Podróże i Miejsca: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Podróże i Miejsca na Facebook, WhatsApp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Podróże i miejsca

Emotikony Życie Znaczenie Kod
Samochód codziennego użytku - U+1F697 🚗 Samochód osobowy
Jestem w drodze! Czerwone (Android: niebieskie) auto. Czerwone rzeczy wydają się poruszać szybciej zjawisko znane dzięki efektowi Dopplera). Wspiera uwalnianie adrenaliny i uczuć takich jak wzburzenie lub intensywność.
U+1F697
Trolejbus emotikona - U+1F68E 🚎 Trolejbus
Emotikona trolejbusa, skrzyżowanie busa i tramwaju. Może być używana jako buźka w odniesieniu do transportu publicznego.
U+1F68E
Radiowóz emotikona - U+1F693 🚓 Radiowóz
Widok boczny radiowozu. Ostrzega przed nielegalnymi zamiarami. Oznacza moralność i podobne normy oraz własne sumienie.
U+1F693
Minibus Minivan - U+1F690 🚐 Minibus
Minibus, w odróżnieniu do normalnego busa, może przewozić mniej osób. Może symbolizować chęć wyjazdu na urlop: „Pojedźmy na kemping”.
U+1F690
Syrena - U+1F6A8 🚨 Kogut policyjny
Potrzebuję twojej pomocy! Czerwone, obracające się światło alarmowe z głośną syreną oznacza policję, karetkę pogotowia lub straż pożarną. Może oznaczać sytuację kryzysową i być używana zarówno żartobliwie jak i poważnie. Wskazuje na coś ważnego lub ostrzega.
U+1F6A8
Samolot emotikona - U+2708 Samolot
Ktoś chce stąd uciec i najchętniej polecieć na urlop. Lub telefon komórkowy znajduje się w trybie samolot. Latanie jest jednym z najbezpieczniejszych środków komunikacji, bezpieczniejsza jest już tylko winda.
U+2708
Rakieta Emotikona - U+1F680 🚀 Rakieta
Rakieta została wystrzelona w wszechświat. Coś „uderzyło” lub „wystrzeliło jak rakieta”. Lub jak mówił Buzz Lightyear z Toy Story: W nieskończoność i jeszcze dalej.
U+1F680
Ufo emotikony - U+1F6F8 🛸 Latający spodek
Przybyły istoty pozaziemskie! Emotikona UFO może być ostrzeżeniem, lepiej mocno stąpać po ziemi.
U+1F6F8
Siedzenie Whatsapp - U+1F4BA 💺 Miejsec siedzące
Zarezerwowałem nam miejsca! Ten rodzaj ruchomych siedzeń znajduje się w samolocie, pociągu lub busie. Może być używany w związku z transportem lub podróżą. Podnieś swoje oparcie, startujemy!
U+1F4BA
Kotwica Facebook - U+2693 Kotwica
Kotwica jest przedmiotem z dziedziny żeglarstwa i zapobiega zniesieniu łodzi przez wiatr, prąd lub fale. Symbolizuje nadzieję, wierność, bezpieczeństwo i stabilność.
U+2693
Mapa świata emotikony - U+1F5FA 🗺 Mapa świata
„Niebieska planeta” ziemia. Mapa świata przedstawia całą powierzchnię ziemi. Główną funkcją map jest orientacja. Ktoś chce wyruszyć w podróż dookoła świata lub właśnie objechał wszystkie kraje.
U+1F5FA
Stadion Emotikona - U+1F3DF 🏟 Stadion
W sobotę idziemy na mecz piłki nożnej! Na stadionie będą rozgrywać się zawody sportowe. Jest używana także w odniesieniu do dużych imprez i koncertów.
U+1F3DF
Parasol przeciwsłoneczny - U+26F1 Rozłożony parasol przeciwsłoneczny
Parasol przeciwsłoneczny daje ochronę przed słońcem w czasie upalnych dni na plaży lub w parku. Oznacza pełen relaksu letnie dni lub urlop na plaży.
U+26F1
Plaża i parasol przeciwsłoneczny - U+1F3D6 🏖 Plaża i parasol przeciwsłoneczny
Parasol przeciwsłoneczny na kawałku plaży nad morzem oznacza wakacje na plaży i upalną pogodę. Chodźmy nad morze rozkoszować się słońcem!
U+1F3D6
Wyspa emotikona - U+1F3DD 🏝 Bezludna wyspa
Ktoś potrzebuje odpoczynku! Bezludne lub opuszczone wyspy fascynują do dzisiaj. W powieściach przygodowych lub w filmach odgrywają ważną rolę (np. Robinson Crusoe lub Cast Away).
U+1F3DD
Pustynia - U+1F3DC 🏜 Pustynia
Wyrzucić kogoś na bruk. Środowisko wodne i ubogi w roślinność krajobraz pustynny z najczęściej ekstremalnymi temperaturami. Oznacza urlop, upały, ale także wyczerpanie.
U+1F3DC
Wulkan - U+1F30B 🌋 Wulkan
Aktywny, wybuchający wulkan z dymem i lawą. Może wyrażać nieznośny upał, niebezpieczeństwo lub stan emocjonalny. Jestem tak wściekły, że mógłbym eksplodować!
U+1F30B
Góra pokryta śniegiem - U+1F3D4 🏔 Góra pokryta śniegiem
Wysoka lub położona na północy góra, której szczyt jest pokryty śniegiem. Używana w związku z kempingiem, wędrówkami, wspinaczką górską i ogólnie z naturą.
U+1F3D4
Góra Whatsapp - U+1F5FB 🗻 Wulkan Fuji
Emotikona pokazuje pokryty śniegiem szczyt górski. Wzorem jest góra Fuji, najwyższa góra Japonii. Symbolicznie może oznaczać zimę.
U+1F5FB
Namioty - U+1F3D5 🏕 Kemping
Symbolizuje aktywności outdoorowe, namioty z ogniskiem lub weekenodwe wycieczki. Namioty na ulubiony rodzaj spędzania wolnego czasu.
U+1F3D5
Dom Facebook - U+1F3E0 🏠 Dom
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Przyjaciele bezpiecznie dotarli do domu. Może odnosić się również do domu: budowanie, wprowadzanie lub urządzanie się.
U+1F3E0
Dom z ogrodem - U+1F3E1 🏡 Ogród z domem
Sielanka na przedmieściach z domem i ogrodem z drzewami lub krzewami. Może odnosić się do sąsiedztwa lub części miasta. Ktoś marzy o swoim własnym domu na łonie natury.
U+1F3E1
Domy mieszkalne - U+1F3D8 🏘 Osiedle mieszkaniowe
Miejsce geograficzne, w którym osiedliło się wielu ludzi. Odnosi się do nowo zabudowanych osiedli lub istniejących osiedli. Przeprowadzamy się!
U+1F3D8
Opuszczony dom emoji - U+1F3DA 🏚 Opuszczony dom
Rozpadający się dom z zawalającym się dachem i rozbite, pozabijane deskami okna. Oznacza porzucone przedmioty lub budynki i beznadzieję. Może być używany także w odniesieniu napraw lub renowacji.
U+1F3DA
Dźwig emotikona - U+1F3D7 🏗 Plac budowy
Symbol prac budowlanych. Oznacza konstrukcję budynku każdego rodzaju, począwszy od wieżowców po biurowce. Może oznaczać nowy początek lub prace nad nowym projektem.
U+1F3D7
Budynek emotikony - U+1F3E2 🏢 Biurowiec
Muszę jeszcze raz do biura! Wysoki budynek, w którym znajdują się biura. Najczęściej znajduje się w większych miastach. Oznacza pacę w znaczeniu ogólnym lub życie w wielkim mieście.
U+1F3E2
Zimne ognie emotikona - U+1F387 🎇 Zimne ognie
Migoczące, zapalone zimne ognie. Symbolizują przyjaźń, święto lub szczęśliwe zdarzenie.
U+1F387
Fajerwerki Sylwester Buźka - U+1F386 🎆 Fajerwerki
Emotikona pokazuje rozbłyskujące fajerwerki na tle nocnego nieba. Może być używana w odniesieniu do sylwestra lub oszałamiającego święta.
U+1F386
Japoński budynek poczty - U+1F3E3 🏣 Japoński budynek poczty
Tradycyjny budynek poczty z Japonii. Rozpoznawalny na japońskich znaczkach pocztowych.
U+1F3E3
Poczta Whatsapp - U+1F3E4 🏤 Budynek poczty
Muszę jeszcze na pocztę! W budynkach ze znakiem trąbki pocztowej na fasadzie w wielu europejskich krajach można znaleźć pocztę.
U+1F3E4