Podróże i Miejsca: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Podróże i Miejsca na Facebook, WhatsApp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Podróże i miejsca

Emotikony Znaczenie Kod
Samochód codziennego użytku U+1F697 🚗 Samochód osobowy
Jestem w drodze! Czerwone (Android: niebieskie) auto. Czerwone rzeczy wydają się poruszać szybciej zjawisko znane dzięki efektowi Dopplera). Wspiera uwalnianie adrenaliny i uczuć takich jak wzburzenie lub intensywność.
U+1F697
Jak używasz tego emoji?
🚗 Samochód osobowy
Taxi Whatsapp U+1F695 🚕 Taxi
Zawołamy taksówkę! Taksówka jest środkiem komunikacji publicznej do okazjonalnego przewozu osób. Taksówki znajdują się na całym świecie, większość w metropoliach. Emotikona może wskazywać na szybki i wygodny transport.
U+1F695
Jak używasz tego emoji?
🚕 Taxi
Zielone Auto Emoji U+1F699 🚙 Kamper
Wybieramy się w podróż! Emotikona przedstawia pojazd używany w czasie wolnym, jak wóz kempingowy lub też SUV (Sport Utility Vehicle), czyli samochód terenowy z podwyższonym prześwitem. Przenośnie emotikona może również wskazywać na ciężką drogę.
U+1F699
Jak używasz tego emoji?
🚙 Kamper
Bus Whatsapp U+1F68C 🚌 Omnibus
Jadę autobusem! Omnibus jest używany jako publiczny środek komunikacji do transportu wielu osób w miastach, na wsi lub jako autobus szkolny.
U+1F68C
Jak używasz tego emoji?
🚌 Omnibus
Trolejbus emotikona U+1F68E 🚎 Trolejbus
Emotikona trolejbusa, skrzyżowanie busa i tramwaju. Może być używana jako buźka w odniesieniu do transportu publicznego.
U+1F68E
Jak używasz tego emoji?
🚎 Trolejbus
Samochód wyścigowy Emoji U+1F3CE 🏎‍️ Samochód wyścigowy
Rozpoczął się wyścig! Samochód wyścigowy jest najczęściej konstruowany jedynie na wyścigi, np. Formuły 1. Może odnosić się także ogólnie do samochodów, stylu jazdy jakiejś osoby lub dużych prędkości.
U+1F3CE
Jak używasz tego emoji?
🏎‍️ Samochód wyścigowy
Radiowóz emotikona U+1F693 🚓 Radiowóz
Widok boczny radiowozu. Ostrzega przed nielegalnymi zamiarami. Oznacza moralność i podobne normy oraz własne sumienie.
U+1F693
Jak używasz tego emoji?
🚓 Radiowóz
Karetka pogotowia Smiley U+1F691 🚑 Karetka pogotowia
Karetka pogotowia transportuje do szpitala jedynie osoby w stanie krytycznym. Ambulans ma zastosowanie w ratownictwie. Emotikona używana w związku z urazami, chorobami, wypadkami i tematami z zakresu medycyny.
U+1F691
Jak używasz tego emoji?
🚑 Karetka pogotowia
Samochód straży pożarnej U+1F692 🚒 Samochód straży pożarnej
Gdzie się pali? Gdzie doszło do nagłego wypadku? W przypadku pożaru straż pożarna nadjeżdża wozem strażackim, aby zwalczyć płomienie. Straż pożarna udziela pomocy m.in. w przypadku pożaru, wypadku lub powodzi.
U+1F692
Jak używasz tego emoji?
🚒 Samochód straży pożarnej
Minibus Minivan U+1F690 🚐 Minibus
Minibus, w odróżnieniu do normalnego busa, może przewozić mniej osób. Może symbolizować chęć wyjazdu na urlop: „Pojedźmy na kemping”.
U+1F690
Jak używasz tego emoji?
🚐 Minibus
Samochód dostawczy Emoji U+1F69A 🚚 Samochód dostawczy
Paczka została dzisiaj wysłana! Przy okazji muszę ci jeszcze coś przynieść! Samochód dostawczy waży poniżej 3,5 t a swoją budową przypomina samochód ciężarowy ( ładownia dłuższa niż kabina
U+1F69A
Jak używasz tego emoji?
🚚 Samochód dostawczy
Ciężarówka Emoji U+1F69B 🚛 Pojazd przegubowy
Do przeprowadzki potrzebuję ciągnika siodłowego! Zaprzęg zespołów ciągnących i półprzyczep. Często używany w dalekobieżnym transporcie towarów. Emotikona odnosi się najczęściej do zawodu lub transportu ładunków ciężkich.
U+1F69B
Jak używasz tego emoji?
🚛 Pojazd przegubowy
Traktor Smiley U+1F69C 🚜 Traktor
Traktor lub ciągnik to wolne maszyny ciągnące o bardzo dużej mocy. Oznacza świeże powietrze wiejskie, zawód rolnika, gospodarstwo rolne lub ogólnie gospodarkę rolną. Miasta mają często romantyczny widok na wioski. Pejoratywnie o wieśniaku.
U+1F69C
Jak używasz tego emoji?
🚜 Traktor
Rower Whatsapp U+1F6B2 🚲 Rower
Wybieramy się na wycieczkę rowerową! Środek transportu używany, aby przemieścić się z punktu do punktu B lub jako aktywność rekreacyjna ew. sportowa. Na całym świecie jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów. Za ostoję rowerów uważany jest Amsterdam. Emotikona może symbolizować zdrowy styl życia oraz świadomość ekologiczną.
U+1F6B2
Jak używasz tego emoji?
🚲 Rower
Motocykl Emoji U+1F3CD 🏍‍🏍 Motocykl
„Jestem już w drodze!“ lub „Wybieramy się na wycieczkę motocyklem“. Motocykl wyścigowy bierze udział w wyścigach lub Mistrzostwach w Wyścigach Ulicznych. Klasa MotoGP jest uważana za klsę królewską. Emotikona używana w związku z motocyklami i prędkością.
U+1F3CD
Jak używasz tego emoji?
🏍‍🏍 Motocykl
Auto policyjne U+1F694 🚔 Nadjeżdżający samochód policyjny
Policja jest już na miejscu! Pojazd uprzywilejowany policji. Policjanci w radiowozie właśnie są w drodze lub są już na miejscu. Ktoś potrzebuje pomocy, wykryto czyn karalny lub aresztowano przestępcę.
U+1F694
Jak używasz tego emoji?
🚔 Nadjeżdżający samochód policyjny
Autobus Widok z przodu U+1F68D 🚍 Nadjeżdżający autobus
Właśnie nadjechał autobus! Autobus to popularny środek komunikacji do podróżowania; czy to do transportu z jednego miejsca do drugiego czy też wyjazd na urlop. Ta emotikona przedstawia przód omnibusa, może odnosić się do przyjazdu..
U+1F68D
Jak używasz tego emoji?
🚍 Nadjeżdżający autobus
Auto Widok z przodu U+1F698 🚘 Nadjeżdżające auto
„Już jesteśmy“, „Dzisiaj ktoś prawie mnie potrącił“ lub „Z drogi“! Emotikona przedstawia przód auta. Może odnosić się do własnego pojazdu, rodzaju lokomocji lub trendu, jak pojazdy samojezdne.
U+1F698
Jak używasz tego emoji?
🚘 Nadjeżdżające auto
Taksówka Frontansicht U+1F696 🚖 Nadjeżdżająca taksówka
Taksówka już jest! Widok na przód taksówki. W zależności od kraju rozpoznawalna po kolorze, napisie i/lub szyldzie na dachu. Na całym świecie taksówki przewożą ludzi z punktu A do punktu B. Odnosi się do rodzaju transportu, miejskiego życia lub do metropolii, jak New York.
U+1F696
Jak używasz tego emoji?
🚖 Nadjeżdżająca taksówka
Gondola Whatsapp U+1F6A1 🚡 Kolejka linowa
Spotkamy się na szczycie! Kolejka linowa symbolizuje sukcesy, które można osiągnąć bez dużego wysiłku. Kolejka transportuje ludzi z doliny na szczyt góry: na wędrówki, jazdę na nartach lub aby rozkoszować się widokiem.
U+1F6A1
Jak używasz tego emoji?
🚡 Kolejka linowa
Kolejka górska U+1F6A0 🚠 Kolejka górska
„Widoki na góry były spektakularne“ lub „To sięga dużo wyżej“! Kolejki górskie pokonują duże nachylenia. Środek komunikacji, który transportuje ludzi na szczyt góry, w celu uprawiania sportów zimowych lub wędrówek.
U+1F6A0
Jak używasz tego emoji?
🚠 Kolejka górska
Wagon kolejowy Emoji U+1F683 🚃 Wagon kolejowy
W którym przedziale siedzimy? Wagon, który po szynach jest ciągnięty po lokomotywie i przewozi towary i ludzi. Emotikona odnosi się do transportu lub podróży.
U+1F683
Jak używasz tego emoji?
🚃 Wagon kolejowy
Tramwaj Wagon U+1F68B 🚋 Tramwaj
Wagon tramwaju lub tramwaj. Jeździ on w dużych miastach na ulicy i przewozi ludzi na krótkich odcinkach. Używany w związku z transportem lub publicznymi środkami komunikacji.
U+1F68B
Jak używasz tego emoji?
🚋 Tramwaj
Pociąg przez góry Whatsapp U+1F69E 🚞 Kolejka górska
Wymarzona podróż w góry! Podróż pociągiem przez górski krajobraz ze wspaniałym widokiem. Emotikona może również wskazywać na dany kraj, np. na Szwajcarię.
U+1F69E
Jak używasz tego emoji?
🚞 Kolejka górska
Kolej podwieszana Emoji U+1F69F 🚟 Kolej podwieszana
Przed nami ciężki teren! Jeszcze nigdy nie jechałem (-am) koleją podwieszaną! Kolej podwieszana występuje jedynie w niewielu, gęsto zaludnionych dużych miastach, jak np. Memphis, Wuppertal lub Tokio. Jeździ ona inaczej niż regularna kolej, nie porusza się po szynach, lecz wisi na jednym torze.
U+1F69F
Jak używasz tego emoji?
🚟 Kolej podwieszana
Kolej Whatsapp U+1F69D 🚝 Kolej jednoszynowa
Disneyland, nadjeżdżamy! Przypomina pociąg, ale jedzie po pojedynczej, wąskiej szynie. Kolej jednoszynowa (Monorail) transportuje ludzi do celów turystycznych, parków rozrywki ale funkcjonuje również w dużych miastach, jak Moskwa czy Seattle.
U+1F69D
Jak używasz tego emoji?
🚝 Kolej jednoszynowa
Pociąg szybkobieżny Emoji U+1F684 🚄 Pociąg szybkobieżny
„Wezmę szybki pociąg“ lub „Zaraz będę“! Pociąg w transporcie kolejowym, który pokonuje duże odległości z dużą prędkością (przynajmniej 190 km/h). Obecnie pociągi szybkobieżne przy normalnej eksploatacji osiągają prędkość 350 km/h.
U+1F684
Jak używasz tego emoji?
🚄 Pociąg szybkobieżny
Pociąg Emoji U+1F685 🚅 Pociąg szybkobieżny z zaokrąglonym przodem
Pociąg szybkobieżny (Bullet Train) z aerodynamicznym przodem, przypominającym kulę. Pociąg pokonuje duże odcinki z dużą prędkością. Z powodu opływowego kształtu używany również w odniesieniu do japońskich pociągów szybkobieżnych (Shinkansen).
U+1F685
Jak używasz tego emoji?
🚅 Pociąg szybkobieżny z zaokrąglonym przodem
Szybka kolej miejska Emoji U+1F688 🚈 Kolej miejska
Jest późno, spóźniłem się na szybką kolej miejską! Publiczny środek transportu na szynach lokalnym transporcie miejskim w dużych miastach oraz na przedmieściach. Powszechnie używany skrót S-Bahn w odniesieniu do szybkiej kolei miejskiej powstał na początku lat 30-tych.
U+1F688
Jak używasz tego emoji?
🚈 Kolej miejska
Lokomotywa U+1F682 🚂 Lokomotywa parowa
Cała naprzód! Staroświecka lokomotywa parowa napędzana jest parą. Ten rodzaj lokomotyw dominował do połowy XX wieku w transporcie szynowym. Symbolizuje industrializację i postęp techniczny.
U+1F682
Jak używasz tego emoji?
🚂 Lokomotywa parowa
Pociąg do przodu U+1F686 🚆 Pociąg
„Pociąg już odjechał“, „Wskoczyć do jadącego pociągu“ lub “Jedzie pociąg donikąd“. Popularny środek transportu i komunikacyjny na krótkich i długich odcinkach.
U+1F686
Jak używasz tego emoji?
🚆 Pociąg
Metro Whatsapp U+1F687 🚇 Metro
Metro. Transport szynowy w publicznym transporcie pasażerskim. Emotikona może odnosić się do samego środka transportu lub miast z rozbudowaną siecią metro, jak np. Paryż.
U+1F687
Jak używasz tego emoji?
🚇 Metro
Tramwaj Emoji U+1F68A 🚊 Tramwaj
Pojedziemy tramwajem! Tramwaj jest szynowym środkiem transportu, który jest napędzany energią elektryczną. Często jeździ po tych samych ulicach, po których poruszają się auta i rowery. W miastach popularny do pokonywania krótkich odległości.
U+1F68A
Jak używasz tego emoji?
🚊 Tramwaj
Dworzec Emoji U+1F689 🚉 Przystanek
„Spotkamy się na peronie“ lub „Pociąg odjechał“! Na przystanku lub dworcu ludzie wsiadają i wysiadają z pociągu. Tablica informacyjna podaje do wiadomości godziny odjazdów i opóźnienia.
U+1F689
Jak używasz tego emoji?
🚉 Przystanek
Syrena U+1F6A8 🚨 Kogut policyjny
Potrzebuję twojej pomocy! Czerwone, obracające się światło alarmowe z głośną syreną oznacza policję, karetkę pogotowia lub straż pożarną. Może oznaczać sytuację kryzysową i być używana zarówno żartobliwie jak i poważnie. Wskazuje na coś ważnego lub ostrzega.
U+1F6A8
Jak używasz tego emoji?
🚨 Kogut policyjny
Samolot emotikona U+2708 ✈ Samolot
Ktoś chce stąd uciec i najchętniej polecieć na urlop. Lub telefon komórkowy znajduje się w trybie samolot. Latanie jest jednym z najbezpieczniejszych środków komunikacji, bezpieczniejsza jest już tylko winda.
U+2708
Jak używasz tego emoji?
✈ Samolot
Samolot Abflug U+1F6EB 🛫 Samolot Odlot
Ready for takeoff! Startujemy, Samolot odlatuje. Ktoś leci do innego miasta lub kraju, udaje się na urlop lub w podróż służbową. Może oznaczać również, potrzebuję urlopu i chcę po prostu wyjechać. Możliwe również, od razu udać się w drogę.
U+1F6EB
Jak używasz tego emoji?
🛫 Samolot Odlot
Samolot lądowanie U+1F6EC 🛬 Samolot lądowanie
„Jutro lecę z powrotem” lub „Znowu dobrze wylądowaliśmy”! Samolot podchodzi do lądowania: ktoś wraca do domu.
U+1F6EC
Jak używasz tego emoji?
🛬 Samolot lądowanie
Mały samolot U+1F6E9 🛩 Mały samolot
Polecimy prywatnym odrzutowcem! Symbolizuje luksusową podróż, nowe hobby lub loty do oddalonych lotnisk na prowincjach. Małe lub lekkie samoloty mają mniejszą wagę niż zwykłe samoloty. Emotikona może również oznaczać styl życia pięknych i bogatych oraz tęsknotę za dalekim światem i urlop.
U+1F6E9
Jak używasz tego emoji?
🛩 Mały samolot
Siedzenie Whatsapp U+1F4BA 💺 Miejsec siedzące
Zarezerwowałem nam miejsca! Ten rodzaj ruchomych siedzeń znajduje się w samolocie, pociągu lub busie. Może być używany w związku z transportem lub podróżą. Podnieś swoje oparcie, startujemy!
U+1F4BA
Jak używasz tego emoji?
💺 Miejsec siedzące
Rakieta Emotikona U+1F680 🚀 Rakieta
Rakieta została wystrzelona w wszechświat. Coś „uderzyło” lub „wystrzeliło jak rakieta”. Lub jak mówił Buzz Lightyear z Toy Story: W nieskończoność i jeszcze dalej.
U+1F680
Jak używasz tego emoji?
🚀 Rakieta
Ufo emotikony U+1F6F8 🛸 Latający spodek
Przybyły istoty pozaziemskie! Emotikona UFO może być ostrzeżeniem, lepiej mocno stąpać po ziemi.
U+1F6F8
Jak używasz tego emoji?
🛸 Latający spodek
Helikopter Emoji U+1F681 🚁 Helikopter
Zrobimy lot krajoznawczy! Jestem już na najszybszej drodze do ciebie! Helikopter nie potrzebuje lądowiska, ponieważ startuje i ląduje pionowo. Helikoptery są używane w sytuacjach awaryjnych (np. przez policję, straż pożarną lub szpitale) lub do monitorowania ruchu drogowego.
U+1F681
Jak używasz tego emoji?
🚁 Helikopter
Żaglówka Emoji U+26F5 ⛵ Żaglówka
Będziemy żeglować po świecie! Żaglówka jest napędzana siłą wiatru. Służy do poruszania się po wodach. Jachty żaglowe dysponują dodatkowo kuchnią i pomieszczeniem mieszkalnym. Emotikona przedstawia tęsknotę za dalekim światem i myśli o samotne wyspie, słońcu i morzu.
U+26F5
Jak używasz tego emoji?
⛵ Żaglówka
Ścigacz Emoji U+1F6A4 🚤 Ścigacz
Pojazd wodny napędzany silnikami. Do celów rekreacyjnych, np. jazda na nartach wodnych lub wyścigi łodzi. Najszybsza łódź na świecie porusza się z prędkością 320 km/h. Emotikona oznacza sport wodny, podróże i urlop.
U+1F6A4
Jak używasz tego emoji?
🚤 Ścigacz
Motorówka U+1F6E5 🛥‍️ Motorówka
Oznacza styl życia i luksus! Pojazd wodny napędzany jednym lub kilkoma silnikami spalinowymi lub elektrycznymi. Do celów rozrywkowych, ciągnięcia nart wodnych lub jako symbol stylu życia pięknych i bogatych.
U+1F6E5
Jak używasz tego emoji?
🛥‍️ Motorówka
Duży statek U+1F6F3 🛳‍️ Statek pasażerski
Zarezerwowaliśmy rejs statkiem wycieczkowym! Statek pasażerski transportuje ludzi na wodach wewnętrznych lub przybrzeżnych oraz przez morze. Największy statek może przewieźć 6800 osób. Emotikona używana również w związku z chorobą morską.
U+1F6F3
Jak używasz tego emoji?
🛳‍️ Statek pasażerski
Prom Whatsapp U+26F4 ⛴‍️ Prom
„Weźmiemy prom“ lub w znaczeniu przenośnym: „Dobijamy do nowego brzegu!“. Najczęściej prom codziennie przeprawia się na wyspę. Prom transportuje przez wody ludzi, auta lub dobra.
U+26F4
Jak używasz tego emoji?
⛴‍️ Prom
Statek wycieczkowy U+1F6A2 🚢 Statek
„Opuścić tonący statek“ lub „Titanic jest moim ulubionym filmem“. Przed kimś podróż statkiem wycieczkowym lub urlop, ale również ostrzeżenie: Szybko będę mieć chorobę morską!
U+1F6A2
Jak używasz tego emoji?
🚢 Statek
Kotwica Facebook U+2693 ⚓ Kotwica
Kotwica jest przedmiotem z dziedziny żeglarstwa i zapobiega zniesieniu łodzi przez wiatr, prąd lub fale. Symbolizuje nadzieję, wierność, bezpieczeństwo i stabilność.
U+2693
Jak używasz tego emoji?
⚓ Kotwica
Stacja paliw Emoji U+26FD ⛽ Dystrybutor paliw
Muszę jeszcze szybko zatankować! Dystrybutor na stacji benzynowej napełnia paliwem pojazd, który ma zostać zatankowany. Może wskazywać na stację paliw lub w znaczeniu przenośnym oznaczać tankowanie własnych rezerw energii.
U+26FD
Jak używasz tego emoji?
⛽ Dystrybutor paliw
Tabliczka budowlana Emoji U+1F6A7 🚧 Tabliczka budowlana
Zatrzymały mnie prace na budowie! Wskazuje na prace budowlane w budynkach lub roboty drogowe. Może dojść do opóźnień lub problemów w komunikacji. Możliwe również, strona internetowa w przebudowie lub znajduje się w trybie serwisowym lub projekt jest jeszcze w budowie.
U+1F6A7
Jak używasz tego emoji?
🚧 Tabliczka budowlana
Sygnalizacja świetlna Whatsapp U+1F6A6 🚦 Pionowa sygnalizacja świetlna
Kolory sygnalizacji świetlnej regulują przepływ ruchu i wstrzymują niebezpieczne sytuacje na drodze. Pierwsze światła o gasnącym płomieniu zostały rozstawione w 1868 roku w Londynie i eksplodowały krótko potem. Emotikona może odnosić się do ruchu drogowego, jako przeproszenia za spóźnienie lub odniesienie do aplikacji Lebensmittelampel (sygnalizacja artykułów spożywczych).
U+1F6A6
Jak używasz tego emoji?
🚦 Pionowa sygnalizacja świetlna
Pozioma sygnalizacja świetlna U+1F6A5 🚥 Pozioma sygnalizacja świetlna
Wezmę cię pod uwagę, moje światło zaraz zapali się na czerwono! Sygnalizacja świetlna reguluje przepływ ruchu drogowego. Powinna optymalizować ruch i ograniczać niebezpieczne sytuacje na drodze. Pozioma sygnalizacja jest w Polsce, inaczej jest np. w Tajlandii czy w USA, gdzie jest to raczej nietypowe.
U+1F6A5
Jak używasz tego emoji?
🚥 Pozioma sygnalizacja świetlna
Autobus Stop Emoji U+1F68F 🚏 Przystanek autobusowy
Spotkamy się na przystanku! Kiedy odjeżdża autobus? Ten szyld wskazuje miejsce, w którym na ulicy zatrzymuje się autobus. Tylko tutaj pasażerowie mogą wsiadać i wysiadać. Znajduje zastosowanie w odniesieniu do transportu oraz ogólnie do publicznych środków komunikacji.
U+1F68F
Jak używasz tego emoji?
🚏 Przystanek autobusowy
Mapa świata emotikony U+1F5FA 🗺 Mapa świata
„Niebieska planeta” ziemia. Mapa świata przedstawia całą powierzchnię ziemi. Główną funkcją map jest orientacja. Ktoś chce wyruszyć w podróż dookoła świata lub właśnie objechał wszystkie kraje.
U+1F5FA
Jak używasz tego emoji?
🗺 Mapa świata
Statua Wolności Smiley U+1F5FD 🗽 Statua Wolności
Uwielbiam American Way of Life! Żeńska statua (Lady Liberty), w jednej ręce trzymająca pochodnię, w drugiej Deklarację Niepodległości. Symbol Nowego Jorku i wolności oraz niepodległości.
U+1F5FD
Jak używasz tego emoji?
🗽 Statua Wolności
Wieża Whatsapp U+1F5FC 🗼 Tokyo Tower
Tokio to moje ulubione miasto! Wieża telewizyjna jest wzorowana na wieży Eiffla w Paryżu. Symbol stolicy Japonii Tokio. Miejsce akcji filmów, np. Godzilla i mangi, np. Sailor Moon.
U+1F5FC
Jak używasz tego emoji?
🗼 Tokyo Tower
Zamek Emoji U+1F3F0 🏰 Europejski zamek
Najstarsze twierdze Europy są popularną destynacją wycieczek. Średniowieczna architektura zadziwia imponującym wyglądem i historią. Symbolizuje obronę i ochronę.
U+1F3F0
Jak używasz tego emoji?
🏰 Europejski zamek
Azjatycki budynek U+1F3EF 🏯 Japoński zamek
Fascynuje mnie azjatycka architektura! W przypadku tego budynku chodzi o tradycyjny japoński zamek. Wcześniej twierdza, dziś kulturowe dziedzictwo. Emotikona używana w kontekście planowanej podróży, ogólnie architektury lub azjatyckiej kultury.
U+1F3EF
Jak używasz tego emoji?
🏯 Japoński zamek
Stadion Emotikona U+1F3DF 🏟 Stadion
W sobotę idziemy na mecz piłki nożnej! Na stadionie będą rozgrywać się zawody sportowe. Jest używana także w odniesieniu do dużych imprez i koncertów.
U+1F3DF
Jak używasz tego emoji?
🏟 Stadion
Diabelski młyn U+1F3A1 🎡 Diabelski młyn
Popularna atrakcja z parkiem rozrywki, na jarmarkach lub festiwalach. Atrakcja stanowi zabawę dla dużych i małych. Oferuje wspaniały widok i jest symbolem różnych miast, np. London Eye. Może symbolizować radość z życia i łatwość oraz życiowe wzloty i upadki.
U+1F3A1
Jak używasz tego emoji?
🎡 Diabelski młyn
Karuzela z konikiem U+1F3A0 🎠 Karuzelowy konik
Idziemy na jarmark! Lakierowane drewniane koniki na karuzeli są popularną rozrywką w trakcie jarmarków lub w parkach rozrywki wśród najmłodszych. Wzbudza wspomnienia z dzieciństwa. Oznacza swawolę, luz i radość z życia.
U+1F3A0
Jak używasz tego emoji?
🎠 Karuzelowy konik
Fontanna Emoji U+26F2 ⛲ Fontanna
Spotkamy się przy fontannie! Jako część architektury miejskiej, w ogrodach lub w parkach. Fontanny znajdują się na malowniczych placach i są popularnym miejscem spotkań, nie tylko w upalne, letnie dni.
U+26F2
Jak używasz tego emoji?
⛲ Fontanna
Parasol przeciwsłoneczny U+26F1 ⛱ Rozłożony parasol przeciwsłoneczny
Parasol przeciwsłoneczny daje ochronę przed słońcem w czasie upalnych dni na plaży lub w parku. Oznacza pełen relaksu letnie dni lub urlop na plaży.
U+26F1
Jak używasz tego emoji?
⛱ Rozłożony parasol przeciwsłoneczny
Plaża i parasol przeciwsłoneczny U+1F3D6 🏖 Plaża i parasol przeciwsłoneczny
Parasol przeciwsłoneczny na kawałku plaży nad morzem oznacza wakacje na plaży i upalną pogodę. Chodźmy nad morze rozkoszować się słońcem!
U+1F3D6
Jak używasz tego emoji?
🏖 Plaża i parasol przeciwsłoneczny
Wyspa emotikona U+1F3DD 🏝 Bezludna wyspa
Ktoś potrzebuje odpoczynku! Bezludne lub opuszczone wyspy fascynują do dzisiaj. W powieściach przygodowych lub w filmach odgrywają ważną rolę (np. Robinson Crusoe lub Cast Away).
U+1F3DD
Jak używasz tego emoji?
🏝 Bezludna wyspa
Pustynia U+1F3DC 🏜 Pustynia
Wyrzucić kogoś na bruk. Środowisko wodne i ubogi w roślinność krajobraz pustynny z najczęściej ekstremalnymi temperaturami. Oznacza urlop, upały, ale także wyczerpanie.
U+1F3DC
Jak używasz tego emoji?
🏜 Pustynia
Wulkan U+1F30B 🌋 Wulkan
Aktywny, wybuchający wulkan z dymem i lawą. Może wyrażać nieznośny upał, niebezpieczeństwo lub stan emocjonalny. Jestem tak wściekły, że mógłbym eksplodować!
U+1F30B
Jak używasz tego emoji?
🌋 Wulkan
Góra Smiley U+26F0 ⛰‍️ Góra
Najgorsze mieć już za sobą, włosy stają dęba lub wspinać się na górę! Może odnosić się do miejsca lub urlopu w górach lub metaforycznie, kiedy chodzi o coś wielkiego.
U+26F0
Jak używasz tego emoji?
⛰‍️ Góra
Góra pokryta śniegiem U+1F3D4 🏔 Góra pokryta śniegiem
Wysoka lub położona na północy góra, której szczyt jest pokryty śniegiem. Używana w związku z kempingiem, wędrówkami, wspinaczką górską i ogólnie z naturą.
U+1F3D4
Jak używasz tego emoji?
🏔 Góra pokryta śniegiem
Góra Whatsapp U+1F5FB 🗻 Wulkan Fuji
Emotikona pokazuje pokryty śniegiem szczyt górski. Wzorem jest góra Fuji, najwyższa góra Japonii. Symbolicznie może oznaczać zimę.
U+1F5FB
Jak używasz tego emoji?
🗻 Wulkan Fuji
Namioty U+1F3D5 🏕 Kemping
Symbolizuje aktywności outdoorowe, namioty z ogniskiem lub weekenodwe wycieczki. Namioty na ulubiony rodzaj spędzania wolnego czasu.
U+1F3D5
Jak używasz tego emoji?
🏕 Kemping
Namiot Emoji U+26FA ⛺ Namiot
Na weekend jedziemy na festiwal. W czasie urlopu na kempingu na polu namiotowym rozstawiany jest namiot. Przenośny nocleg chroni przed wiatrem oraz deszczem i w zależności od wielkości może dać schronienie wielu osobom. Emotikona może być rozumiana również jako zaproszenie do wspólnego biwakowania.
U+26FA
Jak używasz tego emoji?
⛺ Namiot
Dom Facebook U+1F3E0 🏠 Dom
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Przyjaciele bezpiecznie dotarli do domu. Może odnosić się również do domu: budowanie, wprowadzanie lub urządzanie się.
U+1F3E0
Jak używasz tego emoji?
🏠 Dom
Dom z ogrodem U+1F3E1 🏡 Ogród z domem
Sielanka na przedmieściach z domem i ogrodem z drzewami lub krzewami. Może odnosić się do sąsiedztwa lub części miasta. Ktoś marzy o swoim własnym domu na łonie natury.
U+1F3E1
Jak używasz tego emoji?
🏡 Ogród z domem
Domy mieszkalne U+1F3D8 🏘 Osiedle mieszkaniowe
Miejsce geograficzne, w którym osiedliło się wielu ludzi. Odnosi się do nowo zabudowanych osiedli lub istniejących osiedli. Przeprowadzamy się!
U+1F3D8
Jak używasz tego emoji?
🏘 Osiedle mieszkaniowe
Opuszczony dom emoji U+1F3DA 🏚 Opuszczony dom
Rozpadający się dom z zawalającym się dachem i rozbite, pozabijane deskami okna. Oznacza porzucone przedmioty lub budynki i beznadzieję. Może być używany także w odniesieniu napraw lub renowacji.
U+1F3DA
Jak używasz tego emoji?
🏚 Opuszczony dom
Dźwig emotikona U+1F3D7 🏗 Plac budowy
Symbol prac budowlanych. Oznacza konstrukcję budynku każdego rodzaju, począwszy od wieżowców po biurowce. Może oznaczać nowy początek lub prace nad nowym projektem.
U+1F3D7
Jak używasz tego emoji?
🏗 Plac budowy
Fabryka Whatsapp U+1F3ED 🏭 Budynek fabryczny
Idziemy na festiwal na terenie fabryki! Budynki industrialnej siedziby z dużym kominem. Emotikona może odnosić się do pracy w fabryce, industrializacji lub problemów ekologicznych i spalin.
U+1F3ED
Jak używasz tego emoji?
🏭 Budynek fabryczny
Budynek emotikony U+1F3E2 🏢 Biurowiec
Muszę jeszcze raz do biura! Wysoki budynek, w którym znajdują się biura. Najczęściej znajduje się w większych miastach. Oznacza pacę w znaczeniu ogólnym lub życie w wielkim mieście.
U+1F3E2
Jak używasz tego emoji?
🏢 Biurowiec
Budynek Plakat Whatsapp U+1F3EC 🏬 Dom towarowy
Muszę jeszcze coś kupić! Duży sklep detaliczny, który oferuje produkty z określonej grupy, np. tekstylia, meble lub sprzęt elektryczny. Ktoś chce kupić jakiś artykuł lub po prostu iść na zakupy.
U+1F3EC
Jak używasz tego emoji?
🏬 Dom towarowy
Zimne ognie emotikona U+1F387 🎇 Zimne ognie
Migoczące, zapalone zimne ognie. Symbolizują przyjaźń, święto lub szczęśliwe zdarzenie.
U+1F387
Jak używasz tego emoji?
🎇 Zimne ognie
Fajerwerki Sylwester Buźka U+1F386 🎆 Fajerwerki
Emotikona pokazuje rozbłyskujące fajerwerki na tle nocnego nieba. Może być używana w odniesieniu do sylwestra lub oszałamiającego święta.
U+1F386
Jak używasz tego emoji?
🎆 Fajerwerki
Japoński budynek poczty U+1F3E3 🏣 Japoński budynek poczty
Tradycyjny budynek poczty z Japonii. Rozpoznawalny na japońskich znaczkach pocztowych.
U+1F3E3
Jak używasz tego emoji?
🏣 Japoński budynek poczty
Poczta Whatsapp U+1F3E4 🏤 Budynek poczty
Muszę jeszcze na pocztę! W budynkach ze znakiem trąbki pocztowej na fasadzie w wielu europejskich krajach można znaleźć pocztę.
U+1F3E4
Jak używasz tego emoji?
🏤 Budynek poczty
Szpital emotikona U+1F3E5 🏥 Szpital
Kiepsko się czuję! Szpital z czerwonym krzyżem. Idziemy tam, kiedy jesteśmy bardzo chorzy lub ranni. Metaforycznie wskazuje na wypadek lub bardzo złe samopoczucie.
U+1F3E5
Jak używasz tego emoji?
🏥 Szpital
Budynek H U+1F3E8 🏨 Hotel
Muszę jeszcze zarezerwować hotel! Czy to na urlop czy podróż służbową. Być może chodzi o zaproszenie na kilka romantycznych dni. Może symbolizować również prośbę o tymczasowe zakwaterowanie. Masz dla mnie jakieś schronienie?
U+1F3E8
Jak używasz tego emoji?
🏨 Hotel
Budynek 24 Emoji U+1F3EA 🏪 Hipermarket
Często większy niż supermarket i z szeroką ofertą asortymentu, od produktów spożywczych przez sprzęt elektroniczny po artykuły gospodarstwa domowego. Najczęściej otwarty dłużej niż regularne markety, w niektórych krajach nawet przez całą dobę. Może odnosić się do zakupów lub osoby, np. jestem dostępny(-a) 24 godziny na dobę.
U+1F3EA
Jak używasz tego emoji?
🏪 Hipermarket
Szkoła U+1F3EB 🏫 Szkoła
Właśnie się uczę lub jestem w szkole lub na uniwersytecie. Emotikona przedstawia miejsce lub budynek. Symboliczne znaczenie: zdobywać doświadczenia lub zdać nowe życiowe egzaminy.
U+1F3EB
Jak używasz tego emoji?
🏫 Szkoła
Hotel studencki Whatsapp U+1F3E9 🏩 Hotel studencki
Emotikona nie przedstawia zwykłego hotelu. Serce wskazuje na hotel na motel. Może oznaczać potajemny romans.
U+1F3E9
Jak używasz tego emoji?
🏩 Hotel studencki
Kościół emotikona U+1F492 💒 Wesele
Bierzemy ślub! Kościół, w którym odbędzie się ślub. Chętnie używana w kontekście zaproszeń lub zawiadomienie o ślubie.
U+1F492
Jak używasz tego emoji?
💒 Wesele
Antyczny budynek emotikona U+1F3DB 🏛 Antyczny budynek
Antyczne budynki, najczęściej z kolumnami i zdobieniami można znaleźć jeszcze dziś na całym świecie. Oznacza kulturę, np. wizytę w muzeum lub ogólnie architekturę.
U+1F3DB
Jak używasz tego emoji?
🏛 Antyczny budynek
Kościół Whatsapp U+26EA ⛪ Kościół
Pewny jak amen w pacierzu! Kościelny budynek. Kościół oznacza śluby, chrzciny, msze i pogrzeby. Jest używany także w kontekście religii i dni świątecznych.
U+26EA
Jak używasz tego emoji?
⛪ Kościół
Meczet Whatsapp U+1F54C 🕌 Meczet
Religijny budynek z dachem w kształcie kopuły i minaretem jest miejscem wspólnej modlitwy wyznawców Islamu i miejscem spotkań towarzyskich. Może być używana w odniesieniu do religii, podróży lub architektury.
U+1F54C
Jak używasz tego emoji?
🕌 Meczet
Synagoga U+1F54D 🕍 Synagoga
Budynek z gwiazdą Dawida to synagoga: miejsce spotkań i wspólnej modlitwy w ramach praktyk judaizmu. Ważna instytucja w kulturze żydowskiej. Emotikona używana w odniesieniu do religii i Izraela.
U+1F54D
Jak używasz tego emoji?
🕍 Synagoga
Kaaba kamień emotikona U+1F54B 🕋 Święty Meczet
Emotikona przedstawia Kaaba, centralne sanktuarium Islamu w Mekce. Cel dużych pielgrzymek (Hadżdż) każdego muzułmanina.
U+1F54B
Jak używasz tego emoji?
🕋 Święty Meczet
Łuk azjatycki U+26E9 ⛩‍️ Chram shintoistyczny
Sakralna architektura japońska. Służy ku czci bóstwa. Szintoizm (jap. droga bogów) jest praktykowana prawie wyłącznie w Japonii. Charakterystyczne dla tej religii są czczenie natury i kult przodków.
U+26E9
Jak używasz tego emoji?
⛩‍️ Chram shintoistyczny
Tor kolejowy Emoji U+1F6E4 🛤 Linia kolejowa
Linia kolejowa prze piękny krajobraz. Linia kolejowa łączy dwa miejsca. Emotikona używana w odniesieniu do środków transportu, dworca lub ewentualnych opóźnień,
U+1F6E4
Jak używasz tego emoji?
🛤 Linia kolejowa
Autostrada U+1F6E3 🛣‍️ Autostrada
Jedziemy autostradą! Jadę najszybszą drogą! Szeroka ulica z kilkoma pasami i znakiem drogowym widocznym z perspektywy kierowcy. Droga szybkiego ruchu składa się z dwóch dróg dwujezdniowych z kilkami pasami ruchu. Oznacza szybki ruch i dostawy towarów.
U+1F6E3
Jak używasz tego emoji?
🛣‍️ Autostrada
Mapa Japonii Whatsapp U+1F5FE 🗾 Mapa Japonii
Przedstawia zarys państwa wyspiarskiego Japonii we wschodniej Azji. Komiksy manga należą do powszechnej kultury. Ojczyzna emotikon. Oznacza wyłącznie sam kraj: w kontekście podróży lub kultury.
U+1F5FE
Jak używasz tego emoji?
🗾 Mapa Japonii
Święto Środka Jesieni U+1F391 🎑 Tradycyjne Święto Środka Jesieni
„Tsukimi” jest tradycyjnym Świętem Środka Jesieni. Emotikona przedstawia tradycyjną ceremonię z japońską trawą pampasową, dango (japońskimi kluskami) i księżycem w tle.
U+1F391
Jak używasz tego emoji?
🎑 Tradycyjne Święto Środka Jesieni
Krajobraz Whatsapp U+1F3DE 🏞 Park Narodowy
Malowniczy krajobraz z górami, rzekami, jeziorami i nienaruszoną naturą. Oznacza aktywność na świeżym powietrzu jak wędrówki, rafting, namioty lub rezerwaty przyrody.
U+1F3DE
Jak używasz tego emoji?
🏞 Park Narodowy
Wschód słońca Emoji U+1F305 🌅 Wschód słońca
Po porannym świcie nastaje wschód słońca. Wschodzące słońce przekracza horyzont i zwiastuje nowy dzień. Słońce wschodzi najwcześniej w połowie czerwca, najpóźniej w połowie grudnia. Symbol przebudzenia i (nowego) początku.
U+1F305
Jak używasz tego emoji?
🌅 Wschód słońca
Wschód słońca góry emotikona U+1F304 🌄 Wschód słońca nad górmai
Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. W oddali za górami powoli wstaje słońce. Wschód słońca na tle idyllicznego krajobrazu może oznaczać naturę lub urlop w górach.
U+1F304
Jak używasz tego emoji?
🌄 Wschód słońca nad górmai
Spadająca gwiazda emotikona U+1F320 🌠 Spadająca gwiazda
Kiedy ktoś zobaczy spadającą gwiazdę i pomyśli życzenie, zostanie ono spełnione. Symbol romantycznych i magicznych momentów. Coś lub ktoś jest wyjątkowy i cenny.
U+1F320
Jak używasz tego emoji?
🌠 Spadająca gwiazda
Zachód słońca Skyline emotikona U+1F307 🌇 Zachód słońca w mieście
Słońce zachodzi powoli za horyzontem i zatapia skyline miasta w ciepłym świetle. Nadchodzi noc, rozpoczynają się imprezy. Codzienny fenomen. Symbolizuje koniec dnia.
U+1F307
Jak używasz tego emoji?
🌇 Zachód słońca w mieście
Miasto zachód słońca U+1F306 🌆 Widok na miasto o zmierzchu
Zmierzch zanurza budynki wielkich miast w pomarańczowym świetle. Ostatnie promienie światła dziennego, zanim nadejdzie noc. Emotikona oznacza, że dzień ma się ku końcowi, jest już dosyć późno lub ktoś chciałby wieczorem wyjść.
U+1F306
Jak używasz tego emoji?
🌆 Widok na miasto o zmierzchu
Skyline Whatsapp U+1F3D9 🏙 Skyline miasta
Pojedźmy do miasta! Panorama miasta z najwyższymi budynkami na horyzoncie. Skyline są bardzo rozpoznawalne. Najpiękniejszy na świecie należy do Nowego Jorku.
U+1F3D9
Jak używasz tego emoji?
🏙 Skyline miasta
Gwiażdziste niebo Emoji U+1F303 🌃 Gwiaździsta noc
Miasto nocą z czystym niebem, na którym widać gwiazdy. Może odnosić się do życia nocnego, romantycznej randki lub ogólnie do życia w wielkim mieście. Gwiaździste niebo od dawien dawna bardzo fascynuje ludzi.
U+1F303
Jak używasz tego emoji?
🌃 Gwiaździsta noc
Galaktyka emotikona U+1F30C 🌌 Droga mleczna
Mleczne pasy na niebie – galaktyka z miliardem gwiazd. Oznacza piękno nocy i doznawanie cudów. Ktoś planuje romantyczną randkę z swoją ukochaną.
U+1F30C
Jak używasz tego emoji?
🌌 Droga mleczna
Most Golden Gate Bridge nocą U+1F309 🌉 Most nocą
Przyjechaliśmy do San Francisco! Oświetlony most Golden Gate Bridge w USA nocą. Odnosi się do wspaniałego widoku nocą, do życia nocnego lub romantycznej randki.
U+1F309
Jak używasz tego emoji?
🌉 Most nocą
Most Golden Gate Bridge U+1F301 🌁 Mgliście
Mgła przerzedza się lub zniknąć nocą we mgle! Tonący we mgle most, przypomina most Golden Gate Bridge. Przez szary welon mgły wszystko jest niewyraźne. Mgła odróżnia się od chmur jedynie kontaktem z podłożem.
U+1F301
Jak używasz tego emoji?
🌁 Mgliście