zwierzątka żyją w koloniach, są zorganizowane i mogą udźwignąć kilkakrotność swojej wagi. Mrówki są na całym świecie i mogą osiągać wielkość od 1 mm do 7 cm. Uważane za policjantów ds. zdrowia lasu. Są symbolem zapału do pracy i pilności.