Zwięrzęta i Natura: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz listę emotikon Zwierzęta i Natura na Facebooku i WhatsApp, ich znaczenie oraz kody. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Zwierzęta i natura

Emotikony Życie Znaczenie Kod
Pies emotikona - U+1F436 🐶 Psi pyszczek
Słodki psi pyszczek z wyciągniętym językiem i oklapniętymi uszami. Oznacza bezwarunkową wierność i grzeczność. Może odnosić się do własnego zwierzęcia („Kocham mojego psa.”) lub do ludzi („Ty przebiegły psie!”).
U+1F436
Chomik emotikona - U+1F439 🐹 Pyszczek chomika
Lubię cię! Ten aktywny w nocy gryzoń jest ulubionym zwierzęciem domowym dzieci. Gromadzi zapasy i kręci rundy na swoim kole. Symbolizuje spokój wewnętrzny i zadowolenie.
U+1F439
Zając emotikon Whatsapp - U+1F430 🐰 Pyszczek zająca
Śliczny pyszczek zajączka w kreskówkowym stylu z dwoma ługimi uszami. Może być używany w odniesieniu do Wielkanocy lub ogólnie do wiosny. Wiele osób łączy go z przyjemną w dotyku skórką, szczęściem rodzinnym i aktywnym zżyciem seksualnym.
U+1F430
Lis emotikona Facebook - U+1F98A 🦊 Pyszczek lisa
Ty stary lisie! Czerwony lis z włochatym ogonem jest zwierzęciem rodzinnym. Uważany jest za szczególnie przebiegłego i chytrego. W bajkach wykorzystuje innych, wprowadza w błąd i jest podstępny.
U+1F98A
Niedźwiedź buzia emotikona - U+1F43B 🐻 Niedźwiedź
Śliczny pluszowy miś. Uważany za milusińskiego. Niedźwiedź może stać na dwóch nogach tak jak człowiek. Jest podziwiany za swoją moc i siłę ale sieje także postrach.
U+1F43B
Panda emotikona - U+1F43C 🐼 Panda
Idę na koncert Cro! Pandy pochodzą z Chin, żywią się bambusem i są zagrożone wyginięciem. Uważa się je za totalnie śliczne lub są wyrazem przywiązania w przyjaźni.
U+1F43C
Koala buźka - U+1F428 🐨 Koala
Kola oznacza coś ślicznego lub życzliwość i wzbudza instynkty opiekuńcze. To drugie najbardziej popularne zwierzę Australii żywi się eukaliptusem i śpi 20 godzin dziennie.
U+1F428
Tygrys emotikona - U+1F42F 🐯 Pysk tygrysa
To okazałe zwierzę oznacza siłę, popędy i jest uosobieniem kota. Kluczową rolę odgrywa w Azji. Tam uważany jest za mądrego przywódcę (buddyzm) i zwierzę narodowe (Indie), jest symbolem odwagi i siły (Chiny) oraz chińskim znakiem zodiaku.
U+1F42F
Lew emotikony - U+1F981 🦁 Lew
Śliczna lwia głowa. Król zwierząt i dżungli. Silny, niebezpieczny myśliwy, wyniosły władca swojego stada i symbol włądzy.
U+1F981
Głowa świni pysk świni - U+1F437 🐷 Głowa świni
„Na szczęście“. Obok kominiarza ulubiony sylwestrowy talizman. Oznacza dobrobyt i bogactwo.
U+1F437
Żaba emotikony - U+1F438 🐸 Głowa żaby
Nie bądź taki! W mitologii oznacza płodność, śmierć i odrodzenie. Może być także postrzegany w kontekście wymarzonego księcia (całować żabę). Znany także jako Kermit Żaba (Muppet Show).
U+1F438
Psyk małpy Facebook - U+1F435 🐵 Pysk małpy
Sprawa jest zamknięta. „Mieć bzika na czyimś punkcie” lub „On robi z siebie pośmiewisko”. Może być również używany także w figlarny sposób, przy wygłupach lub porównując się samemu do zwierzęcia.
U+1F435
Małpa zakrywa oczy - U+1F648 🙈 Małpa-Nie-Widzę-Nic-Złego
Małpa zakrywa oczy. Zasłania oczy przed czymś/ przed prawdą lub wstydzi się (również wstyd za kogoś). Mizaru jest jedną z trzech mądrych małp. Oddaje sens przymykania oczu na coś złego.
U+1F648
Małpa zakrywa pysk - U+1F64A 🙊 Małpa-Nie-Mówię-Nic-Złego
Małpa zakrywa sobie usta obydwoma łapami. Tajemnica jest strzeżona, nie mówi się o czymś, nie chce się powiedzieć czegoś złego lub coś się wymsknęło. Iwazaru jest jedną z trzech mądrych małp.
U+1F64A
Małpa zakrywa uszy - U+1F649 🙉 Małpa-Nie-Słyszę-Nic-Złego
Małpa zakrywa sobie uszy. Nie chce usłyszeć niczego niemiłego lub negatywnego. Unika prawdy i nie chce przysłuchiwać się innym. Kikazaru jest jedną z trzech mądrych małp.
U+1F649
Małpa emotikona - U+1F412 🐒 Małpa
Jestem w szoku! Bezczelna małpa oznacza aktywność, przyjaźń, figlarność. Pieszczotliwe określenie dziecinnych osób i dzieci, które dużo się wspinają. Może oznaczać także „Ty głupia małpo' lub „ Odpoczywam w domu”. Często używana jest w kontekście zwierząt, zoo lub lasów.
U+1F412
Głowa kury emoji - U+1F414 🐔 Kura
Ogólnie oznacza strach i tchórzostwo. Występuje w wielu frazach: „Trafiło się jak ślepej kurze ziarno”, „Jajko mądzrejsze od kury”, „pisać jak kura pazurem” lub “wstawać razem z kurami”. Znak zodiaku w chińskim horoskopie.
U+1F414
Pingwin Whatsapp - U+1F427 🐧 Pingwin
Pingwin jest symbolem zimna. Wskazanie na osobę, która wydaje się być wyjątkowo niezręczną, niezgrabną lub niezdarną. Symbolizuje poza tym stateczność i rozsądek. Może również zapowiadać powiększenie się rodziny.
U+1F427
Ptak emotikona - U+1F426 🐦 Ptak
Z lotu ptaka, niebieski ptak lub ranny ptaszek. Być wolnym jak ptak. Oznacza wolność, beztroskę i fantazję. Symbolizuje duszę na duchowej płaszczyźnie.
U+1F426
Pisklę w skorupce jaja - U+1F423 🐣 Pisklę w skorupce jajka
Słodkie pisklę wykluwa się z jaja i po raz pierwszy widzi świat. Najpopularniejszy symbol Wielkanocy. Oznacza nowy początek, bycie milusińskim lub też narodziny dziecka.
U+1F423
Pisklę emotikony - U+1F425 🐥 Pisklę z przodu
Przesadnie duża głowa, żółte pióra, dziób i duże oczy. Śliczne, świeżo wyklute pisklę wyraża niewinność i niewiedzę. „Nie mam pojęcia” lub „Nic na to nie poradzę”.
U+1F425
Sowa emotikona Facebook - U+1F989 🦉 Sowa
Symbol mądrości. Aktywna nocą sowa wiąże się z negatywnymi przesądami. W złowrogich scenach filmowych można często usłyszeć charakterystyczne pohukiwanie sowy.
U+1F989
Nietoperz emotikony - U+1F987 🦇 Nietoperz
Emotikona dla Barmana. Aktywny nocą nietoperz jest wzorem Drakuli Brama Stoker'a. Jedyny ssak, który może latać. Oznacza nieśmiertelność i reinkarnację.
U+1F987
Wilk emotikona - U+1F43A 🐺 Pysk wilka
Samotny wilk, który wyje do księżyca. W bajkach jak „Czerwony kapturek” lub „Wilk i siedem koźlątek” jest często złym charakterem, jako wilk w owczej skórze. Symbol niezależności, ale także silnych uczuć rodzinnych.
U+1F43A
Koń emoji - U+1F434 🐴 Łeb konia
Konie są uważane za wierne i mądre. Popularne, jako zwierzęta użytkowe i środki lokomocji. Inspirujące i silne. Zniewaga w stosunku do osób, których twarz ma mniej atrakcyjny wygląd i wydatną szczękę oraz tych, które głośno się śmieją.
U+1F434
Jednorożec emotikona - U+1F984 🦄 Jednorożec
Jednorożec: biały koń, który posiada magiczną siłę i róg na czole. Bajkowa postać oznacza wyjątkowość, czystość, niewinność i dziecinną naiwność. Symbol dobra.
U+1F984
Biedronka emotikony - U+1F41E 🐞 Biedronka
Życzę dużo szczęścia! Czerwona biedronka z czarnymi punktami uważana jest za symbol szczęścia i często znajduje się na kartkach urodzinowych.
U+1F41E
Pająk emoji - U+1F577 🕷 Pająk
Widok pająka na całym świecie wiązany jest ze strachem i obrzydzeniem. Partner rozmowy chce cię zaszokować lub rozzłościć. Symbol Halloween lub Spiderman'a.
U+1F577