Podróże i Miejsca: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Podróże i Miejsca na Facebook, WhatsApp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Podróże i miejsca

Emotikony Znaczenie Kod
Samochód codziennego użytku U+1F697 🚗 Samochód osobowy
Jestem w drodze! Czerwone (Android: niebieskie) auto. Czerwone rzeczy wydają się poruszać szybciej zjawisko znane dzięki efektowi Dopplera). Wspiera uwalnianie adrenaliny i uczuć takich jak wzburzenie lub intensywność.
U+1F697
Trolejbus emotikona U+1F68E 🚎 Trolejbus
Emotikona trolejbusa, skrzyżowanie busa i tramwaju. Może być używana jako buźka w odniesieniu do transportu publicznego.
U+1F68E
Radiowóz emotikona U+1F693 🚓 Radiowóz
Widok boczny radiowozu. Ostrzega przed nielegalnymi zamiarami. Oznacza moralność i podobne normy oraz własne sumienie.
U+1F693
Minibus Minivan U+1F690 🚐 Minibus
Minibus, w odróżnieniu do normalnego busa, może przewozić mniej osób. Może symbolizować chęć wyjazdu na urlop: „Pojedźmy na kemping”.
U+1F690
Szybka kolej miejska Emoji U+1F688 🚈 Kolej miejska
Jest późno, spóźniłem się na szybką kolej miejską! Publiczny środek transportu na szynach lokalnym transporcie miejskim w dużych miastach oraz na przedmieściach. Powszechnie używany skrót S-Bahn w odniesieniu do szybkiej kolei miejskiej powstał na początku lat 30-tych.
U+1F688
Syrena U+1F6A8 🚨 Kogut policyjny
Potrzebuję twojej pomocy! Czerwone, obracające się światło alarmowe z głośną syreną oznacza policję, karetkę pogotowia lub straż pożarną. Może oznaczać sytuację kryzysową i być używana zarówno żartobliwie jak i poważnie. Wskazuje na coś ważnego lub ostrzega.
U+1F6A8
Samolot emotikona U+2708 ✈ Samolot
Ktoś chce stąd uciec i najchętniej polecieć na urlop. Lub telefon komórkowy znajduje się w trybie samolot. Latanie jest jednym z najbezpieczniejszych środków komunikacji, bezpieczniejsza jest już tylko winda.
U+2708
Samolot lądowanie U+1F6EC 🛬 Samolot lądowanie
„Jutro lecę z powrotem” lub „Znowu dobrze wylądowaliśmy”! Samolot podchodzi do lądowania: ktoś wraca do domu.
U+1F6EC
Rakieta Emotikona U+1F680 🚀 Rakieta
Rakieta została wystrzelona w wszechświat. Coś „uderzyło” lub „wystrzeliło jak rakieta”. Lub jak mówił Buzz Lightyear z Toy Story: W nieskończoność i jeszcze dalej.
U+1F680
Ufo emotikony U+1F6F8 🛸 Latający spodek
Przybyły istoty pozaziemskie! Emotikona UFO może być ostrzeżeniem, lepiej mocno stąpać po ziemi.
U+1F6F8
Siedzenie Whatsapp U+1F4BA 💺 Miejsec siedzące
Zarezerwowałem nam miejsca! Ten rodzaj ruchomych siedzeń znajduje się w samolocie, pociągu lub busie. Może być używany w związku z transportem lub podróżą. Podnieś swoje oparcie, startujemy!
U+1F4BA
Kotwica Facebook U+2693 ⚓ Kotwica
Kotwica jest przedmiotem z dziedziny żeglarstwa i zapobiega zniesieniu łodzi przez wiatr, prąd lub fale. Symbolizuje nadzieję, wierność, bezpieczeństwo i stabilność.
U+2693
Mapa świata emotikony U+1F5FA 🗺 Mapa świata
„Niebieska planeta” ziemia. Mapa świata przedstawia całą powierzchnię ziemi. Główną funkcją map jest orientacja. Ktoś chce wyruszyć w podróż dookoła świata lub właśnie objechał wszystkie kraje.
U+1F5FA
Stadion Emotikona U+1F3DF 🏟 Stadion
W sobotę idziemy na mecz piłki nożnej! Na stadionie będą rozgrywać się zawody sportowe. Jest używana także w odniesieniu do dużych imprez i koncertów.
U+1F3DF
Parasol przeciwsłoneczny U+26F1 ⛱ Rozłożony parasol przeciwsłoneczny
Parasol przeciwsłoneczny daje ochronę przed słońcem w czasie upalnych dni na plaży lub w parku. Oznacza pełen relaksu letnie dni lub urlop na plaży.
U+26F1
Plaża i parasol przeciwsłoneczny U+1F3D6 🏖 Plaża i parasol przeciwsłoneczny
Parasol przeciwsłoneczny na kawałku plaży nad morzem oznacza wakacje na plaży i upalną pogodę. Chodźmy nad morze rozkoszować się słońcem!
U+1F3D6
Wyspa emotikona U+1F3DD 🏝 Bezludna wyspa
Ktoś potrzebuje odpoczynku! Bezludne lub opuszczone wyspy fascynują do dzisiaj. W powieściach przygodowych lub w filmach odgrywają ważną rolę (np. Robinson Crusoe lub Cast Away).
U+1F3DD
Pustynia U+1F3DC 🏜 Pustynia
Wyrzucić kogoś na bruk. Środowisko wodne i ubogi w roślinność krajobraz pustynny z najczęściej ekstremalnymi temperaturami. Oznacza urlop, upały, ale także wyczerpanie.
U+1F3DC
Wulkan U+1F30B 🌋 Wulkan
Aktywny, wybuchający wulkan z dymem i lawą. Może wyrażać nieznośny upał, niebezpieczeństwo lub stan emocjonalny. Jestem tak wściekły, że mógłbym eksplodować!
U+1F30B
Góra pokryta śniegiem U+1F3D4 🏔 Góra pokryta śniegiem
Wysoka lub położona na północy góra, której szczyt jest pokryty śniegiem. Używana w związku z kempingiem, wędrówkami, wspinaczką górską i ogólnie z naturą.
U+1F3D4
Góra Whatsapp U+1F5FB 🗻 Wulkan Fuji
Emotikona pokazuje pokryty śniegiem szczyt górski. Wzorem jest góra Fuji, najwyższa góra Japonii. Symbolicznie może oznaczać zimę.
U+1F5FB
Namioty U+1F3D5 🏕 Kemping
Symbolizuje aktywności outdoorowe, namioty z ogniskiem lub weekenodwe wycieczki. Namioty na ulubiony rodzaj spędzania wolnego czasu.
U+1F3D5
Dom Facebook U+1F3E0 🏠 Dom
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Przyjaciele bezpiecznie dotarli do domu. Może odnosić się również do domu: budowanie, wprowadzanie lub urządzanie się.
U+1F3E0
Dom z ogrodem U+1F3E1 🏡 Ogród z domem
Sielanka na przedmieściach z domem i ogrodem z drzewami lub krzewami. Może odnosić się do sąsiedztwa lub części miasta. Ktoś marzy o swoim własnym domu na łonie natury.
U+1F3E1
Domy mieszkalne U+1F3D8 🏘 Osiedle mieszkaniowe
Miejsce geograficzne, w którym osiedliło się wielu ludzi. Odnosi się do nowo zabudowanych osiedli lub istniejących osiedli. Przeprowadzamy się!
U+1F3D8
Opuszczony dom emoji U+1F3DA 🏚 Opuszczony dom
Rozpadający się dom z zawalającym się dachem i rozbite, pozabijane deskami okna. Oznacza porzucone przedmioty lub budynki i beznadzieję. Może być używany także w odniesieniu napraw lub renowacji.
U+1F3DA
Dźwig emotikona U+1F3D7 🏗 Plac budowy
Symbol prac budowlanych. Oznacza konstrukcję budynku każdego rodzaju, począwszy od wieżowców po biurowce. Może oznaczać nowy początek lub prace nad nowym projektem.
U+1F3D7
Budynek emotikony U+1F3E2 🏢 Biurowiec
Muszę jeszcze raz do biura! Wysoki budynek, w którym znajdują się biura. Najczęściej znajduje się w większych miastach. Oznacza pacę w znaczeniu ogólnym lub życie w wielkim mieście.
U+1F3E2
Zimne ognie emotikona U+1F387 🎇 Zimne ognie
Migoczące, zapalone zimne ognie. Symbolizują przyjaźń, święto lub szczęśliwe zdarzenie.
U+1F387
Fajerwerki Sylwester Buźka U+1F386 🎆 Fajerwerki
Emotikona pokazuje rozbłyskujące fajerwerki na tle nocnego nieba. Może być używana w odniesieniu do sylwestra lub oszałamiającego święta.
U+1F386
Japoński budynek poczty U+1F3E3 🏣 Japoński budynek poczty
Tradycyjny budynek poczty z Japonii. Rozpoznawalny na japońskich znaczkach pocztowych.
U+1F3E3
Poczta Whatsapp U+1F3E4 🏤 Budynek poczty
Muszę jeszcze na pocztę! W budynkach ze znakiem trąbki pocztowej na fasadzie w wielu europejskich krajach można znaleźć pocztę.
U+1F3E4
Szpital emotikona U+1F3E5 🏥 Szpital
Kiepsko się czuję! Szpital z czerwonym krzyżem. Idziemy tam, kiedy jesteśmy bardzo chorzy lub ranni. Metaforycznie wskazuje na wypadek lub bardzo złe samopoczucie.
U+1F3E5
Szkoła U+1F3EB 🏫 Szkoła
Właśnie się uczę lub jestem w szkole lub na uniwersytecie. Emotikona przedstawia miejsce lub budynek. Symboliczne znaczenie: zdobywać doświadczenia lub zdać nowe życiowe egzaminy.
U+1F3EB
Hotel studencki Whatsapp U+1F3E9 🏩 Hotel studencki
Emotikona nie przedstawia zwykłego hotelu. Serce wskazuje na hotel na motel. Może oznaczać potajemny romans.
U+1F3E9
Kościół emotikona U+1F492 💒 Wesele
Bierzemy ślub! Kościół, w którym odbędzie się ślub. Chętnie używana w kontekście zaproszeń lub zawiadomienie o ślubie.
U+1F492
Antyczny budynek emotikona U+1F3DB 🏛 Antyczny budynek
Antyczne budynki, najczęściej z kolumnami i zdobieniami można znaleźć jeszcze dziś na całym świecie. Oznacza kulturę, np. wizytę w muzeum lub ogólnie architekturę.
U+1F3DB
Kościół Whatsapp U+26EA ⛪ Kościół
Pewny jak amen w pacierzu! Kościelny budynek. Kościół oznacza śluby, chrzciny, msze i pogrzeby. Jest używany także w kontekście religii i dni świątecznych.
U+26EA
Meczet Whatsapp U+1F54C 🕌 Meczet
Religijny budynek z dachem w kształcie kopuły i minaretem jest miejscem wspólnej modlitwy wyznawców Islamu i miejscem spotkań towarzyskich. Może być używana w odniesieniu do religii, podróży lub architektury.
U+1F54C
Kaaba kamień emotikona U+1F54B 🕋 Święty Meczet
Emotikona przedstawia Kaaba, centralne sanktuarium Islamu w Mekce. Cel dużych pielgrzymek (Hadżdż) każdego muzułmanina.
U+1F54B
Mapa Japonii Whatsapp U+1F5FE 🗾 Mapa Japonii
Przedstawia zarys państwa wyspiarskiego Japonii we wschodniej Azji. Komiksy manga należą do powszechnej kultury. Ojczyzna emotikon. Oznacza wyłącznie sam kraj: w kontekście podróży lub kultury.
U+1F5FE
Święto Środka Jesieni U+1F391 🎑 Tradycyjne Święto Środka Jesieni
„Tsukimi” jest tradycyjnym Świętem Środka Jesieni. Emotikona przedstawia tradycyjną ceremonię z japońską trawą pampasową, dango (japońskimi kluskami) i księżycem w tle.
U+1F391
Krajobraz Whatsapp U+1F3DE 🏞 Park Narodowy
Malowniczy krajobraz z górami, rzekami, jeziorami i nienaruszoną naturą. Oznacza aktywność na świeżym powietrzu jak wędrówki, rafting, namioty lub rezerwaty przyrody.
U+1F3DE
Wschód słońca góry emotikona U+1F304 🌄 Wschód słońca nad górmai
Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. W oddali za górami powoli wstaje słońce. Wschód słońca na tle idyllicznego krajobrazu może oznaczać naturę lub urlop w górach.
U+1F304
Spadająca gwiazda emotikona U+1F320 🌠 Spadająca gwiazda
Kiedy ktoś zobaczy spadającą gwiazdę i pomyśli życzenie, zostanie ono spełnione. Symbol romantycznych i magicznych momentów. Coś lub ktoś jest wyjątkowy i cenny.
U+1F320
Zachód słońca Skyline emotikona U+1F307 🌇 Zachód słońca w mieście
Słońce zachodzi powoli za horyzontem i zatapia skyline miasta w ciepłym świetle. Nadchodzi noc, rozpoczynają się imprezy. Codzienny fenomen. Symbolizuje koniec dnia.
U+1F307
Skyline Whatsapp U+1F3D9 🏙 Skyline miasta
Pojedźmy do miasta! Panorama miasta z najwyższymi budynkami na horyzoncie. Skyline są bardzo rozpoznawalne. Najpiękniejszy na świecie należy do Nowego Jorku.
U+1F3D9
Gwiażdziste niebo Emoji U+1F303 🌃 Gwiaździsta noc
Miasto nocą z czystym niebem, na którym widać gwiazdy. Może odnosić się do życia nocnego, romantycznej randki lub ogólnie do życia w wielkim mieście. Gwiaździste niebo od dawien dawna bardzo fascynuje ludzi.
U+1F303
Galaktyka emotikona U+1F30C 🌌 Droga mleczna
Mleczne pasy na niebie – galaktyka z miliardem gwiazd. Oznacza piękno nocy i doznawanie cudów. Ktoś planuje romantyczną randkę z swoją ukochaną.
U+1F30C