Obiekty: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Obiekty i Przedmioty na Facebook, Whatsapp oraz ich znaczenie i kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Kategoria: Obiekty

Emotikony Znaczenie Kod
Komórka U+1F4F1 📱 Telefon komórkowy
Ta emotikona w mniejszym stopniu odnosi się do samego telefonu komórkowego. Częściej używana jest w odniesieniu do połączenia: „Odbierz telefon!” lub „Muszę jeszcze szybko zadzwonić”.
U+1F4F1
Komórka ze strzałką emotikna U+1F4F2 📲 Telefon komórkowy z wskazującą na prawo strzałką
Komórka ze wskazującą na niego strzałką. Oznacza przychodzące połączenie lub inną akcję na telefonie.
U+1F4F2
Laptop Emotikona U+1F4BB 💻 Laptop
Przedstawia MacBook'a. Ogólnie może być używana w odniesieniu do komputerów lub pracy. „Muszę to jeszcze skończyć” lub „chciałbym nowego laptopa”.
U+1F4BB
Komputer U+1F5A5 🖥 Desktop komutera
Rzuć okiem na ekran! Ogólnie oznacza pracę na komputerze lub gry komputerowe. Może jednak oznaczać również „Kupiłem sobie nowy komputer”.
U+1F5A5
Mysz komputerowa U+1F5B1 🖱 Myszka komputerowa
Emotikona pokazuje białą mysz komputerową z trzema przyciskami obsługi (w przypadku Apple tylko z jednym przyciskiem). Ogólnie oznacza pracę na komputerze.
U+1F5B1
Trackball Emotikona U+1F5B2 🖲 Trackball
Trackball do obsługi komputera. Funkcjonuje jak tackpad lub mysz. Często w odniesieniu do gier komputerowych lub sprzętu. Partner rozmowy zajmuje się komputerami.
U+1F5B2
Joystick emotikony U+1F579 🕹 Joystick
Chcę zagrać jeszcze jedną rundę! Joystick automatu do gry na hali z automatami. Odnosi się ogólnie do komputera, konsoli i wszystkiego, co ma związek z grami elektronicznymi.
U+1F579
Ścisk typu C U+1F5DC 🗜 Ścisk
Chwycę ciebie ramieniem! Metalowy ścisk stolarski typu C symbolizuje zaciskanie przedmiotów lub osób.
U+1F5DC
Kaseta video emotikona U+1F4FC 📼 Kaseta video
„Obejrzyjmy dziś wieczór jakiś film w domu”. Kaseta VHS jest nostalgicznym reliktem z lat 80-tych. Do późnych lat 90-tych była bardzo popularna. Format został zastąpiony przez DVD.
U+1F4FC
Aparat z fleszem objekt U+1F4F8 📸 Aparat fotograficzny z lampą błyskową
Możesz zrobić mi zdjęcie? Odnosi się do fotografii. Wyzwolona lampa błyskowa wskazuje, że zdjęcie zostało pstryknięte. Ktoś chce zwiedzać zabytki i robić tam zdjęcia.
U+1F4F8
Słuchawka telefoniczna U+1F4DE 📞 Słuchawka telefoniczna
Zaraz do ciebie zadzwonię! Słuchawka staroświeckiego, klasycznego telefonu stacjonarnego. Ktoś rozmawia przez telefon lub chce do kogoś zadzwonić. W smartfonach lub na grafikach powszechnie stosowany symbol w odniesieniu do wszystkiego, co wiąże się z tematem telefonii.
U+1F4DE
Kompas Emotikona U+1F9ED 🧭 Kompas
W którą stroną mam skręcić? Morski symbol wskazuje stronę świata i służy orientacji oraz nawigacji. Używany w kontekście samorealizacji i ukierunkowanego działania ale także poczucia więzi z ojczyzną i ochrony w czasie podróży.
U+1F9ED
Budzik emotikona U+23F0 ⏰ Budzik
„Kiedy się spotkamy?” lub „Nie zapomnij o terminie!” Budzik powinien często służyć jako przypomnienie lub wskazywać na jakiś termin lub coś pilnego.
U+23F0
Klepsydra przesypujący piasek U+23F3 ⏳ Klepsydra z przesypującym się piaskiem
Czas przemija…oznacza przepływający czas w danej sprawie. Może być używana jako przypomnienie o czymś lub ostrzeżenie „Twój czas mija”.
U+23F3
Śruba emotikona U+1F529 🔩 Nakrętka ze śrubą
Siedzę niezachwianie i pewnie! Śruba z metalu i pasująca do niej nakrętka. Emotikona używana także w odniesieniu do oczekującej naprawy.
U+1F529
Koło zębate emoji U+2699 ⚙ Koło zębate
Emotikona przedstawia symbolicznie, że coś powinno zostać wprawione w ruch lub ruszone z miejsca. Może oznaczać tyle co „Napędzasz mnie w życiu!”
U+2699
Cegła U+1F9F1 🧱 Cegła
Nasz dom to aktualnie jeszcze plac budowy! Niewypalane cegły są najstarszym materiałem budowlanym, wykorzystywanym do wznoszenia domów lub zamków. Sztucznie wyprodukowany kamień składający się z wypalonej gliny i ceramiki. Może oznaczać radość i szczęście lub nowy początek.
U+1F9F1
Żarówka Whatsapp U+1F4A1 💡 Żarówka elektryczna
Zapalona żarówka oznacza: Właśnie mnie olśniło! Mam genialny pomysł!
U+1F4A1
Latarka Facebook U+1F526 🔦 Latarka
Latarka przynosi światło w ciemne miejsca: „Nie ma prądu”, „Będziesz mieć prześwietlenie” lub „Znam prawdę”. Poza tym symbolizuje kemping i wędrówki nocne.
U+1F526
Świeca Emoji U+1F56F 🕯 Świeca
Przerwa w dostawie prądu, zapalać świecę (w kościele), światło w ciemności lub romantyczna kolacja. Oświetlenie z knotem składa się najczęściej z wosku. Oznacza inspirację, poznanie i rozsądek.
U+1F56F
Gaśnica U+1F9EF 🧯 Gaśnica
Tutaj robi się gorąco lub ktoś się do czegoś zapalił; Partner czatu potrzebuje ochłody! Gaśnica jest środkiem ostrożności używanym przy gaszenia pożaru.
U+1F9EF
Pieniądze ze skrzydłami U+1F4B8 💸 Pieniądze ze skrzydłami
Stos banknotów ze skrzydłami. Partner rozmowy był na zakupach i wiele wydał. Pieniądze tak po prostu odlatują.
U+1F4B8
Plik banknotów euro U+1F4B6 💶 Banknoty euro
Plik banknotów euro z banderolą. Oficjalna waluta w większości europejskich państw. Ktoś opływa w dostatki, na imprezie wydaje pieniądze lekką ręką lub ma się dobrze na urlopie.
U+1F4B6
Kamień szlachetny U+1F48E 💎 Kamień szlachetny
Diamonds are a Girl's best friend. „Jesteś dla mnie ważna i cenna niczym diament.” Diamenty są na wieczność. Symbol luksusu i bogactwa.
U+1F48E
Waga Emoji Whatsapp U+2696 ⚖ Waga
Waga jest zrównoważona – obydwie strony ważą tyle samo. Ciężko jest podjąć jakąś decyzję, nie przeważają ani zalety ani wady. Symbol Iustitii (boginii sprawiedliwości) oraz sądownictwa oraz znak zodiaku.
U+2696
Skrzynka na narzędzia U+1F9F0 🧰 Skrzynka na narzędzia
„Zadzwonię po fachowca” lub „Nie ma problemu, naprawię to sam!”. Praktyczne pudełko do przechowywania oraz transportu jakiś zbiorów lub narzędzi. Emotikona używana, aby poinformować, że ktoś ma zdolności manualne i myśli praktycznie lub potrzebuje (profesjonalnej) pomocy.
U+1F9F0
Pistolet emotikona U+1F52B 🔫 Pistolet
Stawiać kogoś pod ścianą. Początkowo przedstawiana jako broń, wydaje się być jedynie zabawkowym pistoletem. Pistolet może wyrządzić wiele szkód. Wysyła się go, kiedy ktoś jest wściekły lub jako groźbę.
U+1F52B
Worek pieniędzy symbolem dolara U+1F4B0 💰 Worek pieniędzy
Okrągły, wypchany worek z symbolem dolara. Często używany w znanych komiksach, jak Dagobert Duck lub Panzerknacker. Uwaga! Kiedy używa się tej emotikony, w rozmowie chodzi o pieniądze.
U+1F4B0
Łańcuch emotikona U+26D3 ⛓ Łańcuch
„Wiązać kogoś na łańcuchu” lub „Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabszy element”. Symbol rzeczy, które są ze sobą powiązane.
U+26D3
Magnes Buźka U+1F9F2 🧲 Magnes
„Magicznie mnie przyciągasz!” lub „To kapela przyciąga publiczność”. Magnes ma zawsze dwa bieguny: przeciwne bieguny przyciągają się, jednakowe się odpychają. Ktoś lub coś silnie przyciąga.
U+1F9F2
Bomba emotikona U+1F4A3 💣 Bomba
„Dostać nieoczekiwaną wiadomość”, „Wiadomość wybuchła niczym bomba” lub „bombowy humor”! Bomba może eksplodować w każdym momencie: Może oznaczać wściekłość lub niezwykle napięte uczucia autora.
U+1F4A3
Dynamit Whatsapp U+1F9E8 🧨 Dynamit
„Jesteś petardą!” lub „Uwaga, wybuchowe!” Petarda lub dynamit określają pirotechniczny przedmiot, które wydają huk. Jako fajerwerki w czasie Sylwestra, znak sygnalizacyjny lub pokaz artystyczny.
U+1F9E8
Japoński nóż kuchenny U+1F52A 🔪 Japoński nóż kuchenny
Hocho to japoński nóż kuchenny. Jest używany do rozdrabniania pożywienia lub oznacza, że ktoś jest zadziorny lub coś wzbudza strach. Znane zwroty idiomatyczne to np. „ostrzyć nóż” w odniesieniu do kłótni lub „nóż w plecy” w przypadku zdrady.
U+1F52A
Tarcza emotikony U+1F6E1 🛡 Tarcza
Musimy się chronić! Emotikona tarczy oznacza ochronę i pewność. Ten symbol widnieje często w programach antywirusowych.
U+1F6E1
Papieros emotikona Whatsapp U+1F6AC 🚬 Papieros
„Idę zapalić“ lub „Jestem nerwowy”. Papierosy to symbol radości życia i inspiracji. Może oznaczać także, że tutaj palenie jest dozwolone.
U+1F6AC
Trumna emoji U+26B0 ⚰ Trumna
Niech spoczywa w pokoju! Może wskazywać na śmiertelny wypadek w rodzinie lub wśród grona przyjaciół. Poza tym symbolizuje pożegnanie tego, co przeminęło.
U+26B0
Urna Emoji U+26B1 ⚱ Urna
Naczynie, w którym umieszcza się prochy zmarłych. Może oznaczać żałobę ale także aktualny nastrój. Na czacie także (żartobliwie) ostrzeżenie o tym co się stanie, jeżeli ktoś nie spełni żądania.
U+26B1
Dzban Whatsapp U+1F3FA 🏺 Amfora
Czeka nas urlop w Grecji, ktoś interesuje się antykiem i chce kupić dekoracje! Naczynie z wąską szyjką jest antyczną wazą oraz jednostką miary. Amfora mieści ok. 26l. Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza tyle, co dzban z dwoma uchwytami.
U+1F3FA
Kryształowa kula U+1F52E 🔮 Kryształowa kula
Co nastąpi? Kryształowa kula symbolizuje zjawiska paranormalne. Jest używana, aby spojrzeć w przyszłość.
U+1F52E
Korale modlitewne emotikona U+1F4FF 📿 Korale modlitewne
Korale modlitewne, które są używane w wielu religiach. Oznaczają modlitwę, medytacje lub religijną duchowość.
U+1F4FF
Złe spojrzenie amulet U+1F9FF 🧿 Amulet nazar
Ktoś jest przesądny, leci na urlop do Turcji lub relacja z jakąś osobą jest toksyczna. Niebieski amulet w kształcie oka można znaleźć w krajach Orientu. Powinien odeprzeć złe spojrzenie, które przynosi nieszczęście.
U+1F9FF
Aparat destylacyjny emotikona U+2697 ⚗ Aparat destylacyjny
Szklane naczynie z długą, skierowaną ku dołowi szyjką. Używane przez chemików, aby destylować płyny. Może oznaczać, że ktoś lubi eksperymentować lub coś przyrządza.
U+2697
Czarna dziura U+1F573 🕳 Dziura
Głęboka, czarna dziura oznacza: Coś jest dla mnie bardzo bolesne i nieprzyjemne. Najchętniej zatopiłbym się w jakiejś dziurze.
U+1F573
Pigułki emotikona U+1F48A 💊 Tabletka
Połknąć gorzką pigułkę. Symbol medycyny: Kiepsko się czuję! Symbol choroby lub złego samopoczucia.
U+1F48A
Strzykawka emotikona U+1F489 💉 Strzykawka
Strzykawka z czerwonawą zawartością. Może oznaczać: Muszę iść do lekarza (badanie krwi). Używana także jako symbol zażywania narkotyków.
U+1F489
Bakterie Whatsapp U+1F9A0 🦠 Mikrob
„Uwaga, zaraźliwe” lub „Biologia jest moim ulubionym przedmiotem”. Mikrob jest skróconą formą mikroorganizmu. Do istot żywych mikroskopijnych rozmiarów należą m.in. bakterie, grzyby lub wirusy. Większość mikroorganizmów jest przydatna i jedynie nieliczne powodują choroby.
U+1F9A0
DNA Whatsapp U+1F9EC 🧬 DNA-Podwójna helisa
Chcemy mieć dziecko! W dużym powiększeniu kwas deoksyrybonukleinowy (DNA) wygląda jak skręcona drabinka sznurkowa. Znajduje się w każdej poszczególnej komórce żywej istoty i zawiera informację genetyczną (geny). Symbol genetyki, ewolucji i życia.
U+1F9EC
Szalka Petriego Emotikona U+1F9EB 🧫 Szalka Petriego
„Biologia to mój ulubiony przedmiot” lub „Mam infekcję bakteryjną”. Używana najczęściej w chemii, biologii lub medycynie płaska, okrągła, przezroczysta szalka z pokrywką. Służy do hodowli mikroorganizmów lub komórek.
U+1F9EB
Probówka U+1F9EA 🧪 Probówka
„Nie ryzykuj lepiej żadnych eksperymentów” lub „Dobrze się rozumiemy”. Małe, z jednej strony otwarte szklane rurki używane są w laboratorium. Używane w kontekście lekcji chemii, eksperymentów lub doświadczeń.
U+1F9EA
Miotła U+1F9F9 🧹 Miotła
„Pozamiataj przed swoimi własnymi drzwiami”, „Nowa miotła dobrze zamiata” lub „Prędzej kaktus wyrośnie mi na dłoni”. Przyrząd do czyszczenia pomoże zaprowadzić porządek (w domu, w życiu), wymieść śmieci i brud (troski). Symbol przesądu i magii, np. miotła czarownicy.
U+1F9F9
Kosz Whatsapp U+1F9FA 🧺 Kosz
„Dać komuś kosza”, „Zorganizujmy sobie piknik” lub „Muszę zrobić pranie”. Kosz pleciony najczęściej z drewna służy do przechowywania, ochrony lub transportu.
U+1F9FA
Papier toaletowy U+1F9FB 🧻 Rolka papieru
„Proszę, idź po zakupy” lub „Tym możesz podetrzeć sobie tyłek”. Czy to rolka kuchenna, papier toaletowy czy papierowy ręcznik – najczęściej służy do jednorazowego użytku, czyszczenia i higieny.
U+1F9FB
Tolateta emotikona U+1F6BD 🚽 Toaleta
„Muszę jeszcze na tron” lub „Plan został spłukany w toalecie!”. Każdego roku, 19-stego listopada jest Światowym Dniem Toalety. Ok. 60% populacji na świecie nie ma jeszcze toalety w domu.
U+1F6BD
Mydło Buźka U+1F9FC 🧼 Kostka mydła
Myć buzię mydłem lub zmyć z siebie podejrzenie. Mydła są używane głównie do mycia ciała. Oznacza czystość i higienę.
U+1F9FC
Gąbka U+1F9FD 🧽 Gąbka
Nie mówmy już o tym! Gąbka jest używana do mycia i czyszczenia mieszkania, ciała lub auta.
U+1F9FD
Krem Whatsapp U+1F9F4 🧴 Butelka balsamu
„Muszę pójść jeszcze do drogerii” lub „Zróbmy sobie dzień wellness”. Butelka z pompką może zawierać różne balsamy, np. krem pielęgnacyjny do rąk i ciała lub krem do opalania. Oznacza pielęgnację ciała, rozpieszczanie i dobre samopoczucie.
U+1F9F4
Klucz emotikona U+1F511 🔑 Klucz
Złota kłódka jako przedmiot: „Potrzebuję moich kluczy” lub „Nie zapomnij kluczy” Znaczenie symboliczne: „To jest bardzo ważne”.
U+1F511
Antyczny klucz emotikona U+1F5DD 🗝 Antyczny klucz
Ozdobiony, stary klucz, którym można otwierać skrzynie lub antyczne drzwi. Ma bardziej symboliczne znaczenie, może być używany również w odniesieniu do bajek i opowieści.
U+1F5DD
Łóżko emotikona U+1F6CF 🛏 Łóżko
„Muszę leżeć w łóżku: lub „Czas pójść spać”. Przyjemne łóżko należy do najważniejszych mebli. Oznacza spokój, wypoczynek i sen.
U+1F6CF
Osoba w łóżku U+1F6CC 🛌 Nocleg
Musimy poszukać jeszcze noclegu! Symbol miejsca noclegowego, np. pensjonat lub hotel. Może odnosić się do sypialni lub wszystkiego, co dotyczy spania.
U+1F6CC
Pluszowy miś emotikona U+1F9F8 🧸 Pluszowy miś
Pluszowe zwierzątko jest ulubioną zabawką dzieci i towarzyszem dzieciństwa. Przyjemny misiu jest symbolem nostalgii, pięknych wspomnień oraz bezpieczeństwa o ochrony.
U+1F9F8
Obraz w ramie emotikona U+1F5BC 🖼 Oprawiony obraz
To dzieło w ramie może wskazywać na zdjęcie osoby lub aby pójść, coś sfotografować. Używane także, aby wspomnieć sztukę lub wizytę w muzeum.
U+1F5BC
Torby na zakupy U+1F6CD 🛍 Torby na zakupy
Pójdźmy na zakupy! Chodzenie po mieście zakończyło się powodzeniem, karta kredytowa płonie. Kobiety uwielbiają kupować, dla mężczyzn jest to często bardzo uciążliwe. Może odnosić się do ubrania, środków spożywczych lub innych dóbr konsumenckich.
U+1F6CD
Zakładka Symbol U+1F516 🔖 Zakładka
Zakładka „bookmark” zaznacza ostatnią przeczytaną stronę w książce. Oznacza: Skończyłem czytać. Emotikona jest znana także jako etykietka z ceną.
U+1F516
Moai emotikona U+1F5FF 🗿 Moai
Moai to kamienne figury na Wyspie Wielkanocnej. Podobna statua znajduje się także w Tokio. Funkcjonuje jako ogniwo łączące z tamtym światem. Oznacza podróże, cud świata i mity ludzkości.
U+1F5FF
Balon powietrzny emotikona U+1F388 🎈 Balon
Bądźmy radośni i bawmy się dobrze! Czerwony balon powietrzny jest symbolem radości. Może symbolizować także wyjątkowość.
U+1F388
Lampion emotikna U+1F3EE 🏮 Papierowy lampion
Tradycyjny japoński lampion. Tego rodzaju lampiony można często znaleźć w tradycyjnych japońskich restauracjach. Emotikona może być używana także jako zaproszenie.
U+1F3EE
Różowa kokarda emotikona U+1F380 🎀 Kokarda
Przy pomocy wstążki zazwyczaj coś się dekoruje i ozdabia, np. prezent. Różowa kokarda oznacza kobiecość i romantyczność lub niewinność. Jest także symbolem świadomości choroby raka piersi.
U+1F380
Piłka konfetti Whatsapp U+1F38A 🎊 Piłka konfetti
Wszystkiego najlepszego! Symbol każdego rodzaju świąt: od urodzin przez wesele, po sylwestra. Piłkę konfetti otwiera się pod koniec imprezy, wówczas wypada z niej kolorowe konfetti: można świętować! Wyraz radości, zabawy i wspólnoty.
U+1F38A
Konfetti emotikona U+1F389 🎉 Armata konfetti
Wszystkiego dobrego z okazji urodzin! Armata konfetti wystrzeliwuje przed siebie fontanną serpentyn i konfetti. Święto lub impreza może być w toku. Ktoś odniósł sukces i cieszy się!
U+1F389
Japońskie lalki emotikona U+1F38E 🎎 Japońskie lalki
Podczas corocznego, nieoficjalnego święta Hina-matsuri (Święto Dziewcząt) wystawia się lalki. Mają one odpędzić złe duchy, zapewnić dziewczynie zdrowie i szczęście przy wybieraniu partnera. Symbol Japonii.
U+1F38E
Chińskie dzwonki Symbol U+1F390 🎐 Chińskie dzwonki
Japoński dzwonek wietrzny (furin) ze szkła jest symbolem lata. Przy delikatnym wietrze wydają delikatne tony. Nie służą dekoracji, w Azji są talizmanem. Używane w Feng Shui, aby zmaksymalizować Chi i energię życiową.
U+1F390
Czerwona koperta U+1F9E7 🧧 Czerwone opakowanie na prezent
Na urodziny życzę sobie pieniędzy! Z okazji chińskich świąt lub wesel wręcza się prawie wyłącznie pieniądze w czerwonej kopercie (hong bao). Symbol dobrobytu, losu i szczęścia.
U+1F9E7
Koperta emotikona U+2709 ✉ Koperta
Zamknięta koperta oznacza odbieranie lub wysyłanie e-maili, wiadomości lub listu. „Otrzymałem moją wiadomość” lub „Muszę napisać e-mail”.
U+2709
List z sercem U+1F48C 💌 List miłosny
Biała koperta, zapieczętowana sercem, zawiera list miłosny. Wiadomość pochodząca prosto z serce. Symbolizuje miłość i romantyzm. Wyraża sympatię lub zaprasza na randkę.
U+1F48C
Etykieta emotikona U+1F3F7 🏷 Etykieta
Naklejona lub wpięta etykieta. Pojawia się na towarach lub przedmiotach. Informacja o zawartości, cenie, terminie ważności itd. Również ludziom można „przykleić etykietkę” i przyporządkować do jakiejś kategorii, np. powierzchownie.
U+1F3F7
Paragon U+1F9FE 🧾 Paragon
„Załatwione”, „Dostaniesz jeszcze paragon” lub „Znowu muszę wymienić dżinsy”. Paragon jest dowodem na zakup wzgl. zapłatę za produkt lub usługę.
U+1F9FE
Diagram kolumnowy Whatsapp U+1F4CA 📊 Wykres kolumnowy
Przy pomocy wykresów można obrazowo przedstawić informacje. Najczęściej są bardziej przejrzyste niż tekst i służą porównaniu: im wyższa kolumna, tym większa liczba. Może być używany w związku ze szkołą lub pracą.
U+1F4CA
Wykres rosnący U+1F4C8 📈 Wykres przedstawiający trend wzrostowy
Przy pomocy wykresu liniowego można przedstawić zmiany w czasie. W przypadku akcji lub finansów trend wzrostowy jest dobrym znakiem. Może oznaczać też: Interes kwitnie. Może być używany ogólnie, aby zasygnalizować: Wszystko idzie ku lepszemu!
U+1F4C8
Agrafka U+1F9F7 🧷 Agrafka
Moje spodnie się rozerwały! Agrafka niesie ratunek w razie nagłej potrzeby. Od tysięcy lat pomaga przy zapinaniu ubrania, była zapięciem do pieluch i prekursorem broszki. Biżuteria sceny punkowej i symbol solidarności.
U+1F9F7
Liczydło Whatsapp U+1F9EE 🧮 Liczydło
Najpierw muszę to przeliczyć! Deseczka z przesuwalnymi kamykami służy dziś dzieciom jako pomoc liczeniu. Umożliwia przeprowadzanie podstawowych zadań arytmetycznych. Szeroko rozpowszechnione w średniowieczu.
U+1F9EE
Pinezka emotikona U+1F4CD 📍 Okrągłe cele podróży
Nie mogę tego zapomnieć! Czerwona pinezka w okrągłą plastikową główką. Używana do podania swojej pozycji w nawigacji. Może oznaczać także bliskość.
U+1F4CD
Skrzyżowane flagi emotikona U+1F38C 🎌 Skrzyżowane flagi
Dwie japońskie, skrzyżowane flagi. Są symbolem solidarności wobec jej pochodzenia. Czerwony punkt na białym tle symbolizuje wschodzące słońce.
U+1F38C
Zakmnięta kłódka z piórem U+1F50F 🔏 Kłódka z piórem do pisania
Zamknięta kłódka z piórem do pisania. Poufne dane są zaszyfrowane i bezpieczne, wrażliwe informacje podpisane cyfrowo.
U+1F50F
Otwarta kłódka U+1F513 🔓 Otwarta kłódka
Otwarta kłódka. „Coś stoi przed tobą otworem lub jest do dyspozycji” lub „otworzę coś, co wcześniej było tajemnicą”. Możliwe także: „Uwaga, ta informacja nie jest bezpieczna!”
U+1F513
Kłódka emotikona U+1F512 🔒 Kłódka
Zamknięta kłódka. Przedmiot lub informacja nie jest do twojej dyspozycji lub u ciebie wszystko jest bezpieczne i chronione. Uwaga! Symbol poufności!
U+1F512
Klucz i kłódka emotikona U+1F510 🔐 Zamknięta kłódka z kluczem
Symbol bezpieczeństwa. „Informacja jest bezpieczna” lub „Tego nie wie nikt!” Przyjaciel powierzył ci tajemnicę. Polega na tym, że u ciebie jest ona w bezpiecznych rękach.
U+1F510