🙈 Zwięrzęta i Natura: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz listę emotikon Zwierzęta i Natura na Facebooku i WhatsApp, ich znaczenie oraz kody. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Komentarze i więcej

Kategoria: 🙈 Zwierzęta i natura Emotikony

U+1F436
Pies emotikona U+1F436
🐶 Psi pyszczek
Słodki psi pyszczek z wyciągniętym językiem i oklapniętymi uszami. Oznacza bezwarunkową wierność i grzeczność. Może odnosić się do własnego zwierzęcia („Kocham mojego psa.”) lub do ludzi („Ty przebiegły psie!”).
 • Julia

  Przedstawia małego, uroczego pieska.

U+1F431
Pyszczek kota U+1F431
🐱 Pyszczek kota
Śliczne, rozbrykane i włochate koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych, zwłaszcza w dużych miastach. Koty uważane są za niezależne, uparte, mające siódmy zmysł. Symbolicznie oznaczają mądrość, szczęście, indywidualność oraz przymilność i delikatność.
U+1F42D
Pyszczek myszy U+1F42D
🐭 Pyszczek myszy
Myszy uważane są za małe i śliczne, ale również bojaźliwe i bezbronne. Mianem szarej myszki określa się osoby niepozorne, wstydliwe i skromne.
U+1F439
Chomik emotikona U+1F439
🐹 Pyszczek chomika
Lubię cię! Ten aktywny w nocy gryzoń jest ulubionym zwierzęciem domowym dzieci. Gromadzi zapasy i kręci rundy na swoim kole. Symbolizuje spokój wewnętrzny i zadowolenie.
U+1F430
Zając emotikon Whatsapp U+1F430
🐰 Pyszczek zająca
Śliczny pyszczek zajączka w kreskówkowym stylu z dwoma ługimi uszami. Może być używany w odniesieniu do Wielkanocy lub ogólnie do wiosny. Wiele osób łączy go z przyjemną w dotyku skórką, szczęściem rodzinnym i aktywnym zżyciem seksualnym.
U+1F98A
Lis emotikona Facebook U+1F98A
🦊 Pyszczek lisa
Ty stary lisie! Czerwony lis z włochatym ogonem jest zwierzęciem rodzinnym. Uważany jest za szczególnie przebiegłego i chytrego. W bajkach wykorzystuje innych, wprowadza w błąd i jest podstępny.
U+1F43B
Niedźwiedź buzia emotikona U+1F43B
🐻 Niedźwiedź
Śliczny pluszowy miś. Uważany za milusińskiego. Niedźwiedź może stać na dwóch nogach tak jak człowiek. Jest podziwiany za swoją moc i siłę ale sieje także postrach.
U+1F43C
Panda emotikona U+1F43C
🐼 Panda
Idę na koncert Cro! Pandy pochodzą z Chin, żywią się bambusem i są zagrożone wyginięciem. Uważa się je za totalnie śliczne lub są wyrazem przywiązania w przyjaźni.
U+1F428
Koala buźka U+1F428
🐨 Koala
Kola oznacza coś ślicznego lub życzliwość i wzbudza instynkty opiekuńcze. To drugie najbardziej popularne zwierzę Australii żywi się eukaliptusem i śpi 20 godzin dziennie.
U+1F42F
Tygrys emotikona U+1F42F
🐯 Pysk tygrysa
To okazałe zwierzę oznacza siłę, popędy i jest uosobieniem kota. Kluczową rolę odgrywa w Azji. Tam uważany jest za mądrego przywódcę (buddyzm) i zwierzę narodowe (Indie), jest symbolem odwagi i siły (Chiny) oraz chińskim znakiem zodiaku.
U+1F981
Lew emotikony U+1F981
🦁 Lew
Śliczna lwia głowa. Król zwierząt i dżungli. Silny, niebezpieczny myśliwy, wyniosły władca swojego stada i symbol włądzy.
U+1F42E
Krowa Whatsapp U+1F42E
🐮 Ryjek krowy
Zwierzę użytkowe zaopatruje człowieka w mleko i mięso. Krowa jest zwierzęciem gospodarskim ciągowym a w Indiach uważana jest za święte zwierzę. Określenie krowa jest również używane jako obelga, określenie osoby ociężałej i tępej.
U+1F437
Głowa świni pysk świni U+1F437
🐷 Głowa świni
„Na szczęście“. Obok kominiarza ulubiony sylwestrowy talizman. Oznacza dobrobyt i bogactwo.
U+1F43D
Świnia Nos U+1F43D
🐽 Świński ryjek
Tutaj jest jak w chlewie. Świński ryjek przypomina puszkę. Ktoś jest nieco brudny i nieporządny (Ty mały prosiaku!) lub może bardzo dużo zjeść (Jesz jak świnia).
U+1F438
Żaba emotikony U+1F438
🐸 Głowa żaby
Nie bądź taki! W mitologii oznacza płodność, śmierć i odrodzenie. Może być także postrzegany w kontekście wymarzonego księcia (całować żabę). Znany także jako Kermit Żaba (Muppet Show).
U+1F435
Psyk małpy Facebook U+1F435
🐵 Pysk małpy
Sprawa jest zamknięta. „Mieć bzika na czyimś punkcie” lub „On robi z siebie pośmiewisko”. Może być również używany także w figlarny sposób, przy wygłupach lub porównując się samemu do zwierzęcia.
U+1F648
Małpa zakrywa oczy U+1F648
🙈 Małpa-Nie-Widzę-Nic-Złego
Małpa zakrywa oczy. Zasłania oczy przed czymś/ przed prawdą lub wstydzi się (również wstyd za kogoś). Mizaru jest jedną z trzech mądrych małp. Oddaje sens przymykania oczu na coś złego.
 • Mika

  Nie możesz czegoś zobaczyć lub jesteś zakłopotany i szukasz pomocy.

U+1F64A
Małpa zakrywa pysk U+1F64A
🙊 Małpa-Nie-Mówię-Nic-Złego
Małpa zakrywa sobie usta obydwoma łapami. Tajemnica jest strzeżona, nie mówi się o czymś, nie chce się powiedzieć czegoś złego lub coś się wymsknęło. Iwazaru jest jedną z trzech mądrych małp.
U+1F649
Małpa zakrywa uszy U+1F649
🙉 Małpa-Nie-Słyszę-Nic-Złego
Małpa zakrywa sobie uszy. Nie chce usłyszeć niczego niemiłego lub negatywnego. Unika prawdy i nie chce przysłuchiwać się innym. Kikazaru jest jedną z trzech mądrych małp.
U+1F412
Małpa emotikona U+1F412
🐒 Małpa
Jestem w szoku! Bezczelna małpa oznacza aktywność, przyjaźń, figlarność. Pieszczotliwe określenie dziecinnych osób i dzieci, które dużo się wspinają. Może oznaczać także „Ty głupia małpo' lub „ Odpoczywam w domu”. Często używana jest w kontekście zwierząt, zoo lub lasów.
U+1F414
Głowa kury emoji U+1F414
🐔 Kura
Ogólnie oznacza strach i tchórzostwo. Występuje w wielu frazach: „Trafiło się jak ślepej kurze ziarno”, „Jajko mądzrejsze od kury”, „pisać jak kura pazurem” lub “wstawać razem z kurami”. Znak zodiaku w chińskim horoskopie.
U+1F427
Pingwin Whatsapp U+1F427
🐧 Pingwin
Pingwin jest symbolem zimna. Wskazanie na osobę, która wydaje się być wyjątkowo niezręczną, niezgrabną lub niezdarną. Symbolizuje poza tym stateczność i rozsądek. Może również zapowiadać powiększenie się rodziny.
U+1F426
Ptak emotikona U+1F426
🐦 Ptak
Z lotu ptaka, niebieski ptak lub ranny ptaszek. Być wolnym jak ptak. Oznacza wolność, beztroskę i fantazję. Symbolizuje duszę na duchowej płaszczyźnie.
U+1F424
Pisklę Whatsapp U+1F424
🐤 Pisklę
Niezgrabne ciało, puszyste piórka, duża głowa i niezgrabny chód – tak jak większość zwierzęcych niemowląt również pisklę jest wyjątkowo słodkie. Jakaś osoba jest nieporadna, Wielkanoc puka do drzwi drzwiami lub symbol sielskiej okolicy.
U+1F423
Pisklę w skorupce jaja U+1F423
🐣 Pisklę w skorupce jajka
Słodkie pisklę wykluwa się z jaja i po raz pierwszy widzi świat. Najpopularniejszy symbol Wielkanocy. Oznacza nowy początek, bycie milusińskim lub też narodziny dziecka.
U+1F425
Pisklę emotikony U+1F425
🐥 Pisklę z przodu
Przesadnie duża głowa, żółte pióra, dziób i duże oczy. Śliczne, świeżo wyklute pisklę wyraża niewinność i niewiedzę. „Nie mam pojęcia” lub „Nic na to nie poradzę”.
U+1F986
Kaczka U+1F986
🦆 Kaczka
Ty kulawa kaczko! Popularny mieszkanie stawów w parkach. Ptaki z rodziny kaczkowatych zamieszkują wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Może oznaczać również bajki dla dzieci (zmyślone historie) lub fałszywe informacje (kaczka dziennikarska). Dalej kaczka jest symbolem szczęścia, dobrobytu i poważania.
U+1F985
Ptak ze szponami Emoji U+1F985
🦅 Orzeł
Król powietrza! Drapieżnik z ostrymi szponami i sokolim wzrokiem. Symbol USA i dążenia do wolności, honoru i mierzenia wyżej.
U+1F989
Sowa emotikona Facebook U+1F989
🦉 Sowa
Symbol mądrości. Aktywna nocą sowa wiąże się z negatywnymi przesądami. W złowrogich scenach filmowych można często usłyszeć charakterystyczne pohukiwanie sowy.
U+1F987
Nietoperz emotikony U+1F987
🦇 Nietoperz
Emotikona dla Barmana. Aktywny nocą nietoperz jest wzorem Drakuli Brama Stoker'a. Jedyny ssak, który może latać. Oznacza nieśmiertelność i reinkarnację.
U+1F43A
Wilk emotikona U+1F43A
🐺 Pysk wilka
Samotny wilk, który wyje do księżyca. W bajkach jak „Czerwony kapturek” lub „Wilk i siedem koźlątek” jest często złym charakterem, jako wilk w owczej skórze. Symbol niezależności, ale także silnych uczuć rodzinnych.
U+1F417
Dzik Smiley U+1F417
🐗 Dzik
Widzieliśmy dzika! Szczeciniaste dziki posiadają zdolność do przystosowywania się i są wszystkożerne. Są nieśmiałe i aktywne nocą. Ulubiona potrawa Obelixa. Są używane do poszukiwania trufli we Francji. Dzik tropiący policji trafił nawet do Księgi Rekordów Guinessa, Emotikona może wskazywać również na agresywność i bezwzględność.
U+1F434
Koń emoji U+1F434
🐴 Łeb konia
Konie są uważane za wierne i mądre. Popularne, jako zwierzęta użytkowe i środki lokomocji. Inspirujące i silne. Zniewaga w stosunku do osób, których twarz ma mniej atrakcyjny wygląd i wydatną szczękę oraz tych, które głośno się śmieją.
U+1F984
Jednorożec emotikona U+1F984
🦄 Jednorożec
Jednorożec: biały koń, który posiada magiczną siłę i róg na czole. Bajkowa postać oznacza wyjątkowość, czystość, niewinność i dziecinną naiwność. Symbol dobra.
U+1F41E
Biedronka emotikony U+1F41E
🐞 Biedronka
Życzę dużo szczęścia! Czerwona biedronka z czarnymi punktami uważana jest za symbol szczęścia i często znajduje się na kartkach urodzinowych.
U+1F99F
Moskit emotikona U+1F99F
🦟 Moskit
Jesteś uciążliwy/a jak komar! Na świecie znanych jest 3600 gatunków, ok. 100 występuje w Niemczech. Na te uciążliwe owady można natrafić najczęściej w godzinach wieczornych i w pobliżu zbiorników wodnych. Jedynie komary płci żeńskiej gryzą, potrzebują posiłku z krwi, aby produkować jajeczka.
U+1F997
Konik polny Emoji U+1F997
🦗 Świerszcz
Ognisko, letnie wieczory. W przypadku cykających zwierzątek może chodzić o świerszcze, koniki polne lub świerszcze domowe. Jedna z dziesięciu plag biblijnych, pożywienie dla zwierząt i trend żywieniowy w przyszłości. Oznacza również ponury nastrój, szalone pomysły, kaprysy lub chciwą osobę.
U+1F577
Pająk emoji U+1F577
🕷 Pająk
Widok pająka na całym świecie wiązany jest ze strachem i obrzydzeniem. Partner rozmowy chce cię zaszokować lub rozzłościć. Symbol Halloween lub Spiderman'a.
U+1F578
Pajęczyna emotikona U+1F578
🕸 Pajęczyna
Ktoś wpadł w czyjeś sidła! Sieć utkana z pajęczyny służy głównie do chwytania zdobyczy. Może wskazywać na pułapkę lub niebezpieczeństwo. Symbol Halloween i strasznych rzeczy.
U+1F422
Żółw emotikona U+1F422
🐢 Żółw
Żółwie żyją osiągają wiek pomiędzy 40 i 100 lat i poruszają się bardzo powoli. Ktoś ma spokojny dzień, powoli podróżuje lub ktoś przebrał się na karnawał za Teenage Mutant Ninja Turtle.
U+1F40D
Wąż emotikona U+1F40D
🐍 Wąż
Syczący wąż oznacza nieszczerość i oszustwo. Ktoś wydaje się być twoim przyjacielem, ale obgaduje cię z plecami. W chińskim horoskopie jest jednym ze znaków zodiaku.
U+1F98E
Jaszczurka Emoji U+1F98E
🦎 Jaszczurka
Smok w małym formacie. Gad wygrzewa się chętnie na kamieniach. Jaszczurki żyją w Europe, Afryce i Azji. Śliczne, zwinne zwierzęta w sytuacji zagrożenia potrafią zrzucić swój ogon, który następnie odrasta. 14. sierpień jest międzynarodowy Dzień Jaszczurki (World Lizard Day). Symbolizuje długowieczność, umiejętność przystosowywania się ale również osobę zazdrosną, przed którą należy mieć się na baczności.
U+1F996
T-Rex Emoji U+1F996
🦖 T-Rex
Obejrzyjmy nową część Parku Jurajskiego! Tyrannosaurus Rex – najsłynniejszy jest mięsożerny dinozaur z krótkimi łapami. Jego nazwa oznacza tyle, co „król jaszczurów”. W filmach jest często agresywnym myśliwym, oznacza zagrożenie oraz strach i sieje przerażenie.
U+1F995
Dinozaur Smiley U+1F995
🦕 Zauropod
„On jest wegetarianinem” lub „Idziemy do muzeum przyrodniczego!” Roślinożerny dinozaur z długą szyją o masywnej budowie i stosunkowo małej głowie. Ze swoją długością dochodzącą do 30 m i wagą 70 ton był największym istniejącym do tej pory mieszkańcem lądu. Jeden z najpopularniejszych dinozaurów. Wyginęły pod koniec okresu kredowego, ok. 66 mln lat temu.
U+1F982
Skorpion emotikona U+1F982
🦂 Skopion
Osiem nóg, dwa nożycowe ramiona i kolec z trucizną. W podaniach i mitach skorpion jest najbardziej niebezpieczną i śmiercionośną istotą. Węże rozprzestrzeniły się na całym świecie i jedynie niektóre gatunki są niebezpieczne. Jest to jeden z dwunastu znaków zodiaku.
U+1F419
Ośmiornica emotikona U+1F419
🐙 Ośmiornica
Ośmiornica ma do ośmiu ramion, w tym jedno ulubione i jest uważane za sprytną. Z powodu swojego milutkiego wyglądu wykorzystywana również w kiczowatym znaczeniu, np. „Chcę się do ciebie mocno przytulić”. W połączeniu z podróżowaniem i nurkowaniem lub jako określenie umiejętności robienia kilku rzeczy jednocześnie.
U+1F99E
Homar U+1F99E
🦞 Homar
Dobrze nam idzie przy homarze i szampanie. Czerwone zwierzęta morskie mogą osiągać wiek 100 lat i pokonują rocznie 160 km. Oznacza urlop, morze i ekskluzywną kolację.
U+1F980
Krab emotikona U+1F980
🦀 Krab
Kraby i raki mogą oznaczać odosobnienie i samotność. Są używane w kontekście morza, świata podwodnego lub jedzenia. Mogą oznaczać również: Poruszasz się jedynie w bok!
U+1F421
Kolcobrzuch Whatsapp U+1F421
🐡 Kolcobrzuch
Uwaga, jestem niebezpieczna! W przypadku zagrożenia kolcobrzuchy mogą się nadąć i wystawić kolce. W ten sposób uniemożliwiają wrogowi ich połknięcie. Jako ostrzeżenie: Nie stawiaj mi się! Pomimo zawartej w nich trucizny w Japonii są przysmakiem.
U+1F420
Kolorowa ryba U+1F420
🐠 Tropikalna ryba
Nurkowanie w barwnym świecie podwodnym, ciepłe temperatury wody, słońce i plaża. Kolorowe ryby żyją w wodach tropikalnych. Symbol urlopu i relaksu oraz potrzeby wolności, niezależności i potrzeby pozbawiania granic.
U+1F41F
Ryba emotikona U+1F41F
🐟 Ryba
Jak ryba w wodzie, zdrów jak ryba lub zimny jak ryba. Ryby to mistrzowie kamuflażu i dostosowywania się. Emotikona używana w połączeniu z jedzeniem ryby, pływaniem lub morzem.
U+1F42C
Delfin buźka U+1F42C
🐬 Delfin
Flipper! Amerykański serial dla dzieci. Delfiny to nadzwyczaj inteligentne ssaki. Żyją razem tworząc rodziny.
U+1F433
Waleń Fontanna Emoji U+1F433
🐳 Tryskający waleń
Moby Dick! Walenie, żeby oddychać, muszą wypływać na powierzchnię. W przypadku wydychania powietrze wydmuchiwane jest przez nozdrze. Emotikona używana w odniesieniu do świata podwodnego, obserwacji waleni lub obraźliwie w stosunku do osób z nadwagą.
U+1F40B
Waleń emotikona U+1F40B
🐋 Waleń
Bardzo duży ssak morski o masywnym ciele. Waleń nie ma żadnych naturalnych wrogów. Walenie należą do najstarszych zwierząt na świecie i są uważane za stróży wiedzy. Obraźliwie o osobach z nadwagą.
U+1F40A
Krokodyl U+1F40A
🐊 Krokodyl
Wylewać krokodyle łzy. Jaszczur liczy sobie 230 mln lat i należy do najstarszej grupy zwierząt na ziemi. Krokodyle żyją w regionach tropikalnych, zarówno w wodzie jak i na lądzie. Uważane są za leniwe, są silnymi myśliwymi. Mogą odnosić się do kraju lub regionu, np. Australii lub Florydy. Krokodyl obrazuje również żarłoczność i obłudę.
U+1F405
Tygrys Whatsapp U+1F405
🐅 Tygrys
Od godzin łazimy po mieście! Rozpowszechniony w Azji drapieżnik z sierścią w paski uważany za największy gatunek kota. Król dżungli. Z tygrysem łączy się urok i odwagę, siłę, dziką piękność i siłę seksualną. Oznacza również zawadiacką, kochającą wolność i wzbudzającą strach osobę.
U+1F406
Leopard emotikona U+1F406
🐆 Leopard
Leopard jest jednym z najszybszych i najzwinniejszych wielkich kotów i symbolizuje dzikość. Elegancja, piękno i siła. Może oznaczać urlop w Azji lub Afryce lub ktoś chce kupić nowe legginsy z typowym dla leoparda motywem.
U+1F993
Zebra Smiley U+1F993
🦓 Zebra
Żyje w Afryce, przypomina konia i ma biało-czarne pasy. A może czarno-białe? Wszystko ma dwie strony, nie wszystko jest białe albo czarne. Negatywy i pozytywy utrzymują równowagę.
U+1F98D
Goryl Whatsapp U+1F98D
🦍 Goryl
Nie zadzieraj ze mną! W pozycji stojącej do 1,75 m i o wadze do 200 kg: goryle są największymi małpami człekokształtnymi. Te delikatne olbrzymy to wegetarianie, którzy są zagrożeni wymarciem. Pejoratywne określenie prymitywnych i niecywilizowanych ludzi. Symbolizuje siłę ale również agresywność.
U+1F418
Słoń Whatsapp U+1F418
🐘 Słoń
Robisz z komara słonia, zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany lub masz pamięć jak słoń. Najcięższy jeszcze żyjący ssak lądowy oznacza mądrość. Ktoś jedzie na urlop: na safari do Afryki lub Azji. Mniej pochlebnie o osobach z nadwagą.
U+1F99B
Hipopotam emotikona U+1F99B
🦛 Hipopotam
Ktoś jedzie na safari do Parku Narodowego Krugera! Hipopotam jest zaraz po słoniu najcięższym ssakiem na lądzie. Ten roślinożerca może być bardzo agresywny w ciągu dnia. Z powodu swojej beczkowatej budowy ciała używany także mniej pochlebnie.
U+1F98F
Nosorożec U+1F98F
🦏 Nosorożec
Pospolicie używa się słowa nosorożec jako pejoratywne określenie głupka. Nosorożec ma silne ciało, krótkie kończyny i dużą głowę z jednym lub dwoma rogami. Przetrwały d czasów prehistorycznych, wegetarianie zagrożeni wyginięciem. Symbolizuje niepohamowany gniew i asertywność.
U+1F42A
Dromader Whatsapp U+1F42A
🐪 Dromader
Przed nami ciężka podróż! Jednogarbny wielbłąd pochodzi z Afryki i Arabii. Jako zwierzę juczne i wierzchowe może żyć na pustyni, gdzie bez wody może przetrwać całymi tygodniami. Charakterystyczne dla niego są długa szyja, długie rzęsy i kołyszący się chód. Dromader symbolizuje szczęście ale również troski i ciężką pracę.
U+1F42B
Wielbłąd Emoji U+1F42B
🐫 Wielbłąd
Ty wielbłądzie! Wielbłąd dwugarbny pochodzi z Azji Środkowej. Wielbłądy przystosowały się do ekstremalnych przestrzeni życiowych (statek pustyni). Symbol wytrwałości, zdolności przetrwania i wytrzymałości.
U+1F992
Żyrafa Emoji U+1F992
🦒 Żyrafa
Zwierzę o najdłuższej szyi zamieszkuje Afrykę. Żyrafy osiągają wysokość do 6 m, wagę 1.600 kg i prędkość do 55 km/h. Symbol dalekowzroczności i łagodności.
U+1F998
Kangur U+1F998
🦘 Kangur
Lecimy na drugi koniec świata! Obok koali, kangur jest najbardziej znanym zwierzęciem występującym w Australii. Największy torbacz na świecie znajduje się nawet w australijskim herbie. Ogon kangura pomaga mu w utrzymaniu równowagi, nie mogą biec do tyłu i nie pocą się.
U+1F41D
Pszczoła Whatsapp U+1F41D
🐝 Pszczoła
Być pilnym i pracowitym niczym pszczółka. Pszczoły tworzą porządek społeczny. Każdy ma swoje ściśle określone zadanie i ma swój wkład w sukces społeczeństwa. Uwaga: pszczoła może też denerwować i żądlić!
U+1F41B
Gąsienica emotikona Whatsapp U+1F41B
🐛 Gąsienica
Mała żarłoczna gąsieniczka. Gąsienice wykluwają się z jaja, przegryzają się przez wszystkie produkty spożywcze, przepoczwarzają się i przeobrażają w motyle. Jako larwa najczęściej gruba i owłosiona, dlatego też używana jako wyraz antypatii. To obrzydliwe i pozbawione smaku!
U+1F98B
Motyl emotikona U+1F98B
🦋 Motyl
Symbol pozytywnej przemiany: z niepozornej gąsienicy w pięknego motyla. Ktoś jest zakochany, ma motyle w brzuchu. Już jest lato!
U+1F40C
Ślimak Whatsapp U+1F40C
🐌 Ślimak
Być powolnym niczym ślimak; poruszać się w ślimaczym tempie; wyjść ze swojej skorupki lub zjechać kogoś! Ucieleśnia powolność a z powodu swojej kruchej skorupki także wrażliwość. U wielu osób wywołuje uczucie odrazy.
U+1F403
Bawół wodny Emoji U+1F403
🐃 Bawół wodny
Bawół oznacza stabilność oraz wytrwałość i jest symbolem męskiej seksualności i siły. W krajach azjatyckich jako zwierzę juczne oraz do orania pól. Bawół pojawia się w mitach i legendach, ratuje Mowgliego w dżungli przed tygrysem Shere Khan i jest jednym z 12 znaków zodiaku.
U+1F402
Osioł Whatsapp U+1F402
🐂 Osioł
Patrzeć jak osioł na malowane wrota. Silne, spokojne zwierzę pociągowe. Oznacza przyrodę lub tereny rolnicze. Osioł na rożnie jest symbolem święta piwa Oktoberfest. Idziemy na Oktoberfest!
U+1F404
Krowa Whatsapp U+1F404
🐄 Krowa
Żeńskie bydło w wielu kulturach symbolizuje płodność, dobrobyt i dobrodziejstwo. Krowy uważane są za przywiązujące się i ufne. Na halach spotyka się krowy na pastwiskach. Wyzwisko celujące w wagę lub inteligencję.
U+1F40E
Koń Emoji U+1F40E
🐎 Koń
„Żadna siła mnie do tego nie zmusi“. Z końmi łączą się piękno, elegancja, pasja i natura. Dawniej zwierzę pociągowe i środek transportu, obecnie jeździectwo jest popularnym hobby. Symbolicznie koń może oznaczać erotykę o seksualność.
U+1F416
Świnia emotikona U+1F416
🐖 Świnia
Jeden z dwunastu znaków zodiaku w chińskim horoskopie. W menu oznacza wieprzowinę. Może oznaczać także coś brudnego i odrażającego, kogoś chciwego, wówczas określenie używane pejoratywnie („Ty świnio”).
U+1F40F
Baran Emoji U+1F40F
🐏 Baran
Ty uparty baranie! Męska owca z zakręconymi rogami jest symbolem płodności: baran w ciągu dnia może kopulować do 50 razy. Silny wojownik z wolą zwycięstwa. Symbolizuje męskość, potencję, wytrwałość i siłę.
U+1F411
Owca Whatsapp U+1F411
🐑 Owca
Liczenie owieczek to pomoc w zasypianiu, „kto ma owce –ten ma, co chce“, wilk w owczej skórze lub czarna owca w rodzinie. Owce podążają ślepo za stadem i są uważane za potulne i naiwne. Łagodna, podatna na wpływy i naiwna osoba często jest określana jako owca.
U+1F999
Lama emotikona U+1F999
🦙 Lama
Jedziemy do Peru! Lamy (angl. Llama) żyją w południowoamerykańskich Andach i należą do rodziny wielbłądów. Miły pyszczek, duże oczy i przyjemne futerko. Ale uwaga: Niebezpieczeństwo, lamy plują w twarz. Jednorożec stał się nowym zwierzęcym trendem: „No Dramas with Llamas“, „No Probllamas“.
U+1F410
Koza U+1F410
🐐 Koza
Być głupią kozą lub stale meczeć jak ona. Dzikie zwierzę w górach i zwierzę gospodarcze w gospodarstwie rolnym. Kozy uważane są za wszystkożerców i silnym zapachu. W bajkach symbolizują opiekuńczą matkę. Kozioł utożsamia pożądliwość i seksualną witalność (stary kozioł).
U+1F98C
Jeleń Emoji U+1F98C
🦌 Jeleń
Jeleń jest ssakiem jeleniowatym i królem lasu. Sarna należy do rodziny jeleni. Symbol świąt Bożego Narodzenia (Renifer Rudolf) lub znana figura z filmu Disneya Bambi. W mitologii jeleń i jednorożec obrazują duszę i ducha, równoważnie. W dawnych wierzeniach jeleń miał również znaczenie erotyczne.
U+1F415
Pies Whatsapp U+1F415
🐕 Pies
Muszę pójść jeszcze z psem na spacer! Może również oznaczać, pies, który szczeka, nie gryzie lub ktoś czuje się jak zbity pies. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i oznacza bezwarunkową miłość, posłuszeństwo, niezawodność i lojalność.
U+1F429
Pudel Emoji U+1F429
🐩 Pudel
Wyglądać jak zmokły pudel lub masz u boku wiernych i oddanych przyjaciół. Z powodu ekstrawaganckiego wyglądu modny pies, pies salonowy, dawniej pies cyrkowy. Pudel jest przyjaznym, ruchliwym i inteligentnym psem rodzinnym.
U+1F408
Kot buźka Whatsapp U+1F408
🐈 Kot
„Wypuścić kota z worka” lub „Krążyć jak kot koło gorącego mleka”. Symbol dla miłośników kotów lub własne zwierzę domowe. Mówi się, że koty mają siedem żyć.
U+1F413
Kura Emoji U+1F413
🐓 Kura
Nadchodzi nowy dzień lub pojawiły się nowe, ważne wiadomości. Jesteś kogutem w kurniku lub jesteś nadęty. Męski kogut z czerwonym grzebieniem na głowie. Kogut pieje, kiedy wschodzi słońce. Uważany za nadętego, terytorialnego, protekcyjnego i agresywnego. Jest również symbolem mężczyzny i męskich zamiarów.
U+1F983
Indyk emotikona U+1F983
🦃 Indyk
Happy Thanksgiving! Szczęśliwego Święta Dziękczynienia! Indyk żyje w północnej i południowej Ameryce. Jest symbolem bezpieczeństwa i bliskości z ziemią. Tradycyjny posiłek podczas Święta Dziękczynienia i Bożego Narodzenia. Indyk jest bardzo nerwowy, wówczas wydaje z siebie gniewne dźwięki.
U+1F99A
Paw U+1F99A
🦚 Paw
Kroczy dumnie niczym paw! Aby przyciągnąć samic paw rozkłada swoje pióra i jest gwiazdą. Symbol piękna, bogactwa i miłości oraz uosobienie próżności.
U+1F99C
Papuga emotikona U+1F99C
🦜 Papuga
„Wygadasz wszystko jak papuga” lub „Jest umalowana jak papuga”. Tropikalny ptak w jasnych, barwnych kolorach jest w stanie powtarzać słowa lub naśladować dzwonek telefonu.
U+1F9A2
Łabędź U+1F9A2
🦢 Łabędź
Od brzydkiego kaczątka do pięknego łabędzia. Powabny ptak z długą szyją i ze lśniącym, białym upierzeniem pojawia się w wielu mitach i baśniach. Łabędzie wiążą się ze swoimi partnerami na całe życie. Symbolizuje wierność i czystość.
U+1F407
Zając emotikona U+1F407
🐇 Zając
„Wesołego alleluja!” lub „Jesteś słodki/a!” Zajączek jest najczęściej wysyłany z okazji Świąt Wielkanocnych i na wiosnę. Dodatkowo jest czwartym znakiem w chińskim zodiaku i jest używany, aby życzyć szczęśliwego Nowego Roku. Kolejny Rok Zająca przypada na rok 2023.
U+1F54A
Gołąb emotikona U+1F54A
🕊 Gołąb pokoju
Usuńmy z drogi wszelkie kłótnie i konflikty! Biały gołąb z gałązką oliwną w dziobie. Na całym świecie gołąb jest symbolem pokoju.
U+1F99D
Szop pracz U+1F99D
🦝 Szop pracz
Mamy szopa w spichlerzu! Zorro na czterech łapach. Ten słodki, zamaskowany, mały niedźwiadek z niezwykłym, biało-czarnym pyszczkiem pochodzi z Ameryki Północnej. Samotnik jest aktywny nocą, jest daltonistą i dobrym wspinaczem.
U+1F9A1
Borsuk emotikona U+1F9A1
🦡 Borsuk
Jesteś mądry i zwinny! Charakterystyczne dla borsuków są białe pasy na głowie. Borsuk jest aktywny nocą, większość czasu spędza w podziemnych jamach, które sam wygrzebuje. Borsuki są odważne, żyją w stadach i zapadają w sen zimowy.
U+1F401
Biała mysz Whatsapp U+1F401
🐁 Mysz
„Myszka” zalicza się do ulubionych zdrobnień. Może odnosić do kogoś małego, cichego i niepozornego.
U+1F400
Szczur Szara mysz Whatsapp U+1F400
🐀 Szczur
Łatwa do pomylenia z emotikoną myszy. Szczur jest jednym z dwunastu znaków zodiaku w chińskim horoskopie. Może być używany także negatywnie, jako obelga („Ty szczurze!”) w stosunku do zdrajców i osób niegodnych zaufania.
U+1F43F
Wiewiórka emotikona Emoji U+1F43F
🐿 Pręgowiec
Alvin i wiewiórki. Te śliczne zwierzątka żyją w Ameryce i w odróżnieniu od wiewiórek mają pasy. W swoich grubych policzkach mogą przechowywać jedzenie, aby w późniejszym czasie skonsumować je w spokoju. Chodźmy na spacer do parku!
U+1F994
Jeż emotikona U+1F994
🦔 Jeż
Mały, śliczny, ale potrafi się bronić! W przypadku zagrożenia chronią go jego kolce. Ktoś chce się ukryć! Jeż zapada w sen zimowy, jest pobudzony dopiero o zmierzchu. Najbardziej znany (niebieski) jeż z gry wideo Sonic biegnie z prędkością dźwięku i zbiera krążki.
U+1F43E
Odcisk łap emotikona U+1F43E
🐾 Odciski łap
„podążaj za tropem” lub „Mam nowe zwierzątko domowe”. Odciski mogą wskazywać także na zwierzę z łapami, jak psy, koty, niedźwiedzie, lwy itd. Emotikona jest najczęściej używana w konwersacjach na temat zwierząt.
U+1F41C
Mrówka U+1F41C
🐜 Mrówka
Pilne zwierzątka żyją w koloniach, są zorganizowane i mogą udźwignąć kilkakrotność swojej wagi. Mrówki są na całym świecie i mogą osiągać wielkość od 1 mm do 7 cm. Uważane za policjantów ds. zdrowia lasu. Są symbolem zapału do pracy i pilności.
U+1F409
Smok emotikona U+1F409
🐉 Smok
To straszne lub fantastyczne! Smok jako mistrz wszystkich elementów natury jest mityczną postacią pochodzącą z japońskiej i chińskiej tradycji. Często pojawia się także w logo różnych firm.
U+1F432
Pysk smoka Emoji U+1F432
🐲 Pysk smoka
Świętujemy chiński Nowy Rok. W mitologii, bajkach, filmach smok często jest wzbudzającym strach potworem: z łuskami, 4 łapami, dużymi skrzydłami i zionące ogniem. Symbol Chin i chińskiej kultury.
U+1F335
Kaktus Emoji U+1F335
🌵 Kaktus
Uwielbiam stare westerny! Kolejny urlop spędzimy w upalnym regionie pustynnym lub ktoś chciałby pójść do meksykańskiej restauracji! Może również odnosić się do upartej osoby.
U+1F384
Choinka Whatsapp U+1F384
🎄 Choinka
Wesołe i nastrojowe święta! Drzewko ozdobione bombkami, lametą i łańcuchami światełek jest tradycyjnym elementem Bożego Narodzenia. Oznacza święta i pojawia się często w życzeniach bożonarodzeniowych.
U+1F332
Drzewo iglaste Emoji U+1F332
🌲 Drzewo iglaste
Drzewa iglaste są zawsze zielone, na zimę nie tracą igieł. W Chinach i Japonii Bonsai jest artystyczną formą architektury krajobrazu. Symbol siły i nieśmiertelności.
U+1F333
Drzewo liściaste Whatsapp U+1F333
🌳 Drzewo liściaste
Ogólnie w kontekście lasu i ogólnie natury. Może być używane jako zaproszenie na spacer. Jesienią, zanim drzewo straci liście, zmieniają one swoją barwę. Symbolicznie jako określenie odrodzenia i zwycięstwa życia nad śmiercią.
U+1F334
Palma emotikona U+1F334
🌴 Palma
Lato, słońce, morze…Symbol urlopu i podróży w tropikalnych i ciepłych regionach. Może oznaczać też coś denerwującego, ktoś wpada w złość.
U+1F331
Sadzonka emotikona Emoji U+1F331
🌱 Sadzonka
Uwielbiam prace w ogrodzie! Większość roślin sadzi się na wiosnę. Delikatnymi roślinkami należy się opiekować i je pielęgnować. Emotikona symbolizuje wzrost i nowy początek.
U+1F33F
Gałązka z liśćmi emotikona U+1F33F
🌿 Zioła
Mała gałąź z zielonymi liśćmi. Może oznaczać naturę lub gotowanie przy użyciu naturalnych składników i aromatów. Zioła występują również w lekarstwach.
U+2618
Koniczyna emotikona U+2618
 Koniczyna
Zielona roślina z trzema listkami w kształcie serca symbolizuje Irlandię i Dzień św. Patryka. Symbol krzyża jak i Trójcy Świętej, natury i Irlandii. Angielskie określenie „Shamrock“ pochodzi od irlandzkiego słowa (seamróg).
U+1F340
Czterolistna koniczyna emotikona U+1F340
🍀 Czterolistna koniczyna
Życzę szczęścia! Ewa zabrała czterolistną koniczynę jako pamiątkę z raju. Ktoś trzyma kciuki.
U+1F38D
Dekoracja z pinii emotikona U+1F38D
🎍 Dekoracja z pinii
W Japonii z okazji Shogatsu (Nowego Roku) dekoracja z drzewa pinii jest ustawiana na wejściu do domu. Oznacza także podziękowanie w kierunku bogów za ich opiekę.
U+1F38B
Tanabata Drzewo U+1F38B
🎋 Tanabata Drzewo
Na tradycyjnym japońskim drzewie Tanabata wiesza się wypisane życzenia. W dzień święta na niebie spotykają się dwie gwiazdy: według chińskich przekazów to para zakochanych, która przez pozostałą część roku jest rozdzielona przez Drogę Mleczną.
U+1F343
Liść fruwający na wietrze U+1F343
🍃 Liść fruwający na wietrze
„Przyszła jesień” lub „Jest wietrznie!” Zimą łopoczące liście mogą oznaczać znak ostrzegawczy ale także rozczarowania. Może wskazywać na stratę lub osobiste niepowodzenie.
U+1F341
Liść klonu Whatsapp U+1F341
🍁 Liść klonu
Liść klonu jest symbolem Kanady. Jesienne kolory liści mogą oznaczać także porę roku lub naturę.
U+1FAB9
Puste gniazdo Whatsapp U+1FAB9
🪹 Puste gniazdo
Uwielbiam ptaki! Puste ptasie gniazdo może być symbolem domu. Używa się go także do symbolizowania, że dzieci już “odleciały“. Symbol Stadionu Narodowego w Pekinie (potocznie “ptasie gniazdo“).
U+1F344
Grzyb Whatsapp U+1F344
🍄 Grzyb
Ty szczęściarzu! Wyrastać, jak grzyby po deszczu! Dodatkowe życie w grze Super Mario. W przypadku grzyba z czerwonym kapeluszem i białymi kropkami chodzi i trującego muchomora. Może odnosić się do jesieni oraz zdrowego odżywiania.
U+1F41A
Muszla emotikona U+1F41A
🐚 Muszla
Muszle znajduje się w czasie urlopu na plaży. Jeżeli przyłożymy do ucha stożkowatą muszlę, usłyszymy szum morza. Odnosi się do wybrzeża lub oceanu.
U+1FAB8
Symbol Koralowca U+1FAB8
🪸 Koral
Idziemy nurkować! Korale to małe zwierzęta morskie, które tworzą złożone ekosystemy raf koralowych. Może symbolizować zmiany klimatyczne lub fascynację podwodnym światem.
U+1F33E
Pędy ryżu U+1F33E
🌾 Pędy ryżu
Emotikona przedstawia pędy ryżu. Oznacza więź i przywiązanie do ludzi. Poza tym symbolizuje bogactwo, szczęście i dobrobyt.
U+1F490
Bukiet kwiatów emotikona U+1F490
💐 Bukiet kwiatów
„Dziękuję” lub „Wszystkiego dobrego!” Piękny, barwny bukiet kwiatów jest najczęściej wręczany z okazji Dnia Matki i Walentynek, ale także przy okazji wesel i innych uroczystości. Ma on wyrażać życzenia i podziękowanie. Używany także jako symbol natury.
U+1F337
Tulipan emotikona U+1F337
🌷 Tulipan
Tulipan jest zwiastunem wiosny, często jest wysyłany także uprzejmy gest. Na całym świecie organizowane są wspaniałe festiwale tulipanów. Może być także rozumiany jako przebudzenie się natury.
U+1F339
Róża emotikona U+1F339
🌹 Róża
Skradłeś/aś moje serce! Czerwona róża jest symbolem miłości, piękna i romantyzmu. Najczęściej wysyłana jest z okazji Walentynek lub Dnia Matki. Uwaga: Każda róża ma kolce.
U+1F940
Zwiędły kwiat Whatsapp U+1F940
🥀 Zwiędły kwiat
Kwiat jest zwiędnięty z powodu braku wody lub słońca. Oznacza smutek, pozbawienie iluzji i brak nadziei. Symbolizuje koniec miłości, wyblakłe uczucia lub chwilami depresyjny stan umysłu.
U+1FAB7
Symbol lotosu U+1FAB7
🪷 Kwiat lotosu
Kwiat lotosu jest często nazywany “świętym kwiatem“. W buddyzmie symbolizuje czystość serca, wierność, życie i odrodzenie. Może być również używany do określenia piękna, elegancji i czystości. W związku z emoji “osoby siedzącej w pozycji lotosu“ 🧘🪷 kwiat lotosu oznacza jogę i medytację.
U+1F33A
Hibiskus emotikona U+1F33A
🌺 Hibiskus
Delikatna, krucha piękność. Hibiskus jest bardzo barwny i przyciągający dla pszczół i motyli. Symbolizuje kraje azjatyckie, bogactwo i władzę.
U+1F338
Kwiat wiśni emotikona U+1F338
🌸 Kwiat wiśni
Jasnoróżowy kwiat wiśnie jest bardzo głęboko zakorzeniony w japońskiej tradycji (hanami). Oznacza piękno i przemijalność.
U+1F33C
Biały kwiat emotikona U+1F33C
🌼 Kwiat
„Być w pełnym rozkwicie” lub „On jest kwiatem mojego życia”. Kwitnący kwiat nie przedstawia żadnego specyficznego gatunku, lecz oznacza kwiaty ogólnie, wiosnę i budzenie się natury.
U+1F33B
Słonecznik emotikona U+1F33B
🌻 Słonecznik
Dzięki Tobie wschodzi słońce! „Kwiat dobrego nastroju” wyczaruje uśmiech na każdej twarzy. Oznacza radość życia, wesołość i ciepło. Słoneczniki są symbolem lata.
 • Roksana

  Oznacza również, że coś jest bardzo fajne.

U+1F31E
Słońce z twarzą U+1F31E
🌞 Słońce z buzią
Słońce dziś tak pięknie świeci! Świeci jasno z wesołym uśmiechem na buzi. Wyraża radość z powodu świetnej pogody, oznacza lato lub słoneczne usposobienie jakiejś osoby.
U+1F31D
Księżyc z twarzą U+1F31D
🌝 Księżyc w pełni z buzią
Śmiejąca się buzia księżyca w pełni. Symbol całości i sił magicznych. Cieszy się twoim szczęściem i życzy powodzenia.
U+1F31B
Przybywający sierpowaty księżcy z twarzą U+1F31B
🌛 Przybywający sierpowaty księżcy z twarzą
Sierpowaty księżyc z twarzą, która patrzy w lewo. W przypadku przybywającego sierpowatego księżyca jego prawa połowa jest rozjaśniona. Emotikona oznacza związek z naturą i życie nocne. Człowiek na księżycu jest bajką i przebojem.
U+1F31C
Ustępujący sierpowaty księżcy z twarzą U+1F31C
🌜 Ustępujący sierpowaty księżcy z twarzą
Dobranoc i śpij dobrze! Sierpowaty księżyc z twarzą, która patrzy w prawo. Ustępujący sierpowaty księżyc jest ostatnią fazą cyklu księżyca. Kołysanka dla dzieci. Odnosi się do nocy, romantyzmu i snach.
U+1F31A
Czarny księżyc z twarzą U+1F31A
🌚 Księżyc w nowiu z buzią
Księżyc w nowiu z buzią. Najczęściej postrzegany jako straszny i budzący grozę. Może również symbolizować człowieka na księżycu.
U+1F311
Czarny księżyc U+1F311
🌑 Księżyc w nowiu
W czasie nowiu księżyc znajduje się pomiędzy słońcem i ziemią. Jest to pierwsza z czterech faz w cyklu księżyca. Oznacza nowy początek. Zgodnie z kalendarzem księżycowym jest to dobry czas na sadzenie roślin, spełnić marzenie o dziecku lub rozpocząć nowy projekt.
U+1F312
Przybywający sierpowaty księżyc U+1F312
🌒 Przybywający sierpowaty księżyc
Pierwsza kwadra przybywającego księżyca. Około południa księżyc zaczyna wschodzić a około północy zachodzić. Przybywający księżyc daje więcej energii i sprzyja rozpoczynaniu nowych projektów.
U+1F313
Przybywający półksiężyc Emoji U+1F313
🌓 Przybywający półksiężyc
Przy przybywającym półksiężycu rozjaśniona jest jego prawa półlkula. Ta faza oznacza aktywność i wyzwania, które musimy sobie stawiać. Czas działania.
U+1F314
Przybywający księżyc Emoji U+1F314
🌔 Przybywający księżyc
Faza księżyca pomiędzy przybywającym półksiężycem i księżycem w pełni. Świeci więcej niż połowa księżyca. Wschodzi po południu i jest widoczny do wczesnych godzin porannych. Przybywający księżyc dodaje nowej energii, czas, aby osiągać nowe cele.
U+1F315
Pełnia Whatsapp U+1F315
🌕 Księżyc w pełni
Powodzenia! Księżyc w pełni obiecuje szczęście na wszystkich płaszczyznach życia. Dotrzesz do celu, bądź jednak skromny/a.
U+1F316
Ustępujący księżyc U+1F316
🌖 Ustępujący księżyc
Faza pomiędzy księżycem w pełni i ustępującym półksiężycem, więcej niż połowa lewej półkuli księżyca jest jasno rozświetlona. Dodaje więcej energii, czas, aby zakończyć bieżące projekty oraz na refleksję
U+1F317
Ustępujący półksiężyc U+1F317
🌗 Ustępujący półksiężyc
Pod koniec cyklu lunarnego (łącznie: 29,53 dni) lewa półkula księżyca jest rozświetlona. Faza ustępującej półkuli księżyca jest odpowiednia, aby rozpocząć lub zakończyć pewne sprawy. Może oznaczać również równowagę, kontrast lub dwoistość.
U+1F318
Ustępujący sierpowaty księżyc U+1F318
🌘 Ustępujący sierpowaty księżyc
Lewa półkula księżyca jest rozjaśniona pod koniec cyklu lunarnego (czwarta kwarta). Księżyc wschodzi około północy a około południa zachodzi. Podwyższenie poziomu energii, czas, aby zrobić miejsce dla czegoś nowego.
U+1F319
Półksiężyc U+1F319
🌙 Półksiężyc
Życzę dobrej nocy! Księżyc w kształcie sierpa ukazujący się na nocnym niebie. Może wskazywać także na początek lub koniec podróży.
U+1F30E
Globus Ameryka Whatsapp U+1F30E
🌎 Globus z Ameryką
Naszym kolejnym celem podróży jest Ameryka! Widok z kosmosu na kontynenty Ameryki i Afryki Północnej i Południowej. Może odnosić się do jakiegoś kraju lub ogólnie do ziemi.
U+1F30D
Globus Europa Afryka U+1F30D
🌍 Globus z Europą i Afryką
Lecimy do Afryki Południowej! Widok z kosmosu na kontynenty Europy i Afryki. Może odnosić się do samej ziemi, środowiska naturalnego lub jakiegoś kraju na terenie Europy lub Afryki.
U+1F30F
Globus Azja Australia U+1F30F
🌏 Glosbus z Azją i Australią
Widok z kosmosu, kiedy astronauci patrzą na kontynenty Azji i Australii. Ktoś otrzymał urlop, jedzie do Down Under do kangurów.
U+2B50
Gwiazda emotikona U+2B50
 (Biała) gwiazda średniej wielkości
Gwiazdy są źródłem światła lub jasności i oznaczają ochronę jak i towarzystwo. Symbolizują sławę i bogactwo, wybitny talent lub osiągnięcia. Chcieć gwiazdki z nieba.
U+1F31F
Migocząca gwiazda Whatsapp U+1F31F
🌟 Migocząca gwiazda
Trzy dekoracyjnie migoczące gwiazdy. Lśni lub błyszczy, może np. oznaczać: Wysprzątałem/am auto lub mieszkanie na wysoki połysk. Coś jest przepiękne lub magiczne.
U+1F4AB
Gwiazda z kołem emotikona U+1F4AB
💫 Symbol odurzenia
Wszystko się kręci! Kołysząca się gwiazda. Oznacza, jestem totalnie oszołomiony/a (pijany/a) i widzę tylko gwiazdki.
U+2728
Trzy gwiazdy emotikona U+2728
 Migotanie
Trzy dekoracyjnie migoczące gwiazdki. Mogą oznaczać np.: Wysprzątałem/am auto lub mieszkanie na wysoki połysk.
 • Nina

  Ten emotikon oznacza na przykład, że coś jest bardzo piękne, albo że gdzieś jest wspaniałe lub genialne..

 • Madzia

  Kojarzy mi się z Tiktokiem i fajnym efektem aha.

U+26A1
Wysokie napięcie błyskawica U+26A1
 Wysokie napięcie
Symbol jako ostrzeżenie przed wysokim napięciem. Błyskawica jest chętnie używana jako symbol burzliwej pogody lub aby wyrazić, że coś jest ekstremalnie niebezpieczne, ekscytujące lub poza kontrolą.
U+1F525
Ogień płomień emotikona U+1F525
🔥 Ogień
Jesteś gorąca jak wulkan! Emotikona ognia często używana jako komplement, również w połączeniu z „byciem rozświetlonym” lub z ostrym jedzeniem.
U+2604
Kometa Whatsapp U+2604
 Kometa
Kometa oznacza wyjątkowe zdarzenia jak sukces. Wiązana ze szczęściem lub nieszczęściem. Wskazuje na zmiany w życiu.
U+2600
Słońce emotikona U+2600
 (Czarne) słońce z promieniami
Słońce z promieniami. Symbolizuje energię życiową na ziemi jak i ciepłe i słoneczne dni.
U+26C5
Chmura i słońce Emoji U+26C5
 Słońce za chmurą
Co mówi prognoza pogody? Niebo pokryte jest chmurami, ale słońce świeci przez chmurę. Może odnosić się do spojrzenia na pewne sprawy, z. B. man  jest optymistyczne (wychodzi słońce) lub pesymistyczne (nadciągają chmury).
U+1F326
Słońce i deszcz Smiley U+1F326
🌦‍️ Słońce za deszczową chmurą
Dzień jest słoneczny z krótkimi opadami deszczu. Emotikona często odnosi się do pogody ale również nastroju: Zanosi się na lepsze czasy. Kiedy słońce świeci na przechodzące chmury, na niebie pojawia się tęcza.
U+1F327
Deszcz Whatsapp U+1F327
🌧‍️ Chmura z deszczem
Pada deszcz, weź ze sobą parasol. Prognoza pogody zapowiada deszczową pogodę. Może być również używana w znaczeniu odnoszącym się do nastroju lub symbolizować płacz.
U+26C8
Burza Emoji U+26C8
⛈‍️ Chmura burzowa i deszcz
Nadciąga wichura . Może odnosić się do pogody (Pogoda naprawdę mogłaby być lepsza) lub nastroju (Jestem wściekły(a)).
U+1F329
Chmura z błyskawicą Whatsapp U+1F329
🌩 Chmura z błyskawicą
Nadciąga burza i sztormowa pogoda, właśnie błyska. Napięcie wisi w powietrzu i jest krótko przed rozładowaniem. Atmosfera jest naładowana, ktoś jest wściekły i rozzłoszczony.
U+1F328
Opad śniegu Emoji U+1F328
🌨‍️ Chmura ze śniegiem
Świeci słońce! Emotikona opisuje pogodę lub służy jako wyraz radości z powodu nadchodzącego sezonu zimowego. Symbolicznie oznacza zimę, zimno, porę(y) roku lub święta Bożego Narodzenia.
U+1F308
Tęcza emotikona U+1F308
🌈 Tęcza
Po każdym dołku przychodzi górka! Tęcza oznacza symbolicznie pokój i pojednanie. Poza tym jest znakiem szczęścia i nadziei.
U+2601
Chmura emotikona U+2601
 Chmura
Nadciągają ciemne chmury ktoś spada z obłoków. Raczej w negatywnym w kontekście. Oznacza złą pogodę, zły humor lub zagrażające nieszczęście.
U+2603
Bałwan płatek śniegu emotikona U+2603
 Bałwan w śniegu
Jest zima, na zewnątrz spadł śnieg. Bałwan oznacza zimną porę roku. Sezon rozpoczyna się, kiedy tylko spadną pierwsze płatki śniegu.
U+26C4
Bałwan Symbol U+26C4
 Bałwan bez śniegu
Ulepmy bałwana! Bałwan ma typowe oczy ze żwirków, nos z marchewki i nosi kapelusz. Jest symbolem zimy, śniegu i Bożego Narodzenia.
U+2744
Płatek śniegu Whatsapp U+2744
 Płatek śniegu
Symbol mrozu. Sygnalizuje zimę: jest zimno lub pada śnieg. Oznacza też wyjątkowość, ponieważ żaden płatek śniegu nie jest dokładnie taki sam, jak inne. Dzięki filmowi Disneya „Frozen”, emotikona bez wątpienia zyskała na popularności.
U+1F4A5
Eksplozja emotikona U+1F4A5
💥 Symbol kolizji
Wow! Coś jest zaskakującego (pozytywnie lub negatywnie), wspaniałe lub właśnie eksplodowało. Ten koncert to bomba, nowy projekt przebija sufit lub ktoś miał stłuczkę.
U+1F32C
Dmuchająca twarz U+1F32C
🌬 Dmuchająca twarz
Symbol matki natury, znak wszystkiego co urodzajne i twórcze. Wiatr powstanie poprzez wydmuchiwanie powietrza z buzi. W związku z pogodą (na zewnątrz jest wietrznie) lub w przenośni (zdmuchnąć problemy lub wspomnienia).
U+1F4A8
Podmuch wiatru symbol U+1F4A8
💨 Symbol podmuchu wiatru
Jestem już w drodze! Emotikona pokazuje, że ktoś musi się pospieszyć i szybko poruszać. Ktoś rusza w drogę.
U+1F32A
Tornado emotikona U+1F32A
🌪 Chmura z tornado
Tornado jest potężnym fenomenem natury i pozostawia po sobie ślad spustoszenia. Symbolizuje niebezpieczeństwo. W przenośnym znaczeniu używany w kontekście niepokoju lub niestabilnych sytuacji: możliwe niepowodzenia i rozczarowania.
U+1F30A
Fala emotikona U+1F30A
🌊 Fala
Emotikona fali może być interpretowana jako siła życia. Dodatkowo ma dalsze znaczenia, jak surfowanie i pływanie w morzu lub „Coś się do ciebie zbliża”.
U+1F4A7
Kropla emotikona Whatsapp U+1F4A7
💧 Kropla
Pojedyncza kropla może oznaczać deszcz, łzę lub pot. Może być używana w kontekście nieprzyjemności lub dyskomfortu, używana jednak także jako symbol kapania i deszczu.
U+1F4A6
Trzy krople wody U+1F4A6
💦 Symbol rozpryskującego potu
Krople przedstawiają tryskający pot. Ktoś jest zestresowany, wykonuje wysiłek fizyczny lub umysłowy. W seksualnym kontekście oznacza kontakt z płynami ustrojowymi i pobudzenie.
U+1FAE7
Emoji baniek mydlanych U+1FAE7
🫧 Bąbelki
Moje marzenie pękło jak bańka mydlana! Ich krótkie życie w tragiczny sposób uczy nas, jak bardzo zagrożone są nasze marzenia. Unoszące się w powietrzu bąbelki mogą oznaczać dwutlenek węgla, kąpiel z bąbelkami, dziecięcą potrzebę zabawy lub złudzenia.
U+2614
Parasol i deszcz U+2614
 Parasol z kroplami deszczu
Zanosi się na to, że będzie padać lub właśnie ktoś biegnie w deszczu. Oprócz pogody może być również używana, aby wyrazić zły humor lub napiętą atmosferę. Nieoficjalnie emotikona oznaczająca bezpieczny seks.
U+1F32B
Mgła Emoji U+1F32B
🌫‍️ Mgła
Widok jest ograniczony, niemożliwe jest, by jasno widzieć, trudno się zorientować. Może odnosić się do pogody, smogu ale również zamieszania i mętności.