Obiekty: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Obiekty i Przedmioty na Facebook, Whatsapp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Obiekty

Emotikony Znaczenie Kod
Zegarek na ręke Whatsapp U+231A ⌚ Zegarek na ręke
„Muszę się pospieszyć“ lub „O której chcesz tam być?“. Urządzenie do pomiaru czasu i symbol statusu. Emotikona używana z kontekście związanym z czasem, np. terminy, deadliny, spotkania lub spóźnienia.
U+231A
Jak używasz tego emoji?
⌚ Zegarek na ręke
Komórka U+1F4F1 📱 Telefon komórkowy
Ta emotikona w mniejszym stopniu odnosi się do samego telefonu komórkowego. Częściej używana jest w odniesieniu do połączenia: „Odbierz telefon!” lub „Muszę jeszcze szybko zadzwonić”.
U+1F4F1
Jak używasz tego emoji?
📱 Telefon komórkowy
Komórka ze strzałką emotikna U+1F4F2 📲 Telefon komórkowy z wskazującą na prawo strzałką
Komórka ze wskazującą na niego strzałką. Oznacza przychodzące połączenie lub inną akcję na telefonie.
U+1F4F2
Jak używasz tego emoji?
📲 Telefon komórkowy z wskazującą na prawo strzałką
Laptop Emotikona U+1F4BB 💻 Laptop
Przedstawia MacBook'a. Ogólnie może być używana w odniesieniu do komputerów lub pracy. „Muszę to jeszcze skończyć” lub „chciałbym nowego laptopa”.
U+1F4BB
Jak używasz tego emoji?
💻 Laptop
Klawiatura Smiley U+2328 ⌨‍️ Klawiatura
Już czas, aby napisać nowy rozdział! Ktoś siedzi przez cały dzień przed komputerem, wykonuje prace biurowe lub coś pisze, np. książkę, artykuł na bloga lub pracę magisterską. Klawiatura może funkcjonować również jako komputer, który symbolizuje potencjał i zdolności.
U+2328
Jak używasz tego emoji?
⌨‍️ Klawiatura
Komputer U+1F5A5 🖥 Desktop komutera
Rzuć okiem na ekran! Ogólnie oznacza pracę na komputerze lub gry komputerowe. Może jednak oznaczać również „Kupiłem sobie nowy komputer”.
U+1F5A5
Jak używasz tego emoji?
🖥 Desktop komutera
Drukarka Whatsapp U+1F5A8 🖨 Drukarka
Muszę jeszcze coś wydrukować! Drukarka oznacza ogólnie prace biurowe, kolegę, który znowu zauważył, że w drukarce zaciął się papier lub technologię wydruku 3D. Zgodnie z nazwą wskazuje również na sam wydruk.
U+1F5A8
Jak używasz tego emoji?
🖨 Drukarka
Mysz komputerowa U+1F5B1 🖱 Myszka komputerowa
Emotikona pokazuje białą mysz komputerową z trzema przyciskami obsługi (w przypadku Apple tylko z jednym przyciskiem). Ogólnie oznacza pracę na komputerze.
U+1F5B1
Jak używasz tego emoji?
🖱 Myszka komputerowa
Trackball Emotikona U+1F5B2 🖲 Trackball
Trackball do obsługi komputera. Funkcjonuje jak tackpad lub mysz. Często w odniesieniu do gier komputerowych lub sprzętu. Partner rozmowy zajmuje się komputerami.
U+1F5B2
Jak używasz tego emoji?
🖲 Trackball
Joystick emotikony U+1F579 🕹 Joystick
Chcę zagrać jeszcze jedną rundę! Joystick automatu do gry na hali z automatami. Odnosi się ogólnie do komputera, konsoli i wszystkiego, co ma związek z grami elektronicznymi.
U+1F579
Jak używasz tego emoji?
🕹 Joystick
Ścisk typu C U+1F5DC 🗜 Ścisk
Chwycę ciebie ramieniem! Metalowy ścisk stolarski typu C symbolizuje zaciskanie przedmiotów lub osób.
U+1F5DC
Jak używasz tego emoji?
🗜 Ścisk
CD w opakowaniu Emoji U+1F4BD 💽 Minidysk
Znalazłem(-am) walkmana! Dawniej rewolucja nośników dźwięku, następnie pojawiły się formaty przechowywania danych oraz plików audio i walkman został zastąpiony urządzeniem MP3 Player. W Japonii najbardziej rozpowszechniony MiniDisc.
U+1F4BD
Jak używasz tego emoji?
💽 Minidysk
Dyskietka Emoji U+1F4BE 💾 Dyskietka
To sobie zapiszę! W tym czasie przestarzały, ale od roku 1970 do lat 90tych popularny format zapisywania danych na PC. Symbol funkcji „Zapisz” w programach komputerowych.
U+1F4BE
Jak używasz tego emoji?
💾 Dyskietka
CD Whatsapp U+1F4BF 💿 Cyfrowa płyta CD
Płyta CD przez długi czas uważana była za powszechnie stosowany rodzaj zapisywania danych i odtwarzania muzyki oraz filmów. Prawie zastąpiona przez technologię streaming. Symbolicznie oznacza dostępność olbrzymiej ilości informacji.
U+1F4BF
Jak używasz tego emoji?
💿 Cyfrowa płyta CD
DVD Whatsapp U+1F4C0 📀 DVD
Mamy ten film na DVD! Format zapisu danych do odtwarzania filmów i albumów muzycznych. Może odnosić się do Blue Ray lub ogólne do (przestarzałej) technologii. Film DVD może oznaczać, że ktoś potrzebuje wypoczynku.
U+1F4C0
Jak używasz tego emoji?
📀 DVD
Kaseta video emotikona U+1F4FC 📼 Kaseta video
„Obejrzyjmy dziś wieczór jakiś film w domu”. Kaseta VHS jest nostalgicznym reliktem z lat 80-tych. Do późnych lat 90-tych była bardzo popularna. Format został zastąpiony przez DVD.
U+1F4FC
Jak używasz tego emoji?
📼 Kaseta video
Aparat Whatsapp U+1F4F7 📷 Aparat fotograficzny
Ktoś potrzebuje nowego aparatu, zapowiada się sesja lub trwa obróbka zdjęć. Emotikona przedstawia klasyczny aparat, który robi zdjęcia. Symbol fotografowania, fotografów lub potwierdzenia praw autorskich (zdjęcie). Aparat fotograficzny oznacza również pamięć, przypomina o zapisanych doświadczeniach, z których należy korzystać.
U+1F4F7
Jak używasz tego emoji?
📷 Aparat fotograficzny
Aparat z fleszem objekt U+1F4F8 📸 Aparat fotograficzny z lampą błyskową
Możesz zrobić mi zdjęcie? Odnosi się do fotografii. Wyzwolona lampa błyskowa wskazuje, że zdjęcie zostało pstryknięte. Ktoś chce zwiedzać zabytki i robić tam zdjęcia.
U+1F4F8
Jak używasz tego emoji?
📸 Aparat fotograficzny z lampą błyskową
Kamera video Emoji U+1F4F9 📹 Kamera video
Ktoś ogląda filmy z urlopu, nakręcił wideo z ostatniego wieczoru lub chce wrzucić nowy film na portale społecznościowe. Przy użyciu kamery wideo nakręcano filmy w latach 80tych i 90tych. Symbolicznie oznacza uwagę, życzenie zmian, samorefleksję, objektywność oraz zmianę własnej perspektywy..
U+1F4F9
Jak używasz tego emoji?
📹 Kamera video
Kamera filmowa Emoji U+1F3A5 🎥 Kamera filmowa
I akcja! Ktoś właśnie kręci kolejną część! Profesjonalna kamera filmowa jest używana w kontekście filmów kinowych, przemysłu filmowego lub nagrywania wiadomości. Emotikona może również być używana w kontekście zaproszenia do nagrania własnego (sprośnego) filmu.
U+1F3A5
Jak używasz tego emoji?
🎥 Kamera filmowa
Projektor Smiley U+1F4FD 📽‍️ Projektor filmowy
Włącz film! Masz ochotę na film? Projektor filmowy wyświetla film na ekranie. Wyraża upodobanie lub zainteresowanie filmami kinowymi i często służy jako zaproszenie na miły wieczór.
U+1F4FD
Jak używasz tego emoji?
📽‍️ Projektor filmowy
Przezrocza Emoji U+1F39E 🎞‍️ Przezrocza
Czy to rzeczywistość czy tylko film? Wydarzenia przebiegają niczym w filmie lub ktoś wypił za dużo i urwał mu się film! Przezrocza były dawniej używane, aby rozwijać ruchome obrazy, jako filmy kinowe. Od 1930 roku zaczęto posługiwać się również dźwiękiem, od 1970 roku większość filmów była w kolorze.
U+1F39E
Jak używasz tego emoji?
🎞‍️ Przezrocza
Słuchawka telefoniczna U+1F4DE 📞 Słuchawka telefoniczna
Zaraz do ciebie zadzwonię! Słuchawka staroświeckiego, klasycznego telefonu stacjonarnego. Ktoś rozmawia przez telefon lub chce do kogoś zadzwonić. W smartfonach lub na grafikach powszechnie stosowany symbol w odniesieniu do wszystkiego, co wiąże się z tematem telefonii.
U+1F4DE
Jak używasz tego emoji?
📞 Słuchawka telefoniczna
Telefon Whatsapp U+260E ☎ Telefon
Ktoś zgłosi się później, oddzwania do kogoś lub wisi przez cały dzień na telefonie. Klasyczny telefon stacjonarny. Służy również jako symbol numeru telefonu,
U+260E
Jak używasz tego emoji?
☎ Telefon
Pager Emoji U+1F4DF 📟 Pager
To może się wydarzyć w każdym momencie! Urządzenie do odbioru wiadomości, używane przez siły zbrojne. Popularny środek komunikacji w latach 90tych. Emotikona może służyć również jako wezwanie, bycie w gotowości do odwołania, kiedy coś się wydarzy. Używany również w pracy zawodowej i jako alert.
U+1F4DF
Jak używasz tego emoji?
📟 Pager
Fax Whatsapp U+1F4E0 📠 Fax
To nowiny! Powszechnie stosowane urządzenie komunikacyjne do przekazywania danych w latach 80tych i 90tych. Uważana za staromodne, jednak nadal używana w przedsiębiorstwach. Symbolicznie używana często w odniesieniu do bezproblemowej komunikacji, nawiązywania kontaktów, tęsknoty za komunikacją, potrzeby prędkiego załatwienia sprawy lub środka zaradczego.
U+1F4E0
Jak używasz tego emoji?
📠 Fax
TV Emoji U+1F4FA 📺 Telewizor
Przed nami przyjemny wieczór przed telewizorem lub ktoś śledzi właśnie transmisję na żywo, jak np. mecz piłki nożnej. Staromodny telewizor lampowy, popularny przed wprowadzeniem płaskich ekranów w latach 90tych. Odnosi się do oglądania telewizji lub do urządzenia. Emotikona może być również używana jako symbol zbyt wygodnego i leniwego zachowania. Dotyczy niektórych ludzi.
U+1F4FA
Jak używasz tego emoji?
📺 Telewizor
Radio Whatsapp U+1F4FB 📻 Radio
Właśnie leci w radiu! Staroświeckie, przenośne radio do odbioru wiadomości lub muzyki. Odnosi się do słuchania muzyki, wiadomości lub sportu. Symbolicznie oznacza komunikację, wymianę i wiedzę.
U+1F4FB
Jak używasz tego emoji?
📻 Radio
Mikrofon studyjny U+1F399 🎙‍️ Mikrofon studyjny
Mikrofon używany do nagrań radiowych oraz studyjnych. Używany w odniesieniu do radia, muzyki lub innych nagrań. Dzięki mikrofonowi muzyka lub program mogą trafiać do wielu osób. Może być symboliczną wskazówką, aby nie zachowywać czegoś dla siebie, lecz ogłaszać publicznie – również, kiedy może to być niełatwe (i bolesne).
U+1F399
Jak używasz tego emoji?
🎙‍️ Mikrofon studyjny
Suwak Emoji U+1F39A 🎚‍️ Suwak
Album wysyłany jest do studia nagrań lub ktoś ma mieć występ jako DJ. Przy pomocy suwaka można dostroić dźwięk przy stole mikserskim. Może odnosić się do nagrywania lub obróbki muzyki lub do produkcji muzycznych.
U+1F39A
Jak używasz tego emoji?
🎚‍️ Suwak
Pokrętło U+1F39B 🎛‍️ Pokrętło
Znowu jesteśmy w studiu! Przy użyciu pokrętła można ustawić dźwięk przy stole mikserskim. Emotikona używana w związku z inżynierią dźwięku, imprezami lub produkcjami muzycznymi. Lub: Mam podzielną uwagę!
U+1F39B
Jak używasz tego emoji?
🎛‍️ Pokrętło
Kompas Emotikona U+1F9ED 🧭 Kompas
W którą stroną mam skręcić? Morski symbol wskazuje stronę świata i służy orientacji oraz nawigacji. Używany w kontekście samorealizacji i ukierunkowanego działania ale także poczucia więzi z ojczyzną i ochrony w czasie podróży.
U+1F9ED
Jak używasz tego emoji?
🧭 Kompas
Stoper Emoji U+23F1 ⏱‍️ Stoper
Ktoś zatrzymuje czas; pyta się, jak długo będzie to trwało lub pozostało mu niewiele czasu do dyspozycji. Urządzenie do pomiaru mierzy czas pomiędzy rozpoczęciem i zakończeniem. Zegar używany jest przykładowo w sporcie lub na zawodach.
U+23F1
Jak używasz tego emoji?
⏱‍️ Stoper
Minutnik kuchenny U+23F2 ⏲ Minutnik
Nie pozostało ci wiele czasu! Jedzenie będzie zaraz gotowe! Minutnik odlicza wcześniej ustawiony czas, po jego upłynięciu rozbrzmiewa alarm. Czas minął! Odnosi się do przebiegu zjawisk czasowych jak daty czy terminy.
U+23F2
Jak używasz tego emoji?
⏲ Minutnik
Budzik emotikona U+23F0 ⏰ Budzik
„Kiedy się spotkamy?” lub „Nie zapomnij o terminie!” Budzik powinien często służyć jako przypomnienie lub wskazywać na jakiś termin lub coś pilnego.
U+23F0
Jak używasz tego emoji?
⏰ Budzik
Stary zegar Whatsapp U+1F570 🕰 Zegar kominkowy
Jesteś staroświecki! Dekoracyjny zegar stawiany jest często na kominku. Przedmiot klasycznego wystroju wnętrz lub staromodnego otoczenia. Symbolicznie używany jako określenie konserwatywnych poglądów.
U+1F570
Jak używasz tego emoji?
🕰 Zegar kominkowy
Klepsydra Smiley U+231B ⌛ Klepsydra
Czas minął! Urządzenie do pomiaru czasu używane od początku XIV wieku. Oznacza czas ale również przemijanie. Ktoś się spóźnił, czas mija jak w samolocie lub ktoś nie ma już czasu, aby czekać.
U+231B
Jak używasz tego emoji?
⌛ Klepsydra
Klepsydra przesypujący piasek U+23F3 ⏳ Klepsydra z przesypującym się piaskiem
Czas przemija…oznacza przepływający czas w danej sprawie. Może być używana jako przypomnienie o czymś lub ostrzeżenie „Twój czas mija”.
U+23F3
Jak używasz tego emoji?
⏳ Klepsydra z przesypującym się piaskiem
Baterie Smiley U+1F50B 🔋 Baterie
Ktoś musi naładować swoje baterie, potrzebuje przerwy. Przeciwieństwem jest przypadek: Ktoś tryska energią! Jako symbol powiadomienia w telefonie komórkowym o stanie baterii.
U+1F50B
Jak używasz tego emoji?
🔋 Baterie
Wtyczka U+1F50C 🔌 Wtyczka
Potrzebuje energii! Odnosi się do zaopatrzenia w energię urządzeń elektrycznych, do kontaktu lub własnej energii. Ktoś zapomniał zabrać z domu kabla do ładowania lub zapowiada się wizyta elektryka.
U+1F50C
Jak używasz tego emoji?
🔌 Wtyczka
Śruba emotikona U+1F529 🔩 Nakrętka ze śrubą
Siedzę niezachwianie i pewnie! Śruba z metalu i pasująca do niej nakrętka. Emotikona używana także w odniesieniu do oczekującej naprawy.
U+1F529
Jak używasz tego emoji?
🔩 Nakrętka ze śrubą
Koło zębate emoji U+2699 ⚙ Koło zębate
Emotikona przedstawia symbolicznie, że coś powinno zostać wprawione w ruch lub ruszone z miejsca. Może oznaczać tyle co „Napędzasz mnie w życiu!”
U+2699
Jak używasz tego emoji?
⚙ Koło zębate
Cegła U+1F9F1 🧱 Cegła
Nasz dom to aktualnie jeszcze plac budowy! Niewypalane cegły są najstarszym materiałem budowlanym, wykorzystywanym do wznoszenia domów lub zamków. Sztucznie wyprodukowany kamień składający się z wypalonej gliny i ceramiki. Może oznaczać radość i szczęście lub nowy początek.
U+1F9F1
Jak używasz tego emoji?
🧱 Cegła
Żarówka Whatsapp U+1F4A1 💡 Żarówka elektryczna
Zapalona żarówka oznacza: Właśnie mnie olśniło! Mam genialny pomysł!
U+1F4A1
Jak używasz tego emoji?
💡 Żarówka elektryczna
Latarka Facebook U+1F526 🔦 Latarka
Latarka przynosi światło w ciemne miejsca: „Nie ma prądu”, „Będziesz mieć prześwietlenie” lub „Znam prawdę”. Poza tym symbolizuje kemping i wędrówki nocne.
U+1F526
Jak używasz tego emoji?
🔦 Latarka
Świeca Emoji U+1F56F 🕯 Świeca
Przerwa w dostawie prądu, zapalać świecę (w kościele), światło w ciemności lub romantyczna kolacja. Oświetlenie z knotem składa się najczęściej z wosku. Oznacza inspirację, poznanie i rozsądek.
U+1F56F
Jak używasz tego emoji?
🕯 Świeca
Gaśnica U+1F9EF 🧯 Gaśnica
Tutaj robi się gorąco lub ktoś się do czegoś zapalił; Partner czatu potrzebuje ochłody! Gaśnica jest środkiem ostrożności używanym przy gaszenia pożaru.
U+1F9EF
Jak używasz tego emoji?
🧯 Gaśnica
Beczka Whatsapp U+1F6E2 🛢 Beczka z paliwem
Metalowa beczka do przechowywania lub transportu paliwa. Paliwo wycieka z auta i muszę jechać na warsztat, ktoś za dużo zjadł i czuje się jak beczka lub coś jest niebezpieczne i może wybuchnąć komuś w twarz jak eksplodująca beczka.
U+1F6E2
Jak używasz tego emoji?
🛢 Beczka z paliwem
Pieniądze ze skrzydłami U+1F4B8 💸 Pieniądze ze skrzydłami
Stos banknotów ze skrzydłami. Partner rozmowy był na zakupach i wiele wydał. Pieniądze tak po prostu odlatują.
U+1F4B8
Jak używasz tego emoji?
💸 Pieniądze ze skrzydłami
Dolar Banknoty Emoji U+1F4B5 💵 Dolar Banknot
Związany plik banknotów. Dolar jest walutą Stanów Zjednoczonych i ważną walutą twardą. Używany w odniesieniu do pieniędzy ogólnie oraz w odniesieniu do USA. Na rapowych klipach wideo wyraz rozrzutnego bogactwa i luksusu.
U+1F4B5
Jak używasz tego emoji?
💵 Dolar Banknot
Jen Banknot Emoji U+1F4B4 💴 Jen Banknot
W 1871 roku wprowadzono japońską walutę Jen. Moneta o wartości 500 Jenów jest najbardziej wartościową monetą w obiegu na świecie (ok. 4,20 euro). Emotikona używana w odniesieniu do kraju lub pieniędzy i majątku ogólnie.
U+1F4B4
Jak używasz tego emoji?
💴 Jen Banknot
Plik banknotów euro U+1F4B6 💶 Banknoty euro
Plik banknotów euro z banderolą. Oficjalna waluta w większości europejskich państw. Ktoś opływa w dostatki, na imprezie wydaje pieniądze lekką ręką lub ma się dobrze na urlopie.
U+1F4B6
Jak używasz tego emoji?
💶 Banknoty euro
Funt Whatsapp U+1F4B7 💷 Funt Banknot
Masz ochotę na wycieczkę do Anglii? Funt brytyjski jest walutą Zjednoczonego Królestwa. Odnosi się do kraju, waluty lub ogólnie do pieniędzy
U+1F4B7
Jak używasz tego emoji?
💷 Funt Banknot
Kamień szlachetny U+1F48E 💎 Kamień szlachetny
Diamonds are a Girl's best friend. „Jesteś dla mnie ważna i cenna niczym diament.” Diamenty są na wieczność. Symbol luksusu i bogactwa.
U+1F48E
Jak używasz tego emoji?
💎 Kamień szlachetny
Waga Emoji Whatsapp U+2696 ⚖ Waga
Waga jest zrównoważona – obydwie strony ważą tyle samo. Ciężko jest podjąć jakąś decyzję, nie przeważają ani zalety ani wady. Symbol Iustitii (boginii sprawiedliwości) oraz sądownictwa oraz znak zodiaku.
U+2696
Jak używasz tego emoji?
⚖ Waga
Skrzynka na narzędzia U+1F9F0 🧰 Skrzynka na narzędzia
„Zadzwonię po fachowca” lub „Nie ma problemu, naprawię to sam!”. Praktyczne pudełko do przechowywania oraz transportu jakiś zbiorów lub narzędzi. Emotikona używana, aby poinformować, że ktoś ma zdolności manualne i myśli praktycznie lub potrzebuje (profesjonalnej) pomocy.
U+1F9F0
Jak używasz tego emoji?
🧰 Skrzynka na narzędzia
Pistolet emotikona U+1F52B 🔫 Pistolet
Stawiać kogoś pod ścianą. Początkowo przedstawiana jako broń, wydaje się być jedynie zabawkowym pistoletem. Pistolet może wyrządzić wiele szkód. Wysyła się go, kiedy ktoś jest wściekły lub jako groźbę.
U+1F52B
Jak używasz tego emoji?
🔫 Pistolet
Worek pieniędzy symbolem dolara U+1F4B0 💰 Worek pieniędzy
Okrągły, wypchany worek z symbolem dolara. Często używany w znanych komiksach, jak Dagobert Duck lub Panzerknacker. Uwaga! Kiedy używa się tej emotikony, w rozmowie chodzi o pieniądze.
U+1F4B0
Jak używasz tego emoji?
💰 Worek pieniędzy
Karta kredytowa Whatsapp U+1F4B3 💳 Karta kredytowa
Rachunek na mnie! Nie mieć przy sobie gotówki lub w czasie zakupów rozżarzyć do czerwoności kartę kredytową. Na odwrocie karty kredytowej znajduje się pasek magnetyczny, podpis i kod zabezpieczający. Może odnosić się do handlu internetowego, kradzieży karty kredytowej lub ogólnie do płatności. Dalej symbolizuje prosty dostęp do środków.
U+1F4B3
Jak używasz tego emoji?
💳 Karta kredytowa
Łańcuch emotikona U+26D3 ⛓ Łańcuch
„Wiązać kogoś na łańcuchu” lub „Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabszy element”. Symbol rzeczy, które są ze sobą powiązane.
U+26D3
Jak używasz tego emoji?
⛓ Łańcuch
Magnes Buźka U+1F9F2 🧲 Magnes
„Magicznie mnie przyciągasz!” lub „To kapela przyciąga publiczność”. Magnes ma zawsze dwa bieguny: przeciwne bieguny przyciągają się, jednakowe się odpychają. Ktoś lub coś silnie przyciąga.
U+1F9F2
Jak używasz tego emoji?
🧲 Magnes
Bomba emotikona U+1F4A3 💣 Bomba
„Dostać nieoczekiwaną wiadomość”, „Wiadomość wybuchła niczym bomba” lub „bombowy humor”! Bomba może eksplodować w każdym momencie: Może oznaczać wściekłość lub niezwykle napięte uczucia autora.
U+1F4A3
Jak używasz tego emoji?
💣 Bomba
Dynamit Whatsapp U+1F9E8 🧨 Dynamit
„Jesteś petardą!” lub „Uwaga, wybuchowe!” Petarda lub dynamit określają pirotechniczny przedmiot, które wydają huk. Jako fajerwerki w czasie Sylwestra, znak sygnalizacyjny lub pokaz artystyczny.
U+1F9E8
Jak używasz tego emoji?
🧨 Dynamit
Japoński nóż kuchenny U+1F52A 🔪 Japoński nóż kuchenny
Hocho to japoński nóż kuchenny. Jest używany do rozdrabniania pożywienia lub oznacza, że ktoś jest zadziorny lub coś wzbudza strach. Znane zwroty idiomatyczne to np. „ostrzyć nóż” w odniesieniu do kłótni lub „nóż w plecy” w przypadku zdrady.
U+1F52A
Jak używasz tego emoji?
🔪 Japoński nóż kuchenny
Skrzyżowane miecze U+2694 ⚔‍️ Skrzyżowane miecze
Nie podchodź do mnie zbyt blisko! Miecz był dawniej bronią ale również symbole statusu. Skrzyżowane miecze mogą oznaczać bitwę lub wojnę, w prawdziwym życiu lub np. w grze komputerowej. Symbolizują również, że ktoś preferuje bezpośrednią drogę lub czyjś przyjaciel poległ na wojnie.
U+2694
Jak używasz tego emoji?
⚔‍️ Skrzyżowane miecze
Tarcza emotikony U+1F6E1 🛡 Tarcza
Musimy się chronić! Emotikona tarczy oznacza ochronę i pewność. Ten symbol widnieje często w programach antywirusowych.
U+1F6E1
Jak używasz tego emoji?
🛡 Tarcza
Papieros emotikona Whatsapp U+1F6AC 🚬 Papieros
„Idę zapalić“ lub „Jestem nerwowy”. Papierosy to symbol radości życia i inspiracji. Może oznaczać także, że tutaj palenie jest dozwolone.
U+1F6AC
Jak używasz tego emoji?
🚬 Papieros
Trumna emoji U+26B0 ⚰ Trumna
Niech spoczywa w pokoju! Może wskazywać na śmiertelny wypadek w rodzinie lub wśród grona przyjaciół. Poza tym symbolizuje pożegnanie tego, co przeminęło.
U+26B0
Jak używasz tego emoji?
⚰ Trumna
Urna Emoji U+26B1 ⚱ Urna
Naczynie, w którym umieszcza się prochy zmarłych. Może oznaczać żałobę ale także aktualny nastrój. Na czacie także (żartobliwie) ostrzeżenie o tym co się stanie, jeżeli ktoś nie spełni żądania.
U+26B1
Jak używasz tego emoji?
⚱ Urna
Dzban Whatsapp U+1F3FA 🏺 Amfora
Czeka nas urlop w Grecji, ktoś interesuje się antykiem i chce kupić dekoracje! Naczynie z wąską szyjką jest antyczną wazą oraz jednostką miary. Amfora mieści ok. 26l. Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza tyle, co dzban z dwoma uchwytami.
U+1F3FA
Jak używasz tego emoji?
🏺 Amfora
Kryształowa kula U+1F52E 🔮 Kryształowa kula
Co nastąpi? Kryształowa kula symbolizuje zjawiska paranormalne. Jest używana, aby spojrzeć w przyszłość.
U+1F52E
Jak używasz tego emoji?
🔮 Kryształowa kula
Korale modlitewne emotikona U+1F4FF 📿 Korale modlitewne
Korale modlitewne, które są używane w wielu religiach. Oznaczają modlitwę, medytacje lub religijną duchowość.
U+1F4FF
Jak używasz tego emoji?
📿 Korale modlitewne
Złe spojrzenie amulet U+1F9FF 🧿 Amulet nazar
Ktoś jest przesądny, leci na urlop do Turcji lub relacja z jakąś osobą jest toksyczna. Niebieski amulet w kształcie oka można znaleźć w krajach Orientu. Powinien odeprzeć złe spojrzenie, które przynosi nieszczęście.
U+1F9FF
Jak używasz tego emoji?
🧿 Amulet nazar
Czerwono-biało-niebieski słupek U+1F488 💈 Słupek przed męskim zakładem fryzjerskim
Muszę do barber shop’u! Obracający się czerwono-biało-niebieski walec symbolizuje rzemiosło golibrody. W USA stoi przy wejściu do męskiego fryzjera. Barber jest w rzeczywistości odpowiedzialny za brodę. Emotikona używana najczęściej w odniesieniu do golenia.
U+1F488
Jak używasz tego emoji?
💈 Słupek przed męskim zakładem fryzjerskim
Aparat destylacyjny emotikona U+2697 ⚗ Aparat destylacyjny
Szklane naczynie z długą, skierowaną ku dołowi szyjką. Używane przez chemików, aby destylować płyny. Może oznaczać, że ktoś lubi eksperymentować lub coś przyrządza.
U+2697
Jak używasz tego emoji?
⚗ Aparat destylacyjny
Czarna dziura U+1F573 🕳 Dziura
Głęboka, czarna dziura oznacza: Coś jest dla mnie bardzo bolesne i nieprzyjemne. Najchętniej zatopiłbym się w jakiejś dziurze.
U+1F573
Jak używasz tego emoji?
🕳 Dziura
Pigułki emotikona U+1F48A 💊 Tabletka
Połknąć gorzką pigułkę. Symbol medycyny: Kiepsko się czuję! Symbol choroby lub złego samopoczucia.
U+1F48A
Jak używasz tego emoji?
💊 Tabletka
Strzykawka emotikona U+1F489 💉 Strzykawka
Strzykawka z czerwonawą zawartością. Może oznaczać: Muszę iść do lekarza (badanie krwi). Używana także jako symbol zażywania narkotyków.
U+1F489
Jak używasz tego emoji?
💉 Strzykawka
Bakterie Whatsapp U+1F9A0 🦠 Mikrob
„Uwaga, zaraźliwe” lub „Biologia jest moim ulubionym przedmiotem”. Mikrob jest skróconą formą mikroorganizmu. Do istot żywych mikroskopijnych rozmiarów należą m.in. bakterie, grzyby lub wirusy. Większość mikroorganizmów jest przydatna i jedynie nieliczne powodują choroby.
U+1F9A0
Jak używasz tego emoji?
🦠 Mikrob
DNA Whatsapp U+1F9EC 🧬 DNA-Podwójna helisa
Chcemy mieć dziecko! W dużym powiększeniu kwas deoksyrybonukleinowy (DNA) wygląda jak skręcona drabinka sznurkowa. Znajduje się w każdej poszczególnej komórce żywej istoty i zawiera informację genetyczną (geny). Symbol genetyki, ewolucji i życia.
U+1F9EC
Jak używasz tego emoji?
🧬 DNA-Podwójna helisa
Szalka Petriego Emotikona U+1F9EB 🧫 Szalka Petriego
„Biologia to mój ulubiony przedmiot” lub „Mam infekcję bakteryjną”. Używana najczęściej w chemii, biologii lub medycynie płaska, okrągła, przezroczysta szalka z pokrywką. Służy do hodowli mikroorganizmów lub komórek.
U+1F9EB
Jak używasz tego emoji?
🧫 Szalka Petriego
Probówka U+1F9EA 🧪 Probówka
„Nie ryzykuj lepiej żadnych eksperymentów” lub „Dobrze się rozumiemy”. Małe, z jednej strony otwarte szklane rurki używane są w laboratorium. Używane w kontekście lekcji chemii, eksperymentów lub doświadczeń.
U+1F9EA
Jak używasz tego emoji?
🧪 Probówka
Termometr Emoji U+1F321 🌡‍️ Termometr
Robi się ciepło lub ktoś źle się czuje, być może ma gorączkę. Urządzenie do pomiaru określa temperatury, np. ciała ale również powietrza. Może również informować o stanie emocjonalnym lub temperamencie osoby wysyłającej wiadomość. Często używany w kontekście namiętności lub żądzy.
U+1F321
Jak używasz tego emoji?
🌡‍️ Termometr
Miotła U+1F9F9 🧹 Miotła
„Pozamiataj przed swoimi własnymi drzwiami”, „Nowa miotła dobrze zamiata” lub „Prędzej kaktus wyrośnie mi na dłoni”. Przyrząd do czyszczenia pomoże zaprowadzić porządek (w domu, w życiu), wymieść śmieci i brud (troski). Symbol przesądu i magii, np. miotła czarownicy.
U+1F9F9
Jak używasz tego emoji?
🧹 Miotła
Kosz Whatsapp U+1F9FA 🧺 Kosz
„Dać komuś kosza”, „Zorganizujmy sobie piknik” lub „Muszę zrobić pranie”. Kosz pleciony najczęściej z drewna służy do przechowywania, ochrony lub transportu.
U+1F9FA
Jak używasz tego emoji?
🧺 Kosz
Papier toaletowy U+1F9FB 🧻 Rolka papieru
„Proszę, idź po zakupy” lub „Tym możesz podetrzeć sobie tyłek”. Czy to rolka kuchenna, papier toaletowy czy papierowy ręcznik – najczęściej służy do jednorazowego użytku, czyszczenia i higieny.
U+1F9FB
Jak używasz tego emoji?
🧻 Rolka papieru
Tolateta emotikona U+1F6BD 🚽 Toaleta
„Muszę jeszcze na tron” lub „Plan został spłukany w toalecie!”. Każdego roku, 19-stego listopada jest Światowym Dniem Toalety. Ok. 60% populacji na świecie nie ma jeszcze toalety w domu.
U+1F6BD
Jak używasz tego emoji?
🚽 Toaleta
Osoba w wannie U+1F6C0 🛀 Osoba bieże kąpiel
Relaksować się w wannie przy świecach, książce lub lampce wina po ciężkim dniu. Symbol luksusu. Miejsce czyszczenia i dbania o ciało lub relaksu.
U+1F6C0
Jak używasz tego emoji?
🛀 Osoba bieże kąpiel
Mydło Buźka U+1F9FC 🧼 Kostka mydła
Myć buzię mydłem lub zmyć z siebie podejrzenie. Mydła są używane głównie do mycia ciała. Oznacza czystość i higienę.
U+1F9FC
Jak używasz tego emoji?
🧼 Kostka mydła
Gąbka U+1F9FD 🧽 Gąbka
Nie mówmy już o tym! Gąbka jest używana do mycia i czyszczenia mieszkania, ciała lub auta.
U+1F9FD
Jak używasz tego emoji?
🧽 Gąbka
Krem Whatsapp U+1F9F4 🧴 Butelka balsamu
„Muszę pójść jeszcze do drogerii” lub „Zróbmy sobie dzień wellness”. Butelka z pompką może zawierać różne balsamy, np. krem pielęgnacyjny do rąk i ciała lub krem do opalania. Oznacza pielęgnację ciała, rozpieszczanie i dobre samopoczucie.
U+1F9F4
Jak używasz tego emoji?
🧴 Butelka balsamu
Dzwonek Emoji U+1F6CE 🛎 Dzwonek recepcyjny
Teraz potrzebuję twojej uwagi! Dzwonek można często znaleźć, kiedy nikogo nie ma na portierni, np. w hotelu. Dzwonek dzwonka informuje personel. Emotikona symbolizuje oczekiwanie o jest wezwaniem do wsparcia.
U+1F6CE
Jak używasz tego emoji?
🛎 Dzwonek recepcyjny
Klucz emotikona U+1F511 🔑 Klucz
Złota kłódka jako przedmiot: „Potrzebuję moich kluczy” lub „Nie zapomnij kluczy” Znaczenie symboliczne: „To jest bardzo ważne”.
U+1F511
Jak używasz tego emoji?
🔑 Klucz
Antyczny klucz emotikona U+1F5DD 🗝 Antyczny klucz
Ozdobiony, stary klucz, którym można otwierać skrzynie lub antyczne drzwi. Ma bardziej symboliczne znaczenie, może być używany również w odniesieniu do bajek i opowieści.
U+1F5DD
Jak używasz tego emoji?
🗝 Antyczny klucz
Łóżko emotikona U+1F6CF 🛏 Łóżko
„Muszę leżeć w łóżku: lub „Czas pójść spać”. Przyjemne łóżko należy do najważniejszych mebli. Oznacza spokój, wypoczynek i sen.
U+1F6CF
Jak używasz tego emoji?
🛏 Łóżko
Osoba w łóżku U+1F6CC 🛌 Nocleg
Musimy poszukać jeszcze noclegu! Symbol miejsca noclegowego, np. pensjonat lub hotel. Może odnosić się do sypialni lub wszystkiego, co dotyczy spania.
U+1F6CC
Jak używasz tego emoji?
🛌 Nocleg
Pluszowy miś emotikona U+1F9F8 🧸 Pluszowy miś
Pluszowe zwierzątko jest ulubioną zabawką dzieci i towarzyszem dzieciństwa. Przyjemny misiu jest symbolem nostalgii, pięknych wspomnień oraz bezpieczeństwa o ochrony.
U+1F9F8
Jak używasz tego emoji?
🧸 Pluszowy miś
Obraz w ramie emotikona U+1F5BC 🖼 Oprawiony obraz
To dzieło w ramie może wskazywać na zdjęcie osoby lub aby pójść, coś sfotografować. Używane także, aby wspomnieć sztukę lub wizytę w muzeum.
U+1F5BC
Jak używasz tego emoji?
🖼 Oprawiony obraz
Torby na zakupy U+1F6CD 🛍 Torby na zakupy
Pójdźmy na zakupy! Chodzenie po mieście zakończyło się powodzeniem, karta kredytowa płonie. Kobiety uwielbiają kupować, dla mężczyzn jest to często bardzo uciążliwe. Może odnosić się do ubrania, środków spożywczych lub innych dóbr konsumenckich.
U+1F6CD
Jak używasz tego emoji?
🛍 Torby na zakupy
Prezent Whatsapp U+1F381 🎁 Zapakowany prezent
Serdeczne życzenia! Czy to święta Bożego Narodzenia, urodziny lub inne okazje: Prezenty są najczęściej pięknie pakowane i obwiązywane wstążką. Może odnosić do samego prezentu lub do wyjątkowej okazji, jak np. wesele.
U+1F381
Jak używasz tego emoji?
🎁 Zapakowany prezent
Zakładka Symbol U+1F516 🔖 Zakładka
Zakładka „bookmark” zaznacza ostatnią przeczytaną stronę w książce. Oznacza: Skończyłem czytać. Emotikona jest znana także jako etykietka z ceną.
U+1F516
Jak używasz tego emoji?
🔖 Zakładka
Moai emotikona U+1F5FF 🗿 Moai
Moai to kamienne figury na Wyspie Wielkanocnej. Podobna statua znajduje się także w Tokio. Funkcjonuje jako ogniwo łączące z tamtym światem. Oznacza podróże, cud świata i mity ludzkości.
U+1F5FF
Jak używasz tego emoji?
🗿 Moai
Balon powietrzny emotikona U+1F388 🎈 Balon
Bądźmy radośni i bawmy się dobrze! Czerwony balon powietrzny jest symbolem radości. Może symbolizować także wyjątkowość.
U+1F388
Jak używasz tego emoji?
🎈 Balon
Lampion emotikna U+1F3EE 🏮 Papierowy lampion
Tradycyjny japoński lampion. Tego rodzaju lampiony można często znaleźć w tradycyjnych japońskich restauracjach. Emotikona może być używana także jako zaproszenie.
U+1F3EE
Jak używasz tego emoji?
🏮 Papierowy lampion
Różowa kokarda emotikona U+1F380 🎀 Kokarda
Przy pomocy wstążki zazwyczaj coś się dekoruje i ozdabia, np. prezent. Różowa kokarda oznacza kobiecość i romantyczność lub niewinność. Jest także symbolem świadomości choroby raka piersi.
U+1F380
Jak używasz tego emoji?
🎀 Kokarda
Piłka konfetti Whatsapp U+1F38A 🎊 Piłka konfetti
Wszystkiego najlepszego! Symbol każdego rodzaju świąt: od urodzin przez wesele, po sylwestra. Piłkę konfetti otwiera się pod koniec imprezy, wówczas wypada z niej kolorowe konfetti: można świętować! Wyraz radości, zabawy i wspólnoty.
U+1F38A
Jak używasz tego emoji?
🎊 Piłka konfetti
Konfetti emotikona U+1F389 🎉 Armata konfetti
Wszystkiego dobrego z okazji urodzin! Armata konfetti wystrzeliwuje przed siebie fontanną serpentyn i konfetti. Święto lub impreza może być w toku. Ktoś odniósł sukces i cieszy się!
U+1F389
Jak używasz tego emoji?
🎉 Armata konfetti
Japońskie lalki emotikona U+1F38E 🎎 Japońskie lalki
Podczas corocznego, nieoficjalnego święta Hina-matsuri (Święto Dziewcząt) wystawia się lalki. Mają one odpędzić złe duchy, zapewnić dziewczynie zdrowie i szczęście przy wybieraniu partnera. Symbol Japonii.
U+1F38E
Jak używasz tego emoji?
🎎 Japońskie lalki
Chińskie dzwonki Symbol U+1F390 🎐 Chińskie dzwonki
Japoński dzwonek wietrzny (furin) ze szkła jest symbolem lata. Przy delikatnym wietrze wydają delikatne tony. Nie służą dekoracji, w Azji są talizmanem. Używane w Feng Shui, aby zmaksymalizować Chi i energię życiową.
U+1F390
Jak używasz tego emoji?
🎐 Chińskie dzwonki
Czerwona koperta U+1F9E7 🧧 Czerwone opakowanie na prezent
Na urodziny życzę sobie pieniędzy! Z okazji chińskich świąt lub wesel wręcza się prawie wyłącznie pieniądze w czerwonej kopercie (hong bao). Symbol dobrobytu, losu i szczęścia.
U+1F9E7
Jak używasz tego emoji?
🧧 Czerwone opakowanie na prezent
Koperta emotikona U+2709 ✉ Koperta
Zamknięta koperta oznacza odbieranie lub wysyłanie e-maili, wiadomości lub listu. „Otrzymałem moją wiadomość” lub „Muszę napisać e-mail”.
U+2709
Jak używasz tego emoji?
✉ Koperta
List ze strzałką U+1F4E9 📩 Koperta ze strzałką w dół
Uważaj na to, co znajduje się w wiadomości! Najczęściej odnosi się do elektronicznych powiadomień i adresu e-mail. Symbol wysłanej wiadomości e-mail lub wskazówka dot. treści danej wiadomości.
U+1F4E9
Jak używasz tego emoji?
📩 Koperta ze strzałką w dół
Poczta przychodząca Emoji U+1F4E8 📨 Przychodząca koperta
Właśnie przyszedł list! W biurze przychodząca poczta jest często zbierana do skrzynki poczty przychodzącej. Odnosi się do korespondencji (służbowej), poczty i wysyłania wiadomości.
U+1F4E8
Jak używasz tego emoji?
📨 Przychodząca koperta
E-mail Emoji U+1F4E7 📧 E-mail
Masz pocztę! Symbol wiadomości e-mail, rozpoznawalnej po znaku @. Emotikona używana w celu wezwania do odczytania wiadomości e-mail lub jako wskazówka do przekazania czegoś drogą elektroniczną.
U+1F4E7
Jak używasz tego emoji?
📧 E-mail
List z sercem U+1F48C 💌 List miłosny
Biała koperta, zapieczętowana sercem, zawiera list miłosny. Wiadomość pochodząca prosto z serce. Symbolizuje miłość i romantyzm. Wyraża sympatię lub zaprasza na randkę.
U+1F48C
Jak używasz tego emoji?
💌 List miłosny
Poczta przychodząca Emoji U+1F4E5 📥 Skrzynka odbiorcza
Już prawie skończyłem(-am) z tymi dokumentami! W skrzynce odbiorczej zbiera się poczta przychodząca w celu dalszego opracowania. Emotikona przedstawia pobieranie lub przychodzące wiadomości e-mail Często służy jako wskazówka dla partnera rozmowy, aby sprawdził wiadomości przychodzące.
U+1F4E5
Jak używasz tego emoji?
📥 Skrzynka odbiorcza
Poczta wychodząca Emoji U+1F4E4 📤 Skrzynka nadawcza
Papierkowa robota na dzisiaj już załatwiona lub korespondencja biurowa musi zostać jeszcze opracowana. Półka lub kosz na dokumenty lub pocztę wychodzącą. Jako symbol na komputerze do wczytania lub udostępniania plików. Używana również jako symbol wysłanych wiadomości.
U+1F4E4
Jak używasz tego emoji?
📤 Skrzynka nadawcza
Paczka Whatsapp U+1F4E6 📦 Paczka
„Każdy dźwiga swój krzyż“ lub „Paczka właśnie została wysłana“! Prezent jest w drodze, złożono zamówienie online lub ktoś spakował się do przeprowadzki. Z paczką mogą wiązać się zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne wiadomości.
U+1F4E6
Jak używasz tego emoji?
📦 Paczka
Etykieta emotikona U+1F3F7 🏷 Etykieta
Naklejona lub wpięta etykieta. Pojawia się na towarach lub przedmiotach. Informacja o zawartości, cenie, terminie ważności itd. Również ludziom można „przykleić etykietkę” i przyporządkować do jakiejś kategorii, np. powierzchownie.
U+1F3F7
Jak używasz tego emoji?
🏷 Etykieta
Skrzynka na listy opuszczona chorągiewka U+1F4EA 📪 Zamknięta skrzynka na listy z opuszczoną chorągiewką
Czekam na twój list! Opuszczona chorągiewka oznacza dla mieszkańców, że nie dostarczono nowej poczty. Listonosz nie musi odbierać poczty. W USA skrzynka pocztowa służy zarówno do odbierania jak i wysyłania listów.
U+1F4EA
Jak używasz tego emoji?
📪 Zamknięta skrzynka na listy z opuszczoną chorągiewką
Skrzynka na listy uniesiona chorągiewka U+1F4EB 📫 Zamknięta skrzynka na listy z uniesioną chorągiewką
Ten list musi zostać dzisiaj wysłany! W USA skrzynki pocztowe służą nie tylko do odbierania ale również wysyłania poczty. Uniesiona chorągiewka wskazuje listonoszowi, że powinien odebrać listy do wysłania.
U+1F4EB
Jak używasz tego emoji?
📫 Zamknięta skrzynka na listy z uniesioną chorągiewką
Pusta skrzynka na listy U+1F4ED 📭 Otwarta skrzynka na listy z opuszczoną chorągiewką
„Czekam na twoją wiadomość“ lub „Nigdy do mnie nie piszesz“! Opuszczona chorągiewka oznacza, że nie przyszła żadna nowa korespondencja. Poczta wychodząca została już odebrana przez listonosza.
U+1F4ED
Jak używasz tego emoji?
📭 Otwarta skrzynka na listy z opuszczoną chorągiewką
Skrzynka na listy z listem U+1F4EC 📬 Otwarta skrzynka na listy z uniesioną chorągiewką
Dzisiaj przyszedł list! Uniesiona chorągiewka sygnalizuje, że poczta już jest lub powinna zostać odebrana przez listonosza. Emotikona może odnosić się do poczty ogólnie lub do wysyłania i odbierania wiadomości.
U+1F4EC
Jak używasz tego emoji?
📬 Otwarta skrzynka na listy z uniesioną chorągiewką
Skrzynka na listy Whatsapp U+1F4EE 📮 Skrzynka na listy
Wrzuciłeś (-aś) list do skrzynki? Skrzynka na listy przechowuje listy do wysyłki. Wprowadzona w XIX w. Nowe wiadomości są w drodze! W związku z pocztą lub korespondencja.
U+1F4EE
Jak używasz tego emoji?
📮 Skrzynka na listy
Trąbka pocztowa Emoji U+1F4EF 📯 Trąbka pocztowa
„Poczta już jest“ lub „Są nowe wiadomości“! Symbol poczty, np. na skrzynkach pocztowych lub placówkach pocztowych. Trąbka pocztowa została wprowadzona we wczesnym średniowieczu przez woźniców dyliżansów jako narzędzie sygnalizacji.
U+1F4EF
Jak używasz tego emoji?
📯 Trąbka pocztowa
Zwój Emoji U+1F4DC 📜 Zwój
Mam coś do obwieszczenia! Opisany i zrolowany pas pergaminu lub papirusu. Typowa forma książki; Następca glinianej tabliczki i poprzednik kodeksu (opisane drewniane i woskowe tabliczki). Dawniej symbol kształcenia. Zwój jest często kojarzony z niespodziankami, umowami, zdolnością do dostosowania się oraz doświadczeniem życiowym.
U+1F4DC
Jak używasz tego emoji?
📜 Zwój
Zawinięta kartka U+1F4C3 📃 Kartka z zawiniętym brzegiem
„Dokument dotarł“ lub „Niedługo dostaniemy świadectwa“! Zadrukowana kartka papieru jest zawinięta w dolnym rogu. Może chodzić o oficjalny dokument lub pismo.
U+1F4C3
Jak używasz tego emoji?
📃 Kartka z zawiniętym brzegiem
Kartka Zagięty róg U+1F4C4 📄 Kartka z pismem skierowanym do góry
Musisz to jeszcze uzupełnić! Zadrukowany dokument z zawiniętym rogiem lub oślim uchem. Może odnosić się do pisma, książki lub ustawienia (zapisaną stroną do góry!).
U+1F4C4
Jak używasz tego emoji?
📄 Kartka z pismem skierowanym do góry
Zakładka Emoji U+1F4D1 📑 Zakładki indeksujące
„To tutaj jest ważne“ lub „Muszę się jeszcze uczyć do egzaminu“. Czy to w biurze czy w studiu: Najczęściej barwne karteczki samoprzylepne zaznaczają ważne fragmenty tekstu w dokumencie lub pole do podpisu. Symbolicznie wskazanie pilnego wydarzenia.
U+1F4D1
Jak używasz tego emoji?
📑 Zakładki indeksujące
Paragon U+1F9FE 🧾 Paragon
„Załatwione”, „Dostaniesz jeszcze paragon” lub „Znowu muszę wymienić dżinsy”. Paragon jest dowodem na zakup wzgl. zapłatę za produkt lub usługę.
U+1F9FE
Jak używasz tego emoji?
🧾 Paragon
Diagram kolumnowy Whatsapp U+1F4CA 📊 Wykres kolumnowy
Przy pomocy wykresów można obrazowo przedstawić informacje. Najczęściej są bardziej przejrzyste niż tekst i służą porównaniu: im wyższa kolumna, tym większa liczba. Może być używany w związku ze szkołą lub pracą.
U+1F4CA
Jak używasz tego emoji?
📊 Wykres kolumnowy
Wykres rosnący U+1F4C8 📈 Wykres przedstawiający trend wzrostowy
Przy pomocy wykresu liniowego można przedstawić zmiany w czasie. W przypadku akcji lub finansów trend wzrostowy jest dobrym znakiem. Może oznaczać też: Interes kwitnie. Może być używany ogólnie, aby zasygnalizować: Wszystko idzie ku lepszemu!
U+1F4C8
Jak używasz tego emoji?
📈 Wykres przedstawiający trend wzrostowy
Urna wyborcza Emoji U+1F5F3 🗳‍️ Urna wyborcza z kartom do głosowania
„Podjąłem (-ęłam) swoją decyzję“, “Niedługo głosowanie“ lub „Idź na wybory“! Emotikona znajduje zastosowanie w odniesieniu do polityki i rządów lub jako zgoda na wypowiedź/ pomysł. Przedstawia również wewnętrzne spory, decyzje, poczucie sprawiedliwości i zaufanie do ludzi.
U+1F5F3
Jak używasz tego emoji?
🗳‍️ Urna wyborcza z kartom do głosowania
Zwinięta gazeta U+1F5DE 🗞‍️ Zwinięta gazeta
„Czy już czas?“ lub „Dostałeś (-aś) w międzyczasie jakieś nowe informacje?“. Może odnosić się do dodatkowej pracy, roznoszenia gazet, do najnowszych wiadomości i publikacji lub wymarzonego zawodu dziennikarza.
U+1F5DE
Jak używasz tego emoji?
🗞‍️ Zwinięta gazeta
Gazeta Whatsapp U+1F4F0 📰 Gazeta
Są nowe wiadomości! Wynalazek druku lub gazeta internetowa. Odnosi się do nowości, mediów lub dziennikarstwa. Pierwsza gazeta ukazała się w 1605 roku w Straßburgu. Symbolicznie wskazuje wiedzę, ujawnianie informacji, możliwości oraz niebezpieczeństwa oraz opinię publiczną.
U+1F4F0
Jak używasz tego emoji?
📰 Gazeta
Notatnik Whatsapp U+1F4D3 📓 Notatnik
Muszę sobie to zanotować! Czy to checklisty, myśli, terminy, pomysły – książka sortuje notatki, aby nie zostały zapomniane. Jest również wskazówką, aby nie popaść w nieporządek i zapomnienie.
U+1F4D3
Jak używasz tego emoji?
📓 Notatnik
Żółta książka Whatsapp U+1F4D4 📔 Notatnik z dekoracyjną oprawą
Znalazłem (-am) stary dziennik! Puste strony oprawionej książki można wypełnić notatkami lub szkicami. Dekoracyjna okładka może odnosić się do dziennika lub notatnika. Emotikona może przedstawiać również pamięć o jakimś wydarzeniu.
U+1F4D4
Jak używasz tego emoji?
📔 Notatnik z dekoracyjną oprawą
Kołonotatnik Emoji U+1F4D2 📒 Księga rachunkowa
„Dokumenty muszą trafić do doradcy podatkowego“ lub „Muszę zrobić jeszcze rachunki księgowe“! Wszystkie transakcje w przedsiębiorstwie muszą być wprowadzone do księgi głównej. Odnosi się do zawodu księgowego, rachunkowości lub finansów.
U+1F4D2
Jak używasz tego emoji?
📒 Księga rachunkowa
Książka U+1F4D5 📕 Zamknięta książka
Jesteś molem książkowym! Czytanie należy do ulubionych zajęć, książka prawie przeczytana lub spotyka się krąg literacki. Symbol wiedzy, kultury i kształcenia.
U+1F4D5
Jak używasz tego emoji?
📕 Zamknięta książka
Zielona książka U+1F4D7 📗 Zielona książka
Mogę mieć te notatki? Oprawiony notatnik używany w związku z czytaniem, pisaniem, nauką lub kształceniem. Do zrobienia są jeszcze zadania domowe do szkoły lub coś na uczelnię ew. trzeba przygotować coś do pracy.
U+1F4D7
Jak używasz tego emoji?
📗 Zielona książka
Sterta książek Emoji U+1F4DA 📚 Książki
Co staram się odkryć? Gdzie znajdę informację? Sterta książek rośnie. Ktoś był w bibliotece lub w księgowości, musi się jeszcze uczyć lub przygotowywał coś do szkoły/ na uczelnię. Ogólnie odnosi się do czytania, literatury i kształcenia. Książki symbolizują dążenie do wiedzy i umiejętność czerpania nauki z opinii i doświadczenia innych osób.
U+1F4DA
Jak używasz tego emoji?
📚 Książki
Otwarta książka Whatsapp U+1F4D6 📖 Otwarta książka
„Nie mogę wypuścić tej książki z rąk“ lub „Czytam go, jak otwartą książkę“! Odnosi się do czytania lub do książki. Ulubiona emotikona wśród moli książkowych. Może być również wskazówką, aby dowiedzieć się wszystkiego o danej sprawie.
U+1F4D6
Jak używasz tego emoji?
📖 Otwarta książka
Agrafka U+1F9F7 🧷 Agrafka
Moje spodnie się rozerwały! Agrafka niesie ratunek w razie nagłej potrzeby. Od tysięcy lat pomaga przy zapinaniu ubrania, była zapięciem do pieluch i prekursorem broszki. Biżuteria sceny punkowej i symbol solidarności.
U+1F9F7
Jak używasz tego emoji?
🧷 Agrafka
Liczydło Whatsapp U+1F9EE 🧮 Liczydło
Najpierw muszę to przeliczyć! Deseczka z przesuwalnymi kamykami służy dziś dzieciom jako pomoc liczeniu. Umożliwia przeprowadzanie podstawowych zadań arytmetycznych. Szeroko rozpowszechnione w średniowieczu.
U+1F9EE
Jak używasz tego emoji?
🧮 Liczydło
Pinezka emotikona U+1F4CD 📍 Okrągłe cele podróży
Nie mogę tego zapomnieć! Czerwona pinezka w okrągłą plastikową główką. Używana do podania swojej pozycji w nawigacji. Może oznaczać także bliskość.
U+1F4CD
Jak używasz tego emoji?
📍 Okrągłe cele podróży
Skrzyżowane flagi emotikona U+1F38C 🎌 Skrzyżowane flagi
Dwie japońskie, skrzyżowane flagi. Są symbolem solidarności wobec jej pochodzenia. Czerwony punkt na białym tle symbolizuje wschodzące słońce.
U+1F38C
Jak używasz tego emoji?
🎌 Skrzyżowane flagi
Lupa w lewo U+1F50D 🔍 Lupa skierowana w lewo
Prawda wyszła na jaw! Ktoś uważnie obserwuje wydarzenie i przeprowadza inspekcję. W przypadku problemów ze wzrokiem, lupa służy jako pomoc. Kiedy coś bierze się pod lupę, powinno to przynieść nowe odpowiedzi. Symbolicznie lupa ostrzega, aby jakiejś sprawy nie traktować zbyt lekko. Nie należy przeceniać szczegółów.
U+1F50D
Jak używasz tego emoji?
🔍 Lupa skierowana w lewo
Lupa w prawo U+1F50E 🔎 Lupa skierowana w prawo
Przyjrzę się temu dokładniej! Przez szkło powiększające można oglądać także niewielkie przedmioty. Może oznaczać śledczego, detektywa lub ciekawską osobę. Symbol wyszukiwania i zoomu na komputerze.
U+1F50E
Jak używasz tego emoji?
🔎 Lupa skierowana w prawo
Zakmnięta kłódka z piórem U+1F50F 🔏 Kłódka z piórem do pisania
Zamknięta kłódka z piórem do pisania. Poufne dane są zaszyfrowane i bezpieczne, wrażliwe informacje podpisane cyfrowo.
U+1F50F
Jak używasz tego emoji?
🔏 Kłódka z piórem do pisania
Otwarta kłódka U+1F513 🔓 Otwarta kłódka
Otwarta kłódka. „Coś stoi przed tobą otworem lub jest do dyspozycji” lub „otworzę coś, co wcześniej było tajemnicą”. Możliwe także: „Uwaga, ta informacja nie jest bezpieczna!”
U+1F513
Jak używasz tego emoji?
🔓 Otwarta kłódka
Kłódka emotikona U+1F512 🔒 Kłódka
Zamknięta kłódka. Przedmiot lub informacja nie jest do twojej dyspozycji lub u ciebie wszystko jest bezpieczne i chronione. Uwaga! Symbol poufności!
U+1F512
Jak używasz tego emoji?
🔒 Kłódka
Klucz i kłódka emotikona U+1F510 🔐 Zamknięta kłódka z kluczem
Symbol bezpieczeństwa. „Informacja jest bezpieczna” lub „Tego nie wie nikt!” Przyjaciel powierzył ci tajemnicę. Polega na tym, że u ciebie jest ona w bezpiecznych rękach.
U+1F510
Jak używasz tego emoji?
🔐 Zamknięta kłódka z kluczem