Symbole: emotikony i ich znaczenie

Tutaj znajdziesz całą listę emotikon Symbole i Znaki na Facebook i Whatsapp, ich znaczenie oraz kod. Dużo radości przy odkrywaniu kolorowego świata emotikonek!

Komentarze i więcej

Kategoria: ❤ Symbole i znaki Emotikony

U+2764
Czerwone serce Whatsapp U+2764
 Czerwone serce

Czerwone serce jest klasycznym symbolem miłości. Wyraz namiętności i romantyczności. Używane również w odniesieniu do nie-romantycznej przyjaźni i głębokiej więzi.

 • Anonimowy

  Tym samym mówię: “Kocham cię!“.

U+1F9E1
Pomarańczowe serce U+1F9E1
🧡 Pomarańczowe serce

Kształt serca jest symbolem miłości. Pomarańczowe serce może oznaczać połowiczną miłość lub też nie chcesz związku i chcesz pozostać w przyjaźni.

 • Iga

  Wysyłam je do przyjaciół.

U+1F49B
Żółte serce emotikona U+1F49B
💛 Żółte serce

Serce ze złota. Oznacza szczerą miłość i czystość serca. Mniej w romantycznym kontekście, bardziej w odniesieniu do szczęścia, przyjaźni i radości z życia.

 • Anonimowy

  Żółte serce oznacza głęboką przyjaźń.

U+1F49A
Zielone serce Facebook U+1F49A
💚 Zielone serce

Jako wyraz życia lub stylu życia (np. zdrowe odżywianie) jak i więź z naturą. Znane również jako zazdrosne serce, może wskazywać na problemy w związku lub nadzieję na pojednanie. Często używane podczas irlandzkiego Dnia św. Patryka.

U+1F499
Niebieskie serce emotikona U+1F499
💙 Niebieskie serce

Mam do ciebie pełne zaufanie! Oznacza platoniczną miłość, wierność, lojalność i przyjaźń, ale również: wspieranie świadomości autyzmu, miłość do sportów wodnych lub wyraz fetyszu.

 • Karolina

  Jest to skrót od “Friendzone“.

U+1F49C
Liliowe serce U+1F49C
💜 Purpurowe serce

Wyraz miłości, pełnej wyrozumiałości i współczucia. Oznacza przychylność i opiekę. Na dzień matki lub w wiadomościach pomiędzy rodzicami i dziećmi. Używane przez ludzi świadomych trendów w modzie lub prominentów, jako wyraz blasku i bogactwa. W USA wojskowy order dla zasłużonych żołnierzy.

 • Mikołaj

  Wysyłając to serce, pokazujesz danej osobie, że jesteś w niej skrycie zakochany.

 • Julia

  Może też oznaczać “kocham cię“.

 • Dariusz

  Fioletowe serce oznacza przyjazną miłość i zaufanie do drugiej osoby.

U+1F5A4
Czarne serce U+1F5A4
🖤 Czarne serce

Czarne serce pokazuje czarne i przekręcone poczucie humoru. Może odzwierciedlać ciemną stronę duszy. Jest używane także, aby wyrazić smutek i zmartwienie.

 • Brunek

  Używam tego serca, gdy chcę pokazać drugiej osobie, że bardzo ją lubię jako przyjaciela.

U+1F494
Złamane serce emotikona U+1F494
💔 Złamane serce

Jestem strasznie szczęśliwy! Złamane czerwone serce wyraża smutek i cierpienie. Komuś właśnie złamano serce.

 • Julia

  Używane, gdy zdarzy się jakaś straszna wpadka.

 • Zuzia

  Złamane serce oznacza, że jest ono zranione i skrzywdzone, co powoduje smutek, lęk i trudności z odzyskaniem zaufania do innych.

 • Merlinka

  Mówię, że jestem nieszczęśliwy.

U+2763
Serce wykrzyknik emotikony U+2763
 Serce wykrzyknik

Bardzo się z ty zgadzam! Serce z kropką poniżej tworzy dekoracyjny wykrzyknik. Ten gest pochodzi z serca i podkreśla, że ktoś szczególnie lubi coś lub kogoś.

U+1F495
Dwa serca emotikona U+1F495
💕 Dwa serca

Miłość wisi w powietrzu! Mniej w namiętnym kontekście, bardziej, jako ozdoba. W romantycznych tekstach jako wyraz sympatii do kogoś lub w przyjaźni pomiędzy dziewczynami.

 • Sylwia

  Wysyłam je również, gdy chcę powiedzieć: “Kocham Cię!“.

U+1F49E
Obracające się serca U+1F49E
💞 Serca obaracające się wokół siebie

Dwa krążące wokół siebie serca przedstawiają miłość pomiędzy dwoma osobami. Ktoś chce zdobyć twoje serce.

U+1F493
Bijące serce emotikona U+1F493
💓 Bijące serce

Tak bardzo cię kocham! Bijące serce symbolizuje silną więź i podkreśla silne uczucia do kogoś lub czegoś. Jest także symbolem życia: Dziecko jest w drodze.

U+1F497
Trzy serca jedno w drugim U+1F497
💗 Rosnące serce

Trzy serca jedno w drugim powinny zawsze oznaczać rosnące serce. Uczucia są coraz głębsze i głębsze, miłość kwitnie. Serce bije coraz szybciej i otwiera się po emocjonalnej rozmowie lub wspaniałym przeżyciu.

U+1F496
Lśniące serce U+1F496
💖 Lśniące serca

Jesteś wspaniały Błyszczące serce oznacza, że ktoś ciebie ubóstwia. Teraz opłaca się wstrzymywanie!

U+1F498
Serce ze strzałą whatsapp U+1F498
💘 Serce przebite strzałą

Trafiła cię strzała amora – jesteś beznadziejne zakochany! Wyraża romantyczne uczucia w wiadomościach. Chętne używane w okolicy dnia walentynek.

U+1F49D
Serce z kokardą U+1F49D
💝 Serce z kokardą

Masz moją miłość. W pudełku w kształcie serca z taśmą do przewiązywania prezentów mogą znajdować się praliny lub biżuteria. Popularna w dniu walentynek lub urodzin. Lub ktoś chce podarować ci swoje serce.

U+1F49F
Serce w ramie U+1F49F
💟 Dekoracja w kształcie serca

Dekoracyjny wariant symbolu serca. Oznacza miłość, uwagę i przychylność twojego rozmówcy.

 • Merry

  Świadczy to o zainteresowaniu daną osobą.

U+262E
Znak pokoju U+262E
 Symbol pokoju

Love, Peace and Harmony. W latach 60-tych symbol protestu przeciwko energii atomowej, dziś znany na całym świecie znak pokoju. Może symbolizować wewnętrzną równowagę. Emotikona powinna towarzyszyć kłótni lub wzywa się partnera (kę) czatu do spokojnego zachowania.

U+262A
Gwiazda i półksiężyc U+262A
 Gwiazda i półksiężyc

„Lecimy do Turcji” lub „Rozpoczyna się Ramadan”. Hilal (w jęz. arabskim wzrastający sierp księżyca) i pięcioramienna gwiazda tworzą ważny muzułmański symbol. Znajduje się na wielu krajowych flagach.

U+1F549
Om emoji U+1F549
🕉 Symbol Om

„Om“ (sanskryt). Mantra uważana jest za świętość w religiach takich jak buddyzm i hinduizm. Pierwotny dźwięk powstania świata. Znany także jako symbol Namaste, emotikona oznacza rozwój duchowy, medytacje i yogę.

U+2638
Koło Dharmy emotikona U+2638
 Koło Dharmy

Koło nauczania. Istotny znak w hinduizmie i buddyzmie. Przypomina o ośmiu drogach poznania i o tym, że ciało umiera, ale duch żyje nadal pod innymi postaciami.

U+2721
Gwiazda Dawida U+2721
 Gwiazda Dawida

Gwiazda Dawida jest ważnym symbolem ludu Izraela i żydowskiej religii. Dlatego też widnieje na fladze narodowej. Najczęściej jest wysyłana z okazji święta światła Chanukka.

U+1F52F
Sześcioramienna gwiazda symbol U+1F52F
🔯 Heksagram z kropką

Sześcioramienna gwiazda z punktem po środku łączy dwa trójkąty; połączenie przeciwieństw. Różnorodna symbolika: wolnomularze, zjednoczenie ducha i materii, przepędzenie złych duchów lub demonów.

U+1F54E
Menora emotikona U+1F54E
🕎 Menora

Chanukija jest dziewięcioramiennym świecznikiem i jest zapalany z okazji żydowskiego święta Chanuka. Każda świeca oznacza jeden dzień z trwającego osiem dni święta. Przy użyciu dziewiątej świecy zapala się pozostałe.

U+262F
Yin Yang facebook U+262F
 Yin Yang

Emotikona yin i yang wyraża przynależność właściwie przeciwstawnych rzeczy, jak ciało i duch. Oznacza równowagę i stateczność.

U+2626
Krzyż prawosławny emotikona U+2626
 Krzyż prawosławny

Rosyjsko-prawosławny symbol jest poprzez dodatkowe poprzeczki rozszerzeniem krzyża znanego w chrześcijaństwie. „Poprzeczki na nogi” mają przypominać ukrzyżowanie Jezusa.

U+1F6D0
Klęcząca osoba emoji U+1F6D0
🛐 Miejsce modlitwy

Osoba klęcząca pod dachem ma symbolizować miejsce modlitwy. Może chodzić o kościół lub meczet. Ten znak znajduje się przykładowo na lotniskach.

U+26CE
U falująca linia U+26CE
 Wężownik

Astronomiczny symbol oznacza znak zodiaku wężownika (łac. Ophiuchus) Jeden z 48 znaków zodiaku greckiego antyku i przedmiot greckich mitów. W niektórych kręgach uważany za 1 znak zodiaku.

U+2648
Baran znak zodiaku U+2648
 Baran

Astrologiczny symbol przedstawia barana. Ten znak zodiaku określany jest jako wojowniczy, dynamiczny i spontaniczny a w miłości często jest dominującym partnerem

U+2649
Byk znak zodiaku U+2649
 Byk

Byk (21 kwietnia do 20 maja) jest wytrwały i ma gust do pięknych rzeczy. Byka nigdy nie należy przerywać. Chętnie robi rzeczy we własnym rytmie.

U+264A
Bliźnięta emotikona U+264A
 Bliźnięta

Znak zodiaku bliźnięta przypada na okres 21 maja i 21 czerwca. Dla bliźniąt typowa jest potrzeba zmian i ruchu. Są napędzane niesamowitą ciekawością.

U+264B
Rak znak zodiaku emotikona U+264B
 Rak

Zodiakalny znak raka z kalendarzowego kręgu zwierząt. Raki są opisywane jako łagodne, uczynne i skromne.

U+264C
Lew znak zodiaku U+264C
 Lew

Jestem lwem! Znak zodiaku lew przypada na okres pomiędzy 23 lipca i 23 sierpnia. Lwy są pewne siebie, serdeczne i hojne.

U+264D
Panna emotikona U+264D
 Panna

Symbol panny jako astrologiczny znak zodiaku. Panna wie, czego chce i jak to osiągnąć.

U+264E
Waga znak zodiaku emotikony U+264E
 Waga

Znak zodiaku waga. Wagi są uważane są za potrzebujące harmonii, zrównoważone i dyplomatyczne. Zapunktujesz u nich uprzejmymi manierami i etykietą

U+264F
Skorpion znak zodiaku symbol U+264F
 Skorpion

Skorpion jest ósmym znakiem z kręgu zwierząt i przypada na okres pomiędzy 24 października i 22 listopada. Skorpiony pragną wszystko badać i eksplorować. Są wybredne i wolą szczerość.

U+2650
Strzelec emotikona U+2650
 Strzelec

Symbol strzały z poprzeczną kreską oznacza w astreologii zodiakalnego strzelca. Ludzie spod tego znaku są niezależni, wspaniałomyślni i optymistyczni.

U+2651
Koziorożec emoji U+2651
 Koziorożec

Jako dziesiąty znak z kręgu zwierząt koziorożec przypada na okres pomiędzy 22 grudnia i 20 stycznia. Koziorożec wierzy jedynie w to, co sam widzi, dlatego należy być wobec niego szczerym.

U+2652
Wodnik znak zodiaku U+2652
 Wodnik

Symbol zodiakalnego wodnika. Urodzeni pomiędzy 21 stycznia i 19 lutego wodnicy są oryginalnymi współczesnymi osobami, otwarci na nowe rzeczy i kochają urozmaicenia.

U+2653
Ryby znak zodiaku U+2653
 Ryby

Osoby spod znaku ryby (20 lutego do 20 marca) odznaczają się dużą wrażliwością. Są dobrymi słuchaczami i stoją wiernie po twojej stronie.

U+1F194
ID Symbol Whatsapp U+1F194
🆔 Przycisk ID

Wielkie litery ID w kwadracie są skrótem numeru identyfikacyjnego. Numer ten umożliwia bezpośrednie przypisanie do danego obiektu, człowieka lub przedmiotu.

U+2623
Zagrożenie biologiczne Symbol U+2623
 Zagrożenie biologiczne

Oznaczenie zagrożenia biologicznego ostrzega przed biologicznymi substancjami, które są zagrożeniem dla człowieka i środowiska. Ktoś idzie do pracy chory i zaraża.

U+1F4F4
Wyłączony telefon komórkowy U+1F4F4
📴 Wyłączony telefon komórkowy

Telefony komórkowe powinny zostać wyłączone, np. w kinie lub szpitalu. Może być używana także, aby zasygnalizować innym: Jestem nieosiągalny/a!

U+1F4AE
Kwait z napisem emotikona U+1F4AE
💮 Biały kwiat

Biały kwiat z japońskim napisem „Bardzo dobrze zrobione”. W szkołach w Japonii używany jako pieczęć za bardzo dobre wyniki.

U+1F004
Mahjong emotikona U+1F004
🀄 Mahjong - Kamień Czerwony smok

Symbol (czerwony smok) pochodzący z japońskiej gry Mahjong. Gracz, który jako pierwszy ma wszystkie kamienie z figurami i parę, wygrywa grę. Czerwony smok jest jedną z tych figur.

U+1F251
Squared CJK Unified Ideograph-7981 U+1F251
🉑 Akceptowalne

Dla mnie jest to ok! W języku japońskim emotikona wymawiana jest jako „ka”, natomiast w chińskim jako „ke”. Oznacza tyle co: możliwe, pasujące lub też dopuszczalne.

U+1F4F3
Tryb wibracji Symbol U+1F4F3
📳 Tryb wibracji

Emotikona przedstawia smartphone, który jest wyciszony i wyłącznie wibruje. Może to być prośba, aby nie przeszkadzać lub wezwanie do odpowiedzi.

U+1F236
Squared CJK Unified Ideograph-6709 U+1F236
🈶 Płatne

To nie jest bezpłatne! Emotikona przedstawia japońską lub chińską frazę. Oznacza „myto' ew. „opłatę” lub „własność”.

U+1F21A
Squared CJK Unified Ideograph-7121 U+1F21A
🈚 Bez opłat

W Japonii emotikona jest znana jako symbol bezpłatnej usługi radiofonii. Oznacza ofertę bez konieczności wnoszenia opłat. Może oznaczać także „Niczego nie posiadam”. Przeciwna emotikona: [ „Płatne“ 🈶]

U+1F23A
Squared CJK Unified Ideograph-55b6 U+1F23A
🈺 Otwarte

Mamy otwarte! Japoński symbol oznacza, że interes jest gotowy i otwarty ew. oferuje się serwis.

U+1F238
Squared CJK Unified Ideograph-7533 U+1F238
🈸 Wniosek

Emotikona znajduje zastosowanie w Japonii przy oznaczaniu wniosków lub formularzy. Dodatkowo w kontekście chińskiego zodiaku może oznaczać małpę.

U+1F237
Squared-cjk-unified-ideograph-6708 U+1F237
🈷 Miesięcznie/znak księżyca

Chińskie (yue) i japońskie (tsuki) znaczenie tego znaku to „miesięczny” lub „księżyc”. Przy jego pomocy np. ponagla się o należną miesięczną płatność.

U+2734
Ośmoramienna gwiazda emotikona U+2734
 Gwiazda ośmioramienna

Ośmioramienna gwiazda jest najczęściej używana dekoracyjnie. Powinna wyrażać radość, żwawość i swawolę.

U+1F19A
VS emotikona U+1F19A
🆚 Plakietka Vs

Symbol vs. (versus= z łac. przeciwko) jest używany najczęściej do porównania dwóch rzeczy lub okoliczności. Na przykład burger vs. Pizza, Klitschko vs. Tyson. Może oznaczać także „sprzeciw!”.

U+1F250
Circled Ideograph Advantage U+1F250
🉐 Rabat

Tutaj możesz upolować okazję! W Japonii symbol wskazuje na wyjątkową ofertę i zniżki.

U+3299
Circled Ideograph Secret U+3299
 Tajemnica

Zachowaj to dla siebie! Symbol używany jest w Japonii i Chinach, aby wskazać na tajemnicę.

U+3297
Circled Ideograph Congratulation U+3297
 Życzenia

Życzę dużo szczęścia! Symbol najlepszych życzeń i błogosławieństwa. Używana także w kontekście świąt narodowych.

U+1F234
Zdany egzamin Symbol U+1F234
🈴 Zdany egzamin

To jest umowa! Ta japońska emotikona może oznaczać związek jak w partnerstwie. Może sugerować także spotkanie. Symbol znajduje także zastosowanie w kontekście zdanego egzaminu lub testu.

U+1F235
Japoński znak zajęte U+1F235
🈵 Symbol - Pełny/zajęty

Biała japońska litera na czerwonym tle. Oznacza umiejętność przyswajania i pojemność. Symbol używany np. w kontekście „zatankowania auta do pełna” lub ogłoszeniach dot. pokojów hotelowych. Przeciwna emotikona: [„wolne & nieobsadzone“ 🈳]

U+1F239
Przecena emotikona U+1F239
🈹 Symbol - Wyprzedaż

Japoński symbol „Sale”. Wiesza się go na drzwiach sklepu podczas akcji rabatowych, aby klienci mogli zauważyć okazję.

U+1F232
Japoński znak zakaz U+1F232
🈲 Symbol- Zabronione

Uwaga, zakaz! Ten japoński znak wskazuje na zakaz lub ograniczenie. Pewna czynność lub zachowanie nie są pożądane.

U+274C
Czerwony krzyż emotikona U+274C
 Czerwony krzyż

„To jest niedopuszczalne!” lub „Nie rób tego!” Ten duży czerwony krzyż znajduje zastosowanie najczęściej, kiedy coś jest niepożądane. Może oznaczać także mnożenie lub całowanie.

U+26D4
Czerwony krzyż z białą linią U+26D4
 Brak dostępu

Jedynie dotąd i dalej nie! Symbol „dostęp zabroniony”, „zakaz wejścia” lub „zakaz wjazdu”. Używany także, kiedy partner czatu jest zdenerwowany.

U+1F4DB
Tabliczka z nazwiskiem emotikona U+1F4DB
📛 Tabliczka z nazwiskiem

Emotikona tabliczka z nazwiskiem służąca do identyfikacji, np. w pracy. Design przypominający kształtem tulipan jest typowy dla japońskich przedszkoli.

U+1F6AB
Zakaz emotikona U+1F6AB
🚫 Brak dostępu

Jedynie dotąd i dalej nie! Dostęp do budynków lub pomieszczeń jest zabroniony. Przypomina znak zakazu, np. palenie zabronione.

U+1F4AF
100 emotikona U+1F4AF
💯 Symbol 100 punktów

Czerwona liczba 100, podwójnie podkreślona. Może oznaczać: Jestem dumny/a, wszystko jest idealne. Zgadzam się w 100%. Zdobyłem/am wszystkie punkty na egzaminie.

U+1F4A2
Złość Emotikona Whatsapp U+1F4A2
💢 Symbol złości

Symbol komiksów i mangi (często ze słowami „Bam”) przedstawia, gdzie trafił cios. Ktoś jest bardzo wściekły i zdenerwowany! Ostrzeżenie: Uwaga, teraz posunąłeś/aś się za daleko.

U+2668
Źródła termalne emotikona U+2668
 Źródła termalne

Gorące źródło termalne z unoszącą się parą. Symbol japońskich kart. Chcę się z tobą zrelaksować lub chodźmy popływać!

U+1F51E
18 emotikona U+1F51E
🔞 Symbol od 18 lat

Znak ostrzegawczy z przekreśloną cyfrą 18. Uwaga! Tylko dla dorosłych!

U+1F6AD
Palenie zabronione Whatsapp U+1F6AD
🚭 Palenie zabronione

Tutaj palenie jest zabroniona lub rzuciłem palenie! W miejscach oznaczonych tych symbolem nie wolno sięgać po papierosa. Zakaz palenia obowiązuje m.in. w celu ochrony osób obecnych przed czynnikami niekorzystnymi dla zdrowia.

U+2757
Wykrzyknik emotikona U+2757
 (Wytłuszczony) Wykrzyknik!

Wytłuszczony (czerwony) symbol oznaczający wykrzyknik. Używany, aby wyrazić głośno wątpliwości lub jakieś życzenie.

U+2755
Biały wykrzyknik Ornament U+2755
 Biały wykrzyknik

Biały wykrzyknik ma na celu zwrócenie uwagi na coś. Z powodu jasnego koloru jest mniej dramatyczny niż czerwony wykrzyknik.

U+2753
Czerwony znak zapytania emotikona U+2753
 (Czarny) Znak zapytania

Słucham? Jaskrawoczerwony pytajnik, który podkreśla znaczenie właśnie postawionego pytanie. Partner czatu oczekuje natychmiastowej odpowiedzi.

U+2754
Biały znak zapytania Ornament U+2754
 Biały znak zapytania

Należy odpowiedzieć na pytanie! Im więcej znaków zapytania, tym pilniej. Biały pytajnik ma mniej wyrazu niż czerwony.

U+203C
Podwójny wykrzyknik Symbol U+203C
 Podwójny znak zapytania

Czerwona farba sygnalizacyjna i podwójna liczba wykrzykników wyjaśnia znaczenie wypowiedzi. Może akcentować także, że coś jest wyjątkowo pilne. Ktoś przykłada szczególną wagę do wypowiedzianych słów i jest zszokowany wiadomością.

U+303D
M Emoji U+303D
 Japońska kropka

Wykrzywione M jest japońskim znakiem interpunkcyjnym, który dla piosenkarza oznacza początek pieśni. Używany także jako symbol McDonald'a.

U+26A0
Tabliczka wykrzyknik Symbol U+26A0
 Ostrzeżenie

To powinno być dla ciebie ostrzeżenie! Czarny wykrzyknik w żółtym trójkącie jest uniwersalnym symbolem ostrzegawczym. Oznacza symbolicznie potencjalne zagrożenie lub ktoś wkroczył na niebezpieczny teren.

U+1F6B8
Uwaga dzieci znak U+1F6B8
🚸 Uwaga dzieci

Znak informacyjny dla kierowców, należy jechać wyjątkowo ostrożnie i uważać na dzieci, które mogą nagle wybiec na jezdnię. W pobliżu szkół lub dróg prowadzących do szkół.

U+1F531
Trójząb emotikona U+1F531
🔱 Trójząb

Trójząb służy do ataku, obrony lub jako broń myśliwska. Często umieszczany na posągach bogów. Może być znakiem ostrzegawczym.

U+269C
Złoty kwiat Whatsapp U+269C
 Fleur-de-lis

Stylizowane pąki lilii, najczęściej w kolorze złotym lub żółtym, uważane za rycerskie. Symbol wywodzący się z francuskiej heraldyki. Dekoracyjny symbol znajduje się w logo lub godle Światowej Organizacji Ruchu Skautowego.

U+267B
Recycling  emotikona U+267B
 Symbol recyclingu

Zielony symbol recyclingu składa się z trzech strzałek, które biegną w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wskazują na to, że coś może zostać ponownie wykorzystane. Często widoczny na opakowaniach.

U+1F22F
Squared CJK Unified Ideograph-6307 U+1F22F
🈯 Plakietka - Rezerwacja

W języku chińskim symbol ten wymawia się jako „zhi” a w japońskim „yubi”. W tłumaczeniu oznacza palec lub palec u stopy, który wskazuje określone miejsce lub kierunek.

U+1F4B9
Wykres Jen U+1F4B9
💹 Wykres wzrostu i symbol Jena

Jest dobry kurs, aby wymienić pieniądze! Wykres ilustruje kurs japońskiej waluty Jena. W tym przypadku chodzi o trend wzrostowy; gospodarkę lub działanie..

U+1F310
Globus z południkami U+1F310
🌐 Globus z południkami

Planeta ziemia ze stopniami szerokości i długości geograficznej (południk). Symbol umiędzynarodowienia, jak np. światowe ruchy lub World Wide Web. Na urządzeniach pracujących w systemie iOS symbol zmiany języka klawiatury.

U+1F4A0
Diament emotikona Whatsapp U+1F4A0
💠 Kształt rombu z punktem środka

Oznacza japońskie wyrażenie kawaii. W tłumaczeniu oznacza tyle, co miły, słodki, śliczny, czarujący. Styl życia, który na pierwszym planie stawia dziecinną i śliczną stronę. Swoją formą przypomina kwiat.

U+24C2
Litera M w kole U+24C2
 Łacińska duża litera M w kole

Spotykamy się na stacji metra! Ten znak występuje najczęściej w Wielkiej Brytanii i służy do orientacji w komunikacji miejskiej. Metra przebiegają pod ziemią. Ten szyld wskazuje, gdzie znajduje się stacja

U+1F300
Spirala emotikona U+1F300
🌀 Cyklon

Symbol cyklonu (gwałtowna trąba powietrzna w krajach tropikalnych). Może oznaczać: Uwaga, coś się do ciebie zbliża. Spiralna forma jest używana także dekoracyjnie. W pierwotnym znaczeniu symbol zawrotu głowy (Kręci mi się w głowie).

U+1F4A4
Sen Symbol U+1F4A4
💤 Symbol snu

Dziś wieczorem idę wcześnie spać! Zzz w komiksach oznacza, że ktoś śpi. Może oznaczać senność ale także brak zainteresowania i nudę.

U+1F233
Wolne emotikona U+1F233
🈳 Symbol - Nieobsadzony

Tutaj jest jeszcze coś wolnego. Emotikona oznaczająca puste miejsce lub dostępność. Znajduje zastosowanie między innymi w przypadku ogłoszeń dot. wolnych miejsc parkingowych i hoteli.

U+1F202
Bezpłatne Symbol U+1F202
🈂 Bezpłatny

Emotikona wskazuje na bezpłatną ofertę, najczęściej w połączeniu z serwisem. W Japonii zwraca się tak uwagę np. na gratisy lub bezpłatne napoje.

U+1F6C5
Tabliczka walizka z kluczem U+1F6C5
🛅 Przechowalnia bagażu

Znak informacyjny wskazujący na przechowalnię bagażu, w której za opłatą w bezpieczny sposób można przechowywać bagaż. Przechowalnię można znaleźć np. na lotniskach lub w Japonii na dworcach autobusowych.

U+1F6B9
Symbol Toaleta męska U+1F6B9
🚹 Męski symbol

Muszę tam, gdzie mali chłopcy lub idę do łazienki. Symbol wskazuje panom stworzenia, które drzwi do toalety są właściwymi. Mężczyźnie spędzają na toalecie więcej czasu niż kobiety, jednak rzadziej jej szukają.

U+1F6BA
Symbol toaleta damska Whatsapp U+1F6BA
🚺 Toaleta damska

Narysowany damski ludzik najczęściej oznacza toaletę. Ulubioną tajemnicą jest, podobnie jak dawniej, dlaczego kobiety chodzą razem do toalety. Emotikona może być ogólnie używana jako symbol płci żeńskiej

U+1F6BC
Niemowlę Symbol U+1F6BC
🚼 Niemowle

Symbol wskazuje na pomieszczenie z przewijakiem, aby umożliwić zmianę pieluszki niemowlęciu. Dotyczy niemowlaków lub jako informacja dla kobiety ciężarnej.

U+1F3A6
Kino Emotikona Whatsapp U+1F3A6
🎦 Kino

Masz ochotę, obejrzeć film? Projektor filmowy lub ekran z zasłonami. Emotikona przedstawia kino.

U+1F523
Input Symbol Emotikona U+1F523
🔣 Symbol wejścia

Przycisk klawiatury z japońskim budynkiem poczty, nutą, handlowym „i” oraz znakiem procent. Symbol zmiany z klawiatury alfabetycznej na numeryczną lub na klawiaturę z symbolami lub znakami specjalnymi.

U+1F196
NG Emotikona U+1F196
🆖 Plakietka NG

Nie podoba mi się to! NG oznacza „No Good” i w Japonii jest używane jako pojęcie przeciwstawne do „OK”. Nadawca chce cię ostrzec przed jakimś błędem lub przed czymś ostrzec.

U+30
Przycisk zero Symbol U+30
0️⃣ Przycisk zero

Przycisk klawiatury z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 0 pośrodku. Temperatura zamarzania wody. Ktoś jest totalnym zerem!.

U+31
Przycisk jeden Symbol U+31
1️⃣ Przycisk jeden

Kwadrat z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 1 pośrodku. Przypomina przycisk klawiatury. Może być używany, aby podkreślić w szczególny sposób daty, np. rok.

U+32
Przycisk  dwa Symbol U+32
2️⃣ Przycisk dwa

Kwadrat z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 2 pośrodku Przypomina przycisk klawiatury. Symbol przeciwieństw, np. kobieta i mężczyzna lub yin i yang.

U+34
Przycisk cztery Symbol U+34
4️⃣ Przycisk cztery

Kwadrat z zaokrąglonymi rogami i cyfrą 4 pośrodku. Cztery strony świata, cztery pory roku. Na zachodzie uważany za symbol szczęścia (czterolistna koniczyna) a w Azji jest liczbą oznaczającą nieszczęście.

U+37
Przycisk siedem Symbol U+37
7️⃣ Przycisk siedem

Przycisk klawiatury z liczbą 7 pośrodku. Liczba dni tygodnia. Często występuje w bajkach, np. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, dzielny Krawczyk ustrzelił siedem (much) za jednym ciosem.

U+20E3
Hasztag emotikona U+20E3
#️⃣ Przycisk z płotkiem

Mogę cię oznaczyć Emotikona przedstawia przycisk klawiatury ze znakiem płotka. Jest on znany jako hasztag, służy do komunikacji na platformach spółecznościowych, jak Twitter czy Facebook. Jest też używany w przypadku zapytań o saldo przy użyciu telefonu komókowego.

U+1F53D
Trójkąt w dół Symbol U+1F53D
🔽 Przycisk w dół

Znak geometryczny ze skierowanym w dół trójkątem. Może służyć do nawigacji (w dół) lub aby położyć nacisk na komunikację.

U+27A1
Strzałka w prawo emotikona U+27A1
 Strzałka w prawo

Kolejna prośba! Strzałka skierowana w prawo może wskazywać kolejną osobę w grupie lub jakiś przedmiot. Może także wskazywać kierunek partnerowi rozmowy.

U+2B05
Strzałka w lewo Whatsapp U+2B05
 Strzałka w lewo

Kierunek wschód. Strzałka jest używana, aby wskazać kierunek. Ktoś powinien spojrzeć w lewo. Często wskazuje także na wcześniejszą wypowiedź.

U+2B06
Strzałka skierowana do góry Symbol U+2B06
 Strzałka w górę

Strzałka wskazuje kierunek: symbolicznie lub dosłownie. „U mnie powoli do przodu!” lub „Napisałem/am ci to już w poprzedniej wiadomości”.

U+1F504
Dwie strzałki emotikona U+1F504
🔄 Koliste strzałki w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara

Strzałki obracające się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. W przypadku internetu pojawiają się w celu aktualizacji strony. Mogą być również używane w kontekście nowego restartu lub nowego początku lub aby wyrazić, że coś się powtarza.

U+1F3B5
Nuta Symbol U+1F3B5
🎵 Nuta

Fragment wydrukowanego utworu muzycznego: dwie ósemki połączone belką. Odnosi się do piosenki lub słuchania muzyki, np. w radiu.

U+1F3B6
Nuty Symbol U+1F3B6
🎶 Nuty

Kocham muzykę! Nuty stanowią część piosenki i są używane w związku z muzyką lub śpiewem. Nastrój jest świetny i ktoś sobie śpiewa. Symbol dążenia do harmonii.

U+1F7F0
Rzeczywistość równa się Whatsapp U+1F7F0
🟰 Znak równości

Jesteśmy tacy sami i wzajemnie się uzupełniamy albo “Matematyka to mój ulubiony przedmiot“! Znak matematyczny oznaczający zgodę. W przenośni oznacza równość. Symbol Kampanii na rzecz Praw Człowieka.

U+1F4B2
Dolar Emoji U+1F4B2
💲 Symbol Dolara

W oczach masz symbol dolara! Synonim bogactwa oraz cennych przedmiotów. Może odnosić się również do nie posiadania pieniędzy (niewystarczającej ilości) lub do pożyczki. Na zakupach ktoś wydał dużo pieniędzy lub coś jest stosunkowo drogie.

U+2695 ️U+FE0F
Asclepius staff Emoji U+2695 ️U+FE0F
⚕️ Symbol medyczny

Laska Asklepiosa lub wąż jest symbolem medycyny i uzdrawiania. Ostrzega Cię o problemach zdrowotnych. Zbliża się wizyta w szpitalu, ktoś wraca do zdrowia lub pracuje w branży medycznej.

U+1F4B1
Dolar Jen Emoji U+1F4B1
💱 Wymiana walut

Symbol dolara i jena ze strzałką. Czasami z euro lub funtem. Oznacza wymianę pieniędzy między walutami.

U+2122
Symbol TM U+2122
 Zastrzeżony znak towarowy

Okrąg z literami T i M po środku. Pochodzący z USA znak handlowy lub towarowy, który umieszcza się za nazwą towaru. Jego używanie bez wyraźnego zezwolenia jest zabronione. Na czacie często używany żartobliwie z wymyślonymi imionami, np. T-shirt sospomidorowyrobipiękneplamy™.

U+A9
Symbol Copyright U+A9
© Symbol Copyright

Koło z literą C pośrodku. C oznacza Copyright, a więc prawo autorskie. Prawa twórcy jakiegoś dzieła są chronione ustawą. Tylko on może decydować o publikowaniu, rozpowszechnianiu lub powielaniu.

U+AE
R Symbol Whatsapp U+AE
® Zastrzeżony znak firmowy

Koło z literą R pośrodku. R oznacza zarejestrowany, a więc zastrzeżony. Oznaczenie może być używane jedynie przez zarejestrowany znak towarowy. W ten sposób prawo znaków towarowych chroni towary lub usługi przed naśladowcami.

U+3030
Linia falista U+3030
 Linia falista

Falista linia w azjatyckim zbiorze znaków ma takie samo znaczenie, jak łącznik z łacinie.

U+27B0
Pofalowana pętelka emotikona U+27B0
 Pętelka

Pętelka “Curly Loop“ jest japońskiego pochodzenia. Przypomina astrologiczny symbol i jest używana także jako tajny szyfr. Psst, nie zdradzaj tego nikomu!

U+27BF
Podwójna pofalowana pętelka U+27BF
 Podwójna pętelka

Podwójna pętelka „Curly loop” w Japonii jest symbolem bezpłatnego numeru. Przypomina symbol magnetofonu lub automatycznej sekretarki.

U+2716
X emotikona U+2716
 Znak mnożenia X

Nie mogę się z tym zgodzić! Emotikona może być używana, aby zaznaczyć błędną wypowiedź. W sporcie używany także jako symbol słowa „przeciwko”.

U+267E
Nieskończoność Symbol U+267E
 Nieskończoność

Moja miłość do ciebie jest nieskończona! Leżąca ósemka jest matematycznym znakiem oznaczającym nieskończenie dużą liczbę. Może mieć różne znaczenia. Symbol błędnego koła np. wąż gryzie swój własny ogon. W kartach tarota oznacza kompletność. Oznacza wieczną więź w przyjaźni i miłości.

U+1F441 U+1F5E8
Oko w dymku emotikona U+1F441 U+1F5E8
👁️‍🗨️ Oko w dymku

Oko w dymku reprezentuje kampanię antymobingową „I Am A Witness“. Ma ona na celu walkę z cyber przemocą.

U+1F519
Strzałka z powrotem Whatsapp U+1F519
🔙 BACK ze strzałką w lewo

Strzałka wskazująca na lewo ze znajdującym się poniżej słowem „z powrotem”. Może być użyta dosłownie lub metaforycznie. „Zawracam i wybieram inną drogę”. Zaczynać coś od początku lub wracać do czegoś.

U+1F51B
Strzałka On U+1F51B
🔛 Strzałka On!

Wskazująca w prawo i w lewo strzałka ze znajdującym się poniżej słowem „On”. Dalej lub nadszedł czas, aby pójść dalej. Istotą sprawy jest ruszenie w drogę, kierunek jest bez znaczenia, obydwa kierunki przybliżają do celu.

U+1F51D
Top emotikona U+1F51D
🔝 Strzałka skierowana do góry

To jest świetne! Emotikona wskazuje dosłownie i symolicznie w górę. Często używana jako wezwanie, aby zająć się jeszcze raz tym co powyżej.

U+1F51C
Soon emotikona U+1F51C
🔜 SOON ze strzałką skierowaną w prawą stronę

Zaraz będę! Znak ze słowem „soon” i strzałką. Coś zostanie w krótce załatwione (z jęz. angielskim: sonn) lub tak szybko, jak to tylko możliwe.

U+2714
Haczyk emotikona Whatsapp U+2714
 Pogrubiony haczyk

Coś zostało odhaczone! Zadanie zostało zrealizowane z sukcesem lub zrealizowano wszystkie przygotowania. Wszystko jest w porządku i przebiega doskonale.

U+1F518
Pokrętło radia emotikona U+1F518
🔘 Pokrętło radia

Hej, posłuchaj nowego hitu! Pokrętło adia znajduje zastosowanie najczęściej, kiedy teatem rozmowy jest muzyka. Jest to jeden z najrzadziej używanych symboli.

U+1F534
Czerwone koło emotikona U+1F534
🔴 Duże czerwone koło

Czerwone koło używane jest najczęściej w celu podkreślenia treść wiadomości tekstowej. Nie ma żadnego negatywnego lub pozytywnego znaczenia pobocznego. Jest także symbolem sportu o nazwie kickball (podobnego do baseballu).

U+26AB
Czarne koło Symbol U+26AB
 Czarne koło

Znak idealnego czarnego koła. Geometryczna forma może oznaczać blekaut lub cłkowitą ciemność. Czarny kolo wyraża negatywne uczucia lub antypatię.

U+26AA
Białe koło Whatsapp U+26AA
 Białe koło

Może oznaczać zaręczyny, ponieważ okrągła forma białego koła przypomina pierścionek. Symbol aseksualności lub tożsamości płciowej (gender).

U+1F538
Poamarańczowy diament U+1F538
🔸 Mały, pomarańczowy diament

Największy na świecie pomarańczowy diament ma 14,82 karaty. W roku 2013 został wylicytowany za rekordową sumę 30 mln EUR. Diamenty te są znane z ognia i błysku. Za pomarańczowy kolor odpowiedzialny jest azot.

U+1F539
Niebeski diament emotikona U+1F539
🔹 Mały niebieski diament

Diament oznacza nieprzezwyciężoność i czystość. Niebieskie diamenty są bardzo rzadkie a najbardziej znanym jest Diament Hope, na którym spoczywa klątwa i swojemu właścicielowi przynosi nieszczęście.

U+1F533
Czarny kwadrat z białą kwaręwdzią U+1F533
🔳 Biały kwadratowy przycisk

Czarny kwadrat z białą krawędzią przedstawia przycisk. Może być używany także jako forma geometryczna lub jako dekoracja.

U+25FC
Czarny kwadrat U+25FC
 (Czarny) kwadrat średniej wielkości

Dzisiaj nie czuję się dobrze! Znaczenie tego kwadratu jest uzależnione od kontekstu. Przykładowo jest używany także w odniesieniu do czarnego ubioru.

U+1F508
Głośnik Emoji U+1F508
🔈 Głośnik

Przez głośnik właśnie nadają komunikat! Może się również odnosić do rozmowy lub muzyki. Emotikona używana jest często w związku z życiem nocnym.

U+1F507
Ściszanie głośnika U+1F507
🔇 Ściszony głośnik

Spokój! Głośność została ściszona. Ktoś powinien być cicho lub w ogóle przestać mówić. Być może ktoś siedzi właśnie w kinie lub w bibliotece i musi wyciszyć telefon..

U+1F50A
Zwiększanie głośności U+1F50A
🔊 Głośnik z trzema falami dźwiękowymi

„Nie mogę ciebie słuchać“ lub „Jest zbyt głośno“! Głośność nie jest optymalna i powinna zostać odpowiednio dopasowana. Symbol technicznych urządzeń do zwiększania głośności.

U+1F514
Dzwon Whatsapp U+1F514
🔔 Dzwon

Odezwę się później! Złoty dzwonek symbolizuje powiadomienia na komórkę lub oznacza dźwięk dzwonka. Może być używany także jako świąteczny dzwonek bożonarodzeniowy..

U+1F515
Przekreślony dzwon U+1F515
🔕 Dzwon z ukośną kreską

Telefon komórkowy jest wyciszony! Przekreślony dzwonek może być wskazówką. Ktoś znajduje się w jakimś cichym miejscu, np. w kinie czy bibliotece i musi wyciszyć telefon.

U+1F4E3
Megafon Whatsapp U+1F4E3
📣 Megafon

Ruszajny drużyno! Czy to kibicowanie w czasie sportowego eventu, demonstracji lub komunikatu policji lub straży pożarnej. Kształt lejka kieruje dźwięk i sprawia, że wypowiadane słowa są zrozumiałe z dużej odległości.

U+1F4E2
Publiczny głośnik U+1F4E2
📢 Głośnik do publicznych komunikatów

Muszę coś zapowiedzieć! Głośnik, przy pomocy którego ogłasza się komunikaty w miejscach publicznych, np. na placach sportowych lub imprezach.

U+1F4AC
Dymek emotikona U+1F4AC
💬 Dymek

Musimy o tym porozmawiać! Emotikona przedstawiająca dymek z wielokropkiem. Może oznaczać również: Moment, jestem właśnie w trakcie rozmowy.

U+1F4AD
Dymek myślowy Symbol U+1F4AD
💭 Dymek myślowy

W komiksach dymek oznacza, że bohater rozmyśla. Może wskazywać na dialog, na konieczność przemyślenia sposobu postępowania lub podjęcia decyzji. Oznacza zny na jawie…

U+1F5EF
Dymek Krzyk U+1F5EF
🗯️ Wściekły dymek

Gdzie ty znowu jesteś! Poszarpane krawędzie dymku oznaczają w komiksach głośną, wściekłą wypowiedź. Ktoś krzyczy, jest rozzłoszczony lub kłoci się.

U+2660
Pik emotikona U+2660
 Symbol Pik

Mam jeszcze asa w rękawie! Najczęściej używany w kontekście gry w pokera i gier karcianych. W rydżu pik jest najcenniejszym kolorem, w skacie drugim najcenniejszym.

U+2663
Czarna koniczyna U+2663
♣‍️ Karta trefl

Symbolem karty trefl jest trójlistna koniczyna. Odnosi się do gry w karty, często do pokera. Czy to jako zaproszenie na partyjkę do domu czy na wyprawę do kasyna. Trójlistna koniczyna symbolizuje również jedność ciała, umysłu i ducha.

U+2665
Serce Karta Whatsapp U+2665
 Karta serce

Jeden z czterech kolorów w grach karcianych. Serce oznacza ogólnie uczucia i miłosne relacje. Należy łapać szanse i podejmować ryzyko.

U+2666
Karo Emoji U+2666
♦‍️ Karta karo

Ochota na pokera? Karo jest kolorem francuskiej gazety. Karty używane są również do wróżenia, przy czym karo jest symbolem błogosławieństwa jak i materialnego bogactwa.

U+1F0CF
Joker karta Whatsapp U+1F0CF
🃏 Karta Jokera

Mam jeszcze asa w rękawie! Joker występuje w óżnych grach może zastępować dowolną kartę. Najczęściej przedstawia głupca, który chowa swoją twarz za maską.

U+1F3B4
Karta kwiatów Symbol U+1F3B4
🎴 Japońskie karty kwiatów

Japońskie karty (Hanafuda) z motywami kwiatowymi. Dla każdego miesiąca istnieje inna karta o różnej wartości, łącznie 48 kart. Karta przdstawiająca pełnię księżyca jest przyporządkowana do miesiąca sierpnia.