Obiekty: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Obiekty i Przedmioty na Facebook, Whatsapp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Obiekty

Emotikony Życie Znaczenie Kod
Komórka - U+1F4F1 📱 Telefon komórkowy
Ta emotikona w mniejszym stopniu odnosi się do samego telefonu komórkowego. Częściej używana jest w odniesieniu do połączenia: „Odbierz telefon!” lub „Muszę jeszcze szybko zadzwonić”.
U+1F4F1
Komórka ze strzałką emotikna - U+1F4F2 📲 Telefon komórkowy z wskazującą na prawo strzałką
Komórka ze wskazującą na niego strzałką. Oznacza przychodzące połączenie lub inną akcję na telefonie.
U+1F4F2
Laptop Emotikona - U+1F4BB 💻 Laptop
Przedstawia MacBook'a. Ogólnie może być używana w odniesieniu do komputerów lub pracy. „Muszę to jeszcze skończyć” lub „chciałbym nowego laptopa”.
U+1F4BB
Komputer - U+1F5A5 🖥 Desktop komutera
Rzuć okiem na ekran! Ogólnie oznacza pracę na komputerze lub gry komputerowe. Może jednak oznaczać również „Kupiłem sobie nowy komputer”.
U+1F5A5
Mysz komputerowa - U+1F5B1 🖱 Myszka komputerowa
Emotikona pokazuje białą mysz komputerową z trzema przyciskami obsługi (w przypadku Apple tylko z jednym przyciskiem). Ogólnie oznacza pracę na komputerze.
U+1F5B1
Trackball Emotikona - U+1F5B2 🖲 Trackball
Trackball do obsługi komputera. Funkcjonuje jak tackpad lub mysz. Często w odniesieniu do gier komputerowych lub sprzętu. Partner rozmowy zajmuje się komputerami.
U+1F5B2
Joystick emotikony - U+1F579 🕹 Joystick
Chcę zagrać jeszcze jedną rundę! Joystick automatu do gry na hali z automatami. Odnosi się ogólnie do komputera, konsoli i wszystkiego, co ma związek z grami elektronicznymi.
U+1F579
Ścisk typu C - U+1F5DC 🗜 Ścisk
Chwycę ciebie ramieniem! Metalowy ścisk stolarski typu C symbolizuje zaciskanie przedmiotów lub osób.
U+1F5DC
Kaseta video emotikona - U+1F4FC 📼 Kaseta video
„Obejrzyjmy dziś wieczór jakiś film w domu”. Kaseta VHS jest nostalgicznym reliktem z lat 80-tych. Do późnych lat 90-tych była bardzo popularna. Format został zastąpiony przez DVD.
U+1F4FC
Aparat z fleszem objekt - U+1F4F8 📸 Aparat fotograficzny z lampą błyskową
Możesz zrobić mi zdjęcie? Odnosi się do fotografii. Wyzwolona lampa błyskowa wskazuje, że zdjęcie zostało pstryknięte. Ktoś chce zwiedzać zabytki i robić tam zdjęcia.
U+1F4F8
Słuchawka telefoniczna - U+1F4DE 📞 Słuchawka telefoniczna
Zaraz do ciebie zadzwonię! Słuchawka staroświeckiego, klasycznego telefonu stacjonarnego. Ktoś rozmawia przez telefon lub chce do kogoś zadzwonić. W smartfonach lub na grafikach powszechnie stosowany symbol w odniesieniu do wszystkiego, co wiąże się z tematem telefonii.
U+1F4DE
Budzik emotikona - U+23F0 Budzik
„Kiedy się spotkamy?” lub „Nie zapomnij o terminie!” Budzik powinien często służyć jako przypomnienie lub wskazywać na jakiś termin lub coś pilnego.
U+23F0
Klepsydra przesypujący piasek - U+23F3 Klepsydra z przesypującym się piaskiem
Czas przemija…oznacza przepływający czas w danej sprawie. Może być używana jako przypomnienie o czymś lub ostrzeżenie „Twój czas mija”.
U+23F3
Śruba emotikona - U+1F529 🔩 Nakrętka ze śrubą
Siedzę niezachwianie i pewnie! Śruba z metalu i pasująca do niej nakrętka. Emotikona używana także w odniesieniu do oczekującej naprawy.
U+1F529
Koło zębate emoji - U+2699 Koło zębate
Emotikona przedstawia symbolicznie, że coś powinno zostać wprawione w ruch lub ruszone z miejsca. Może oznaczać tyle co „Napędzasz mnie w życiu!”
U+2699
Żarówka Whatsapp - U+1F4A1 💡 Żarówka elektryczna
Zapalona żarówka oznacza: Właśnie mnie olśniło! Mam genialny pomysł!
U+1F4A1
Latarka Facebook - U+1F526 🔦 Latarka
Latarka przynosi światło w ciemne miejsca: „Nie ma prądu”, „Będziesz mieć prześwietlenie” lub „Znam prawdę”. Poza tym symbolizuje kemping i wędrówki nocne.
U+1F526
Pieniądze ze skrzydłami - U+1F4B8 💸 Pieniądze ze skrzydłami
Stos banknotów ze skrzydłami. Partner rozmowy był na zakupach i wiele wydał. Pieniądze tak po prostu odlatują.
U+1F4B8
Plik banknotów euro - U+1F4B6 💶 Banknoty euro
Plik banknotów euro z banderolą. Oficjalna waluta w większości europejskich państw. Ktoś opływa w dostatki, na imprezie wydaje pieniądze lekką ręką lub ma się dobrze na urlopie.
U+1F4B6
Kamień szlachetny - U+1F48E 💎 Kamień szlachetny
Diamonds are a Girl's best friend. „Jesteś dla mnie ważna i cenna niczym diament.” Diamenty są na wieczność. Symbol luksusu i bogactwa.
U+1F48E
Pistolet emotikona - U+1F52B 🔫 Pistolet
Stawiać kogoś pod ścianą. Początkowo przedstawiana jako broń, wydaje się być jedynie zabawkowym pistoletem. Pistolet może wyrządzić wiele szkód. Wysyła się go, kiedy ktoś jest wściekły lub jako groźbę.
U+1F52B
Worek pieniędzy symbolem dolara - U+1F4B0 💰 Worek pieniędzy
Okrągły, wypchany worek z symbolem dolara. Często używany w znanych komiksach, jak Dagobert Duck lub Panzerknacker. Uwaga! Kiedy używa się tej emotikony, w rozmowie chodzi o pieniądze.
U+1F4B0
Łańcuch emotikona - U+26D3 Łańcuch
„Wiązać kogoś na łańcuchu” lub „Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabszy element”. Symbol rzeczy, które są ze sobą powiązane.
U+26D3
Bomba emotikona - U+1F4A3 💣 Bomba
„Dostać nieoczekiwaną wiadomość”, „Wiadomość wybuchła niczym bomba” lub „bombowy humor”! Bomba może eksplodować w każdym momencie: Może oznaczać wściekłość lub niezwykle napięte uczucia autora.
U+1F4A3
Japoński nóż kuchenny - U+1F52A 🔪 Japoński nóż kuchenny
Hocho to japoński nóż kuchenny. Jest używany do rozdrabniania pożywienia lub oznacza, że ktoś jest zadziorny lub coś wzbudza strach. Znane zwroty idiomatyczne to np. „ostrzyć nóż” w odniesieniu do kłótni lub „nóż w plecy” w przypadku zdrady.
U+1F52A
Tarcza emotikony - U+1F6E1 🛡 Tarcza
Musimy się chronić! Emotikona tarczy oznacza ochronę i pewność. Ten symbol widnieje często w programach antywirusowych.
U+1F6E1
Papieros emotikona Whatsapp - U+1F6AC 🚬 Papieros
„Idę zapalić“ lub „Jestem nerwowy”. Papierosy to symbol radości życia i inspiracji. Może oznaczać także, że tutaj palenie jest dozwolone.
U+1F6AC
Trumna emoji - U+26B0 Trumna
Niech spoczywa w pokoju! Może wskazywać na śmiertelny wypadek w rodzinie lub wśród grona przyjaciół. Poza tym symbolizuje pożegnanie tego, co przeminęło.
U+26B0
Kryształowa kula - U+1F52E 🔮 Kryształowa kula
Co nastąpi? Kryształowa kula symbolizuje zjawiska paranormalne. Jest używana, aby spojrzeć w przyszłość.
U+1F52E