🧿 Obiekty: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Obiekty i Przedmioty na Facebook, Whatsapp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: 🧿 Obiekty Emotikony

U+231A
Zegarek na ręke Whatsapp U+231A
 Zegarek na ręke

„Muszę się pospieszyć“ lub „O której chcesz tam być?“. Urządzenie do pomiaru czasu i symbol statusu. Emotikona używana z kontekście związanym z czasem, np. terminy, deadliny, spotkania lub spóźnienia.

U+1F4F1
Komórka U+1F4F1
📱 Telefon komórkowy

Ta emotikona w mniejszym stopniu odnosi się do samego telefonu komórkowego. Częściej używana jest w odniesieniu do połączenia: „Odbierz telefon!” lub „Muszę jeszcze szybko zadzwonić”.

U+1F4F2
Komórka ze strzałką emotikna U+1F4F2
📲 Telefon komórkowy z wskazującą na prawo strzałką

Komórka ze wskazującą na niego strzałką. Oznacza przychodzące połączenie lub inną akcję na telefonie.

U+1F4BB
Laptop Emotikona U+1F4BB
💻 Laptop

Przedstawia MacBook'a. Ogólnie może być używana w odniesieniu do komputerów lub pracy. „Muszę to jeszcze skończyć” lub „chciałbym nowego laptopa”.

U+2328
Klawiatura Smiley U+2328
⌨‍️ Klawiatura

Już czas, aby napisać nowy rozdział! Ktoś siedzi przez cały dzień przed komputerem, wykonuje prace biurowe lub coś pisze, np. książkę, artykuł na bloga lub pracę magisterską. Klawiatura może funkcjonować również jako komputer, który symbolizuje potencjał i zdolności.

U+1F5A5
Komputer U+1F5A5
🖥 Desktop komutera

Rzuć okiem na ekran! Ogólnie oznacza pracę na komputerze lub gry komputerowe. Może jednak oznaczać również „Kupiłem sobie nowy komputer”.

U+1F5A8
Drukarka Whatsapp U+1F5A8
🖨 Drukarka

Muszę jeszcze coś wydrukować! Drukarka oznacza ogólnie prace biurowe, kolegę, który znowu zauważył, że w drukarce zaciął się papier lub technologię wydruku 3D. Zgodnie z nazwą wskazuje również na sam wydruk.

U+1F5B1
Mysz komputerowa U+1F5B1
🖱 Myszka komputerowa

Emotikona pokazuje białą mysz komputerową z trzema przyciskami obsługi (w przypadku Apple tylko z jednym przyciskiem). Ogólnie oznacza pracę na komputerze.

U+1F5B2
Trackball Emotikona U+1F5B2
🖲 Trackball

Trackball do obsługi komputera. Funkcjonuje jak tackpad lub mysz. Często w odniesieniu do gier komputerowych lub sprzętu. Partner rozmowy zajmuje się komputerami.

U+1F579
Joystick emotikony U+1F579
🕹 Joystick

Chcę zagrać jeszcze jedną rundę! Joystick automatu do gry na hali z automatami. Odnosi się ogólnie do komputera, konsoli i wszystkiego, co ma związek z grami elektronicznymi.

U+1F5DC
Ścisk typu C U+1F5DC
🗜 Ścisk

Chwycę ciebie ramieniem! Metalowy ścisk stolarski typu C symbolizuje zaciskanie przedmiotów lub osób.

U+1F4BD
CD w opakowaniu Emoji U+1F4BD
💽 Minidysk

Znalazłem(-am) walkmana! Dawniej rewolucja nośników dźwięku, następnie pojawiły się formaty przechowywania danych oraz plików audio i walkman został zastąpiony urządzeniem MP3 Player. W Japonii najbardziej rozpowszechniony MiniDisc.

U+1F4BE
Dyskietka Emoji U+1F4BE
💾 Dyskietka

To sobie zapiszę! W tym czasie przestarzały, ale od roku 1970 do lat 90tych popularny format zapisywania danych na PC. Symbol funkcji „Zapisz” w programach komputerowych.

U+1F4BF
CD Whatsapp U+1F4BF
💿 Cyfrowa płyta CD

Płyta CD przez długi czas uważana była za powszechnie stosowany rodzaj zapisywania danych i odtwarzania muzyki oraz filmów. Prawie zastąpiona przez technologię streaming. Symbolicznie oznacza dostępność olbrzymiej ilości informacji.

U+1F4C0
DVD Whatsapp U+1F4C0
📀 DVD

Mamy ten film na DVD! Format zapisu danych do odtwarzania filmów i albumów muzycznych. Może odnosić się do Blue Ray lub ogólne do (przestarzałej) technologii. Film DVD może oznaczać, że ktoś potrzebuje wypoczynku.

U+1F4FC
Kaseta video emotikona U+1F4FC
📼 Kaseta video

„Obejrzyjmy dziś wieczór jakiś film w domu”. Kaseta VHS jest nostalgicznym reliktem z lat 80-tych. Do późnych lat 90-tych była bardzo popularna. Format został zastąpiony przez DVD.

U+1F4F7
Aparat Whatsapp U+1F4F7
📷 Aparat fotograficzny

Ktoś potrzebuje nowego aparatu, zapowiada się sesja lub trwa obróbka zdjęć. Emotikona przedstawia klasyczny aparat, który robi zdjęcia. Symbol fotografowania, fotografów lub potwierdzenia praw autorskich (zdjęcie). Aparat fotograficzny oznacza również pamięć, przypomina o zapisanych doświadczeniach, z których należy korzystać.

U+1F4F8
Aparat z fleszem objekt U+1F4F8
📸 Aparat fotograficzny z lampą błyskową

Możesz zrobić mi zdjęcie? Odnosi się do fotografii. Wyzwolona lampa błyskowa wskazuje, że zdjęcie zostało pstryknięte. Ktoś chce zwiedzać zabytki i robić tam zdjęcia.

U+1F4F9
Kamera video Emoji U+1F4F9
📹 Kamera video

Ktoś ogląda filmy z urlopu, nakręcił wideo z ostatniego wieczoru lub chce wrzucić nowy film na portale społecznościowe. Przy użyciu kamery wideo nakręcano filmy w latach 80tych i 90tych. Symbolicznie oznacza uwagę, życzenie zmian, samorefleksję, objektywność oraz zmianę własnej perspektywy..

U+1F3A5
Kamera filmowa Emoji U+1F3A5
🎥 Kamera filmowa

I akcja! Ktoś właśnie kręci kolejną część! Profesjonalna kamera filmowa jest używana w kontekście filmów kinowych, przemysłu filmowego lub nagrywania wiadomości. Emotikona może również być używana w kontekście zaproszenia do nagrania własnego (sprośnego) filmu.

U+1F4FD
Projektor Smiley U+1F4FD
📽‍️ Projektor filmowy

Włącz film! Masz ochotę na film? Projektor filmowy wyświetla film na ekranie. Wyraża upodobanie lub zainteresowanie filmami kinowymi i często służy jako zaproszenie na miły wieczór.

U+1F39E
Przezrocza Emoji U+1F39E
🎞‍️ Przezrocza

Czy to rzeczywistość czy tylko film? Wydarzenia przebiegają niczym w filmie lub ktoś wypił za dużo i urwał mu się film! Przezrocza były dawniej używane, aby rozwijać ruchome obrazy, jako filmy kinowe. Od 1930 roku zaczęto posługiwać się również dźwiękiem, od 1970 roku większość filmów była w kolorze.

U+1F4DE
Słuchawka telefoniczna U+1F4DE
📞 Słuchawka telefoniczna

Zaraz do ciebie zadzwonię! Słuchawka staroświeckiego, klasycznego telefonu stacjonarnego. Ktoś rozmawia przez telefon lub chce do kogoś zadzwonić. W smartfonach lub na grafikach powszechnie stosowany symbol w odniesieniu do wszystkiego, co wiąże się z tematem telefonii.

U+260E
Telefon Whatsapp U+260E
 Telefon

Ktoś zgłosi się później, oddzwania do kogoś lub wisi przez cały dzień na telefonie. Klasyczny telefon stacjonarny. Służy również jako symbol numeru telefonu,

U+1F4DF
Pager Emoji U+1F4DF
📟 Pager

To może się wydarzyć w każdym momencie! Urządzenie do odbioru wiadomości, używane przez siły zbrojne. Popularny środek komunikacji w latach 90tych. Emotikona może służyć również jako wezwanie, bycie w gotowości do odwołania, kiedy coś się wydarzy. Używany również w pracy zawodowej i jako alert.

U+1F4E0
Fax Whatsapp U+1F4E0
📠 Fax

To nowiny! Powszechnie stosowane urządzenie komunikacyjne do przekazywania danych w latach 80tych i 90tych. Uważana za staromodne, jednak nadal używana w przedsiębiorstwach. Symbolicznie używana często w odniesieniu do bezproblemowej komunikacji, nawiązywania kontaktów, tęsknoty za komunikacją, potrzeby prędkiego załatwienia sprawy lub środka zaradczego.

U+1F4FA
TV Emoji U+1F4FA
📺 Telewizor

Przed nami przyjemny wieczór przed telewizorem lub ktoś śledzi właśnie transmisję na żywo, jak np. mecz piłki nożnej. Staromodny telewizor lampowy, popularny przed wprowadzeniem płaskich ekranów w latach 90tych. Odnosi się do oglądania telewizji lub do urządzenia. Emotikona może być również używana jako symbol zbyt wygodnego i leniwego zachowania. Dotyczy niektórych ludzi.

U+1F4FB
Radio Whatsapp U+1F4FB
📻 Radio

Właśnie leci w radiu! Staroświeckie, przenośne radio do odbioru wiadomości lub muzyki. Odnosi się do słuchania muzyki, wiadomości lub sportu. Symbolicznie oznacza komunikację, wymianę i wiedzę.

U+1F399
Mikrofon studyjny U+1F399
🎙‍️ Mikrofon studyjny

Mikrofon używany do nagrań radiowych oraz studyjnych. Używany w odniesieniu do radia, muzyki lub innych nagrań. Dzięki mikrofonowi muzyka lub program mogą trafiać do wielu osób. Może być symboliczną wskazówką, aby nie zachowywać czegoś dla siebie, lecz ogłaszać publicznie – również, kiedy może to być niełatwe (i bolesne).

U+1F39A
Suwak Emoji U+1F39A
🎚‍️ Suwak

Album wysyłany jest do studia nagrań lub ktoś ma mieć występ jako DJ. Przy pomocy suwaka można dostroić dźwięk przy stole mikserskim. Może odnosić się do nagrywania lub obróbki muzyki lub do produkcji muzycznych.

U+1F39B
Pokrętło U+1F39B
🎛‍️ Pokrętło

Znowu jesteśmy w studiu! Przy użyciu pokrętła można ustawić dźwięk przy stole mikserskim. Emotikona używana w związku z inżynierią dźwięku, imprezami lub produkcjami muzycznymi. Lub: Mam podzielną uwagę!

U+1F9ED
Kompas Emotikona U+1F9ED
🧭 Kompas

W którą stroną mam skręcić? Morski symbol wskazuje stronę świata i służy orientacji oraz nawigacji. Używany w kontekście samorealizacji i ukierunkowanego działania ale także poczucia więzi z ojczyzną i ochrony w czasie podróży.

U+23F1
Stoper Emoji U+23F1
⏱‍️ Stoper

Ktoś zatrzymuje czas; pyta się, jak długo będzie to trwało lub pozostało mu niewiele czasu do dyspozycji. Urządzenie do pomiaru mierzy czas pomiędzy rozpoczęciem i zakończeniem. Zegar używany jest przykładowo w sporcie lub na zawodach.

U+23F2
Minutnik kuchenny U+23F2
 Minutnik

Nie pozostało ci wiele czasu! Jedzenie będzie zaraz gotowe! Minutnik odlicza wcześniej ustawiony czas, po jego upłynięciu rozbrzmiewa alarm. Czas minął! Odnosi się do przebiegu zjawisk czasowych jak daty czy terminy.

U+23F0
Budzik emotikona U+23F0
 Budzik

„Kiedy się spotkamy?” lub „Nie zapomnij o terminie!” Budzik powinien często służyć jako przypomnienie lub wskazywać na jakiś termin lub coś pilnego.

U+1F570
Stary zegar Whatsapp U+1F570
🕰 Zegar kominkowy

Jesteś staroświecki! Dekoracyjny zegar stawiany jest często na kominku. Przedmiot klasycznego wystroju wnętrz lub staromodnego otoczenia. Symbolicznie używany jako określenie konserwatywnych poglądów.

U+231B
Klepsydra Smiley U+231B
 Klepsydra

Czas minął! Urządzenie do pomiaru czasu używane od początku XIV wieku. Oznacza czas ale również przemijanie. Ktoś się spóźnił, czas mija jak w samolocie lub ktoś nie ma już czasu, aby czekać.

U+23F3
Klepsydra przesypujący piasek U+23F3
 Klepsydra z przesypującym się piaskiem

Czas przemija…oznacza przepływający czas w danej sprawie. Może być używana jako przypomnienie o czymś lub ostrzeżenie „Twój czas mija”.

U+1F50B
Baterie Smiley U+1F50B
🔋 Baterie

Ktoś musi naładować swoje baterie, potrzebuje przerwy. Przeciwieństwem jest przypadek: Ktoś tryska energią! Jako symbol powiadomienia w telefonie komórkowym o stanie baterii.

U+1F50C
Wtyczka U+1F50C
🔌 Wtyczka

Potrzebuje energii! Odnosi się do zaopatrzenia w energię urządzeń elektrycznych, do kontaktu lub własnej energii. Ktoś zapomniał zabrać z domu kabla do ładowania lub zapowiada się wizyta elektryka.

U+1F529
Śruba emotikona U+1F529
🔩 Nakrętka ze śrubą

Siedzę niezachwianie i pewnie! Śruba z metalu i pasująca do niej nakrętka. Emotikona używana także w odniesieniu do oczekującej naprawy.

U+2699
Koło zębate emoji U+2699
 Koło zębate

Emotikona przedstawia symbolicznie, że coś powinno zostać wprawione w ruch lub ruszone z miejsca. Może oznaczać tyle co „Napędzasz mnie w życiu!”

U+1F9F1
Cegła U+1F9F1
🧱 Cegła

Nasz dom to aktualnie jeszcze plac budowy! Niewypalane cegły są najstarszym materiałem budowlanym, wykorzystywanym do wznoszenia domów lub zamków. Sztucznie wyprodukowany kamień składający się z wypalonej gliny i ceramiki. Może oznaczać radość i szczęście lub nowy początek.

U+1F4A1
Żarówka Whatsapp U+1F4A1
💡 Żarówka elektryczna

Zapalona żarówka oznacza: Właśnie mnie olśniło! Mam genialny pomysł!

U+1F526
Latarka Facebook U+1F526
🔦 Latarka

Latarka przynosi światło w ciemne miejsca: „Nie ma prądu”, „Będziesz mieć prześwietlenie” lub „Znam prawdę”. Poza tym symbolizuje kemping i wędrówki nocne.

U+1F56F
Świeca Emoji U+1F56F
🕯 Świeca

Przerwa w dostawie prądu, zapalać świecę (w kościele), światło w ciemności lub romantyczna kolacja. Oświetlenie z knotem składa się najczęściej z wosku. Oznacza inspirację, poznanie i rozsądek.

U+1F9EF
Gaśnica U+1F9EF
🧯 Gaśnica

Tutaj robi się gorąco lub ktoś się do czegoś zapalił; Partner czatu potrzebuje ochłody! Gaśnica jest środkiem ostrożności używanym przy gaszenia pożaru.

U+1F6E2
Beczka Whatsapp U+1F6E2
🛢 Beczka z paliwem

Metalowa beczka do przechowywania lub transportu paliwa. Paliwo wycieka z auta i muszę jechać na warsztat, ktoś za dużo zjadł i czuje się jak beczka lub coś jest niebezpieczne i może wybuchnąć komuś w twarz jak eksplodująca beczka.

U+1F4B8
Pieniądze ze skrzydłami U+1F4B8
💸 Pieniądze ze skrzydłami

Stos banknotów ze skrzydłami. Partner rozmowy był na zakupach i wiele wydał. Pieniądze tak po prostu odlatują.

U+1F4B5
Dolar Banknoty Emoji U+1F4B5
💵 Dolar Banknot

Związany plik banknotów. Dolar jest walutą Stanów Zjednoczonych i ważną walutą twardą. Używany w odniesieniu do pieniędzy ogólnie oraz w odniesieniu do USA. Na rapowych klipach wideo wyraz rozrzutnego bogactwa i luksusu.

U+1F4B4
Jen Banknot Emoji U+1F4B4
💴 Jen Banknot

W 1871 roku wprowadzono japońską walutę Jen. Moneta o wartości 500 Jenów jest najbardziej wartościową monetą w obiegu na świecie (ok. 4,20 euro). Emotikona używana w odniesieniu do kraju lub pieniędzy i majątku ogólnie.

U+1F4B6
Plik banknotów euro U+1F4B6
💶 Banknoty euro

Plik banknotów euro z banderolą. Oficjalna waluta w większości europejskich państw. Ktoś opływa w dostatki, na imprezie wydaje pieniądze lekką ręką lub ma się dobrze na urlopie.

U+1F4B7
Funt Whatsapp U+1F4B7
💷 Funt Banknot

Masz ochotę na wycieczkę do Anglii? Funt brytyjski jest walutą Zjednoczonego Królestwa. Odnosi się do kraju, waluty lub ogólnie do pieniędzy

U+1F48E
Kamień szlachetny U+1F48E
💎 Kamień szlachetny

Diamonds are a Girl's best friend. „Jesteś dla mnie ważna i cenna niczym diament.” Diamenty są na wieczność. Symbol luksusu i bogactwa.

U+2696
Waga Emoji Whatsapp U+2696
 Waga

Waga jest zrównoważona – obydwie strony ważą tyle samo. Ciężko jest podjąć jakąś decyzję, nie przeważają ani zalety ani wady. Symbol Iustitii (boginii sprawiedliwości) oraz sądownictwa oraz znak zodiaku.

U+1F9F0
Skrzynka na narzędzia U+1F9F0
🧰 Skrzynka na narzędzia

„Zadzwonię po fachowca” lub „Nie ma problemu, naprawię to sam!”. Praktyczne pudełko do przechowywania oraz transportu jakiś zbiorów lub narzędzi. Emotikona używana, aby poinformować, że ktoś ma zdolności manualne i myśli praktycznie lub potrzebuje (profesjonalnej) pomocy.

U+1F52B
Pistolet emotikona U+1F52B
🔫 Pistolet

Stawiać kogoś pod ścianą. Początkowo przedstawiana jako broń, wydaje się być jedynie zabawkowym pistoletem. Pistolet może wyrządzić wiele szkód. Wysyła się go, kiedy ktoś jest wściekły lub jako groźbę.

U+1F4B0
Worek pieniędzy symbolem dolara U+1F4B0
💰 Worek pieniędzy

Okrągły, wypchany worek z symbolem dolara. Często używany w znanych komiksach, jak Dagobert Duck lub Panzerknacker. Uwaga! Kiedy używa się tej emotikony, w rozmowie chodzi o pieniądze.

U+1F4B3
Karta kredytowa Whatsapp U+1F4B3
💳 Karta kredytowa

Rachunek na mnie! Nie mieć przy sobie gotówki lub w czasie zakupów rozżarzyć do czerwoności kartę kredytową. Na odwrocie karty kredytowej znajduje się pasek magnetyczny, podpis i kod zabezpieczający. Może odnosić się do handlu internetowego, kradzieży karty kredytowej lub ogólnie do płatności. Dalej symbolizuje prosty dostęp do środków.

U+26D3
Łańcuch emotikona U+26D3
 Łańcuch

„Wiązać kogoś na łańcuchu” lub „Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabszy element”. Symbol rzeczy, które są ze sobą powiązane.

U+1F9F2
Magnes Buźka U+1F9F2
🧲 Magnes

„Magicznie mnie przyciągasz!” lub „To kapela przyciąga publiczność”. Magnes ma zawsze dwa bieguny: przeciwne bieguny przyciągają się, jednakowe się odpychają. Ktoś lub coś silnie przyciąga.

U+1F4A3
Bomba emotikona U+1F4A3
💣 Bomba

„Dostać nieoczekiwaną wiadomość”, „Wiadomość wybuchła niczym bomba” lub „bombowy humor”! Bomba może eksplodować w każdym momencie: Może oznaczać wściekłość lub niezwykle napięte uczucia autora.

U+1F9E8
Dynamit Whatsapp U+1F9E8
🧨 Dynamit

„Jesteś petardą!” lub „Uwaga, wybuchowe!” Petarda lub dynamit określają pirotechniczny przedmiot, które wydają huk. Jako fajerwerki w czasie Sylwestra, znak sygnalizacyjny lub pokaz artystyczny.

U+1F52A
Japoński nóż kuchenny U+1F52A
🔪 Japoński nóż kuchenny

Hocho to japoński nóż kuchenny. Jest używany do rozdrabniania pożywienia lub oznacza, że ktoś jest zadziorny lub coś wzbudza strach. Znane zwroty idiomatyczne to np. „ostrzyć nóż” w odniesieniu do kłótni lub „nóż w plecy” w przypadku zdrady.

U+2694
Skrzyżowane miecze U+2694
⚔‍️ Skrzyżowane miecze

Nie podchodź do mnie zbyt blisko! Miecz był dawniej bronią ale również symbole statusu. Skrzyżowane miecze mogą oznaczać bitwę lub wojnę, w prawdziwym życiu lub np. w grze komputerowej. Symbolizują również, że ktoś preferuje bezpośrednią drogę lub czyjś przyjaciel poległ na wojnie.

U+1F6E1
Tarcza emotikony U+1F6E1
🛡 Tarcza

Musimy się chronić! Emotikona tarczy oznacza ochronę i pewność. Ten symbol widnieje często w programach antywirusowych.

U+1F6AC
Papieros emotikona Whatsapp U+1F6AC
🚬 Papieros

„Idę zapalić“ lub „Jestem nerwowy”. Papierosy to symbol radości życia i inspiracji. Może oznaczać także, że tutaj palenie jest dozwolone.

U+26B0
Trumna emoji U+26B0
 Trumna

Niech spoczywa w pokoju! Może wskazywać na śmiertelny wypadek w rodzinie lub wśród grona przyjaciół. Poza tym symbolizuje pożegnanie tego, co przeminęło.

U+26B1
Urna Emoji U+26B1
 Urna

Naczynie, w którym umieszcza się prochy zmarłych. Może oznaczać żałobę ale także aktualny nastrój. Na czacie także (żartobliwie) ostrzeżenie o tym co się stanie, jeżeli ktoś nie spełni żądania.

U+1F3FA
Dzban Whatsapp U+1F3FA
🏺 Amfora

Czeka nas urlop w Grecji, ktoś interesuje się antykiem i chce kupić dekoracje! Naczynie z wąską szyjką jest antyczną wazą oraz jednostką miary. Amfora mieści ok. 26l. Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza tyle, co dzban z dwoma uchwytami.

U+1F52E
Kryształowa kula U+1F52E
🔮 Kryształowa kula

Co nastąpi? Kryształowa kula symbolizuje zjawiska paranormalne. Jest używana, aby spojrzeć w przyszłość.

U+1F4FF
Korale modlitewne emotikona U+1F4FF
📿 Korale modlitewne

Korale modlitewne, które są używane w wielu religiach. Oznaczają modlitwę, medytacje lub religijną duchowość.

U+1F9FF
Złe spojrzenie amulet U+1F9FF
🧿 Amulet nazar

Ktoś jest przesądny, leci na urlop do Turcji lub relacja z jakąś osobą jest toksyczna. Niebieski amulet w kształcie oka można znaleźć w krajach Orientu. Powinien odeprzeć złe spojrzenie, które przynosi nieszczęście.

U+1F488
Czerwono-biało-niebieski słupek U+1F488
💈 Słupek przed męskim zakładem fryzjerskim

Muszę do barber shop’u! Obracający się czerwono-biało-niebieski walec symbolizuje rzemiosło golibrody. W USA stoi przy wejściu do męskiego fryzjera. Barber jest w rzeczywistości odpowiedzialny za brodę. Emotikona używana najczęściej w odniesieniu do golenia.

U+2697
Aparat destylacyjny emotikona U+2697
 Aparat destylacyjny

Szklane naczynie z długą, skierowaną ku dołowi szyjką. Używane przez chemików, aby destylować płyny. Może oznaczać, że ktoś lubi eksperymentować lub coś przyrządza.

U+1F573
Czarna dziura U+1F573
🕳 Dziura

Głęboka, czarna dziura oznacza: Coś jest dla mnie bardzo bolesne i nieprzyjemne. Najchętniej zatopiłbym się w jakiejś dziurze.

U+1F48A
Pigułki emotikona U+1F48A
💊 Tabletka

Połknąć gorzką pigułkę. Symbol medycyny: Kiepsko się czuję! Symbol choroby lub złego samopoczucia.

U+1F489
Strzykawka emotikona U+1F489
💉 Strzykawka

Strzykawka z czerwonawą zawartością. Może oznaczać: Muszę iść do lekarza (badanie krwi). Używana także jako symbol zażywania narkotyków.

U+1F9A0
Bakterie Whatsapp U+1F9A0
🦠 Mikrob

„Uwaga, zaraźliwe” lub „Biologia jest moim ulubionym przedmiotem”. Mikrob jest skróconą formą mikroorganizmu. Do istot żywych mikroskopijnych rozmiarów należą m.in. bakterie, grzyby lub wirusy. Większość mikroorganizmów jest przydatna i jedynie nieliczne powodują choroby.

U+1F9EC
DNA Whatsapp U+1F9EC
🧬 DNA-Podwójna helisa

Chcemy mieć dziecko! W dużym powiększeniu kwas deoksyrybonukleinowy (DNA) wygląda jak skręcona drabinka sznurkowa. Znajduje się w każdej poszczególnej komórce żywej istoty i zawiera informację genetyczną (geny). Symbol genetyki, ewolucji i życia.

U+1F9EB
Szalka Petriego Emotikona U+1F9EB
🧫 Szalka Petriego

„Biologia to mój ulubiony przedmiot” lub „Mam infekcję bakteryjną”. Używana najczęściej w chemii, biologii lub medycynie płaska, okrągła, przezroczysta szalka z pokrywką. Służy do hodowli mikroorganizmów lub komórek.

U+1F9EA
Probówka U+1F9EA
🧪 Probówka

„Nie ryzykuj lepiej żadnych eksperymentów” lub „Dobrze się rozumiemy”. Małe, z jednej strony otwarte szklane rurki używane są w laboratorium. Używane w kontekście lekcji chemii, eksperymentów lub doświadczeń.

U+1F321
Termometr Emoji U+1F321
🌡‍️ Termometr

Robi się ciepło lub ktoś źle się czuje, być może ma gorączkę. Urządzenie do pomiaru określa temperatury, np. ciała ale również powietrza. Może również informować o stanie emocjonalnym lub temperamencie osoby wysyłającej wiadomość. Często używany w kontekście namiętności lub żądzy.

U+1F9F9
Miotła U+1F9F9
🧹 Miotła

„Pozamiataj przed swoimi własnymi drzwiami”, „Nowa miotła dobrze zamiata” lub „Prędzej kaktus wyrośnie mi na dłoni”. Przyrząd do czyszczenia pomoże zaprowadzić porządek (w domu, w życiu), wymieść śmieci i brud (troski). Symbol przesądu i magii, np. miotła czarownicy.

U+1F9FA
Kosz Whatsapp U+1F9FA
🧺 Kosz

„Dać komuś kosza”, „Zorganizujmy sobie piknik” lub „Muszę zrobić pranie”. Kosz pleciony najczęściej z drewna służy do przechowywania, ochrony lub transportu.

U+1F9FB
Papier toaletowy U+1F9FB
🧻 Rolka papieru

„Proszę, idź po zakupy” lub „Tym możesz podetrzeć sobie tyłek”. Czy to rolka kuchenna, papier toaletowy czy papierowy ręcznik – najczęściej służy do jednorazowego użytku, czyszczenia i higieny.

U+1F6BD
Tolateta emotikona U+1F6BD
🚽 Toaleta

„Muszę jeszcze na tron” lub „Plan został spłukany w toalecie!”. Każdego roku, 19-stego listopada jest Światowym Dniem Toalety. Ok. 60% populacji na świecie nie ma jeszcze toalety w domu.

U+1F6C0
Osoba w wannie U+1F6C0
🛀 Osoba bieże kąpiel

Relaksować się w wannie przy świecach, książce lub lampce wina po ciężkim dniu. Symbol luksusu. Miejsce czyszczenia i dbania o ciało lub relaksu.

U+1F9FC
Mydło Buźka U+1F9FC
🧼 Kostka mydła

Myć buzię mydłem lub zmyć z siebie podejrzenie. Mydła są używane głównie do mycia ciała. Oznacza czystość i higienę.

U+1F9FD
Gąbka U+1F9FD
🧽 Gąbka

Nie mówmy już o tym! Gąbka jest używana do mycia i czyszczenia mieszkania, ciała lub auta.

U+1F9F4
Krem Whatsapp U+1F9F4
🧴 Butelka balsamu

„Muszę pójść jeszcze do drogerii” lub „Zróbmy sobie dzień wellness”. Butelka z pompką może zawierać różne balsamy, np. krem pielęgnacyjny do rąk i ciała lub krem do opalania. Oznacza pielęgnację ciała, rozpieszczanie i dobre samopoczucie.

U+1F6CE
Dzwonek Emoji U+1F6CE
🛎 Dzwonek recepcyjny

Teraz potrzebuję twojej uwagi! Dzwonek można często znaleźć, kiedy nikogo nie ma na portierni, np. w hotelu. Dzwonek dzwonka informuje personel. Emotikona symbolizuje oczekiwanie o jest wezwaniem do wsparcia.

U+1F511
Klucz emotikona U+1F511
🔑 Klucz

Złota kłódka jako przedmiot: „Potrzebuję moich kluczy” lub „Nie zapomnij kluczy” Znaczenie symboliczne: „To jest bardzo ważne”.

U+1F5DD
Antyczny klucz emotikona U+1F5DD
🗝 Antyczny klucz

Ozdobiony, stary klucz, którym można otwierać skrzynie lub antyczne drzwi. Ma bardziej symboliczne znaczenie, może być używany również w odniesieniu do bajek i opowieści.

U+1F6CF
Łóżko emotikona U+1F6CF
🛏 Łóżko

„Muszę leżeć w łóżku: lub „Czas pójść spać”. Przyjemne łóżko należy do najważniejszych mebli. Oznacza spokój, wypoczynek i sen.

U+1F6CC
Osoba w łóżku U+1F6CC
🛌 Nocleg

Musimy poszukać jeszcze noclegu! Symbol miejsca noclegowego, np. pensjonat lub hotel. Może odnosić się do sypialni lub wszystkiego, co dotyczy spania.

U+1F9F8
Pluszowy miś emotikona U+1F9F8
🧸 Pluszowy miś

Pluszowe zwierzątko jest ulubioną zabawką dzieci i towarzyszem dzieciństwa. Przyjemny misiu jest symbolem nostalgii, pięknych wspomnień oraz bezpieczeństwa o ochrony.

U+1F5BC
Obraz w ramie emotikona U+1F5BC
🖼 Oprawiony obraz

To dzieło w ramie może wskazywać na zdjęcie osoby lub aby pójść, coś sfotografować. Używane także, aby wspomnieć sztukę lub wizytę w muzeum.

U+1F6CD
Torby na zakupy U+1F6CD
🛍 Torby na zakupy

Pójdźmy na zakupy! Chodzenie po mieście zakończyło się powodzeniem, karta kredytowa płonie. Kobiety uwielbiają kupować, dla mężczyzn jest to często bardzo uciążliwe. Może odnosić się do ubrania, środków spożywczych lub innych dóbr konsumenckich.