Symbole: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Symbole i Znaki na Facebook i Whatsapp, ich znaczenie oraz kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Symbole i znaki

Emotikony Życie Znaczenie Kod
Czerwone serce Whatsapp - U+2764 Czerwone serce
Czerwone serce jest klasycznym symbolem miłości. Wyraz namiętności i romantyczności. Używane również w odniesieniu do nie-romantycznej przyjaźni i głębokiej więzi.
U+2764
Pomarańczowe serce - U+1F9E1 🧡 Pomarańczowe serce
Kształt serca jest symbolem miłości. Pomarańczowe serce może oznaczać połowiczną miłość lub też nie chcesz związku i chcesz pozostać w przyjaźni.
U+1F9E1
Żółte serce emotikona - U+1F49B 💛 Żółte serce
Serce ze złota. Oznacza szczerą miłość i czystość serca. Mniej w romantycznym kontekście, bardziej w odniesieniu do szczęścia, przyjaźni i radości z życia.
U+1F49B
Zielone serce Facebook - U+1F49A 💚 Zielone serce
Jako wyraz życia lub stylu życia (np. zdrowe odżywianie) jak i więź z naturą. Znane również jako zazdrosne serce, może wskazywać na problemy w związku lub nadzieję na pojednanie. Często używane podczas irlandzkiego Dnia św. Patryka.
U+1F49A
Niebieskie serce emotikona - U+1F499 💙 Niebieskie serce
Mam do ciebie pełne zaufanie! Oznacza platoniczną miłość, wierność, lojalność i przyjaźń, ale również: wspieranie świadomości autyzmu, miłość do sportów wodnych lub wyraz fetyszu.
U+1F499
Liliowe serce - U+1F49C 💜 Purpurowe serce
Wyraz miłości, pełnej wyrozumiałości i współczucia. Oznacza przychylność i opiekę. Na dzień matki lub w wiadomościach pomiędzy rodzicami i dziećmi. Używane przez ludzi świadomych trendów w modzie lub prominentów, jako wyraz blasku i bogactwa. W USA wojskowy order dla zasłużonych żołnierzy.
U+1F49C
Czarne serce - U+1F5A4 🖤 Czarne serce
Czarne serce pokazuje czarne i przekręcone poczucie humoru. Może odzwierciedlać ciemną stronę duszy. Jest używane także, aby wyrazić smutek i zmartwienie.
U+1F5A4
Złamane serce emotikona - U+1F494 💔 Złamane serce
Jestem strasznie szczęśliwy! Złamane czerwone serce wyraża smutek i cierpienie. Komuś właśnie złamano serce.
U+1F494
Serce wykrzyknik emotikony - U+2763 Serce wykrzyknik
Bardzo się z ty zgadzam! Serce z kropką poniżej tworzy dekoracyjny wykrzyknik. Ten gest pochodzi z serca i podkreśla, że ktoś szczególnie lubi coś lub kogoś.
U+2763
Dwa serca emotikona - U+1F495 💕 Dwa serca
Miłość wisi w powietrzu! Mniej w namiętnym kontekście, bardziej, jako ozdoba. W romantycznych tekstach jako wyraz sympatii do kogoś lub w przyjaźni pomiędzy dziewczynami.
U+1F495
Obracające się serca - U+1F49E 💞 Serca obaracające się wokół siebie
Dwa krążące wokół siebie serca przedstawiają miłość pomiędzy dwoma osobami. Ktoś chce zdobyć twoje serce.
U+1F49E
Bijące serce emotikona - U+1F493 💓 Bijące serce
Tak bardzo cię kocham! Bijące serce symbolizuje silną więź i podkreśla silne uczucia do kogoś lub czegoś. Jest także symbolem życia: Dziecko jest w drodze.
U+1F493
Trzy serca jedno w drugim - U+1F497 💗 Rosnące serce
Trzy serca jedno w drugim powinny zawsze oznaczać rosnące serce. Uczucia są coraz głębsze i głębsze, miłość kwitnie. Serce bije coraz szybciej i otwiera się po emocjonalnej rozmowie lub wspaniałym przeżyciu.
U+1F497
Lśniące serce - U+1F496 💖 Lśniące serca
Jesteś wspaniały Błyszczące serce oznacza, że ktoś ciebie ubóstwia. Teraz opłaca się wstrzymywanie!
U+1F496
Serce ze strzałą whatsapp - U+1F498 💘 Serce przebite strzałą
Trafiła cię strzała amora – jesteś beznadziejne zakochany! Wyraża romantyczne uczucia w wiadomościach. Chętne używane w okolicy dnia walentynek.
U+1F498
Serce z kokardą - U+1F49D 💝 Serce z kokardą
Masz moją miłość. W pudełku w kształcie serca z taśmą do przewiązywania prezentów mogą znajdować się praliny lub biżuteria. Popularna w dniu walentynek lub urodzin. Lub ktoś chce podarować ci swoje serce.
U+1F49D
Serce w ramie - U+1F49F 💟 Dekoracja w kształcie serca
Dekoracyjny wariant symbolu serca. Oznacza miłość, uwagę i przychylność twojego rozmówcy.
U+1F49F
Om emoji - U+1F549 🕉 Symbol Om
„Om“ (sanskryt). Mantra uważana jest za świętość w religiach takich jak buddyzm i hinduizm. Pierwotny dźwięk powstania świata. Znany także jako symbol Namaste, emotikona oznacza rozwój duchowy, medytacje i yogę.
U+1F549
Koło Dharmy emotikona - U+2638 Koło Dharmy
Koło nauczania. Istotny znak w hinduizmie i buddyzmie. Przypomina o ośmiu drogach poznania i o tym, że ciało umiera, ale duch żyje nadal pod innymi postaciami.
U+2638
Gwiazda Dawida - U+2721 Gwiazda Dawida
Gwiazda Dawida jest ważnym symbolem ludu Izraela i żydowskiej religii. Dlatego też widnieje na fladze narodowej. Najczęściej jest wysyłana z okazji święta światła Chanukka.
U+2721
Sześcioramienna gwiazda symbol - U+1F52F 🔯 Heksagram z kropką
Sześcioramienna gwiazda z punktem po środku łączy dwa trójkąty; połączenie przeciwieństw. Różnorodna symbolika: wolnomularze, zjednoczenie ducha i materii, przepędzenie złych duchów lub demonów.
U+1F52F
Menora emotikona - U+1F54E 🕎 Menora
Chanukija jest dziewięcioramiennym świecznikiem i jest zapalany z okazji żydowskiego święta Chanuka. Każda świeca oznacza jeden dzień z trwającego osiem dni święta. Przy użyciu dziewiątej świecy zapala się pozostałe.
U+1F54E
Yin Yang facebook - U+262F Yin Yang
Emotikona yin i yang wyraża przynależność właściwie przeciwstawnych rzeczy, jak ciało i duch. Oznacza równowagę i stateczność.
U+262F
Krzyż prawosławny emotikona - U+2626 Krzyż prawosławny
Rosyjsko-prawosławny symbol jest poprzez dodatkowe poprzeczki rozszerzeniem krzyża znanego w chrześcijaństwie. „Poprzeczki na nogi” mają przypominać ukrzyżowanie Jezusa.
U+2626
Klęcząca osoba emoji - U+1F6D0 🛐 Miejsce modlitwy
Osoba klęcząca pod dachem ma symbolizować miejsce modlitwy. Może chodzić o kościół lub meczet. Ten znak znajduje się przykładowo na lotniskach.
U+1F6D0
U falująca linia - U+26CE Wężownik
Astronomiczny symbol oznacza znak zodiaku wężownika (łac. Ophiuchus) Jeden z 48 znaków zodiaku greckiego antyku i przedmiot greckich mitów. W niektórych kręgach uważany za 1 znak zodiaku.
U+26CE
Baran znak zodiaku - U+2648 Baran
Astrologiczny symbol przedstawia barana. Ten znak zodiaku określany jest jako wojowniczy, dynamiczny i spontaniczny a w miłości często jest dominującym partnerem
U+2648
Byk znak zodiaku - U+2649 Byk
Byk (21 kwietnia do 20 maja) jest wytrwały i ma gust do pięknych rzeczy. Byka nigdy nie należy przerywać. Chętnie robi rzeczy we własnym rytmie.
U+2649
Bliźnięta emotikona - U+264A Bliźnięta
Znak zodiaku bliźnięta przypada na okres 21 maja i 21 czerwca. Dla bliźniąt typowa jest potrzeba zmian i ruchu. Są napędzane niesamowitą ciekawością.
U+264A
Rak znak zodiaku emotikona - U+264B Rak
Zodiakalny znak raka z kalendarzowego kręgu zwierząt. Raki są opisywane jako łagodne, uczynne i skromne.
U+264B
Lew znak zodiaku - U+264C Lew
Jestem lwem! Znak zodiaku lew przypada na okres pomiędzy 23 lipca i 23 sierpnia. Lwy są pewne siebie, serdeczne i hojne.
U+264C
Panna emotikona - U+264D Panna
Symbol panny jako astrologiczny znak zodiaku. Panna wie, czego chce i jak to osiągnąć.
U+264D
Waga znak zodiaku emotikony - U+264E Waga
Znak zodiaku waga. Wagi są uważane są za potrzebujące harmonii, zrównoważone i dyplomatyczne. Zapunktujesz u nich uprzejmymi manierami i etykietą
U+264E
Skorpion znak zodiaku symbol - U+264F Skorpion
Skorpion jest ósmym znakiem z kręgu zwierząt i przypada na okres pomiędzy 24 października i 22 listopada. Skorpiony pragną wszystko badać i eksplorować. Są wybredne i wolą szczerość.
U+264F
Strzelec emotikona - U+2650 Strzelec
Symbol strzały z poprzeczną kreską oznacza w astreologii zodiakalnego strzelca. Ludzie spod tego znaku są niezależni, wspaniałomyślni i optymistyczni.
U+2650
Koziorożec emoji - U+2651 Koziorożec
Jako dziesiąty znak z kręgu zwierząt koziorożec przypada na okres pomiędzy 22 grudnia i 20 stycznia. Koziorożec wierzy jedynie w to, co sam widzi, dlatego należy być wobec niego szczerym.
U+2651
Wodnik znak zodiaku - U+2652 Wodnik
Symbol zodiakalnego wodnika. Urodzeni pomiędzy 21 stycznia i 19 lutego wodnicy są oryginalnymi współczesnymi osobami, otwarci na nowe rzeczy i kochają urozmaicenia.
U+2652
Ryby znak zodiaku - U+2653 Ryby
Osoby spod znaku ryby (20 lutego do 20 marca) odznaczają się dużą wrażliwością. Są dobrymi słuchaczami i stoją wiernie po twojej stronie.
U+2653