Zwięrzęta i Natura: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz listę emotikon Zwierzęta i Natura na Facebooku i WhatsApp, ich znaczenie oraz kody. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Zwierzęta i natura

Emotikony Znaczenie Kod
Pies emotikona U+1F436 🐶 Psi pyszczek
Słodki psi pyszczek z wyciągniętym językiem i oklapniętymi uszami. Oznacza bezwarunkową wierność i grzeczność. Może odnosić się do własnego zwierzęcia („Kocham mojego psa.”) lub do ludzi („Ty przebiegły psie!”).
U+1F436
Chomik emotikona U+1F439 🐹 Pyszczek chomika
Lubię cię! Ten aktywny w nocy gryzoń jest ulubionym zwierzęciem domowym dzieci. Gromadzi zapasy i kręci rundy na swoim kole. Symbolizuje spokój wewnętrzny i zadowolenie.
U+1F439
Zając emotikon Whatsapp U+1F430 🐰 Pyszczek zająca
Śliczny pyszczek zajączka w kreskówkowym stylu z dwoma ługimi uszami. Może być używany w odniesieniu do Wielkanocy lub ogólnie do wiosny. Wiele osób łączy go z przyjemną w dotyku skórką, szczęściem rodzinnym i aktywnym zżyciem seksualnym.
U+1F430
Lis emotikona Facebook U+1F98A 🦊 Pyszczek lisa
Ty stary lisie! Czerwony lis z włochatym ogonem jest zwierzęciem rodzinnym. Uważany jest za szczególnie przebiegłego i chytrego. W bajkach wykorzystuje innych, wprowadza w błąd i jest podstępny.
U+1F98A
Niedźwiedź buzia emotikona U+1F43B 🐻 Niedźwiedź
Śliczny pluszowy miś. Uważany za milusińskiego. Niedźwiedź może stać na dwóch nogach tak jak człowiek. Jest podziwiany za swoją moc i siłę ale sieje także postrach.
U+1F43B
Panda emotikona U+1F43C 🐼 Panda
Idę na koncert Cro! Pandy pochodzą z Chin, żywią się bambusem i są zagrożone wyginięciem. Uważa się je za totalnie śliczne lub są wyrazem przywiązania w przyjaźni.
U+1F43C
Koala buźka U+1F428 🐨 Koala
Kola oznacza coś ślicznego lub życzliwość i wzbudza instynkty opiekuńcze. To drugie najbardziej popularne zwierzę Australii żywi się eukaliptusem i śpi 20 godzin dziennie.
U+1F428
Tygrys emotikona U+1F42F 🐯 Pysk tygrysa
To okazałe zwierzę oznacza siłę, popędy i jest uosobieniem kota. Kluczową rolę odgrywa w Azji. Tam uważany jest za mądrego przywódcę (buddyzm) i zwierzę narodowe (Indie), jest symbolem odwagi i siły (Chiny) oraz chińskim znakiem zodiaku.
U+1F42F
Lew emotikony U+1F981 🦁 Lew
Śliczna lwia głowa. Król zwierząt i dżungli. Silny, niebezpieczny myśliwy, wyniosły władca swojego stada i symbol włądzy.
U+1F981
Głowa świni pysk świni U+1F437 🐷 Głowa świni
„Na szczęście“. Obok kominiarza ulubiony sylwestrowy talizman. Oznacza dobrobyt i bogactwo.
U+1F437
Żaba emotikony U+1F438 🐸 Głowa żaby
Nie bądź taki! W mitologii oznacza płodność, śmierć i odrodzenie. Może być także postrzegany w kontekście wymarzonego księcia (całować żabę). Znany także jako Kermit Żaba (Muppet Show).
U+1F438
Psyk małpy Facebook U+1F435 🐵 Pysk małpy
Sprawa jest zamknięta. „Mieć bzika na czyimś punkcie” lub „On robi z siebie pośmiewisko”. Może być również używany także w figlarny sposób, przy wygłupach lub porównując się samemu do zwierzęcia.
U+1F435
Małpa zakrywa oczy U+1F648 🙈 Małpa-Nie-Widzę-Nic-Złego
Małpa zakrywa oczy. Zasłania oczy przed czymś/ przed prawdą lub wstydzi się (również wstyd za kogoś). Mizaru jest jedną z trzech mądrych małp. Oddaje sens przymykania oczu na coś złego.
U+1F648
Małpa zakrywa pysk U+1F64A 🙊 Małpa-Nie-Mówię-Nic-Złego
Małpa zakrywa sobie usta obydwoma łapami. Tajemnica jest strzeżona, nie mówi się o czymś, nie chce się powiedzieć czegoś złego lub coś się wymsknęło. Iwazaru jest jedną z trzech mądrych małp.
U+1F64A
Małpa zakrywa uszy U+1F649 🙉 Małpa-Nie-Słyszę-Nic-Złego
Małpa zakrywa sobie uszy. Nie chce usłyszeć niczego niemiłego lub negatywnego. Unika prawdy i nie chce przysłuchiwać się innym. Kikazaru jest jedną z trzech mądrych małp.
U+1F649
Małpa emotikona U+1F412 🐒 Małpa
Jestem w szoku! Bezczelna małpa oznacza aktywność, przyjaźń, figlarność. Pieszczotliwe określenie dziecinnych osób i dzieci, które dużo się wspinają. Może oznaczać także „Ty głupia małpo' lub „ Odpoczywam w domu”. Często używana jest w kontekście zwierząt, zoo lub lasów.
U+1F412
Głowa kury emoji U+1F414 🐔 Kura
Ogólnie oznacza strach i tchórzostwo. Występuje w wielu frazach: „Trafiło się jak ślepej kurze ziarno”, „Jajko mądzrejsze od kury”, „pisać jak kura pazurem” lub “wstawać razem z kurami”. Znak zodiaku w chińskim horoskopie.
U+1F414
Pingwin Whatsapp U+1F427 🐧 Pingwin
Pingwin jest symbolem zimna. Wskazanie na osobę, która wydaje się być wyjątkowo niezręczną, niezgrabną lub niezdarną. Symbolizuje poza tym stateczność i rozsądek. Może również zapowiadać powiększenie się rodziny.
U+1F427
Ptak emotikona U+1F426 🐦 Ptak
Z lotu ptaka, niebieski ptak lub ranny ptaszek. Być wolnym jak ptak. Oznacza wolność, beztroskę i fantazję. Symbolizuje duszę na duchowej płaszczyźnie.
U+1F426
Pisklę w skorupce jaja U+1F423 🐣 Pisklę w skorupce jajka
Słodkie pisklę wykluwa się z jaja i po raz pierwszy widzi świat. Najpopularniejszy symbol Wielkanocy. Oznacza nowy początek, bycie milusińskim lub też narodziny dziecka.
U+1F423
Pisklę emotikony U+1F425 🐥 Pisklę z przodu
Przesadnie duża głowa, żółte pióra, dziób i duże oczy. Śliczne, świeżo wyklute pisklę wyraża niewinność i niewiedzę. „Nie mam pojęcia” lub „Nic na to nie poradzę”.
U+1F425
Ptak ze szponami Emoji U+1F985 🦅 Orzeł
Król powietrza! Drapieżnik z ostrymi szponami i sokolim wzrokiem. Symbol USA i dążenia do wolności, honoru i mierzenia wyżej.
U+1F985
Sowa emotikona Facebook U+1F989 🦉 Sowa
Symbol mądrości. Aktywna nocą sowa wiąże się z negatywnymi przesądami. W złowrogich scenach filmowych można często usłyszeć charakterystyczne pohukiwanie sowy.
U+1F989
Nietoperz emotikony U+1F987 🦇 Nietoperz
Emotikona dla Barmana. Aktywny nocą nietoperz jest wzorem Drakuli Brama Stoker'a. Jedyny ssak, który może latać. Oznacza nieśmiertelność i reinkarnację.
U+1F987
Wilk emotikona U+1F43A 🐺 Pysk wilka
Samotny wilk, który wyje do księżyca. W bajkach jak „Czerwony kapturek” lub „Wilk i siedem koźlątek” jest często złym charakterem, jako wilk w owczej skórze. Symbol niezależności, ale także silnych uczuć rodzinnych.
U+1F43A
Koń emoji U+1F434 🐴 Łeb konia
Konie są uważane za wierne i mądre. Popularne, jako zwierzęta użytkowe i środki lokomocji. Inspirujące i silne. Zniewaga w stosunku do osób, których twarz ma mniej atrakcyjny wygląd i wydatną szczękę oraz tych, które głośno się śmieją.
U+1F434
Jednorożec emotikona U+1F984 🦄 Jednorożec
Jednorożec: biały koń, który posiada magiczną siłę i róg na czole. Bajkowa postać oznacza wyjątkowość, czystość, niewinność i dziecinną naiwność. Symbol dobra.
U+1F984
Biedronka emotikony U+1F41E 🐞 Biedronka
Życzę dużo szczęścia! Czerwona biedronka z czarnymi punktami uważana jest za symbol szczęścia i często znajduje się na kartkach urodzinowych.
U+1F41E
Moskit emotikona U+1F99F 🦟 Moskit
Jesteś uciążliwy/a jak komar! Na świecie znanych jest 3600 gatunków, ok. 100 występuje w Niemczech. Na te uciążliwe owady można natrafić najczęściej w godzinach wieczornych i w pobliżu zbiorników wodnych. Jedynie komary płci żeńskiej gryzą, potrzebują posiłku z krwi, aby produkować jajeczka.
U+1F99F
Konik polny Emoji U+1F997 🦗 Świerszcz
Ognisko, letnie wieczory. W przypadku cykających zwierzątek może chodzić o świerszcze, koniki polne lub świerszcze domowe. Jedna z dziesięciu plag biblijnych, pożywienie dla zwierząt i trend żywieniowy w przyszłości. Oznacza również ponury nastrój, szalone pomysły, kaprysy lub chciwą osobę.
U+1F997
Pająk emoji U+1F577 🕷 Pająk
Widok pająka na całym świecie wiązany jest ze strachem i obrzydzeniem. Partner rozmowy chce cię zaszokować lub rozzłościć. Symbol Halloween lub Spiderman'a.
U+1F577
Pajęczyna emotikona U+1F578 🕸 Pajęczyna
Ktoś wpadł w czyjeś sidła! Sieć utkana z pajęczyny służy głównie do chwytania zdobyczy. Może wskazywać na pułapkę lub niebezpieczeństwo. Symbol Halloween i strasznych rzeczy.
U+1F578
Żółw emotikona U+1F422 🐢 Żółw
Żółwie żyją osiągają wiek pomiędzy 40 i 100 lat i poruszają się bardzo powoli. Ktoś ma spokojny dzień, powoli podróżuje lub ktoś przebrał się na karnawał za Teenage Mutant Ninja Turtle.
U+1F422
Wąż emotikona U+1F40D 🐍 Wąż
Syczący wąż oznacza nieszczerość i oszustwo. Ktoś wydaje się być twoim przyjacielem, ale obgaduje cię z plecami. W chińskim horoskopie jest jednym ze znaków zodiaku.
U+1F40D
T-Rex Emoji U+1F996 🦖 T-Rex
Obejrzyjmy nową część Parku Jurajskiego! Tyrannosaurus Rex – najsłynniejszy jest mięsożerny dinozaur z krótkimi łapami. Jego nazwa oznacza tyle, co „król jaszczurów”. W filmach jest często agresywnym myśliwym, oznacza zagrożenie oraz strach i sieje przerażenie.
U+1F996
Dinozaur Smiley U+1F995 🦕 Zauropod
„On jest wegetarianinem” lub „Idziemy do muzeum przyrodniczego!” Roślinożerny dinozaur z długą szyją o masywnej budowie i stosunkowo małej głowie. Ze swoją długością dochodzącą do 30 m i wagą 70 ton był największym istniejącym do tej pory mieszkańcem lądu. Jeden z najpopularniejszych dinozaurów. Wyginęły pod koniec okresu kredowego, ok. 66 mln lat temu.
U+1F995
Skorpion emotikona U+1F982 🦂 Skopion
Osiem nóg, dwa nożycowe ramiona i kolec z trucizną. W podaniach i mitach skorpion jest najbardziej niebezpieczną i śmiercionośną istotą. Węże rozprzestrzeniły się na całym świecie i jedynie niektóre gatunki są niebezpieczne. Jest to jeden z dwunastu znaków zodiaku.
U+1F982
Ośmiornica emotikona U+1F419 🐙 Ośmiornica
Ośmiornica ma do ośmiu ramion, w tym jedno ulubione i jest uważane za sprytną. Z powodu swojego milutkiego wyglądu wykorzystywana również w kiczowatym znaczeniu, np. „Chcę się do ciebie mocno przytulić”. W połączeniu z podróżowaniem i nurkowaniem lub jako określenie umiejętności robienia kilku rzeczy jednocześnie.
U+1F419
Homar U+1F99E 🦞 Homar
Dobrze nam idzie przy homarze i szampanie. Czerwone zwierzęta morskie mogą osiągać wiek 100 lat i pokonują rocznie 160 km. Oznacza urlop, morze i ekskluzywną kolację.
U+1F99E
Krab emotikona U+1F980 🦀 Krab
Kraby i raki mogą oznaczać odosobnienie i samotność. Są używane w kontekście morza, świata podwodnego lub jedzenia. Mogą oznaczać również: Poruszasz się jedynie w bok!
U+1F980
Kolcobrzuch Whatsapp U+1F421 🐡 Kolcobrzuch
Uwaga, jestem niebezpieczna! W przypadku zagrożenia kolcobrzuchy mogą się nadąć i wystawić kolce. W ten sposób uniemożliwiają wrogowi ich połknięcie. Jako ostrzeżenie: Nie stawiaj mi się! Pomimo zawartej w nich trucizny w Japonii są przysmakiem.
U+1F421
Ryba emotikona U+1F41F 🐟 Ryba
Jak ryba w wodzie, zdrów jak ryba lub zimny jak ryba. Ryby to mistrzowie kamuflażu i dostosowywania się. Emotikona używana w połączeniu z jedzeniem ryby, pływaniem lub morzem.
U+1F41F
Delfin buźka U+1F42C 🐬 Delfin
Flipper! Amerykański serial dla dzieci. Delfiny to nadzwyczaj inteligentne ssaki. Żyją razem tworząc rodziny.
U+1F42C
Waleń emotikona U+1F40B 🐋 Waleń
Bardzo duży ssak morski o masywnym ciele. Waleń nie ma żadnych naturalnych wrogów. Walenie należą do najstarszych zwierząt na świecie i są uważane za stróży wiedzy. Obraźliwie o osobach z nadwagą.
U+1F40B
Leopard emotikona U+1F406 🐆 Leopard
Leopard jest jednym z najszybszych i najzwinniejszych wielkich kotów i symbolizuje dzikość. Elegancja, piękno i siła. Może oznaczać urlop w Azji lub Afryce lub ktoś chce kupić nowe legginsy z typowym dla leoparda motywem.
U+1F406
Zebra Smiley U+1F993 🦓 Zebra
Żyje w Afryce, przypomina konia i ma biało-czarne pasy. A może czarno-białe? Wszystko ma dwie strony, nie wszystko jest białe albo czarne. Negatywy i pozytywy utrzymują równowagę.
U+1F993
Słoń Whatsapp U+1F418 🐘 Słoń
Robisz z komara słonia, zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany lub masz pamięć jak słoń. Najcięższy jeszcze żyjący ssak lądowy oznacza mądrość. Ktoś jedzie na urlop: na safari do Afryki lub Azji. Mniej pochlebnie o osobach z nadwagą.
U+1F418
Hipopotam emotikona U+1F99B 🦛 Hipopotam
Ktoś jedzie na safari do Parku Narodowego Krugera! Hipopotam jest zaraz po słoniu najcięższym ssakiem na lądzie. Ten roślinożerca może być bardzo agresywny w ciągu dnia. Z powodu swojej beczkowatej budowy ciała używany także mniej pochlebnie.
U+1F99B
Żyrafa Emoji U+1F992 🦒 Żyrafa
Zwierzę o najdłuższej szyi zamieszkuje Afrykę. Żyrafy osiągają wysokość do 6 m, wagę 1.600 kg i prędkość do 55 km/h. Symbol dalekowzroczności i łagodności.
U+1F992
Kangur U+1F998 🦘 Kangur
Lecimy na drugi koniec świata! Obok koali, kangur jest najbardziej znanym zwierzęciem występującym w Australii. Największy torbacz na świecie znajduje się nawet w australijskim herbie. Ogon kangura pomaga mu w utrzymaniu równowagi, nie mogą biec do tyłu i nie pocą się.
U+1F998
Pszczoła Whatsapp U+1F41D 🐝 Pszczoła
Być pilnym i pracowitym niczym pszczółka. Pszczoły tworzą porządek społeczny. Każdy ma swoje ściśle określone zadanie i ma swój wkład w sukces społeczeństwa. Uwaga: pszczoła może też denerwować i żądlić!
U+1F41D
Gąsienica emotikona Whatsapp U+1F41B 🐛 Gąsienica
Mała żarłoczna gąsieniczka. Gąsienice wykluwają się z jaja, przegryzają się przez wszystkie produkty spożywcze, przepoczwarzają się i przeobrażają w motyle. Jako larwa najczęściej gruba i owłosiona, dlatego też używana jako wyraz antypatii. To obrzydliwe i pozbawione smaku!
U+1F41B
Motyl emotikona U+1F98B 🦋 Motyl
Symbol pozytywnej przemiany: z niepozornej gąsienicy w pięknego motyla. Ktoś jest zakochany, ma motyle w brzuchu. Już jest lato!
U+1F98B
Ślimak Whatsapp U+1F40C 🐌 Ślimak
Być powolnym niczym ślimak; poruszać się w ślimaczym tempie; wyjść ze swojej skorupki lub zjechać kogoś! Ucieleśnia powolność a z powodu swojej kruchej skorupki także wrażliwość. U wielu osób wywołuje uczucie odrazy.
U+1F40C
Muszla emotikona U+1F41A 🐚 Muszla
Muszle znajduje się w czasie urlopu na plaży. Jeżeli przyłożymy do ucha stożkowatą muszlę, usłyszymy szum morza. Odnosi się do wybrzeża lub oceanu.
U+1F41A
Osioł Whatsapp U+1F402 🐂 Osioł
Patrzeć jak osioł na malowane wrota. Silne, spokojne zwierzę pociągowe. Oznacza przyrodę lub tereny rolnicze. Osioł na rożnie jest symbolem święta piwa Oktoberfest. Idziemy na Oktoberfest!
U+1F402
Świnia emotikona U+1F416 🐖 Świnia
Jeden z dwunastu znaków zodiaku w chińskim horoskopie. W menu oznacza wieprzowinę. Może oznaczać także coś brudnego i odrażającego, kogoś chciwego, wówczas określenie używane pejoratywnie („Ty świnio”).
U+1F416
Lama emotikona U+1F999 🦙 Lama
Jedziemy do Peru! Lamy (angl. Llama) żyją w południowoamerykańskich Andach i należą do rodziny wielbłądów. Miły pyszczek, duże oczy i przyjemne futerko. Ale uwaga: Niebezpieczeństwo, lamy plują w twarz. Jednorożec stał się nowym zwierzęcym trendem: „No Dramas with Llamas“, „No Probllamas“.
U+1F999
Kot buźka Whatsapp U+1F408 🐈 Kot
„Wypuścić kota z worka” lub „Krążyć jak kot koło gorącego mleka”. Symbol dla miłośników kotów lub własne zwierzę domowe. Mówi się, że koty mają siedem żyć.
U+1F408
Indyk emotikona U+1F983 🦃 Indyk
Happy Thanksgiving! Szczęśliwego Święta Dziękczynienia! Indyk żyje w północnej i południowej Ameryce. Jest symbolem bezpieczeństwa i bliskości z ziemią. Tradycyjny posiłek podczas Święta Dziękczynienia i Bożego Narodzenia. Indyk jest bardzo nerwowy, wówczas wydaje z siebie gniewne dźwięki.
U+1F983
Gołąb emotikona U+1F54A 🕊 Gołąb pokoju
Usuńmy z drogi wszelkie kłótnie i konflikty! Biały gołąb z gałązką oliwną w dziobie. Na całym świecie gołąb jest symbolem pokoju.
U+1F54A
Paw U+1F99A 🦚 Paw
Kroczy dumnie niczym paw! Aby przyciągnąć samic paw rozkłada swoje pióra i jest gwiazdą. Symbol piękna, bogactwa i miłości oraz uosobienie próżności.
U+1F99A
Papuga emotikona U+1F99C 🦜 Papuga
„Wygadasz wszystko jak papuga” lub „Jest umalowana jak papuga”. Tropikalny ptak w jasnych, barwnych kolorach jest w stanie powtarzać słowa lub naśladować dzwonek telefonu.
U+1F99C
Łabędź U+1F9A2 🦢 Łabędź
Od brzydkiego kaczątka do pięknego łabędzia. Powabny ptak z długą szyją i ze lśniącym, białym upierzeniem pojawia się w wielu mitach i baśniach. Łabędzie wiążą się ze swoimi partnerami na całe życie. Symbolizuje wierność i czystość.
U+1F9A2
Zając emotikona U+1F407 🐇 Zając
„Wesołego alleluja!” lub „Jesteś słodki/a!” Zajączek jest najczęściej wysyłany z okazji Świąt Wielkanocnych i na wiosnę. Dodatkowo jest czwartym znakiem w chińskim zodiaku i jest używany, aby życzyć szczęśliwego Nowego Roku. Kolejny Rok Zająca przypada na rok 2023.
U+1F407
Szop pracz U+1F99D 🦝 Szop pracz
Mamy szopa w spichlerzu! Zorro na czterech łapach. Ten słodki, zamaskowany, mały niedźwiadek z niezwykłym, biało-czarnym pyszczkiem pochodzi z Ameryki Północnej. Samotnik jest aktywny nocą, jest daltonistą i dobrym wspinaczem.
U+1F99D
Borsuk emotikona U+1F9A1 🦡 Borsuk
Jesteś mądry i zwinny! Charakterystyczne dla borsuków są białe pasy na głowie. Borsuk jest aktywny nocą, większość czasu spędza w podziemnych jamach, które sam wygrzebuje. Borsuki są odważne, żyją w stadach i zapadają w sen zimowy.
U+1F9A1
Biała mysz Whatsapp U+1F401 🐁 Mysz
„Myszka” zalicza się do ulubionych zdrobnień. Może odnosić do kogoś małego, cichego i niepozornego.
U+1F401
Szczur Szara mysz Whatsapp U+1F400 🐀 Szczur
Łatwa do pomylenia z emotikoną myszy. Szczur jest jednym z dwunastu znaków zodiaku w chińskim horoskopie. Może być używany także negatywnie, jako obelga („Ty szczurze!”) w stosunku do zdrajców i osób niegodnych zaufania.
U+1F400
Wiewiórka emotikona Emoji U+1F43F 🐿 Pręgowiec
Alvin i wiewiórki. Te śliczne zwierzątka żyją w Ameryce i w odróżnieniu od wiewiórek mają pasy. W swoich grubych policzkach mogą przechowywać jedzenie, aby w późniejszym czasie skonsumować je w spokoju. Chodźmy na spacer do parku!
U+1F43F
Jeż emotikona U+1F994 🦔 Jeż
Mały, śliczny, ale potrafi się bronić! W przypadku zagrożenia chronią go jego kolce. Ktoś chce się ukryć! Jeż zapada w sen zimowy, jest pobudzony dopiero o zmierzchu. Najbardziej znany (niebieski) jeż z gry wideo Sonic biegnie z prędkością dźwięku i zbiera krążki.
U+1F994
Odcisk łap emotikona U+1F43E 🐾 Odciski łap
„podążaj za tropem” lub „Mam nowe zwierzątko domowe”. Odciski mogą wskazywać także na zwierzę z łapami, jak psy, koty, niedźwiedzie, lwy itd. Emotikona jest najczęściej używana w konwersacjach na temat zwierząt.
U+1F43E
Smok emotikona U+1F409 🐉 Smok
To straszne lub fantastyczne! Smok jako mistrz wszystkich elementów natury jest mityczną postacią pochodzącą z japońskiej i chińskiej tradycji. Często pojawia się także w logo różnych firm.
U+1F409
Choinka Whatsapp U+1F384 🎄 Choinka
Wesołe i nastrojowe święta! Drzewko ozdobione bombkami, lametą i łańcuchami światełek jest tradycyjnym elementem Bożego Narodzenia. Oznacza święta i pojawia się często w życzeniach bożonarodzeniowych.
U+1F384
Drzewo iglaste Emoji U+1F332 🌲 Drzewo iglaste
Drzewa iglaste są zawsze zielone, na zimę nie tracą igieł. W Chinach i Japonii Bonsai jest artystyczną formą architektury krajobrazu. Symbol siły i nieśmiertelności.
U+1F332
Drzewo liściaste Whatsapp U+1F333 🌳 Drzewo liściaste
Ogólnie w kontekście lasu i ogólnie natury. Może być używane jako zaproszenie na spacer. Jesienią, zanim drzewo straci liście, zmieniają one swoją barwę. Symbolicznie jako określenie odrodzenia i zwycięstwa życia nad śmiercią.
U+1F333
Palma emotikona U+1F334 🌴 Palma
Lato, słońce, morze…Symbol urlopu i podróży w tropikalnych i ciepłych regionach. Może oznaczać też coś denerwującego, ktoś wpada w złość.
U+1F334
Sadzonka emotikona Emoji U+1F331 🌱 Sadzonka
Uwielbiam prace w ogrodzie! Większość roślin sadzi się na wiosnę. Delikatnymi roślinkami należy się opiekować i je pielęgnować. Emotikona symbolizuje wzrost i nowy początek.
U+1F331
Gałązka z liśćmi emotikona U+1F33F 🌿 Zioła
Mała gałąź z zielonymi liśćmi. Może oznaczać naturę lub gotowanie przy użyciu naturalnych składników i aromatów. Zioła występują również w lekarstwach.
U+1F33F
Koniczyna emotikona U+2618 ☘ Koniczyna
Zielona roślina z trzema listkami w kształcie serca symbolizuje Irlandię i Dzień św. Patryka. Symbol krzyża jak i Trójcy Świętej, natury i Irlandii. Angielskie określenie „Shamrock“ pochodzi od irlandzkiego słowa (seamróg).
U+2618
Czterolistna koniczyna emotikona U+1F340 🍀 Czterolistna koniczyna
Życzę szczęścia! Ewa zabrała czterolistną koniczynę jako pamiątkę z raju. Ktoś trzyma kciuki.
U+1F340
Dekoracja z pinii emotikona U+1F38D 🎍 Dekoracja z pinii
W Japonii z okazji Shogatsu (Nowego Roku) dekoracja z drzewa pinii jest ustawiana na wejściu do domu. Oznacza także podziękowanie w kierunku bogów za ich opiekę.
U+1F38D
Tanabata Drzewo U+1F38B 🎋 Tanabata Drzewo
Na tradycyjnym japońskim drzewie Tanabata wiesza się wypisane życzenia. W dzień święta na niebie spotykają się dwie gwiazdy: według chińskich przekazów to para zakochanych, która przez pozostałą część roku jest rozdzielona przez Drogę Mleczną.
U+1F38B
Liść fruwający na wietrze U+1F343 🍃 Liść fruwający na wietrze
„Przyszła jesień” lub „Jest wietrznie!” Zimą łopoczące liście mogą oznaczać znak ostrzegawczy ale także rozczarowania. Może wskazywać na stratę lub osobiste niepowodzenie.
U+1F343
Liść klonu Whatsapp U+1F341 🍁 Liść klonu
Liść klonu jest symbolem Kanady. Jesienne kolory liści mogą oznaczać także porę roku lub naturę.
U+1F341
Pędy ryżu U+1F33E 🌾 Pędy ryżu
Emotikona przedstawia pędy ryżu. Oznacza więź i przywiązanie do ludzi. Poza tym symbolizuje bogactwo, szczęście i dobrobyt.
U+1F33E
Bukiet kwiatów emotikona U+1F490 💐 Bukiet kwiatów
„Dziękuję” lub „Wszystkiego dobrego!” Piękny, barwny bukiet kwiatów jest najczęściej wręczany z okazji Dnia Matki i Walentynek, ale także przy okazji wesel i innych uroczystości. Ma on wyrażać życzenia i podziękowanie. Używany także jako symbol natury.
U+1F490
Tulipan emotikona U+1F337 🌷 Tulipan
Tulipan jest zwiastunem wiosny, często jest wysyłany także uprzejmy gest. Na całym świecie organizowane są wspaniałe festiwale tulipanów. Może być także rozumiany jako przebudzenie się natury.
U+1F337
Róża emotikona U+1F339 🌹 Róża
Skradłeś/aś moje serce! Czerwona róża jest symbolem miłości, piękna i romantyzmu. Najczęściej wysyłana jest z okazji Walentynek lub Dnia Matki. Uwaga: Każda róża ma kolce.
U+1F339
Zwiędły kwiat Whatsapp U+1F940 🥀 Zwiędły kwiat
Kwiat jest zwiędnięty z powodu braku wody lub słońca. Oznacza smutek, pozbawienie iluzji i brak nadziei. Symbolizuje koniec miłości, wyblakłe uczucia lub chwilami depresyjny stan umysłu.
U+1F940
Hibiskus emotikona U+1F33A 🌺 Hibiskus
Delikatna, krucha piękność. Hibiskus jest bardzo barwny i przyciągający dla pszczół i motyli. Symbolizuje kraje azjatyckie, bogactwo i władzę.
U+1F33A
Kwiat wiśni emotikona U+1F338 🌸 Kwiat wiśni
Jasnoróżowy kwiat wiśnie jest bardzo głęboko zakorzeniony w japońskiej tradycji (hanami). Oznacza piękno i przemijalność.
U+1F338
Biały kwiat emotikona U+1F33C 🌼 Kwiat
„Być w pełnym rozkwicie” lub „On jest kwiatem mojego życia”. Kwitnący kwiat nie przedstawia żadnego specyficznego gatunku, lecz oznacza kwiaty ogólnie, wiosnę i budzenie się natury.
U+1F33C
Słonecznik emotikona U+1F33B 🌻 Słonecznik
Dzięki Tobie wschodzi słońce! „Kwiat dobrego nastroju” wyczaruje uśmiech na każdej twarzy. Oznacza radość życia, wesołość i ciepło. Słoneczniki są symbolem lata.
U+1F33B
Rozeta emotikona U+1F3F5 🏵 Rozeta
Genialnie! Kwiatowa dekoracja w formie kwiatu. Należy do kultury zdobniczej w europejskiej i indyjskiej sztuce. Również dziś otrzymuje się rozetę jako militarne odznaczenie za szczególne osiągnięcia.
U+1F3F5
Globus Azja Australia U+1F30F 🌏 Glosbus z Azją i Australią
Widok z kosmosu, kiedy astronauci patrzą na kontynenty Azji i Australii. Ktoś otrzymał urlop, jedzie do Down Under do kangurów.
U+1F30F
Czarny księżyc U+1F311 🌑 Księżyc w nowiu
W czasie nowiu księżyc znajduje się pomiędzy słońcem i ziemią. Jest to pierwsza z czterech faz w cyklu księżyca. Oznacza nowy początek. Zgodnie z kalendarzem księżycowym jest to dobry czas na sadzenie roślin, spełnić marzenie o dziecku lub rozpocząć nowy projekt.
U+1F311
Pełnia Whatsapp U+1F315 🌕 Księżyc w pełni
Powodzenia! Księżyc w pełni obiecuje szczęście na wszystkich płaszczyznach życia. Dotrzesz do celu, bądź jednak skromny/a.
U+1F315
Księżyc z twarzą U+1F31D 🌝 Księżyc w pełni z buzią
Śmiejąca się buzia księżyca w pełni. Symbol całości i sił magicznych. Cieszy się twoim szczęściem i życzy powodzenia.
U+1F31D
Ostatnia kwadra księżyca U+1F317 🌗 Ostatnia kwadra księżyca
Pod koniec cyklu księżycowego (łącznie: 29,53 dni) lewa półkula księżyca jest jaśniejsza. Księżyc w ostatniej kwadrze nadaje się, aby coś rozpocząć lub zakończyć. Może oznaczać także równowagę, kontrast i dwoistość.
U+1F317
Pierwsza kwadra księżyca emotikona U+1F313 🌓 Pierwsza kwadra księżyca
W pierwszej kwadrze księżyca jego prawa strona jest rozjaśniona. Faza ta oznacza aktywność i wyzwania, które musimy sobie stawiać. Jest to czas robienia.
U+1F313
Czarny księżyc z twarzą U+1F31A 🌚 Księżyc w nowiu z buzią
Księżyc w nowiu z buzią. Najczęściej postrzegany jako straszny i budzący grozę. Może również symbolizować człowieka na księżycu.
U+1F31A
Półksiężyc U+1F319 🌙 Półksiężyc
Życzę dobrej nocy! Księżyc w kształcie sierpa ukazujący się na nocnym niebie. Może wskazywać także na początek lub koniec podróży.
U+1F319
Słońce z twarzą U+1F31E 🌞 Słońce z buzią
Słońce dziś tak pięknie świeci! Świeci jasno z wesołym uśmiechem na buzi. Wyraża radość z powodu świetnej pogody, oznacza lato lub słoneczne usposobienie jakiejś osoby.
U+1F31E
Gwiazda emotikona U+2B50 ⭐ (Biała) gwiazda średniej wielkości
Gwiazdy są źródłem światła lub jasności i oznaczają ochronę jak i towarzystwo. Symbolizują sławę i bogactwo, wybitny talent lub osiągnięcia. Chcieć gwiazdki z nieba.
U+2B50
Migocząca gwiazda Whatsapp U+1F31F 🌟 Migocząca gwiazda
Trzy dekoracyjnie migoczące gwiazdy. Lśni lub błyszczy, może np. oznaczać: Wysprzątałem/am auto lub mieszkanie na wysoki połysk. Coś jest przepiękne lub magiczne.
U+1F31F
Gwiazda z kołem emotikona U+1F4AB 💫 Symbol odurzenia
Wszystko się kręci! Kołysząca się gwiazda. Oznacza, jestem totalnie oszołomiony/a (pijany/a) i widzę tylko gwiazdki.
U+1F4AB
Trzy gwiazdy emotikona U+2728 ✨ Migotanie
Trzy dekoracyjnie migoczące gwiazdki. Mogą oznaczać np.: Wysprzątałem/am auto lub mieszkanie na wysoki połysk.
U+2728
Wysokie napięcie błyskawica U+26A1 ⚡ Wysokie napięcie
Symbol jako ostrzeżenie przed wysokim napięciem. Błyskawica jest chętnie używana jako symbol burzliwej pogody lub aby wyrazić, że coś jest ekstremalnie niebezpieczne, ekscytujące lub poza kontrolą.
U+26A1
Ogień płomień emotikona U+1F525 🔥 Ogień
Jesteś gorąca jak wulkan! Emotikona ognia często używana jako komplement, również w połączeniu z „byciem rozświetlonym” lub z ostrym jedzeniem.
U+1F525
Kometa Whatsapp U+2604 ☄ Kometa
Kometa oznacza wyjątkowe zdarzenia jak sukces. Wiązana ze szczęściem lub nieszczęściem. Wskazuje na zmiany w życiu.
U+2604
Słońce emotikona U+2600 ☀ (Czarne) słońce z promieniami
Słońce z promieniami. Symbolizuje energię życiową na ziemi jak i ciepłe i słoneczne dni.
U+2600
Tęcza emotikona U+1F308 🌈 Tęcza
Po każdym dołku przychodzi górka! Tęcza oznacza symbolicznie pokój i pojednanie. Poza tym jest znakiem szczęścia i nadziei.
U+1F308
Chmura emotikona U+2601 ☁ Chmura
Nadciągają ciemne chmury ktoś spada z obłoków. Raczej w negatywnym w kontekście. Oznacza złą pogodę, zły humor lub zagrażające nieszczęście.
U+2601
Bałwan płatek śniegu emotikona U+2603 ☃ Bałwan w śniegu
Jest zima, na zewnątrz spadł śnieg. Bałwan oznacza zimną porę roku. Sezon rozpoczyna się, kiedy tylko spadną pierwsze płatki śniegu.
U+2603
Bałwan Symbol U+26C4 ⛄ Bałwan bez śniegu
Ulepmy bałwana! Bałwan ma typowe oczy ze żwirków, nos z marchewki i nosi kapelusz. Jest symbolem zimy, śniegu i Bożego Narodzenia.
U+26C4
Płatek śniegu Whatsapp U+2744 ❄ Płatek śniegu
Symbol mrozu. Sygnalizuje zimę: jest zimno lub pada śnieg. Oznacza też wyjątkowość, ponieważ żaden płatek śniegu nie jest dokładnie taki sam, jak inne. Dzięki filmowi Disneya „Frozen”, emotikona bez wątpienia zyskała na popularności.
U+2744
Eksplozja emotikona U+1F4A5 💥 Symbol kolizji
Wow! Coś jest zaskakującego (pozytywnie lub negatywnie), wspaniałe lub właśnie eksplodowało. Ten koncert to bomba, nowy projekt przebija sufit lub ktoś miał stłuczkę.
U+1F4A5
Dmuchająca twarz U+1F32C 🌬 Dmuchająca twarz
Symbol matki natury, znak wszystkiego co urodzajne i twórcze. Wiatr powstanie poprzez wydmuchiwanie powietrza z buzi. W związku z pogodą (na zewnątrz jest wietrznie) lub w przenośni (zdmuchnąć problemy lub wspomnienia).
U+1F32C
Podmuch wiatru symbol U+1F4A8 💨 Symbol podmuchu wiatru
Jestem już w drodze! Emotikona pokazuje, że ktoś musi się pospieszyć i szybko poruszać. Ktoś rusza w drogę.
U+1F4A8
Tornado emotikona U+1F32A 🌪 Chmura z tornado
Tornado jest potężnym fenomenem natury i pozostawia po sobie ślad spustoszenia. Symbolizuje niebezpieczeństwo. W przenośnym znaczeniu używany w kontekście niepokoju lub niestabilnych sytuacji: możliwe niepowodzenia i rozczarowania.
U+1F32A
Fala emotikona U+1F30A 🌊 Fala
Emotikona fali może być interpretowana jako siła życia. Dodatkowo ma dalsze znaczenia, jak surfowanie i pływanie w morzu lub „Coś się do ciebie zbliża”.
U+1F30A
Kropla emotikona Whatsapp U+1F4A7 💧 Kropla
Pojedyncza kropla może oznaczać deszcz, łzę lub pot. Może być używana w kontekście nieprzyjemności lub dyskomfortu, używana jednak także jako symbol kapania i deszczu.
U+1F4A7
Trzy krople wody U+1F4A6 💦 Symbol rozpryskującego potu
Krople przedstawiają tryskający pot. Ktoś jest zestresowany, wykonuje wysiłek fizyczny lub umysłowy. W seksualnym kontekście oznacza kontakt z płynami ustrojowymi i pobudzenie.
U+1F4A6