Symbole: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Symbole i Znaki na Facebook i Whatsapp, ich znaczenie oraz kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Symbole i znaki

Emotikony Znaczenie Kod
Czerwone serce Whatsapp U+2764 ❤ Czerwone serce
Czerwone serce jest klasycznym symbolem miłości. Wyraz namiętności i romantyczności. Używane również w odniesieniu do nie-romantycznej przyjaźni i głębokiej więzi.
U+2764
Pomarańczowe serce U+1F9E1 🧡 Pomarańczowe serce
Kształt serca jest symbolem miłości. Pomarańczowe serce może oznaczać połowiczną miłość lub też nie chcesz związku i chcesz pozostać w przyjaźni.
U+1F9E1
Żółte serce emotikona U+1F49B 💛 Żółte serce
Serce ze złota. Oznacza szczerą miłość i czystość serca. Mniej w romantycznym kontekście, bardziej w odniesieniu do szczęścia, przyjaźni i radości z życia.
U+1F49B
Zielone serce Facebook U+1F49A 💚 Zielone serce
Jako wyraz życia lub stylu życia (np. zdrowe odżywianie) jak i więź z naturą. Znane również jako zazdrosne serce, może wskazywać na problemy w związku lub nadzieję na pojednanie. Często używane podczas irlandzkiego Dnia św. Patryka.
U+1F49A
Niebieskie serce emotikona U+1F499 💙 Niebieskie serce
Mam do ciebie pełne zaufanie! Oznacza platoniczną miłość, wierność, lojalność i przyjaźń, ale również: wspieranie świadomości autyzmu, miłość do sportów wodnych lub wyraz fetyszu.
U+1F499
Liliowe serce U+1F49C 💜 Purpurowe serce
Wyraz miłości, pełnej wyrozumiałości i współczucia. Oznacza przychylność i opiekę. Na dzień matki lub w wiadomościach pomiędzy rodzicami i dziećmi. Używane przez ludzi świadomych trendów w modzie lub prominentów, jako wyraz blasku i bogactwa. W USA wojskowy order dla zasłużonych żołnierzy.
U+1F49C
Czarne serce U+1F5A4 🖤 Czarne serce
Czarne serce pokazuje czarne i przekręcone poczucie humoru. Może odzwierciedlać ciemną stronę duszy. Jest używane także, aby wyrazić smutek i zmartwienie.
U+1F5A4
Złamane serce emotikona U+1F494 💔 Złamane serce
Jestem strasznie szczęśliwy! Złamane czerwone serce wyraża smutek i cierpienie. Komuś właśnie złamano serce.
U+1F494
Serce wykrzyknik emotikony U+2763 ❣ Serce wykrzyknik
Bardzo się z ty zgadzam! Serce z kropką poniżej tworzy dekoracyjny wykrzyknik. Ten gest pochodzi z serca i podkreśla, że ktoś szczególnie lubi coś lub kogoś.
U+2763
Dwa serca emotikona U+1F495 💕 Dwa serca
Miłość wisi w powietrzu! Mniej w namiętnym kontekście, bardziej, jako ozdoba. W romantycznych tekstach jako wyraz sympatii do kogoś lub w przyjaźni pomiędzy dziewczynami.
U+1F495
Obracające się serca U+1F49E 💞 Serca obaracające się wokół siebie
Dwa krążące wokół siebie serca przedstawiają miłość pomiędzy dwoma osobami. Ktoś chce zdobyć twoje serce.
U+1F49E
Bijące serce emotikona U+1F493 💓 Bijące serce
Tak bardzo cię kocham! Bijące serce symbolizuje silną więź i podkreśla silne uczucia do kogoś lub czegoś. Jest także symbolem życia: Dziecko jest w drodze.
U+1F493
Trzy serca jedno w drugim U+1F497 💗 Rosnące serce
Trzy serca jedno w drugim powinny zawsze oznaczać rosnące serce. Uczucia są coraz głębsze i głębsze, miłość kwitnie. Serce bije coraz szybciej i otwiera się po emocjonalnej rozmowie lub wspaniałym przeżyciu.
U+1F497
Lśniące serce U+1F496 💖 Lśniące serca
Jesteś wspaniały Błyszczące serce oznacza, że ktoś ciebie ubóstwia. Teraz opłaca się wstrzymywanie!
U+1F496
Serce ze strzałą whatsapp U+1F498 💘 Serce przebite strzałą
Trafiła cię strzała amora – jesteś beznadziejne zakochany! Wyraża romantyczne uczucia w wiadomościach. Chętne używane w okolicy dnia walentynek.
U+1F498
Serce z kokardą U+1F49D 💝 Serce z kokardą
Masz moją miłość. W pudełku w kształcie serca z taśmą do przewiązywania prezentów mogą znajdować się praliny lub biżuteria. Popularna w dniu walentynek lub urodzin. Lub ktoś chce podarować ci swoje serce.
U+1F49D
Serce w ramie U+1F49F 💟 Dekoracja w kształcie serca
Dekoracyjny wariant symbolu serca. Oznacza miłość, uwagę i przychylność twojego rozmówcy.
U+1F49F
Znak pokoju U+262E ☮ Symbol pokoju
Love, Peace and Harmony. W latach 60-tych symbol protestu przeciwko energii atomowej, dziś znany na całym świecie znak pokoju. Może symbolizować wewnętrzną równowagę. Emotikona powinna towarzyszyć kłótni lub wzywa się partnera (kę) czatu do spokojnego zachowania.
U+262E
Gwiazda i półksiężyc U+262A ☪ Gwiazda i półksiężyc
„Lecimy do Turcji” lub „Rozpoczyna się Ramadan”. Hilal (w jęz. arabskim wzrastający sierp księżyca) i pięcioramienna gwiazda tworzą ważny muzułmański symbol. Znajduje się na wielu krajowych flagach.
U+262A
Om emoji U+1F549 🕉 Symbol Om
„Om“ (sanskryt). Mantra uważana jest za świętość w religiach takich jak buddyzm i hinduizm. Pierwotny dźwięk powstania świata. Znany także jako symbol Namaste, emotikona oznacza rozwój duchowy, medytacje i yogę.
U+1F549
Koło Dharmy emotikona U+2638 ☸ Koło Dharmy
Koło nauczania. Istotny znak w hinduizmie i buddyzmie. Przypomina o ośmiu drogach poznania i o tym, że ciało umiera, ale duch żyje nadal pod innymi postaciami.
U+2638
Gwiazda Dawida U+2721 ✡ Gwiazda Dawida
Gwiazda Dawida jest ważnym symbolem ludu Izraela i żydowskiej religii. Dlatego też widnieje na fladze narodowej. Najczęściej jest wysyłana z okazji święta światła Chanukka.
U+2721
Sześcioramienna gwiazda symbol U+1F52F 🔯 Heksagram z kropką
Sześcioramienna gwiazda z punktem po środku łączy dwa trójkąty; połączenie przeciwieństw. Różnorodna symbolika: wolnomularze, zjednoczenie ducha i materii, przepędzenie złych duchów lub demonów.
U+1F52F
Menora emotikona U+1F54E 🕎 Menora
Chanukija jest dziewięcioramiennym świecznikiem i jest zapalany z okazji żydowskiego święta Chanuka. Każda świeca oznacza jeden dzień z trwającego osiem dni święta. Przy użyciu dziewiątej świecy zapala się pozostałe.
U+1F54E
Yin Yang facebook U+262F ☯ Yin Yang
Emotikona yin i yang wyraża przynależność właściwie przeciwstawnych rzeczy, jak ciało i duch. Oznacza równowagę i stateczność.
U+262F
Krzyż prawosławny emotikona U+2626 ☦ Krzyż prawosławny
Rosyjsko-prawosławny symbol jest poprzez dodatkowe poprzeczki rozszerzeniem krzyża znanego w chrześcijaństwie. „Poprzeczki na nogi” mają przypominać ukrzyżowanie Jezusa.
U+2626
Klęcząca osoba emoji U+1F6D0 🛐 Miejsce modlitwy
Osoba klęcząca pod dachem ma symbolizować miejsce modlitwy. Może chodzić o kościół lub meczet. Ten znak znajduje się przykładowo na lotniskach.
U+1F6D0
U falująca linia U+26CE ⛎ Wężownik
Astronomiczny symbol oznacza znak zodiaku wężownika (łac. Ophiuchus) Jeden z 48 znaków zodiaku greckiego antyku i przedmiot greckich mitów. W niektórych kręgach uważany za 1 znak zodiaku.
U+26CE
Baran znak zodiaku U+2648 ♈ Baran
Astrologiczny symbol przedstawia barana. Ten znak zodiaku określany jest jako wojowniczy, dynamiczny i spontaniczny a w miłości często jest dominującym partnerem
U+2648
Byk znak zodiaku U+2649 ♉ Byk
Byk (21 kwietnia do 20 maja) jest wytrwały i ma gust do pięknych rzeczy. Byka nigdy nie należy przerywać. Chętnie robi rzeczy we własnym rytmie.
U+2649
Bliźnięta emotikona U+264A ♊ Bliźnięta
Znak zodiaku bliźnięta przypada na okres 21 maja i 21 czerwca. Dla bliźniąt typowa jest potrzeba zmian i ruchu. Są napędzane niesamowitą ciekawością.
U+264A
Rak znak zodiaku emotikona U+264B ♋ Rak
Zodiakalny znak raka z kalendarzowego kręgu zwierząt. Raki są opisywane jako łagodne, uczynne i skromne.
U+264B
Lew znak zodiaku U+264C ♌ Lew
Jestem lwem! Znak zodiaku lew przypada na okres pomiędzy 23 lipca i 23 sierpnia. Lwy są pewne siebie, serdeczne i hojne.
U+264C
Panna emotikona U+264D ♍ Panna
Symbol panny jako astrologiczny znak zodiaku. Panna wie, czego chce i jak to osiągnąć.
U+264D
Waga znak zodiaku emotikony U+264E ♎ Waga
Znak zodiaku waga. Wagi są uważane są za potrzebujące harmonii, zrównoważone i dyplomatyczne. Zapunktujesz u nich uprzejmymi manierami i etykietą
U+264E
Skorpion znak zodiaku symbol U+264F ♏ Skorpion
Skorpion jest ósmym znakiem z kręgu zwierząt i przypada na okres pomiędzy 24 października i 22 listopada. Skorpiony pragną wszystko badać i eksplorować. Są wybredne i wolą szczerość.
U+264F
Strzelec emotikona U+2650 ♐ Strzelec
Symbol strzały z poprzeczną kreską oznacza w astreologii zodiakalnego strzelca. Ludzie spod tego znaku są niezależni, wspaniałomyślni i optymistyczni.
U+2650
Koziorożec emoji U+2651 ♑ Koziorożec
Jako dziesiąty znak z kręgu zwierząt koziorożec przypada na okres pomiędzy 22 grudnia i 20 stycznia. Koziorożec wierzy jedynie w to, co sam widzi, dlatego należy być wobec niego szczerym.
U+2651
Wodnik znak zodiaku U+2652 ♒ Wodnik
Symbol zodiakalnego wodnika. Urodzeni pomiędzy 21 stycznia i 19 lutego wodnicy są oryginalnymi współczesnymi osobami, otwarci na nowe rzeczy i kochają urozmaicenia.
U+2652
Ryby znak zodiaku U+2653 ♓ Ryby
Osoby spod znaku ryby (20 lutego do 20 marca) odznaczają się dużą wrażliwością. Są dobrymi słuchaczami i stoją wiernie po twojej stronie.
U+2653
ID Symbol Whatsapp U+1F194 🆔 Przycisk ID
Wielkie litery ID w kwadracie są skrótem numeru identyfikacyjnego. Numer ten umożliwia bezpośrednie przypisanie do danego obiektu, człowieka lub przedmiotu.
U+1F194
Zagrożenie biologiczne Symbol U+2623 ☣ Zagrożenie biologiczne
Oznaczenie zagrożenia biologicznego ostrzega przed biologicznymi substancjami, które są zagrożeniem dla człowieka i środowiska. Ktoś idzie do pracy chory i zaraża.
U+2623
Wyłączony telefon komórkowy U+1F4F4 📴 Wyłączony telefon komórkowy
Telefony komórkowe powinny zostać wyłączone, np. w kinie lub szpitalu. Może być używana także, aby zasygnalizować innym: Jestem nieosiągalny/a!
U+1F4F4
Kwait z napisem emotikona U+1F4AE 💮 Biały kwiat
Biały kwiat z japońskim napisem „Bardzo dobrze zrobione”. W szkołach w Japonii używany jako pieczęć za bardzo dobre wyniki.
U+1F4AE
Mahjong emotikona U+1F004 🀄 Mahjong - Kamień Czerwony smok
Symbol (czerwony smok) pochodzący z japońskiej gry Mahjong. Gracz, który jako pierwszy ma wszystkie kamienie z figurami i parę, wygrywa grę. Czerwony smok jest jedną z tych figur.
U+1F004
Squared CJK Unified Ideograph-7981 U+1F251 🉑 Akceptowalne
Dla mnie jest to ok! W języku japońskim emotikona wymawiana jest jako „ka”, natomiast w chińskim jako „ke”. Oznacza tyle co: możliwe, pasujące lub też dopuszczalne.
U+1F251
Tryb wibracji Symbol U+1F4F3 📳 Tryb wibracji
Emotikona przedstawia smartphone, który jest wyciszony i wyłącznie wibruje. Może to być prośba, aby nie przeszkadzać lub wezwanie do odpowiedzi.
U+1F4F3
Squared CJK Unified Ideograph-6709 U+1F236 🈶 Płatne
To nie jest bezpłatne! Emotikona przedstawia japońską lub chińską frazę. Oznacza „myto' ew. „opłatę” lub „własność”.
U+1F236
Squared CJK Unified Ideograph-7121 U+1F21A 🈚 Bez opłat
W Japonii emotikona jest znana jako symbol bezpłatnej usługi radiofonii. Oznacza ofertę bez konieczności wnoszenia opłat. Może oznaczać także „Niczego nie posiadam”. Przeciwna emotikona: [ „Płatne“ 🈶]
U+1F21A
Squared CJK Unified Ideograph-55b6 U+1F23A 🈺 Otwarte
Mamy otwarte! Japoński symbol oznacza, że interes jest gotowy i otwarty ew. oferuje się serwis.
U+1F23A
Squared CJK Unified Ideograph-7533 U+1F238 🈸 Wniosek
Emotikona znajduje zastosowanie w Japonii przy oznaczaniu wniosków lub formularzy. Dodatkowo w kontekście chińskiego zodiaku może oznaczać małpę.
U+1F238
Squared-cjk-unified-ideograph-6708 U+1F237 🈷 Miesięcznie/znak księżyca
Chińskie (yue) i japońskie (tsuki) znaczenie tego znaku to „miesięczny” lub „księżyc”. Przy jego pomocy np. ponagla się o należną miesięczną płatność.
U+1F237
Ośmoramienna gwiazda emotikona U+2734 ✴ Gwiazda ośmioramienna
Ośmioramienna gwiazda jest najczęściej używana dekoracyjnie. Powinna wyrażać radość, żwawość i swawolę.
U+2734
VS emotikona U+1F19A 🆚 Plakietka Vs
Symbol vs. (versus= z łac. przeciwko) jest używany najczęściej do porównania dwóch rzeczy lub okoliczności. Na przykład burger vs. Pizza, Klitschko vs. Tyson. Może oznaczać także „sprzeciw!”.
U+1F19A
Circled Ideograph Advantage U+1F250 🉐 Rabat
Tutaj możesz upolować okazję! W Japonii symbol wskazuje na wyjątkową ofertę i zniżki.
U+1F250
Circled Ideograph Secret U+3299 ㊙ Tajemnica
Zachowaj to dla siebie! Symbol używany jest w Japonii i Chinach, aby wskazać na tajemnicę.
U+3299
Circled Ideograph Congratulation U+3297 ㊗ Życzenia
Życzę dużo szczęścia! Symbol najlepszych życzeń i błogosławieństwa. Używana także w kontekście świąt narodowych.
U+3297
Zdany egzamin Symbol U+1F234 🈴 Zdany egzamin
To jest umowa! Ta japońska emotikona może oznaczać związek jak w partnerstwie. Może sugerować także spotkanie. Symbol znajduje także zastosowanie w kontekście zdanego egzaminu lub testu.
U+1F234
Japoński znak zajęte U+1F235 🈵 Symbol - Pełny/zajęty
Biała japońska litera na czerwonym tle. Oznacza umiejętność przyswajania i pojemność. Symbol używany np. w kontekście „zatankowania auta do pełna” lub ogłoszeniach dot. pokojów hotelowych. Przeciwna emotikona: [„wolne & nieobsadzone“ 🈳]
U+1F235
Przecena emotikona U+1F239 🈹 Symbol - Wyprzedaż
Japoński symbol „Sale”. Wiesza się go na drzwiach sklepu podczas akcji rabatowych, aby klienci mogli zauważyć okazję.
U+1F239
Japoński znak zakaz U+1F232 🈲 Symbol- Zabronione
Uwaga, zakaz! Ten japoński znak wskazuje na zakaz lub ograniczenie. Pewna czynność lub zachowanie nie są pożądane.
U+1F232
Czerwony krzyż emotikona U+274C ❌ Czerwony krzyż
„To jest niedopuszczalne!” lub „Nie rób tego!” Ten duży czerwony krzyż znajduje zastosowanie najczęściej, kiedy coś jest niepożądane. Może oznaczać także mnożenie lub całowanie.
U+274C
Ryba Flaga Emotikona U+1F38F 🎏 Wiatrowskaz w kształcie karpia
Maszt flagowy z własnoręcznie przygotowanymi japońskimi wiatrołapami w kształcie karpi (Koi-Nobori). Z okazji imprezy dla dzieci wiesza się dwa duże karpie dla rodziców i małe dla dzieci.
U+1F38F
Czerwony krzyż z białą linią U+26D4 ⛔ Brak dostępu
Jedynie dotąd i dalej nie! Symbol „dostęp zabroniony”, „zakaz wejścia” lub „zakaz wjazdu”. Używany także, kiedy partner czatu jest zdenerwowany.
U+26D4
Tabliczka z nazwiskiem emotikona U+1F4DB 📛 Tabliczka z nazwiskiem
Emotikona tabliczka z nazwiskiem służąca do identyfikacji, np. w pracy. Design przypominający kształtem tulipan jest typowy dla japońskich przedszkoli.
U+1F4DB
Zakaz emotikona U+1F6AB 🚫 Brak dostępu
Jedynie dotąd i dalej nie! Dostęp do budynków lub pomieszczeń jest zabroniony. Przypomina znak zakazu, np. palenie zabronione.
U+1F6AB
Złość Emotikona Whatsapp U+1F4A2 💢 Symbol złości
Symbol komiksów i mangi (często ze słowami „Bam”) przedstawia, gdzie trafił cios. Ktoś jest bardzo wściekły i zdenerwowany! Ostrzeżenie: Uwaga, teraz posunąłeś/aś się za daleko.
U+1F4A2
Źródła termalne emotikona U+2668 ♨ Źródła termalne
Gorące źródło termalne z unoszącą się parą. Symbol japońskich kart. Chcę się z tobą zrelaksować lub chodźmy popływać!
U+2668
Trójząb emotikona U+1F531 🔱 Trójząb
Trójząb służy do ataku, obrony lub jako broń myśliwska. Często umieszczany na posągach bogów. Może być znakiem ostrzegawczym.
U+1F531
Wykrzyknik emotikona U+2757 ❗ (Wytłuszczony) Wykrzyknik!
Wytłuszczony (czerwony) symbol oznaczający wykrzyknik. Używany, aby wyrazić głośno wątpliwości lub jakieś życzenie.
U+2757
Biały wykrzyknik Ornament U+2755 ❕ Biały wykrzyknik
Biały wykrzyknik ma na celu zwrócenie uwagi na coś. Z powodu jasnego koloru jest mniej dramatyczny niż czerwony wykrzyknik.
U+2755
Czerwony znak zapytania emotikona U+2753 ❓ (Czarny) Znak zapytania
Słucham? Jaskrawoczerwony pytajnik, który podkreśla znaczenie właśnie postawionego pytanie. Partner czatu oczekuje natychmiastowej odpowiedzi.
U+2753
Biały znak zapytania Ornament U+2754 ❔ Biały znak zapytania
Należy odpowiedzieć na pytanie! Im więcej znaków zapytania, tym pilniej. Biały pytajnik ma mniej wyrazu niż czerwony.
U+2754
Podwójny wykrzyknik Symbol U+203C ‼ Podwójny znak zapytania
Czerwona farba sygnalizacyjna i podwójna liczba wykrzykników wyjaśnia znaczenie wypowiedzi. Może akcentować także, że coś jest wyjątkowo pilne. Ktoś przykłada szczególną wagę do wypowiedzianych słów i jest zszokowany wiadomością.
U+203C
100 emotikona U+1F4AF 💯 Symbol 100 punktów
Czerwona liczba 100, podwójnie podkreślona. Może oznaczać: Jestem dumny/a, wszystko jest idealne. Zgadzam się w 100%. Zdobyłem/am wszystkie punkty na egzaminie.
U+1F4AF
Złoty kwiat Whatsapp U+269C ⚜ Fleur-de-lis
Stylizowane pąki lilii, najczęściej w kolorze złotym lub żółtym, uważane za rycerskie. Symbol wywodzący się z francuskiej heraldyki. Dekoracyjny symbol znajduje się w logo lub godle Światowej Organizacji Ruchu Skautowego.
U+269C
M Emoji U+303D 〽 Japońska kropka
Wykrzywione M jest japońskim znakiem interpunkcyjnym, który dla piosenkarza oznacza początek pieśni. Używany także jako symbol McDonald'a.
U+303D
Tabliczka wykrzyknik Symbol U+26A0 ⚠ Ostrzeżenie
To powinno być dla ciebie ostrzeżenie! Czarny wykrzyknik w żółtym trójkącie jest uniwersalnym symbolem ostrzegawczym. Oznacza symbolicznie potencjalne zagrożenie lub ktoś wkroczył na niebezpieczny teren.
U+26A0
Uwaga dzieci znak U+1F6B8 🚸 Uwaga dzieci
Znak informacyjny dla kierowców, należy jechać wyjątkowo ostrożnie i uważać na dzieci, które mogą nagle wybiec na jezdnię. W pobliżu szkół lub dróg prowadzących do szkół.
U+1F6B8
Recycling  emotikona U+267B ♻ Symbol recyclingu
Zielony symbol recyclingu składa się z trzech strzałek, które biegną w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wskazują na to, że coś może zostać ponownie wykorzystane. Często widoczny na opakowaniach.
U+267B
Squared CJK Unified Ideograph-6307 U+1F22F 🈯 Plakietka - Rezerwacja
W języku chińskim symbol ten wymawia się jako „zhi” a w japońskim „yubi”. W tłumaczeniu oznacza palec lub palec u stopy, który wskazuje określone miejsce lub kierunek.
U+1F22F
Wykres Jen U+1F4B9 💹 Wykres wzrostu i symbol Jena
Jest dobry kurs, aby wymienić pieniądze! Wykres ilustruje kurs japońskiej waluty Jena. W tym przypadku chodzi o trend wzrostowy; gospodarkę lub działanie..
U+1F4B9
Globus z południkami U+1F310 🌐 Globus z południkami
Planeta ziemia ze stopniami szerokości i długości geograficznej (południk). Symbol umiędzynarodowienia, jak np. światowe ruchy lub World Wide Web. Na urządzeniach pracujących w systemie iOS symbol zmiany języka klawiatury.
U+1F310
Sen Symbol U+1F4A4 💤 Symbol snu
Dziś wieczorem idę wcześnie spać! Zzz w komiksach oznacza, że ktoś śpi. Może oznaczać senność ale także brak zainteresowania i nudę.
U+1F4A4
Diament emotikona Whatsapp U+1F4A0 💠 Kształt rombu z punktem środka
Oznacza japońskie wyrażenie kawaii. W tłumaczeniu oznacza tyle, co miły, słodki, śliczny, czarujący. Styl życia, który na pierwszym planie stawia dziecinną i śliczną stronę. Swoją formą przypomina kwiat.
U+1F4A0
Litera M w kole U+24C2 Ⓜ Łacińska duża litera M w kole
Spotykamy się na stacji metra! Ten znak występuje najczęściej w Wielkiej Brytanii i służy do orientacji w komunikacji miejskiej. Metra przebiegają pod ziemią. Ten szyld wskazuje, gdzie znajduje się stacja
U+24C2
Spirala emotikona U+1F300 🌀 Cyklon
Symbol cyklonu (gwałtowna trąba powietrzna w krajach tropikalnych). Może oznaczać: Uwaga, coś się do ciebie zbliża. Spiralna forma jest używana także dekoracyjnie. W pierwotnym znaczeniu symbol zawrotu głowy (Kręci mi się w głowie).
U+1F300
Wolne emotikona U+1F233 🈳 Symbol - Nieobsadzony
Tutaj jest jeszcze coś wolnego. Emotikona oznaczająca puste miejsce lub dostępność. Znajduje zastosowanie między innymi w przypadku ogłoszeń dot. wolnych miejsc parkingowych i hoteli.
U+1F233
Bezpłatne Symbol U+1F202 🈂 Bezpłatny
Emotikona wskazuje na bezpłatną ofertę, najczęściej w połączeniu z serwisem. W Japonii zwraca się tak uwagę np. na gratisy lub bezpłatne napoje.
U+1F202
Tabliczka walizka z kluczem U+1F6C5 🛅 Przechowalnia bagażu
Znak informacyjny wskazujący na przechowalnię bagażu, w której za opłatą w bezpieczny sposób można przechowywać bagaż. Przechowalnię można znaleźć np. na lotniskach lub w Japonii na dworcach autobusowych.
U+1F6C5
Symbol Toaleta męska U+1F6B9 🚹 Męski symbol
Muszę tam, gdzie mali chłopcy lub idę do łazienki. Symbol wskazuje panom stworzenia, które drzwi do toalety są właściwymi. Mężczyźnie spędzają na toalecie więcej czasu niż kobiety, jednak rzadziej jej szukają.
U+1F6B9
Symbol toaleta damska Whatsapp U+1F6BA 🚺 Toaleta damska
Narysowany damski ludzik najczęściej oznacza toaletę. Ulubioną tajemnicą jest, podobnie jak dawniej, dlaczego kobiety chodzą razem do toalety. Emotikona może być ogólnie używana jako symbol płci żeńskiej
U+1F6BA
Niemowlę Symbol U+1F6BC 🚼 Niemowle
Symbol wskazuje na pomieszczenie z przewijakiem, aby umożliwić zmianę pieluszki niemowlęciu. Dotyczy niemowlaków lub jako informacja dla kobiety ciężarnej.
U+1F6BC
Kino Emotikona Whatsapp U+1F3A6 🎦 Kino
Masz ochotę, obejrzeć film? Projektor filmowy lub ekran z zasłonami. Emotikona przedstawia kino.
U+1F3A6
Input Symbol Emotikona U+1F523 🔣 Symbol wejścia
Przycisk klawiatury z japońskim budynkiem poczty, nutą, handlowym „i” oraz znakiem procent. Symbol zmiany z klawiatury alfabetycznej na numeryczną lub na klawiaturę z symbolami lub znakami specjalnymi.
U+1F523
NG Emotikona U+1F196 🆖 Plakietka NG
Nie podoba mi się to! NG oznacza „No Good” i w Japonii jest używane jako pojęcie przeciwstawne do „OK”. Nadawca chce cię ostrzec przed jakimś błędem lub przed czymś ostrzec.
U+1F196
Przycisk zero Symbol U+30 0️⃣ Przycisk zero
Przycisk klawiatury z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 0 pośrodku. Temperatura zamarzania wody. Ktoś jest totalnym zerem!.
U+30
Przycisk jeden Symbol U+31 1️⃣ Przycisk jeden
Kwadrat z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 1 pośrodku. Przypomina przycisk klawiatury. Może być używany, aby podkreślić w szczególny sposób daty, np. rok.
U+31
Przycisk  dwa Symbol U+32 2️⃣ Przycisk dwa
Kwadrat z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 2 pośrodku Przypomina przycisk klawiatury. Symbol przeciwieństw, np. kobieta i mężczyzna lub yin i yang.
U+32
Przycisk cztery Symbol U+34 4️⃣ Przycisk cztery
Kwadrat z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 4 pośrodku. Cztery strony świata, cztery pory roku. Na zachodzie uważany za symbol szczęścia (czterolistna koniczyna) a w Azji jest liczbą oznaczającą nieszczęście.
U+34
Przycisk siedem Symbol U+37 7️⃣ Przycisk siedem
Przycisk klawiatury z liczbą 7 pośrodku. Liczba dni tygodnia. Często występuje w bajkach, np. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, dzielny Krawczyk ustrzelił siedem (much) za jednym ciosem.
U+37
Hasztag emotikona U+20E3 #️⃣ Przycisk z płotkiem
Mogę cię oznaczyć Emotikona przedstawia przycisk klawiatury ze znakiem płotka. Jest on znany jako hasztag, służy do komunikacji na platformach spółecznościowych, jak Twitter czy Facebook. Jest też używany w przypadku zapytań o saldo przy użyciu telefonu komókowego.
U+20E3
Trójkąt w dół Symbol U+1F53D 🔽 Przycisk w dół
Znak geometryczny ze skierowanym w dół trójkątem. Może służyć do nawigacji (w dół) lub aby położyć nacisk na komunikację.
U+1F53D
Strzałka w prawo emotikona U+27A1 ➡ Strzałka w prawo
Kolejna prośba! Strzałka skierowana w prawo może wskazywać kolejną osobę w grupie lub jakiś przedmiot. Może także wskazywać kierunek partnerowi rozmowy.
U+27A1
Strzałka w lewo Whatsapp U+2B05 ⬅ Strzałka w lewo
Kierunek wschód. Strzałka jest używana, aby wskazać kierunek. Ktoś powinien spojrzeć w lewo. Często wskazuje także na wcześniejszą wypowiedź.
U+2B05
Strzałka skierowana do góry Symbol U+2B06 ⬆ Strzałka w górę
Strzałka wskazuje kierunek: symbolicznie lub dosłownie. „U mnie powoli do przodu!” lub „Napisałem/am ci to już w poprzedniej wiadomości”.
U+2B06
Dwie strzałki emotikona U+1F504 🔄 Koliste strzałki w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
Strzałki obracające się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. W przypadku internetu pojawiają się w celu aktualizacji strony. Mogą być również używane w kontekście nowego restartu lub nowego początku lub aby wyrazić, że coś się powtarza.
U+1F504
Nuta Symbol U+1F3B5 🎵 Nuta
Fragment wydrukowanego utworu muzycznego: dwie ósemki połączone belką. Odnosi się do piosenki lub słuchania muzyki, np. w radiu.
U+1F3B5
Nuty Symbol U+1F3B6 🎶 Nuty
Kocham muzykę! Nuty stanowią część piosenki i są używane w związku z muzyką lub śpiewem. Nastrój jest świetny i ktoś sobie śpiewa. Symbol dążenia do harmonii.
U+1F3B6
Dolar Emoji U+1F4B2 💲 Symbol Dolara
W oczach masz symbol dolara! Synonim bogactwa oraz cennych przedmiotów. Może odnosić się również do nie posiadania pieniędzy (niewystarczającej ilości) lub do pożyczki. Na zakupach ktoś wydał dużo pieniędzy lub coś jest stosunkowo drogie.
U+1F4B2
Dolar Jen Emoji U+1F4B1 💱 Wymiana walut
Symbol dolara i jena ze strzałką. Czasami z euro lub funtem. Oznacza wymianę pieniędzy między walutami.
U+1F4B1
Symbol TM U+2122 ™ Zastrzeżony znak towarowy
Okrąg z literami T i M po środku. Pochodzący z USA znak handlowy lub towarowy, który umieszcza się za nazwą towaru. Jego używanie bez wyraźnego zezwolenia jest zabronione. Na czacie często używany żartobliwie z wymyślonymi imionami, np. T-shirt sospomidorowyrobipiękneplamy™.
U+2122
Symbol Copyright U+A9 © Symbol Copyright
Koło z literą C pośrodku. C oznacza Copyright, a więc prawo autorskie. Prawa twórcy jakiegoś dzieła są chronione ustawą. Tylko on może decydować o publikowaniu, rozpowszechnianiu lub powielaniu.
U+A9
R Symbol Whatsapp U+AE ® Zastrzeżony znak firmowy
Koło z literą R pośrodku. R oznacza zarejestrowany, a więc zastrzeżony. Oznaczenie może być używane jedynie przez zarejestrowany znak towarowy. W ten sposób prawo znaków towarowych chroni towary lub usługi przed naśladowcami.
U+AE
Linia falista U+3030 〰 Linia falista
Falista linia w azjatyckim zbiorze znaków ma takie samo znaczenie, jak łącznik z łacinie.
U+3030
Pofalowana pętelka emotikona U+27B0 ➰ Pętelka
Pętelka “Curly Loop“ jest japońskiego pochodzenia. Przypomina astrologiczny symbol i jest używana także jako tajny szyfr. Psst, nie zdradzaj tego nikomu!
U+27B0
Podwójna pofalowana pętelka U+27BF ➿ Podwójna pętelka
Podwójna pętelka „Curly loop” w Japonii jest symbolem bezpłatnego numeru. Przypomina symbol magnetofonu lub automatycznej sekretarki.
U+27BF
X emotikona U+2716 ✖ Znak mnożenia X
Nie mogę się z tym zgodzić! Emotikona może być używana, aby zaznaczyć błędną wypowiedź. W sporcie używany także jako symbol słowa „przeciwko”.
U+2716
Nieskończoność Symbol U+267E ♾ Nieskończoność
Moja miłość do ciebie jest nieskończona! Leżąca ósemka jest matematycznym znakiem oznaczającym nieskończenie dużą liczbę. Może mieć różne znaczenia. Symbol błędnego koła np. wąż gryzie swój własny ogon. W kartach tarota oznacza kompletność. Oznacza wieczną więź w przyjaźni i miłości.
U+267E
Oko w dymku emotikona U+1F441 U+1F5E8 👁️‍🗨️ Oko w dymku
Oko w dymku reprezentuje kampanię antymobingową „I Am A Witness“. Ma ona na celu walkę z cyber przemocą.
U+1F441 U+1F5E8
Strzałka z powrotem Whatsapp U+1F519 🔙 BACK ze strzałką w lewo
Strzałka wskazująca na lewo ze znajdującym się poniżej słowem „z powrotem”. Może być użyta dosłownie lub metaforycznie. „Zawracam i wybieram inną drogę”. Zaczynać coś od początku lub wracać do czegoś.
U+1F519
Strzałka On U+1F51B 🔛 Strzałka On!
Wskazująca w prawo i w lewo strzałka ze znajdującym się poniżej słowem „On”. Dalej lub nadszedł czas, aby pójść dalej. Istotą sprawy jest ruszenie w drogę, kierunek jest bez znaczenia, obydwa kierunki przybliżają do celu.
U+1F51B
Top emotikona U+1F51D 🔝 Strzałka skierowana do góry
To jest świetne! Emotikona wskazuje dosłownie i symolicznie w górę. Często używana jako wezwanie, aby zająć się jeszcze raz tym co powyżej.
U+1F51D
Soon emotikona U+1F51C 🔜 SOON ze strzałką skierowaną w prawą stronę
Zaraz będę! Znak ze słowem „soon” i strzałką. Coś zostanie w krótce załatwione (z jęz. angielskim: sonn) lub tak szybko, jak to tylko możliwe.
U+1F51C
Haczyk emotikona Whatsapp U+2714 ✔ Pogrubiony haczyk
Coś zostało odhaczone! Zadanie zostało zrealizowane z sukcesem lub zrealizowano wszystkie przygotowania. Wszystko jest w porządku i przebiega doskonale.
U+2714
Pokrętło radia emotikona U+1F518 🔘 Pokrętło radia
Hej, posłuchaj nowego hitu! Pokrętło adia znajduje zastosowanie najczęściej, kiedy teatem rozmowy jest muzyka. Jest to jeden z najrzadziej używanych symboli.
U+1F518
Białe koło Whatsapp U+26AA ⚪ Białe koło
Może oznaczać zaręczyny, ponieważ okrągła forma białego koła przypomina pierścionek. Symbol aseksualności lub tożsamości płciowej (gender).
U+26AA
Czarne koło Symbol U+26AB ⚫ Czarne koło
Znak idealnego czarnego koła. Geometryczna forma może oznaczać blekaut lub cłkowitą ciemność. Czarny kolo wyraża negatywne uczucia lub antypatię.
U+26AB
Czerwone koło emotikona U+1F534 🔴 Duże czerwone koło
Czerwone koło używane jest najczęściej w celu podkreślenia treść wiadomości tekstowej. Nie ma żadnego negatywnego lub pozytywnego znaczenia pobocznego. Jest także symbolem sportu o nazwie kickball (podobnego do baseballu).
U+1F534
Poamarańczowy diament U+1F538 🔸 Mały, pomarańczowy diament
Największy na świecie pomarańczowy diament ma 14,82 karaty. W roku 2013 został wylicytowany za rekordową sumę 30 mln EUR. Diamenty te są znane z ognia i błysku. Za pomarańczowy kolor odpowiedzialny jest azot.
U+1F538
Niebeski diament emotikona U+1F539 🔹 Mały niebieski diament
Diament oznacza nieprzezwyciężoność i czystość. Niebieskie diamenty są bardzo rzadkie a najbardziej znanym jest Diament Hope, na którym spoczywa klątwa i swojemu właścicielowi przynosi nieszczęście.
U+1F539
Czarny kwadrat z białą kwaręwdzią U+1F533 🔳 Biały kwadratowy przycisk
Czarny kwadrat z białą krawędzią przedstawia przycisk. Może być używany także jako forma geometryczna lub jako dekoracja.
U+1F533
Czarny kwadrat U+25FC ◼ (Czarny) kwadrat średniej wielkości
Dzisiaj nie czuję się dobrze! Znaczenie tego kwadratu jest uzależnione od kontekstu. Przykładowo jest używany także w odniesieniu do czarnego ubioru.
U+25FC
Głośnik Emoji U+1F508 🔈 Głośnik
Przez głośnik właśnie nadają komunikat! Może się również odnosić do rozmowy lub muzyki. Emotikona używana jest często w związku z życiem nocnym.
U+1F508
Ściszanie głośnika U+1F507 🔇 Ściszony głośnik
Spokój! Głośność została ściszona. Ktoś powinien być cicho lub w ogóle przestać mówić. Być może ktoś siedzi właśnie w kinie lub w bibliotece i musi wyciszyć telefon..
U+1F507
Zwiększanie głośności U+1F50A 🔊 Głośnik z trzema falami dźwiękowymi
„Nie mogę ciebie słuchać“ lub „Jest zbyt głośno“! Głośność nie jest optymalna i powinna zostać odpowiednio dopasowana. Symbol technicznych urządzeń do zwiększania głośności.
U+1F50A
Dzwon Whatsapp U+1F514 🔔 Dzwon
Odezwę się później! Złoty dzwonek symbolizuje powiadomienia na komórkę lub oznacza dźwięk dzwonka. Może być używany także jako świąteczny dzwonek bożonarodzeniowy..
U+1F514
Przekreślony dzwon U+1F515 🔕 Dzwon z ukośną kreską
Telefon komórkowy jest wyciszony! Przekreślony dzwonek może być wskazówką. Ktoś znajduje się w jakimś cichym miejscu, np. w kinie czy bibliotece i musi wyciszyć telefon.
U+1F515
Megafon Whatsapp U+1F4E3 📣 Megafon
Ruszajny drużyno! Czy to kibicowanie w czasie sportowego eventu, demonstracji lub komunikatu policji lub straży pożarnej. Kształt lejka kieruje dźwięk i sprawia, że wypowiadane słowa są zrozumiałe z dużej odległości.
U+1F4E3
Publiczny głośnik U+1F4E2 📢 Głośnik do publicznych komunikatów
Muszę coś zapowiedzieć! Głośnik, przy pomocy którego ogłasza się komunikaty w miejscach publicznych, np. na placach sportowych lub imprezach.
U+1F4E2
Dymek emotikona U+1F4AC 💬 Dymek
Musimy o tym porozmawiać! Emotikona przedstawiająca dymek z wielokropkiem. Może oznaczać również: Moment, jestem właśnie w trakcie rozmowy.
U+1F4AC
Dymek myślowy Symbol U+1F4AD 💭 Dymek myślowy
W komiksach dymek oznacza, że bohater rozmyśla. Może wskazywać na dialog, na konieczność przemyślenia sposobu postępowania lub podjęcia decyzji. Oznacza zny na jawie…
U+1F4AD
Dymek Krzyk U+1F5EF 🗯️ Wściekły dymek
Gdzie ty znowu jesteś! Poszarpane krawędzie dymku oznaczają w komiksach głośną, wściekłą wypowiedź. Ktoś krzyczy, jest rozzłoszczony lub kłoci się.
U+1F5EF
Pik emotikona U+2660 ♠ Symbol Pik
Mam jeszcze asa w rękawie! Najczęściej używany w kontekście gry w pokera i gier karcianych. W rydżu pik jest najcenniejszym kolorem, w skacie drugim najcenniejszym.
U+2660
Czarna koniczyna U+2663 ♣‍️ Karta trefl
Symbolem karty trefl jest trójlistna koniczyna. Odnosi się do gry w karty, często do pokera. Czy to jako zaproszenie na partyjkę do domu czy na wyprawę do kasyna. Trójlistna koniczyna symbolizuje również jedność ciała, umysłu i ducha.
U+2663
Serce Karta Whatsapp U+2665 ♥ Karta serce
Jeden z czterech kolorów w grach karcianych. Serce oznacza ogólnie uczucia i miłosne relacje. Należy łapać szanse i podejmować ryzyko.
U+2665
Karo Emoji U+2666 ♦‍️ Karta karo
Ochota na pokera? Karo jest kolorem francuskiej gazety. Karty używane są również do wróżenia, przy czym karo jest symbolem błogosławieństwa jak i materialnego bogactwa.
U+2666
Joker karta Whatsapp U+1F0CF 🃏 Karta Jokera
Mam jeszcze asa w rękawie! Joker występuje w óżnych grach może zastępować dowolną kartę. Najczęściej przedstawia głupca, który chowa swoją twarz za maską.
U+1F0CF
Karta kwiatów Symbol U+1F3B4 🎴 Japońskie karty kwiatów
Japońskie karty (Hanafuda) z motywami kwiatowymi. Dla każdego miesiąca istnieje inna karta o różnej wartości, łącznie 48 kart. Karta przdstawiająca pełnię księżyca jest przyporządkowana do miesiąca sierpnia.
U+1F3B4
18 emotikona U+1F51E 🔞 Symbol od 18 lat
Znak ostrzegawczy z przekreśloną cyfrą 18. Uwaga! Tylko dla dorosłych!
U+1F51E
Palenie zabronione Whatsapp U+1F6AD 🚭 Palenie zabronione
Tutaj palenie jest zabroniona lub rzuciłem palenie! W miejscach oznaczonych tych symbolem nie wolno sięgać po papierosa. Zakaz palenia obowiązuje m.in. w celu ochrony osób obecnych przed czynnikami niekorzystnymi dla zdrowia.
U+1F6AD